Şimdi Ara

Hava Nemlendirme Cihazı ve Nem ölçme cihazları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
11
Favori
160.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konunun başlığını değiştirdim topiği okursanız güzel bilgiler var ihtiyacı olanlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 23 Şubat 2010; 10:12:12 >

• Hangi cihazlardan bahsettiginizi marka, model, link olarak tam bilmiyorum. Genel olarak sunlari soyleyebilirim.

Soguk buhar uretiyor denen cihazlar: Bunlar buhar uretmezler. Su haznesinde ne varsa bir elektromekanik eleman vasitasiyla minik darbeler ureterek havaya sacarlar. Haznede cogunlukla su oldugu icin su mikroskobik damlaciklar halinde yani sizin gozle gordugunuz sis olarak havaya dagilir. Sonra bu minik su tanecikleri oda havasindan isi alarak buhar fazina gecer ve oda havasi iste o zaman nem kazanir. Bu proses sirasinda daha once dedigim gibi haznede ne varsa havaya sacilir buna sudaki mikrop kirec, klor dahildir. Bu cihazlari kirecli suyla dolduranlar bir sure kullanimdan sonra odadaki yuzeylerde biriken beyaz tozu yani sudan gelen kireci fark ederler.

Sicak buhar ureten cihazlar: Bunlar genelde suya batan iki grafit elektroda dogrudan sebeke cereyaninin verilmesiyle calisir. Suya birazda tuz atilirki elektrodlar arasindaki sudan elektrik akabilsin. Bu cihaz yukaridakinin aksine gercekten su buhari uretir, bunun yaninda haznedeki mikrop, kirec gibi seyleri havaya sacmaz ama klor konusunda emin degilim. Bu cihazda biraz elektroliz olayi olur, neyseki hidrojen ve oksijen eger ayrisiyorsada elektrodler yakin oldugundan ayni haznede isi ureterek yine birlesir ve su buharina donusur ve ortama verilir. Bu cihazda kirec ve diger mineraller havaya karismaz elektrodlara yapisir. Zamanla, eger cesme suyu kullaniyorsaniz sadece bir kac gun icinde bu maddeler elektrodlari artik calisamaz hale getirecek kadar kaplarlar. Bu elektrodlari sirkeli suya batirarak temizler ve kullanmaya devam edersiniz.

Yukaridaki iki cihazdan sicak buhar vereni daha kaliteli buhar uretir ama daha cok bakim gerektirir. elektrodlar devamli temizlenmeli.

Yine yukaridaki iki cihazda nekadar saf veya buna yakin su kullanirsaniz o kadar iyi olur. soguk buharli alette buhar kalitesi artar, sicak buharlida o kadar az elektrod temizlemeniz gerekir. Iki cihazada klorlu su koymayin.

Birde burada hep sorulan seyle ilgili kendi fikrimi soyliyeyim. Karfurda 40-50 milyona satilan sinbo soguk buharliyla 150 milyona satilan tefal veya chicco arasinda hic bir fark yoktur. Eger bu ise 150 milyon vericekseniz once bir dijital nem sensoru alin, Oregon scientific marka fena degil. Sonra odada iyi durulanmis, yumusatici kullanilmamis camasir filan kurutarak, cay kaynatarak nem miktariyla biraz oynayin. Belki ayrica cihaz almaniz gerekmez, bir cihaz alsaniz bile bu nem sensoru isinize yarar, cunku eger aldiginiz nemlendirici 300 milyondan ucuzsa kendini otomatik olarak acik kapamaz.

