Şimdi Ara

## Gigabyte'ın X48 Yonga Setli Anakartlarında Gizemli Özellik ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın X48 Yonga Setli Anakartlarında Gizemli Özellik ##

Önde gelen anakart üreticilerinden Gigabyte, Intel'in Ocak ayında resmi duyurusunu yapması beklenen X48 yonga setli yeni anakartlarının çalışmalarını sürdürüyor. Firmanın yaptığı çalışmalar ile ilgili olarak elimize yeni bir video ulaştı. Gelen biglilere göre Gigabyte, X48 yonga setli yeni anakartlarında patentini aldığı yeni bir teknoloji kullanmaya başlayacak. Linkini verdiğimiz video'da da görebileceğiniz üzere Gigabyte, X48 temelli anakartı üzerinde yeni bir ışıklandırma teknolojisi kullanmış. Özellikle akıllara kullanılan ve sürekli değişken bir şekilde yanıp sönen ışıklandırmanın işlemcinin anlık yükünü gösterebilen yeni bir teknoloji olduğu geliyor ama yapılan açıklamlara göre buda olmayabilir. Şu an için detayları verilmeyen bu teknolojinin tam olarak ne olduğu ve ne için kullanıldığı merak konusu. Evet tahminleri alalım lütfen.

Video'nun link'i;
    http://video.google.com/videoplay?docid=547240403445448916&hl=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Kasım 2007; 13:13:36 >

• Bir şeyin yükü gösterdiği belli fakat hangisi tam bilemiycem. Sanki RAM ler miş gibi geliyor bana ...
  • bence ramların yanında olduğu için ram yükünü gösterebilir yada anakart yükü varmı böyle bişey ama ram daha ağırlıklı bence ek olarak wi fi gücü yada ethernet bağlantısıda olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentozi1905gs -- 24 Kasım 2007; 13:39:52 >
  • belkide leddir süs için
  • Bİ ramda böyle bir şey vardı sanırsam...
  • kart yanıyorum diyordur renge bakılırsa
  • bence de ram le ilgili olabilir, ayrıca ne gereNk varsa böyle birşeye ???
  • Ram modüllerinin yanına koymuşlar.

%90 olasılık ile ram yükünü gösteriyor.
  • ram yükü epoxlarda vardı zaten
  • Zor tahimin be abi....
    Ama bence işlemciyle bağlantılı bişey...
  • arkadaşlar doğru tahmini yapana fx57 bu boardı alcakmış bana mail attı
  • Crucaial tracer belleklerde olduğu gibi biraz da ramlerinin yanında olmasının etkisiyle ve bir süre durup sonra yanıp sönmesiiyle ram aktivitesi olduğunu düşünüyorum. Ramlere yüklenmemişken sabit kalıyor gibi. Ama videoda rama yüklenildeğine dair kanıt yok. Sadece tahmin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 24 Kasım 2007; 14:49:18 >
  • işlemci önbelleğine binen yük olabilirmi
  • Bakarsan Ram'lerin yanında insanın aklına Ram demek geiyor ama İşlemcide olabilir Tahminler çok
  • vistanın ramleri nası sömürdüğünü gösteren biirşey olabilir uheuhe
  • bence ram değil
  • bencede ram ile ilgili bir led olsa gerek
  • Önüne gelen bişey sallamış.

Bana kalırsa o ramin yükünü veya hızını gösteren birşey değil.

Koskoca Gigabyte öyle geyik ya da ne biliyim gereksiz şeylerle uğraşmaz.

O LED olsa olsa diagnostic bir şeyle alakalıdır. Ram'lerin overclock'u kaldırmadığını veya fazla voltaj geldiğini falan gösteriyor olabilir.

Ya da ram'in iyi oturmadığını veya sıcaklık değerinin belli bir değerin üzerinde olduğunu falan da gösteriyor olabilir.
  • Bence ram yükünü gösteriyor.
  • bence o led anakartın çalıştığını gösteriyor sadece.asus anakartlarda da vardır ama o sadece yeşildir ve küçüktür.üst seviye bir kart olacaksa böyle biraz süslemişler bence.bir de gene üst seviye olduğu için en görünür yerlerden birine koymuşlar bence.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.