Şimdi Ara

Setolldan Dosya Yükleme nasıl Yapılır Tüm Setoll Kullananlar Okusun !!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
177
Cevap
0
Favori
25.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk önce setolldan dosya yüklemeden önce setoll programını devamlı kullanıyorsanız
    hemen setoll açın telefon modelinizi seçin READ GDFS yazan yere tıklayıp telefonunuzun Gdfs Dosyasını yedekleyin dosya setoll programının çalıştığı klasörün içine Gdfsve imei numaranız ne ise o isimle Kayıt Olur
    bu dosyayı neden yedekliyoruz diyorsanız son zamanlarda bazı arkadaşlar setolldan write gdfs tuşuna basıyorlar kazara ve bu tuşa basıp işleme devam ettiyseniz telefonunuz servislik oluyor
    gdfs yedeğiniz olursa elinizde setoldan misc file bölümüne seçip Write Gdfs Ye Basıp Yüklediğinizde telefonunuz yeniden açılır
    bu dosya çok önemli bi dosyadır herkesin elinde kendi telefonun yedeği olması gerekir

Setolldan Dosya Yükleme

setoll 2 lite ile nasıl dosya yüklenir

w810i - w800i - w700i- k750i - w610i - K790i - K800i - W850i - Vs tüm Modeller için

1- Acoustic yükleme

-------------------------------------------------------------------

acoustic dosyaları 2 ye ayrılıyor apf uzantılı ve zapf uzantılı dosyalar olarak

apf uzantılı dosyalar w810i w800i k750i w700i vs modelere geçerlidir daha doğrusu cid36 cid49 cid50 model telefonlar için

zapf uzantılı dosyalar w610i w850i k790i k800i vs modeller için yani cid51 ve cid52 model telefonlar için

şimdi gelelim nasıl dosyayı ayarlayıp yükleyeceğimize

acoustic yüklemek için

Masa üstüne ifs isimli bi klasör açın sonra ifs klasörünün içine settings isimli bi klasör daha açın settings klasörünün içine acoustic isimli bi klasör açıp telefonunuza uygun acoustic dosyalarını acoustic klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız ifs klasörünü zipleyin

Not: Rar Olmayacak zip olacaktır

Son olarak Setoll programını açıp model bölümünden telefon modelinizi seçip hazırladığınız zipli dosyayıda misc file bölümüne seçip flash yazan yere tıklayıp yükleyeceksiniz

2 - Kamera driver Yükleme

Masa üstüne ifs isimli bi klasör açın sonra ifs klasörünün içine settings isimli bi klasör daha açın settings klasörünün içine camera isimli bi klasör açıp telefonunuza uygun kamera driver dosyasını Camera klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız ifs klasörünü zipleyin

Not: Rar Olmayacak zip olacaktır

Son olarak Setoll programını açıp model bölümünden telefon modelinizi seçip hazırladığınız zipli dosyayıda misc file bölümüne seçip flash yazan yere tıklayıp yükleyeceksiniz

3 - menu Yükleme

Masa üstüne Tpa İsimli Bi klasör Açın tpa Klasörünün içine girin ve Preset isimli bi Klasör daha Açın Preset Klasörünün içine Girin Ve system İsimli Bi Klasör Daha Açın System Klasörünün içine girin ve İçine Menu İsimli Bi klasör daha Açın Telefonunuza Uygun menu Dosyalarını menu Klasörüne ekleyin menu Klasörünün içinde Dosyalardan Başka Bi Klasör Olmayacaktır

Sonra ilk Açtığınız Tpa klasörünü Zipleyin

Not: rar olmayacak zip Olacak

4 - layout Yükleme

Masa üstüne Tpa İsimli Bi klasör Açın tpa Klasörünün içine girin ve system isimli bi klasör oluşturun system klasörünün içine girip

layout isimli bi klasör oluşturun ve telefonunuza uygun layout.xml dosyasını layout klasörüne ekleyin sonra ilk açtığınız tpa klasörünü

zipleyin

Not. Rar olmayacak Zip Olacaktır

5 - Flash tema Yükleme

flash temaların 2 dosyası vardır swf uzantılı ve thm uzantılı dosyaları

swf uzantılı dosyalar telefona setoll 2 lite veya diğer programlar ile yüklenir thm uzantılı dosyalar ise direk usb kablosu veya Bt ile telefon beleğine veya hafıza kartına yüklenir