• Simdi fark ettim mesajinizdaki birinci ve ikinci cihaz yazisina klik ederek ebebek.com dan cihazlarin marka ve modeli gorulebiliyor ama hala daha cihazlarla ilgili ciddi bir bilgi yok. Fiyatlar cok yuksek. Ben gecen yil Koctasta bir sicak buhar makinasini 20 YTL fiyata gordum. Burada gorulen soguk buharli cihaz ise 270 milyon, galiba buna ionizer filanda koymuslar cok cok pahali ve aman ionizerden uzak durun. Ikiside muadil cihazlara gore cok pahali.
  • cengiz umur bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Oğlumun odasında zaten dijital bir nem ölçer var nem seviyesini %45 ile %55 arasında tutmaya çalışıyoruz. Bunu odadaki peteklere suluk koyarak + odaya kaynamış su koyarak + kumtelin elektrikli ısıtıcısının nemlendirme fonksiyonunu kullanarak sağlamaya çalışıyoruz (Kumtelin nemlendirme fonksiyonu elektrotlarla suyu ısıtarak yapıyor sanıyorum çünkü sıcak buhar çıkıyor).
    Ama bütün bunlar geçici çözüm sağlıyor. kalorifer peteklerine koyduğumuz suluklar ile oda nemi %40'lara ancak çıkıyor, kaynamış su koyduğumuzda bir süre %50 civarına çıkıyor ama su soğuyunca nem oranı tekrar düşüyor kumtel ısıtıcının nem fonksiyonunu kullanmak için 2 saatte bir su doldurmak gerekiyor. Ben bütün bunlarla uğraşmak yerine bir nemlendirme cihazı almak istiyorum, oğlumun doktoruna danıştığımızda bu konuda pek bilgisi olmadığını gördüm ona göre iki cihazda aynı işi yapıyor.

Birde aşağıda linkteki cihaz var buda sıcak su buharı veriyor ve yukarıdaki cihazlardan daha ucuz bu cihaz hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim Teşekkürler...

http://www.hepaonline.com/sicak_buhar_makinasi_2.php

• quote:

Orjinalden alıntı: mrtcakmak

cengiz umur bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Oğlumun odasında zaten dijital bir nem ölçer var nem seviyesini %45 ile %55 arasında tutmaya çalışıyoruz. Bunu odadaki peteklere suluk koyarak + odaya kaynamış su koyarak + kumtelin elektrikli ısıtıcısının nemlendirme fonksiyonunu kullanarak sağlamaya çalışıyoruz (Kumtelin nemlendirme fonksiyonu elektrotlarla suyu ısıtarak yapıyor sanıyorum çünkü sıcak buhar çıkıyor).
    Ama bütün bunlar geçici çözüm sağlıyor. kalorifer peteklerine koyduğumuz suluklar ile oda nemi %40'lara ancak çıkıyor, kaynamış su koyduğumuzda bir süre %50 civarına çıkıyor ama su soğuyunca nem oranı tekrar düşüyor kumtel ısıtıcının nem fonksiyonunu kullanmak için 2 saatte bir su doldurmak gerekiyor. Ben bütün bunlarla uğraşmak yerine bir nemlendirme cihazı almak istiyorum, oğlumun doktoruna danıştığımızda bu konuda pek bilgisi olmadığını gördüm ona göre iki cihazda aynı işi yapıyor.

Birde aşağıda linkteki cihaz var buda sıcak su buharı veriyor ve yukarıdaki cihazlardan daha ucuz bu cihaz hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim Teşekkürler...

http://www.hepaonline.com/sicak_buhar_makinasi_2.php

Linkini verdiginiz cihaz fena degil yalniz kesin cozumden bahsederken soylemek istediginiz daha az bakimsa eger bu cihazin su haznesi biraz kucuk, 2,25 litre ve elektrod temizlemektende bahsetmiyorlar ama bence gerekli olabilir.

Siz bu konuda bilgili tecrubeli ve donanimlisiniz, nem sensoru alip kullanmak oldukca iyi bir yatirim, bu konuda henuz insanlar pek bilgili degil. Radyatore asilan su kaplari benim tecrubeme gore bir ise yaramiyorlar, yeterince isinip gerekli buhar miktarini saglamalari imkansiz.

