Şimdi Ara

Hava Nemlendirme Cihazı ve Nem ölçme cihazları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
11
Favori
160.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

solüsyon falan çıkmadı.

ama tavsiyem çeşme suyu kullanma, kireçlenmeler oluyor cihazda ve ortamda da oluyor toz şeklinde oluyor.

arıtılmış su kullan.. ama biz maliyetli olduğundan bir süre sonra yine çeşme suyu kullanmaya başladık...biraz kireçlenme toz şeklinde oluyor ama 2 günde bir 5 litre su tüketiyor mecbur kaldık..

çok nemli yapmayın evi bence % 45 / 50 civarı yeterli...fazla nemli olunca bu sefer evin hava sirkülasyonu olmayan yerlerinde rutubet ve küf oluşumu başlar...buna dikkat edin...

içine su bazlı hoş kokulu damlalardan damlatın evi güzel kokutuyor...biz nefes açıcı nane yağı damlatıyoruz güzel oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

quote:

Beyler konuyu hortlatmak gibi olmasın ama geçen yıldan bu yana gecceleri evimde buhar eksilmesinden dolayı ve öğretmen olmamdan dolayı sık faranjit olmaya başlamıştım. soğuk ve sıcak buhar makinalarını inceledim pek randıman vermemeleri ve sağlıklı olmamaları ile birlikte asıl sorun olan yalıtım ve yoğuşmayı çözmeden pek bir işe yaramayacağına karar verip vazgeçmiştim.

Soğuk buharlılar hızlı buhar veriyor ama tamamen aldatmaca ve etrafa saçtıkları mikroplarda cabası.
    sıcak buharlılarda buhar az hemde suda üreyecek bakteriler havaya karışacak havadaki toz akarlarıyla birleşecek yine sağlıksız. (sonuçta zaten nemli hava sıkıntılıdır zaten ciğerleri daha çabuk çürütür :))

ama şöyle bir cihaz ile karşılaştım. Buradada mesajlarda yazanlara göre kullananlar var.

http://www.e-bebek.com/...on-filtreli_LOX-LBX1111

Bu makinadaki hepa kaç bilmiyorum elektrik süpürgelerinin kullandığı Nilfks in icat ettiği sistem var. en az hepa 13 kullanmalı ama işe yarıyormu gerçekten deneyen gören yada fikri olan var mı? (Ayrıca su arıtma sistemlerinde karbon filitre kullanılır galiba karbon filitreyide su da kullanıyor makina.)

hocam cihazın filtrelerini nasıl değiştiriyoruz ve ne kadara patlıyor acaba?

karbon filtresi ve hepa filtresini ne zamanda bir değiştirmek gerekiyor?

bu cihaz muadillere göre daha ucuz ve daha özellikli geldi ama filtre işi kafama takıldı

@donanim1 kendim bakıp buldum tavsiye üzerine değil, satın almadım henüz ertelemiştim

servis ile iletişime geçtim.
    filitre değişimi 2 yılda bir olacakmış(kullanıma pisliğe görede değişir bence)
    bir fiyat vermediler çünkü cihaz yeni değişim olmadığı için ancak 2 yıl sonra söyleyebiliriz dediler.
    nasıl alacağız? dediğimde loobex servisi(konuştuğum şube istanbuldu) eft veya havale ile belirtilen ücreti yatırırsınız aynı gün kargoya veririm dediler. Ben yozgatta oturmaktayım.
    konuştuğum kişi aleti kendisininde kullandığını hiç ses yapmadığını belirtti.

biraz mekanikten anlayan birisi olarak bu hepa filitre işini gerçekten iyi düşünmüşler. ancak hepa kaç olduğunun bilgisini alamadım. en hepa13 ler sadece 5 partüküldü galiba kaçırıyorlardı ve %99 civarında bir değere sahipti ancak cihazın tanıtımında %85 civarında toz tuttuğu yazıyor demekki hepa 10 falandır diye düşünüyorum.

cihaz e bebekte 200tl idi ben bu araştırmayı yaparken ancak araştırmam bittiğinde en ucuzu 279lira oldu geç kaldık :(

Ankara cepa joker den 210tl ye aldim, belki baska magazalarda da vardir.

https://m.joker.com.tr/urun/loobex-dijital-uzaktan-kumandali-sicak-soguk-buhar-makinesi-siyah-55142

Krese basladigindan beri oksuruyor ama dun gece oglan oksurukten uyuyamadi.
    Cami actik donduk. Oksuruk surubu vermiyor doktorlar. Bogaz spreyi yok. Anca ihlamur ve hava nemlendiriciye kaldi isimiz.

Bu gece ilk defa kullanacagiz , umarim ise yarar.

sonuç?

cihaz çok sessiz ve işini çok iyi yapıyor.