şimdi nasıl yüklicez

masa üstüne tpa isimli bi klasör açın tpa klasörünün içine girip preset isimli bi klasör açın preset klasörünün içine girin ve system isimli bi klasör daha açın system klasörünün içine girip desktop isimli bi klasör daha açın desktop klasörünün içine girip Flash isimli bi klasör açın ve yükleyeceğiniz flash temaların swf dosyalarını flash klasörüne ekleyin

sonra ilk açtığınız tpa klasörünü zipleyin

Not. Rar olmayacak Zip Olacaktır

6. Açılış kapanış resmini ve sesini değiştirmek splaşh yüklemek

tpa/Preset/system/settings klasörünün içine splaşhı atıyoruz ve ilk tpa dosyasını zipliyoruz

Önemli Not : Flash yazan yere tıklayıp yüklemeye başladıktan sonra cid49 model telefonlarda ready butonu aktif olur bu bu ton aktif olunca telefonu usb kablosundan söküp bataryanızı çıkarıp takacaksınız sonra ready butonuna tıklayıp telefonu c tuşuna basarak geri bağlayacaksınız

cid50 cid51 cid52 model telefonlarda yükleme otamatik olarak olur ve ready butonu aktif olmaz

7 flash menu tema yükleme

Flash dosyasını yani swf uzantılı dosyayı aşağıdaki klasöre atacaksınız.

/tpa/preset/system/desktop/flash

Sonra tema dosyasını yani thm uzantılı dosyayı istersen hafıza kartınızdaki /theme dizinine kendiniz atabilir.

yada /tpa/preset/system/theme dizinine programla atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Setolldaki Tuşlar ve Özellikleri

1: model bölümü modeliniz ne ise işlem yapmadan önce kesinlikle seçmelisiniz !!!

2: Add tuşu : Telefona Yazılım Yüklerken Main ve fs dosyalarını bu tuşa tıklayıp önce main sonra fs olarak seçersiniz

3: attığınız main ve fs dosyaları kaldırır

4: attıığınız main fs veya misc file bölümüne seçtiğiniz tüm dosyaları kaldırır

5: flash tuşu telefona yazılım yüklerken veya misc file bölümüne seçtiğiniz dosya paketini yüklemek için bu tuşa basarız ve telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb kablosuna bağlarız

6: read flash : bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb bağlarız ve telefonun flashı ile bilgiler pcye setoll programının çalıştığı klasöre yedeklenir

7: Read Gdfs : bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak kabloya bağlarız ve telefonun gdfs yedeği pc ye kayıt olur setoll programının çalıştığı klasöre dosya adı gdfsve imei nuramanızdır

8: write gdfs : bu tuşu kesinlikle basmayınız sadece unut bastığınızda telefon açılmıyorsa misc file bölümüne yedek gdfs dosyasınızı seçip telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb ye bağlayın ve yedek gdfs dosyasınız yükleyip telefonunuzu çalışır hale getirirsiniz normald dosya yüklerken kesinlikle basmayınız yedek gdfs dosyası yoksa telefonunuz servislik olur

9: write script: bu tuş telefona patch yapmaya yarar misc file bölümüne seçtiğiniz *.vkp uzantılı patch dosyasını bu tua basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak bağlayıp telefona patch yaparsınız
    patch yaparken patchi uygulamak istiyorsanız ilk uyarıya No ikinci Uyarıya yes dersiniz
    yaptığınız patchi kaldırmak için aynı patchi misc file bölümüne seçip write script tuşuna basrıp bu sefer ilk uyarıya yes ikinci uyarıyada yes dersiniz

10: recovery : bu tuş setoll box programında çalışır box kablo destekler usb kablosu ile çalışmaz görevi telefonu onarır

11: Identify : telefonunuzun güvenlik kodunu unuttuğunuz zaman bu tuşa basıp telefonu kapalı şekilde usb kablosuna bağladığınızda setol programının sol penceresinde en kısımda user code : bölümünde güvenlik kodunuz yazar güvenlik kodunu çabuk unutanların işine yarar