Yukarida yazdiklarimdan soguk buhar cihazlarini kotuledigim zannedilebilir ama oyle demek istemedim. Bu cihazlar icine koydugunuz suyun safligi arttikca iyi ve temiz nemlendirme yapar bunu demek istedim.

Baska akliniza gelen birsey varsa ve bende biliyorsam yardim etmek isterim, iyi aksamlar.

• O zaman en mantıklısı soğuk buhar veren bir cihaz almak ve suyunu mümkün olduğu kadar saf olarak kullanmak gibi geliyor bana.
    Hafta sonu bir kaç makinaya bakma fırsatım oldu baktığım cihazlar 39 - 70 YTL civarındakiler bu cihazlardan çıkan buhar çamaşır suyu gibi kokuyordu bunun nedeni ne olabilir. Elemanlara sorduğumda çeşme suyu kullandıklarını söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 22 Kasım 2013; 21:31:00 >
  • quote:

O zaman en mantıklısı soğuk buhar veren bir cihaz almak ve suyunu mümkün olduğu kadar saf olarak kullanmak gibi geliyor bana.
    Hafat sonu bir kaç makinaya bakma fırsatım oldu baktığım cihazlar 39 - 70 YTL civarındakiler bu cihazlardan çıkan buhar çamaşır suyu gibi kokuyordu bunun nedeni ne olabilir. Elemanlara sorduğumda çeşme suyu kullandıklarını söylediler.

Ilk akla gelen bunun soylendigi gibi dinlendirilmemis cesme suyundaki klor olmasi. Daha baska bir ihtimalde eger bu cihazda ionizer varsa bunun ionizerin uretebildigi ozon veya asiri eksi yuklenmis oksijen olmasi, hangisi emin degilim ama bunlar hep camasir suyu gibi kokar. Bunlarin hepside sagliga zararlidir, zaten direk klorlu cesme suyu kullanmayin ionizerli alet almayin diye fikrimi daha once belirtmistim.

• selamlar arkadaşım ben bu konular da çok araştırma yaptım İZMİR de nembuğ firmasından cengiz arkadaşın dediği elektrot sistemli 2 adet sıcak buhar makinası aldım iyi güzel ama seviye kontrolu ve benzeri özellikleri olmadığından 2 saat sonra nem %75 seviyesine geliyor du ben de uygun fiyatlı Premier nem sensörlü digitalhttp://www.nevaria.com/detay.asp?ID=6097144 bunun aynısı toptancısından 35 ytl ye aldım nem sensörü ayarı v.b ayarları var ancak 2 dezavantajını keşfettim 1.elektrikler gidip gelince otomatik açılmıyor ve ayarları %80 nem oranı olarak çalışıyor tekrar ayar gerekiyor 2.içinde partikül motorunun sesi rahatsız edici (içinde dönen motorun)onun için sessiz ortamlar da rahatsız edici olabiliyor vızıltının kalın tonlusu gibi başka sorunum yok kullanıyorum PREMİER=FASON MADE IN CHINA (YENİ KAFA KARIŞTIRMA TAKTİĞİ SADECE PREMİER İÇİN DEĞİL BİR ÇOK ELEKTRİKLİ ALETİN ETİKETİNE
    MADE IN CHINA YERİNE MADE IN PRC (PUBLIC REPUBLIC CHINA)YAZIYORLAR.HERKES ANLAMASIN DİYE (ÇİN HALK CUMHURİYETİ DEMEK..Premier firması ile sorunum yok yanlış anlaşılmasın bunlar benim fikrim özgür düşüncem (premier-sunny-simbo-yumatu -felix-v.b v.b ....)

• quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

quote:

O zaman en mantıklısı soğuk buhar veren bir cihaz almak ve suyunu mümkün olduğu kadar saf olarak kullanmak gibi geliyor bana.
    Hafat sonu bir kaç makinaya bakma fırsatım oldu baktığım cihazlar 39 - 70 YTL civarındakiler bu cihazlardan çıkan buhar çamaşır suyu gibi kokuyordu bunun nedeni ne olabilir. Elemanlara sorduğumda çeşme suyu kullandıklarını söylediler.

Ilk akla gelen bunun soylendigi gibi dinlendirilmemis cesme suyundaki klor olmasi. Daha baska bir ihtimalde eger bu cihazda ionizer varsa bunun ionizerin uretebildigi ozon veya asiri eksi yuklenmis oksijen olmasi, hangisi emin degilim ama bunlar hep camasir suyu gibi kokar. Bunlarin hepside sagliga zararlidir, zaten direk klorlu cesme suyu kullanmayin ionizerli alet almayin diye fikrimi daha once belirtmistim.

Cengiz bey sanırım siz bu cihazlardan bir tane kullanıyorsunuz, kullandığınız cihazın marka ve modelini öğrenebilirmiyim? sizin kullandığınız cihaz sanıyorum sadece nemlendirme işi yapıyor. Chicco firmasına bir mail attım gönderdiğim mail ve gelen cevap aşşağıda

Merhaba;

4 Aylık oğlumun odası için Soğuk Buhar makinesi almak istiyorum, fakat bazı tereddütlerim var piyasadaki birkaç makineyi inceledim verdikleri buharda çamaşır suyu gibi bir koku var (sizin soğuk buhar makinenizi çalışır durumda inceleyemedim)

1- Bu koku sizin makinenizde de var mı?
    2- Makineniz hangi sağlık testlerinden geçti, sertifikaları var mı?
    3- Bu cihaz iyonlaştırma yapıyor mu?
    4- Uzun süre kullanımda yan etkileri nelerdir?
    5- Ürününüzün satıldığı bazı yerlerde doktorlar tarafından tavsiye edilen ürün olarak tanıtılıyor, bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Sitenizde bu konularda bir açıklama göremedim

Aşağıda almayı düşündüğüm cihazın linki var

http://www.chicco.com.tr/scheda_prodotto.asp?menu=on&art=00.068201.400.000

İlginize şimdiden Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Murat ÇAKMAK

Sayın Murat Çakmak,
    Bebeğiniz için İyonlu Soğuk Buhar Makinemiz uygun olacaktır.Ekte ürünümüzle ilgili detaylı bilgileri ve sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.
    Ürün linkimiz aşağıdadır.
    http://www.chicco.com.tr/scheda_prodotto.aspmenu=on&art=00.069798.000.000&idFascia=21&idSezione=49

Saygılarımla;

xxx

Trade Marketing Assistant

Tel:0212 467 30 48

Chicco-Turkey

İyonlu Soğuk Buhar Makinesi
    İyonlu Soğuk Buhar Makinesi,nemlendirme özelliği ve negative iyonların arındırıcı etkisiyle havanın kalitesini artırır.İnsan kulağının duyamayacağı(ultrasound)yüksek frekanslı titreşimler üreterek,soğuk suyu buharlaştırır.Soğuk buharın yayılması,sağlık üzerinde faydalı etkiler yaratarak ortamdaki doğru nem oranını sağlar.

Negatif İyonlar
    • Negatif yüklü parçalardır.
    • Negatif olarak adlandırılırlar ama faydaları pozitiftir.
    • Negatif İyonlar,moleküler düzeyde elektrik dengesinin kırılmasıyla oluşurlar.
    • Doğada negatif iyonlar;güneş ışığı,derin denizlerde oluşan dalgalar ve şelaleler tarafından oluşturulurlar.

