Şimdi Ara

## Gigabyte'dan Zalman Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan Zalman Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

Ekran kartı üreticileri arka arkaya Radeon HD 3850 temelli özelleştirilmiş tasarıma sahip ekran kartlarını duyuruyorlar. Sapphire'in pasif soğutmalı HD 3850 Ultimate modelinden sonra Gigabyte'ın da Zalman soğutmalı Radeon HD 3850 modeli ortaya çıktı. Standart soğutmaya göre tahmin edebileceğiniz üzere çok daha etkin ve daha az gürültülü çalışan Zalman'ın bakır tabanlı soğutmasını kullanan Gigabyte'ın yeni ekran kartının 256 ve 512MB olmak üzere iki farklı alternatifi olacak. Kartın saat hızları açıklanmış değil ama üzerinde kullanılan spüutmayı görünce bir miktar hız aşırtılmış olarak gelebileceğini düşünüyoruz. Gigabyte'ın katı kapasitör ile desteklediği ekran kartı üzerinde çift DVI ve HDTV destekli TV çıkışları da yer alıyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteği de sunan ekran kartı Gigabyte'dan alıştığımız üzere NeverWinter Nights 2 oyunu bile birlikte gelirken fiyat ve çıkış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

• Soğutucular güzel.umarım beklenen performansı verirler.
  • üzerindeki soğutunun fiyatı 70 80 ytl gibi birşey. söyleyim dedim
  • Sapphire gibi gigabyte de alt seviyedeki 3850 yi süsleyip daha yüksek fiyata satma çabası içinde. 3870 e herhangi bir ek çıkmıyor fiyat zaten yüksek daha da ek yapılırsa 8800 GT yi fiyat bazında daha çok geçecek ama performansda daha düşük olduğu için kart satılmayacak. Yerinde bir sömürü uygulaması. Ben şahsen Palit bekliyorum. Daha az kutu içeriği, daha az süs ama ynı perfromans hatta sonic ile çok daha yüksek performans.
  • o değil de bu zalman soğutuculu modellerin hiçbirinde ramlerde heatsink yok, biz ayrıca alalım diye mi koymuyorlar nedir ...
  • Sapphire'inkinden daha mantıklı ve daha iyi olduğu kesin
  • Bundan benim bildiğim kadarıyla asustada benzer bir soğutma vardı.
  • Soğutmada ramleri nasıl gözardı ediyorlar anlamıyorum.
  • sapphirenin çözümleri daha güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Sapphire gibi gigabyte de alt seviyedeki 3850 yi süsleyip daha yüksek fiyata satma çabası içinde. 3870 e herhangi bir ek çıkmıyor fiyat zaten yüksek daha da ek yapılırsa 8800 GT yi fiyat bazında daha çok geçecek ama performansda daha düşük olduğu için kart satılmayacak. Yerinde bir sömürü uygulaması. Ben şahsen Palit bekliyorum. Daha az kutu içeriği, daha az süs ama ynı perfromans hatta sonic ile çok daha yüksek performans.

+1. Estetik de önemli ama fiyat/performans ve estetik arasında bi denge olaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 23 Kasım 2007; 17:18:20 >
  • x1950pro'da da bu soğutucu kullanılmıştı
  • Estetik önemsiz hele kutu falan tamamiyle önemsiz bi alırken birde satarken görüyorum , gercekten işi veya okulu arkadaş ortamını vs.. bırakıp bi eve kacayımda şu vgayı kasayı acıp doya doya estetiğini izliyim diyen oluyormu !
  • soğutma güzele benziyor bakalım ne kadar işe yarayacak
  • Gerek kart , gerek kutusu , gerek soğutması, gerek sessizliği ve gerek katı kapasitör yapısı ile güzel olmuş. Gigabyete ekran kartı işini de iyi yapmaya başladı...

Satarken kutu çok farkettiriyor. Bir sürü müşterim kutuya çok bakıyor.
  • Zalman ın VF700-AlCu soğutmasını kullanıyor, kullanmasına da bunun ram heatsinklerini neden vermiyorlar ?
    Maliyet mi artıyor acaba 8-9 $ lık zımbırtıları ekleyince. (aşağıda orjinal fan linkini verdim)
    Fiyat konusuna da gelince,
    Standart HD3850 210$ desek bu kart en iyi ihtimalle 250$ +KDV den satılır.

250$ verdikten sonra HD3870 alırım... Ne kaldı ki 269$ a sapphire var....

ZALMAN VF700-AlCu
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

Estetik önemsiz hele kutu falan tamamiyle önemsiz bi alırken birde satarken görüyorum , gercekten işi veya okulu arkadaş ortamını vs.. bırakıp bi eve kacayımda şu vgayı kasayı acıp doya doya estetiğini izliyim diyen oluyormu !

• Herkes aynı düşüncede neden ramler açıkta...
    Üşütüp hasta olsunlar diye mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: wisecode_g

quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

Estetik önemsiz hele kutu falan tamamiyle önemsiz bi alırken birde satarken görüyorum , gercekten işi veya okulu arkadaş ortamını vs.. bırakıp bi eve kacayımda şu vgayı kasayı acıp doya doya estetiğini izliyim diyen oluyormu !

Kaldı ki benim sistemimde yan kapakta pencere var. Hem de el yapımı..

Üstelik benim kasamda göreceğin üzere en önemli şey görünüm. Bu yüzden bu ekran kartı iyi gider.

Zaten ben de yeni bir ekran kartı alıp şu ürünü üzerine takmayı düşünüyordum:

Bu ekran kartını alınca resimdeki soğutucunun aynısı geliyor zaten. Ben bile direk o kartı alabiliirim yani...

• offtopic (2 saat offtopic smileyisi aradım bulamadım, öyle bir konsept yok heralde buralarda neyse)
    @OverClocKing arkadaşım, kasanın yanındaki pencerenin etrafına koyduğun yeşil ışık veren şey nedir acaba, nereden ve kaça aldın ?

Teşekkürler
  • Ya o satılmıyor sanırım. Onu bir yerden aldım ama 2 tane vardı. İkisini de aldım. 1 tanesini daha takmadım ama onu da bir şekilde kullanacağım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.