12: ready bölümü cid49 telefonlarda çalışır telefonda her hangi bi işlem yaptığınızda ilk önce telefonu bağlarsınız setoll telefonu tanır ve ready bölümü aktif olur bu bölüm aktif olunca telefonu usb den sökersiniz bataryanızı çıkarıp takarsınız ready tuşuna basıp telefonu kapalı şekilde c tuşuna basarak usb kablosuna bağlarsınız
    not bu tuş cid50 cid51 cid52 telefonlarda aktif olmaz yükleme otamatik gerçekleşir

13: stop : yapılan işlemi durdurur

14: Quit :programı Kapatır

15: firmware upgrade pack : bu bölüme seçilecek dosyayı bende daha bulamadım

16 misc file : telefona yüklediğiniz zipli dosyalar ve *.vkp uzantılı patch dosyaları bu bölüme seçilir

17 : restore file : bu bölüme telefonunuzla ilgili rest dosyası seçilir gerekli rest dosyaları setol programının içinde mevcuttur ama karıştırmanızı fazla önermem yoksa telefonunuz açılmaz gerekli rest dosyaı ile flashlamadıktan sonra

Setolldan dosya silmek için

istediginiz bir dosyayı silmek için önce yeni metin belgesi açın
    içine verdiğim komutu yazın delfile:tpa/preset/system/sound/discreet.amr .Dosyayı kaydedin
    Daha sonra misc file bölümüne yaptığınız dosyayı seçin write scripte basın dosya silinecektir %100 w810i cid49 ve cid50 de denenmiştir

çoklu dosya silmek için sıra sıra komutu yazın örnekteki gibi

delfile:tpa/preset/system/sound/1.amr
    delfile:tpa/preset/system/sound/2.amr
    delfile:tpa/preset/system/sound/3.amr
    delfile:tpa/preset/system/sound/4.amr

flash tema silmek için ise

delfile:tpa/preset/system/desktop/flash/a.swf gibi temanı adını doğru yazın
    --------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 4 Kasım 2008; 7:25:12 >

• @
    Faruk

Eline Sağlık
    GErçekten eline sağlık çünkü bu yazıyı hazırlamak gerçekten uzun sürecek ve yoğun dikkat isteyen bir şey...
    Canı sıkılır insanın bunları yazarken bi çıkar dolaşır yani...

işte ortalıkta SE için o kadar site varken burasını kaliteli bulmamın nedeni bu...
    Gerçekten yardım sever, ilgili insanlar var... Ego tatmin etmek için de yapmıyorlar bu işi gerçekten yardım için yapıyorlar...

işte bu taktir edilecek bir şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrusaderZone -- 24 Haziran 2008; 12:29:16 >
  • tşkler güzel çalışma çok işine yaricak setool programını bilmeyen arkadaşların

• Evet Bomba Db2020 Main yedekleme

Full Şekilde Quick Acces patchi ve diğer patchler İle beraber

Gerekli Programlar Forumda mevcuttur Faruk Arkadaşımızın Verdiği Dosyaların içinde

Şimdi Malzemeler

Setool 1.11
    Jd Flasher
    Db2020 Cid52 Bir Cihaz

Telefonunuza Tüm patchleri Attıktan Sonra Yedeği Almak için

Not : Quick Acces patchini yapmadan yedek alamazsınız unutmayın

Jd Flasheri Açın Alt + F1 tuşlarına basın

Scprit Qa2020 Port usb Hız 921600 Olarak Seçin
    Ve Girş yapın BFlasha Girin
    Karşınıza Memory klasörü Çıkacaktır
    Memory Klasörüne Sağ tıklayıp Seçin resimdeki gibi

ve Kodları yazıyoruz ilk Bölüm 4414 0000 ikinci Bölüm 01CC 0000

Sonra Copy basıyoruz

örnek resim

Yedeğiniz 3/4 dk arasında Oluşur Jd flasheri kapıyoruz
    videolu anlatım burada tıkla

http://www.4shared.com/file/62056805/93f8ef40/Video.html tıkla izle

Setool 1.11 Açıyoruz tel Modelini Seçiyoruz
    Add yazan Yere basıp yedek Dosyanızı Seçin yüklemesi 600 saniye sürecek