Faydaları

• Negatif iyonlar,havanın arındırılmasına yardımcı olur.Çünkü manyetik olarak polenleri,küf sporlarını,tozu ve sigara dumanını cekerek havanın kalitesini artırır.
    • Ayrıca bilimsel çalışmalar göstermiştir ki,yüksek düzeyde negative iyonun bulunduğu ortamlarda,solunumla ilgili hastalıkları azalır,psikolojik ve fizyofiziksel sağlık gelişir.
    • Stres,endişe ve irritasyonu önlemeye yardımcı olur.Mevsim değişikliklerine bağlı psikolojik rahatsızlıkları önlemede cok büyük etkileri vardır.

İyonlu Soğuk Buhar Makinesinin Özellikleri

• Soğuk Buharlaştırma sistemi
    • Arındırılmış İyonları Yayma Özelliği
    • Sessiz Ultrasonik Teknoloji
    • Düşük Enerji Tüketimi
    • Su deposu hazne kapasitesi yaklaşık 2.5 litre
    • Buhar Akımı Ayar Düğmesi
    • Gece Işıklı açma düğmesi
    • Yönlendirilebilir buhar cıkışı
    • Hazne Boşaldığında otomatik olarak kapanır
    • Buharlaştırma Kapasitesi:200-300 ml/h

*Ürünümüz CE sertifikalıdır.Avrupa standartlarına uygunluğu onaylanmıştır.
    *Doktorlar tarafından kalitesi ve sağladığı faydalardan ötürü tavsiye edilmektedir.Ayrıca,yaptığımız calışmalarda,doktorlara ürün detaylarıyla anlatılmış ve onayladıkları görülmüştür.
    *Ürünümüz çalışırken etrafa kesinlikle herhangi bir koku yaymamaktadır.
    * Odadaki buharlaşma miktarı 60C ‘den (Nem konusunda ne kadar bilgili oldukları açık. Tabi yanlış yazmışta olabilir) fazla olmamalıdır.Nem miktar fazlalığı bebeğinizi rahatsız edebilir.Termal Higrometre,bebeğinizin odasının sıcaklığını ve nem değerini ölçmenize yardımcı olur.Doğru nem ve sıcaklık değerleri,bebeğinizinsağlıklı solunumu ve sağlığı için çok önemlidir.

( Yazının kaynağını sordum henüz cevap vermediler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 29 Kasım 2007; 14:54:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: telsiz09

selamlar arkadaşım ben bu konular da çok araştırma yaptım İZMİR de nembuğ firmasından cengiz arkadaşın dediği elektrot sistemli 2 adet sıcak buhar makinası aldım iyi güzel ama seviye kontrolu ve benzeri özellikleri olmadığından 2 saat sonra nem %75 seviyesine geliyor du ben de uygun fiyatlı Premier nem sensörlü digitalhttp://www.nevaria.com/detay.asp?ID=6097144 bunun aynısı toptancısından 35 ytl ye aldım nem sensörü ayarı v.b ayarları var ancak 2 dezavantajını keşfettim 1.elektrikler gidip gelince otomatik açılmıyor ve ayarları %80 nem oranı olarak çalışıyor tekrar ayar gerekiyor 2.içinde partikül motorunun sesi rahatsız edici (içinde dönen motorun)onun için sessiz ortamlar da rahatsız edici olabiliyor vızıltının kalın tonlusu gibi başka sorunum yok kullanıyorum PREMİER=FASON MADE IN CHINA (YENİ KAFA KARIŞTIRMA TAKTİĞİ SADECE PREMİER İÇİN DEĞİL BİR ÇOK ELEKTRİKLİ ALETİN ETİKETİNE
    MADE IN CHINA YERİNE MADE IN PRC (PUBLIC REPUBLIC CHINA)YAZIYORLAR.HERKES ANLAMASIN DİYE (ÇİN HALK CUMHURİYETİ DEMEK..Premier firması ile sorunum yok yanlış anlaşılmasın bunlar benim fikrim özgür düşüncem (premier-sunny-simbo-yumatu -felix-v.b v.b ....)