öte yandan çocuğun öksürüğünü azaltalım derken kulak sıvısını artırmışız,
    meğer bu tip cihazlar kulak için zararlıymış.

artık bütün gece çalıştırmıyoruz, 1 saate ayarlıyorum, kendisi otomatik kapanıyor.

sonuç olarak ürünü tavsiye ederim, fakat dikkatle kullanmanızı tavsiye ederim.

Geçmiş olsun.
    Kulak sıvısı iç kulakta olur kulak zarını buhar nasıl geçer bilemiyorum.
    Benim oğlumun kulaklarına tüp takılmıştı kulak sıvısı yüzünden ama doktoru buhar makinasını kullanmamızı (yatırmadan önce) tavsiye etmişti.
    bu cihazların kulak için zararlı olabileceğine inanmıyorum. Doğru kullanılıp abartılmadığı sürece faydalı aletler bence

• kulak sıvısı , çocuk yatarak bir şey içiyorsa süt mama su vs. ondan kaynaklanıyormuş...yatarak bir şey içirmeyin ...buhar makinesinin sanmıyorum buna etki edeceğini...aksine burun mukozasını kurutmayarak akıcı olmasına yardım ediyor ve kanalların akmasını kolaylaştırıyor ve açmaya yardımcı oluyor...ben de çok araştırmıştım..

ama dediğim gibi çok uzun süre gereksiz yere çalıştırıldığında evde rutubet nem küf yada bir basık koku oluşma ihtimali var...en güzeli evi sık sık temiz hava ile sirküle etmek...

ve burun tıkanıklığı varsa oda sıcaklığını asla yükseltmeyin..aksine düşürün 18 dereceye...

burnu tıkalı kişiye derhal soğuk hava teneffüs etmesini sağlayın...yanlış anlaşılmasın nefes soğuk hava teneffüs edecek vücudu sıcak tutacağız...
  • Eğer eviniz kaloriferli ve kışın nemlendirme yapmak istiyorsanız
    Sizin için süper bir çözüm olan aşağıdaki videoyu izleyiniz.
    Ama nemlendirmeyi yazın yapmak istiyorsanız ona da biraz çalışayım...
    :-D
    --------------------------------------------------------------------------------------------

• güzel fikir..onların yemek kabı uzun dikdörtgen olanları var alüminyum kap....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • n11 den indirim kodlarıyla 230 TL ye Beurer LB 88 hava nemlendirici aldım gerçekten kaliteli bir ürün. başka markalar bir sürü özelliği yok (kumanda, programlama vs.). soğuk, ılık ve sıcak olarak 3 kademeli. sıcak moduna aldığım zaman hemen ısınıyor ve sıcak buhar vermeye başlıyor. ilk izlenim itibarıyla gerçekten kaliteli bir ürün.
  • Arkadaşlar forumda hava nemlendirici cihazını tavsiye edende var sağlıksız diyende.Yazılanların çoğunu okudum ne yapacağıma karar veremedim.Kısaca çocuk odasını sorunsuz sağlıklı nasıl ne şekilde nemlendirebilirim.Odanın tavanında kufler oluştu

• nem cihazları ciddi oranda su tüketiyorlar. sağlıklı olması açısından önce damacana su kullanıyordum; ancak başedemiyorum. acaba saf su olarak çamaşır kurutma makinasından çıkan suyu kullanabilir miyiz? makinadan çıkan bu su sağlıklı mıdır?
  • Bir yıldan fazladır yazılmamış konuya biraz hort olacak sanırım.
    4 haftalık bebeğim var. Malum kış ayları evde kalorifer yanıyor. Odanın nemi %30-35 arasında değişiyor. Bebeğimizin burnu da bazen tıkanıyor. Zor nefes alıyor

Nemlendirici almak istiyorum, ancak bazı arkadaşlar tavsiye edilmediğini söylüyor. Sizce almalı mıyım? Cevap evet ise model önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: transglobal

nem cihazları ciddi oranda su tüketiyorlar. sağlıklı olması açısından önce damacana su kullanıyordum; ancak başedemiyorum. acaba saf su olarak çamaşır kurutma makinasından çıkan suyu kullanabilir miyiz? makinadan çıkan bu su sağlıklı mıdır?

Bende kurutmalık çamaşır makinası var lg marka bu makina kuruturken su mu kullanıyor bilmiyorum dum birde çok su harcar mi biliyormusunuz

• motorola, xiaomi gibi markaların akıllı nemlendiricilerinden kullanan var mı aranızda? Fiyat olarak motorola iyi gibi geldi bana, beurer piyasaya hakim (akıllı değil), xiaomi en hoşuma giden oldu ama fiyatı pahalı geliyor. Kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

• 250-300 lira civarına güncel bir cihaz önerebilir misiniz? Su sızdırması sorunu yaşatmayacak, kullanımı kolay, problemsiz çalışması yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel tavsiyeniz var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, güncel tavsiyeniz var mı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.