Şimdi Ara

## Abit'den Yeni Anakart: I-N73H ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Önde gelen anakart üreticilerinden Abit, Intel işlemcilere yönelik olarak Nvidia yonga setli yeni anakartını duyurdu. Firmanın anons ettiği yeni modeli I-N73H, Nvidia'nın Intel için hazırladığı entegre grafik işlemcili ilk yonga seti ailesi olan MCP73 serisi dahilinde nVIDIA GeForce 7100 / nForce 630i çip set paketini kullanıyor. Intel'in mevcut işlemcilerinin yanı sıra 45nm desteği de veren anakart mATX form faktörüne sahip. Nvidia'nın GeForce 7 mimarisini kullanan entegre GeForce 7100 grafik işlemcisine de sahip olan anakart çift DIMM slotu üzerinden 4GB'a kadar DDR-2 800/667MHz bellek desteğine de sahip. Pasif soğutması olan Abit I-N73H, entegre grafik işlemcisine ek olarak harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe x16, 1 adet PCIe x1 ve 2 de geleneksel PCI slotuna sahip. 4x SATA 3Gb/sn ( RAID 0/1/0+1/5 ) ve 10x USB 2.0 portuna sahip olan anakart üzerinde 7.1 kanal yüksek tanımlı ses, gigabit ethrenet ve HDMI çıkışları da yer almakta. Anakartın fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

• Kesinlikle tutmadım walla, Küçük anakartlar bana itici geliyor
  • FX57 ABİ SEN HİÇ UYUMAZMISIN ? HABER İÇİN SAOL GECE GÜNDÜZ UGRAŞIYORSUN GERÇEKTEN HELAL SANA
  • single kanal bord yapmış abit tarihi nf1 ler gibi
  • abit bu işi unuttu
  • quote:

Orjinalden alıntı: soothsayer312

Kesinlikle tutmadım walla, Küçük anakartlar bana itici geliyor

Ya bırak küçük anakart olmasını insan katı kapasitör falan yapar.

Harbi bu Abit gözümden iyice düştü.

Foxxconn ile Biostar ne kadar yükseldi Abit ise ne kadar düştü.
  • kartı alıp kullanmadan nasıl kötü olduğunu düşünüyorsunuz anlamıyorum. hem kartın fiyatı belli değil ki? ne güzel derli toplu anakart işte. bunu alıp OC kasmayacaksın ya.
  • Nvidia 8x serisi IGP çıkarmayı düşünüyor mu? bu konu haber okuyan var mı?
    Ati AMD tarafından alınınca , intel için herhalde tek gma3500 ve nvidia chipsetleri kalacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dinçer

kartı alıp kullanmadan nasıl kötü olduğunu düşünüyorsunuz anlamıyorum. hem kartın fiyatı belli değil ki? ne güzel derli toplu anakart işte. bunu alıp OC kasmayacaksın ya.

Haklısın arkadaşım. Katı kapasitör de şart değil kaliteli bileşen kullanıldıktan sonra. Görünüşle herşey anlaşılmaz. Abit anakartlar, şuan öyle mi bilmiyorum daha iyi overclock olsun, voltaj verince rezonans yapmasın diye devre yollarının üzeri lehimle kaplardı. Abit in boş bir kart çıkaracağını düşünmüyorum. Tabi kullandıktan sonra, test yapılınca bakmak gerekir. Bir de her kartın bi hedef kitlesi vardır arkadaşlar. Ofis amaçlı falan olabilir. Donanımda özellikle o kadar kaliteli ve üst düzey ürün kullanmaya alışığız ki, giriş seviye veya HTPC ler için hedeflenmiş ürünlere biraz böcek görmüş gibi bakıp yüz ekşitiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 22 Kasım 2007; 10:37:29 >

• Arkadaşlar bunlar ucuz çözümler için, özellikle işlemci fiyatları düşmek üzere iken...
    İntel tarafındaki eksik yönler kapatılıyor yavaş yavaş...
  • Abit düşük bütçeli müşterileri kapma hevesinde.
  • adamlar giriş seviyesindede anakart yapıyor ama tek kanal bellek desteği anakart satışları beklenmedik yönde etkileyebilir
  • ofis makineleri için ideal olsa gerek.
  • arkadaşlar tek kanal desteği abit ten değil chipsetten...aynı chipseti kullanan çift kanal destekli başka marka anakart varmı ki imkansız, abit i eleştiriyorsunuz..hoş dual olsa ne olmasa ne...f/p odaklı bir ürün olursa 45nm desteği ile prim yapar bence
  • hoş ve güzel bir seçenek ofis için ; ama bence pci e 16x yuvası gereksiz olmuş zaten tümleşik vga mevcut ; onun yerine kullanımı daha gerekli pci 1x ya da eski tip pci yuvası olsa daha iyi olurdu.
  • düşük bütçeli kişiler için iyi bir seçim
    + olarak çok az yer kaplıyor
  • Markalı Pc ler için ideal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rock-ı BaLık

Markalı Pc ler için ideal

haklısın +10000
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

quote:

Orjinalden alıntı: Rock-ı BaLık

Markalı Pc ler için ideal

haklısın +10000

koymazlar ki gider mercury koyarlar 35$ lık anakart.Abit koyarlarsa markalı pc alanlar dua etsin

• cücük gibi anakart bu ne yaws.. Abit biraz çalış yaa..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.