Doğru söylüyorsunuz ama benim şimdiye kadar baktığım bütün markalar (Fakir, Tefal, Arzum) çinde üretiliyor. Çinlilerin iyi yaptığı şeylerde var.

• Cengiz bey,
    Birde aşağıda verdiğm linke bakıp görüşlerinizi bizimla paylaşmanızı rica edebilirmiyim (kusura bakmayın bu konuda birkaç gündür çok kafa yoruyorum size sürekli sorular soruyorum ama etrafta bu konularda tecrübesi yada bilgisi olan çok insan yok )

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/index.php?kategori_id=6&soru_id=5172

Teşekkürler....

• quote:

Cengiz bey,
    Birde aşağıda verdiğm linke bakıp görüşlerinizi bizimla paylaşmanızı rica edebilirmiyim (kusura bakmayın bu konuda birkaç gündür çok kafa yoruyorum size sürekli sorular soruyorum ama etrafta bu konularda tecrübesi yada bilgisi olan çok insan yok )

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/index.php?kategori_id=6&soru_id=5172

Teşekkürler....

Ben daha once elktrodlu sicak buhar cihazi kullaniyordum simdi sinbonun 45 milyonluk soguk buhar cihazini kullaniyorum. Buharlasmayi saglamak ve daha homojen bir dagilim icin cihaz cikisini kalorifer petegine veriyorum.

Yukarida verdiginiz linkte bahsedilen ionizer olayi bir saticinin yanlis anladigi birseyin duzeltilmesi. Gereken aciklama yapilmis. Benim bahsettigim ise icinde ayrica ionizer cihazi olan nemlendiriciler. Ionizer konusunda bu forumdaki hava temizleme cihazlari basligi altinda yazilanlari okumanizi tavsiye ederim ayrica klima tavsiyesi basligi altindada bu konu zaman zaman konusuldu. Hava temizleme cihazlari basligi altinda verilen linkleri inceleyin isterseniz.

Chicco firmasi Amerika yani ABD'dede var onlarin sitesine baktim boyle ionizerli bir nemlendiriciyi orada satmiyorlar. Ayrica amazon.com'ada baktim.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?ie=UTF8&rs=&keywords=humidifier&rh=i%3Aaps%2Ck%3Ahumidifier&page=1

Burada sadece chicco degil baska herhangi bir firmaninda ionizerli nemlendiricisi yok, toplam 48 cihazdan hic biri ionizerli degil. Amerikada ionizer satmak yasak degil ama yalan, yanlis, desteksiz ve uydurma iddialarla mal satmak cok zorlastirilmis, hele birde maliniz tuketiciye zarar veriyorsa ve siz bu ihtimali elimine etmek icin caba gostermediyseniz vay halinize.

Hic bir markaninda buyuklugune ve guvenilirligine guvenmeyin. O buyuk adina guvenilir kalite timsali japon klima markalari Turkiyede iyonizerli klima satiyor Amerikada ise klimalarinda ionizer yok neden acaba ?

Amerikada ionizer satilmiyormu, satiliyor ama buradaki gibi desteksiz iddialari bol keseden atarak degil.

• ben premier aldim, ancak sesi gece rahatsiz ediyor, sanirsam icinde buhari ufleyebilmek icin bir fani var o ses yapiyor, bu aletlerden ses cikarmadan calisabilen i var mi acaba?
  • Benimde çocuklarım var ve aynı sorunları bende yaşıyordum.Askeriyede görevli Kıd.Yüzbaşı olan KBB uzmanı arkadaşıma danıştığımda bana MUTLAKA AMA MUTLAKA SOĞUK BUHAR CİHAZI ALMALISIN.SICAK BUHAR FAYDALI OLMAZ diyerek konunun altını çizmişti.

Yalnız tüm buhar sistemlerinde olan dezavantaj bunların dijital bir kontrol yolu ile nemi ayarlayamıyor olması.Ve uzun süre çalıştığında durum abartılıyor.Hatta açık unutursanız odayı sis basıyor

Bununla birlikte odadaki nem çok artınca elektronik cihazlara zarar verip oda duvarlarında rutubete yol açıyor.

