Şimdi Ara

Açılmayan XP İşletim Sistemi Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eminim bu başlık ile defalarca yazılmış ve çizilmiştir. Sorunun tam olarak ne olduğunu bilemediğimden kelime olarak aramasını yapamıyorum. yani biryerlerde benim sorunum yazılı ile şimdiden affola.fakat cevaba giden bir link bile harika olacaktır.

Herneyse.
    Elimde Acer'ın bir notebook'u var. Daha doğrusu arkadaşın windows çökmüş diyerekten bana ilettiği bir alet. Başlangıçta acer logosu göründükten sonra açmıyor sistemi. HDD bölümlenmiş yani asıl bilgiler d kısmında saklı. sorun olmayacağından c ye baştan bir sistem kurmak istedim. XP cd'si ile baştan başlattığımda normal olarak kur'a girdi ve kur dosyalarını kopyalamaya başladı. Fakat asıl sorun bundan sonra başladı, kur'a baştan başlatıp devam etmesi gerekirken, kendini kapattı. Ve tekrar tekrar aynı şeyi yapıyor. Sistemi kurmuyor. HDD'ye bakmak için ubuntu live cd'si ile baştan başlattım ve ubuntu ile açtım. fakat hdd'nin diğer bölümleri gözükmüyor, normalde kendimin ve başkalarınında dahil çöken sistemden bilgileri kurtarmak için ubuntuyu kullanıyordum. Fakat sanırım sorun hard diskte. yada öylemi? işin içinden çıkamadım.

bilen var ise..
    şimdiden teşekkür ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraUludag -- 22 Kasım 2007; 15:45:35 >

• ubuntu eski olabilir,
    internette sole bisi ara:

sata notebook xp kurmak

neticede su sekilde bisi yapman gerekecek; nlite ile ahci driverlarini xp kurulum cdsine ekleyeceksin, yada kurulumun en başında f6 ya basip ahci driverlarini disketten xpye gostereceksin.

benim yontemim:
    biostan sata diskin ahci ozelligini ide ile degistir.
    xp yi kurduktan sonra xp ye ahci driverlarini yukleyip biostan ahciyi etkinlestir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 22 Kasım 2007; 17:22:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.