By Pass Bölümünü Seçin Ve flasha basın resimdeki gibi

Setool ilk Önce telefona Bypass yapacaktır Ondan sonra uyarı gelecektir Ready Aktif Diye
    Bu Uyarıyı Görünce Teli usb den Sökün batarya Çıkarıp yakın REady yazan yere basıp telefonu Yeniden Bağlayın işlem bitince Teli Açıp Kullanın

yukarıda anlattılan dosyalara imzamda bulunan yazılım dosya depomdan ulaşabilirsiniz far ve setol1,11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 7 Eylül 2008; 16:54:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: CrusaderZone

PAylaşımın için eline sağlık valla...

yalnız starup ve shutdown olayı var bir de...
    Hem resim hem de ses dosyası

bunu nasıl flashleyeceğiz onu da yazarsan bilgiler tam olur...

Se-Orochi alıntıdır

tpa/Preset/system/settings klasörünün içine splaşhı atıyoruz ve ilk tpa dosyasını zipliyoruz

fs dosyalarını açıp klasör haline getirmek

bu konuda fbn uzantılı fs dosyalarını nasıl açıp içindeki dosyalara ulaşacağınız anlatacağım
    ilk olarak verdiğim programlar.rar dosyasındaki 1.exe ve 2.exe dosyalarını pc nizde C diskine ekleyin sonra elinizde bulunan fs dosyasını örnek w810i fs dosyasınıda c ye ekleyin fs dosyasnın adını kolay komut kullanmak için w810.fbn yapın örnek olarak

sonrasında verdiğim videoyu izleyin

haydi kolay gelsin

Not : w800i - w700i - k750i fs dosyalarını açamıyor program

programlar

http://www.4shared.com/file/60487493/ee61f8b3/programlar.html tıkla indir

fs açma video

http://www.4shared.com/file/60487463/69f9e47c/fs_acma_video.html tıkla indir izle

Setoolda Bazı Telefonların Yeni Çıkan Sürümleri Veya Eski Sürümlerinin Rest Dosyaları Olmuyor Rest Dosyasıda Olmayınca Setolldan İşlem Yapınca Telefonlarınız Açılmıyor Ve Setolldan İşlem Yapamıyorsunuz

Bu Konuda Verdiğim Program İle Elinizde Yazılımın Main Dosyası İle Yazılımınıza Uygun Rest Dosyası Hazırlayacaksınız

İlk Önce Verdiğim Make_rest Programını indirin Ve Rarından Dışarı Çıkarıp pc nizdeki C yani Windowsun Olduğu Harddiskinizin içine Make_rest.exe dosyasını Ekleyin Elinizdeki Main dosyasınıda Make_rest programın olduğu c bölümüne ekleyin
    Sonrasında Başlata Basıp Çalıştıra tıklayın Ve cmd Komutunu Yazıp Enterlayın Açılan Ms-dos Penceresine cd\ yazıp Enterlayın Sonra Yine Aynı Pencereye make_rest.exe yazıp Boşluk Bırakın Son olarakta C deki Main dosyasını Sürükleyip Bırakın Son Olarak Entera Basın Ve Rest Dosyanız 3 Saniye içinde hazırdır oluşan Rest Dosyasını Setolldaki Rest Klasörünün içine Ekleyip Sorunsuz şekilde Setoll İle İşlem Yapabilirsiniz

Daha Detaylı Olarak Verdiğim Videoyu İzleyebilirsiniz Çok Kolaydır Haydi Kolay Gelsin

Deneyenler Sonucu Yazsınlar Yaptığınız Rest Dosyaları Çalışıyorsa

make rest programı

http://www.4shared.com/file/60616705/2ce2fc89/make_rest.html tıkla indir

vieolu anlatım

http://www.4shared.com/file/60616921/13277718/videolu_anlatm.html tıkla indir izle

not:rest dosyaları her telefon için setolldan işlem yapınca telefonun açılmasını sağlayan dosyadır yani restore dosyasıdır rest dosyası olmaz ise telefonunuzun yazılımına uygun setollun içinde setooldan işlem yapınca telefonunuz açılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 22 Ekim 2008; 7:24:28 >