Özetle nemi dengede tutmak lazım.

saygılarımla
    oguz3259
  • quote:

ben premier aldim, ancak sesi gece rahatsiz ediyor, sanirsam icinde buhari ufleyebilmek icin bir fani var o ses yapiyor, bu aletlerden ses cikarmadan calisabilen i var mi acaba?

Valla şahsen ben sinbo kullanıyorum ama sesi o kadar da rahatsız etmiyo yok hiç ses olmasın diyosan chicco derim fiyatı pahalı su haznesi küçük ama çıt yok sen bilirsin
  • Bionaire marka cihazlar için ne diyorsunuz? Bionaire bu4000 modelinde microban filtre var(http://www.hepaonline.com/soguk_buhar_makinasi_2.php ). ben de çok kararsız kaldım. aslında sıcak buhar üretenler daha sağlıklı bence. oda küçük ise etkili olmaması için bir sebep yok. yine bionaire cm01 sıcak buhar makinesi de güzel görünüyor(http://www.hepaonline.com/sicak_buhar_makinasi_2.php ). su bitince kendini otomatik kapatıyor. nem olçer cihazı da hediye imiş. aslında sıcak buhar yapan bir makine ile bir tane de hava temizleyici almak daha mı iyi olur acaba? bionaire cihazlar kaliteli gibi geldi bana ama cihazları görüp inceleme imkanım yok. bu cihazlardan kullanan varmı? kullanımı nasıl? ses durumu nasıl? yeterince nem sağlayabiliyor mu? vs .vs ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 28 Ocak 2008; 10:24:47 >

• Ben koçtaş'dan Priemier nemlendirici cihaz aldım.Cihaz Kraftın cihazı ile birebir aynı Sadece fiyatı 3/1 fiyatına ucuz..:))

Onun dışında özellikleri güzel.Ses yönünden rahatsız etmiyor.Fakat çıkardığı nem miktarı sinbonunkine göre daha düşük.Fakat bu özelliği de güzel çünki sinbonun fazla neminden de rahatsız olan arkadaşım var.

Sonuç olarak hem ucuz hemde işi görüyor.
  • Arkadaşlar şu 2 makineden hangisini tercih ederdiniz?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=158101&productid=evsunnyat980

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155588&productid=evkingk5000

Sizin tavsiyenizle alacağım. 2 gün içinde sipariş vereceğim. Yani biraz acil. Şimdiden teşekkürler.

• imaginary Sana tavsiyem aşağıdaki cihazdır.

http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=4569&currentpage=1&sortkey=0

Ayrıca bu ürünü Bir ara tansaşlarda bulabilirsin.Birara kampanyadaydı.39 ytl den satılıyodu.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=303171&productid=oyunirkra5k101

Bu ürünün aynısıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: imaginary

Arkadaşlar şu 2 makineden hangisini tercih ederdiniz?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=158101&productid=evsunnyat980

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155588&productid=evkingk5000

Sizin tavsiyenizle alacağım. 2 gün içinde sipariş vereceğim. Yani biraz acil. Şimdiden teşekkürler.

Alacağın cihaz hangisi olursa olsun yukarıda da tartışıldığı gibi "havayı temizliyor, iyon veriyor, biyo... bilmem ne ) özellikleri olmasın tek yaptığı iş soğuk buhar vermek olsun. Çünkü bu tür şeylerin insanlara zarar verip vermediği henüz muallak.
    Birde çocuk odası için alacak isen cihazı yakından gör ve çıkardığı sesi dinle, bu cihazlarda buharı dışarı vermek için bir fan kullanıyorlar ve bazı cihazlarda çok ses yapıyor. Özellikle gece sessizliğinde çok rahatsız edici oluyor.. Kolay gelsin...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.