Şimdi Ara

## ATi RV620 Hakkında Yeni Bilgiler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi RV620 Hakkında Yeni Bilgiler ##

55nm üretim teknolojisine sahip RV670 gpu'sunu kullanan Radeon HD 3800 serisi ekran kartlarını piyasaya sunan AMD-ATi'de şimdiyese gözler giriş ve orta segment çözümlerinde. Zira firma 55nm üretim teknolojisini kullanan RV620 ve RV635 gpu'ları üzerinde çalışmakta. 55nm üretim teknolojisine sahip olan RV620 grafik işlemcisi Radeon HD 2400 serisine güç veren RV610'un, aynı şekilde yine 55nm üretim teknolojisine sahip olan RV635 ise Radeon HD 2600 serisine güç veren RV630 gpu'sunun yerini alacak.

Firmanın giriş seviyesinde yer alacak RV620 gpu'su ile ilgili bazı yeni bilgiler de ortaya çıktı. Buna göre, 55nm tekniği ile üretilen RV620, DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 teknolojisinin yanı sıra PowerPlay teknolojisini de destekleyecek. Bu sayede özellikle bekleme anında ekran kartının saat hızı düşürülerek gereksiz güç tüketiminin de önüne geçilecek. Bu özellikle belki masaüstü kullanıcıları için çok fazla bir anlma taşımıyor olabilir ama özellikle moil tarafta dizüstü bilgisayarlar için dikkat çekici bir gelişme.

## ATi RV620 Hakkında Yeni Bilgiler ##

ATi RV620'nin GPU-Z görüntüsü de ortaya çıktı. Takdir edersiniz ki RV620 henüz üzerinde çalışan bir gpu olduğu için GPU-Z yeni grafik işlemciyi tam anlamı ile tanımlayamıyor ama bu şekilde bile bize önemli argümanlar vermeyi başarıyor. Ekran görüntüsünde de vurgulandığı üzere RV620'nin default hıza göre saat hızının düşük görünmesinin sebebi belirttiğimiz gibi PowerPlay teknolojisi. 525MHz gpu ve 400MHz bellek saat hızı ile gelecek olan RV620, DirectX 10.1, Shader Model 4.1, PCIe 2.0, HyperMemory, PowerPlay ve UVD özelliklerini de destekleyecek.

• giriş seviyesinde uygun bir kart olabilir.beklemek lazım bence
  • Ucuz ve barındırdığı özelliklerle multimedia kullanıcılar için çok uygun bir kart.
  • Giriş seviyesinde bile olsa ne bu kart alınır nede performans beklemek dogru olur onboard daah performanslı olursa saşırmam...
  • 50 ytl cıvarı olursa ıyı bır kart yoksa 75 e 2400 ler var en azından 256 mb degıl ve hızları bundan yuksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 24 Kasım 2007; 15:30:46 >
  • Ofis kullanıcıları için fiyatına bağlı olarak iyi bir kart olur.
  • neden hala 64 bit kart yaparlarki anlamadım gitti.bence frekansları iyi ama bellek veri yolu çok dar.OC imkanını azalıyor,ısınmalar her nekadar 55nm olsa bile OC yapınca artar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sheone

neden hala 64 bit kart yaparlarki anlamadım gitti.bence frekansları iyi ama bellek veri yolu çok dar.OC imkanını azalıyor,ısınmalar her nekadar 55nm olsa bile OC yapınca artar.

eğer ülkemizde üstün ırk yaratılmaya çalışılsa şu yazın yüzünden kurban olabilirdin o/c muş. bu kartla video izleyip windows calıstıracaksın wındows unda o/c ısteyecegını sanmam
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: sheone

neden hala 64 bit kart yaparlarki anlamadım gitti.bence frekansları iyi ama bellek veri yolu çok dar.OC imkanını azalıyor,ısınmalar her nekadar 55nm olsa bile OC yapınca artar.

eğer ülkemizde üstün ırk yaratılmaya çalışılsa şu yazın yüzünden kurban olabilirdin o/c muş. bu kartla video izleyip windows calıstıracaksın wındows unda o/c ısteyecegını sanmam

ben bu kart için demedim OC yapılmaz diye,genel olarak dar veri yollu kartlar için dedim.ayrıca OC yapmak isteyen yapar,sen mi karışacaksın?

• bu arada 9550ye OC yapıp kullananlar bile var senin mantığına göre o kartı kullanmasın çöpe atsın.nsl olsa oyun oynamak için OC yapılıyor.o tarz kartlarla sadece windows açılıyorsa hiç uğraşmaya gerek yok,at çöpe gitsin değil mi?
  • Tabi atı artık üst seviye kartlarda isteneni veremediği için böyle piyasa kartlarına yüklenmesi gerekir!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.