• Dostum bu işlerde yeniyim henüz setool programını kurdum dediğiniz gibi telefonla bağlantı yaptım ama yedek almaya veya patch yüklemeye kalktığımda resimdeki ekran geliyor ve daha ileri gidemiyorum lütfen yardım edin nerde hata yapıyorum anlayabilmiş değilim telefonum W800i R1BC002 emeğiniz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baalgat -- 10 Şubat 2008; 18:03:46 >

• quote:

baalgat

patch aımı ve setol kullanımı imzamda mevcut k 790 başlığı altında
  • Ben bu setol proramını nerden bulabilirim.Bide w880i ile ilgili setol programları nerden bulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPS-55 -- 16 Şubat 2008; 17:33:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xbox555

Ben bu setol proramını nerden bulabilirim.Bide w880i ile ilgili setol programları nerden bulabilirim

Faruk arkadasın imzasında var

''K790/K800/K810 MENU/PATCH/AKUSTİK/CAM DRİVER/UYGULAMA HERŞEY''. TIKLA bu konuda her sey var anlatımda dahil
  • Sagolun beyler cevap verdiginiz icin ama ben w880i icin olan setol den yüklemek icin zip dosyalarını nerden bulucam.(acustic, camdriveri,mesaj kilitlemek gibi.....)
  • quote:

Sagolun beyler cevap verdiginiz icin ama ben w880i icin olan setol den yüklemek icin zip dosyalarını nerden bulucam.(acustic, camdriveri,mesaj kilitlemek gibi.....)

http://topse.ru/files/

BURADA VAR

ÜYELİK İSTİYOR

İSİM:karizmaugur1

şifrem:123456

istediğini indir

• arkadaşlar bu iş çok mu zahmetli yoksa bana mı öyle geldi
  • sagolun yardım ettiniz icin...Fakat su dosyaları falan kilitlemek icin olan programı bana bulursam cok sevinirim.w880
  • quote:

sagolun yardım ettiniz icin...Fakat su dosyaları falan kilitlemek icin olan programı bana bulursam cok sevinirim.w880

www.getjar.com dan file lock programını yükle yada mesiah adlı programı bu programları kullanabilirsin
  • faruk hoca sagol ama ben su setol programından yüklenen programlar varya öyle istiyorum.Mesala w810i mesajları falan da kitlemiş hemde telefon icinden telefn kilitini acarak falan yapmıs burda(http://forum.donanimhaber.com/m_17036328/tm.htm)arkadas yapmıs.Onun gibi yapma sansımız varmı???
  • quote:

faruk hoca sagol ama ben su setol programından yüklenen programlar varya öyle istiyorum.Mesala w810i mesajları falan da kitlemiş hemde telefon icinden telefn kilitini acarak falan yapmıs burda(http://forum.donanimhaber.com/m_17036328/tm.htm)arkadas yapmıs.Onun gibi yapma sansımız varmı???

tabi var arkadaşım setol programı ile o konuda verilen patchleri telefonua atacaksın olacak patch atımını imzamdaki k 790 konusuna anlattım w 810 içinde aynı işlemler konuya bakarsan daha fazla bilgi edinebilirsin
  • çok sağol biz acemiler için güzel bir bilgilendirme olmuş.fakat merak ettiğim neden rar değilde zip?bunun için winzipmi kurmamız gerek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: taltrap

çok sağol biz acemiler için güzel bir bilgilendirme olmuş.fakat merak ettiğim neden rar değilde zip?bunun için winzipmi kurmamız gerek?

evet arkadaşım zıp kurmamız gerekiyor çünkü sony ericson telerin programları telefona zıplenmiş

rarlanmamış yani
  • zip kurma işlemi nası oluo:S
  • quote:

Orjinalden alıntı: tony_119

zip kurma işlemi nası oluo:S

win zip programını indir sonra istediğin dosyayı ziplemek için

dosyanın üstüne gel mause sag tuşla işaretle sol tuş ile winzip add ye bas

ziplemiş olursun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.