Şimdi Ara

## ATi Catalyst 7.11 Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
4.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Catalyst 7.11 Kullanıma Sunuldu ##

AMD-ATi, Kasım ayına yönelik sürücü güncellemesi olan Catalyst 7.11'i tahminlerin ötesinde ufak bir gecikme ile kullanıma sundu. Yeni sürücü paketi özellikle HD 3800 serisi ekran kartlarına verilen destekle dikkat çekmekle birlikte firmanın diğer güncel tüm ekran kartları ile de uyumlu. Pek çok iyileştirme ve geliştirme içeren ATi'nin yeni Cataşyst 7.11 sürücü paketi özellikle Bioshock, Lost Planet, World In Conflict, Call of Juarez, Doom 3, Hellgate, Lord of the Rings, PT Boat, Rainbow Six Vegas ve Serious Sam başta olmak üzere pek çok oyun ve uygulama için yenilik ve performans arttırıcı iyileştirmeler içeren Catalyst 7.11 için Crysis'e yönelik çok derin bir detay bulunmuyor ve AMD-ATi bu konuda hala bir süre önce kullanıma sunduğu hotfix'in kullanıma devam edilmesini tavisiye ediyor.

ATi Catalyst 7.11'i indirmek için;
    http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Kasım 2007; 3:15:47 >

• yükledim ve kullanıyorum hd serisi ekran kartlarını kullananlara özellikle tavsiye ederim sorunsuz olması güzel
  • x1950 agp var bende filmlerde etki edeceğine inanıyormusunuz?(divx, xvid vs..)
  • Arkadaşlar ben yükleyemedim bu driver ı yüklerken çok ilginç bi hata veriyor vede hatanın üstünde hiç birşey yazmıyor yüklemeden çıkıyor. Başka böyle yüklerken hatayla karşılaşan arkadaşlar söylerse sevinirim benim bilgisayarımda mı bişey var acaba ?
  • 7.9 dan 7.10 a geçtiğimiz günlerdeki kadar performans gelişimi olacaksa çok iyi olur.
  • şimdi görelim bakalım hd3870 vs. Nvidia 8800gt benchmarklarını
    merak ettim.
  • Sürücü güncelleştirmesi yaparken, indirilen 7.11'i direk kuruyor muyuz? yoksa öncesinde bilgisayardan silinmesi gereken (sistem dosyaları gibi) bişeyler var mı ?
  • Selam arkadaslar ekran kartim sapphire hd2900pro 22" inca wide screen monitorum var daha once 7.10 surumu catalyst driveri yuklu idi 1680x1050 cozunurlukte sorun yoktu zaten monitorumde destekliyo ancak 7.11 i yukledikten sonra ne olduysa oldu eski driveri kaldirmadan uzerine yukler diye dusunup yukledim tekrar acildiginda pc 1680x1050 coznurlukte destegi yoktu vardi ancak monitor sag sol yukari asagi kaymisti mouse yi hareket ettirince yukari ya dogru kayiyodu goruntu 1440z900 a kadar destek gozukuyodu bende silip 7.11 i driverini catalyst i felan tekrar dan baslatip tekrar 7.10 surumunu yukledim ancak sorun hala dewam ediyor ne yapabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: UNDYING

Sürücü güncelleştirmesi yaparken, indirilen 7.11'i direk kuruyor muyuz? yoksa öncesinde bilgisayardan silinmesi gereken (sistem dosyaları gibi) bişeyler var mı ?

güncelleme yapmadan önce mevcut catalyst'i sistemden kaldırıp pc'yi yeniden başlatın, yeni catalyst 7.11 i yükleyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 22 Kasım 2007; 9:49:49 >
  • Arkadaşlar Catalyst leri tek tek indirip kurarsanız daha iyi oluyor.Mesela IGP/Motherboard için:
    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/7-11_xp32_dd_54435.exe
    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/7-11_xp32-64_ccc_lang3_54437.exe
    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/7-11_xp32-64_sb_54435.exe
    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/gamesite/7-11_xp_xcode_54435.exe
    olarak indirin -dikkat 3 of 5 de iken Turkish seçmeyi unutmayın-ve kurulum sıarsı da şu şekilde olmalı:
    1.SB driver
    2.DD driver
    3.Catalyst Control Panel
    4.AVIVO driver

Bu şekilde hatasız kuruyorum, en az 5-6 defa yapmışımdır,ve driver kaldırıp kurmanıza gerek kalmıyor:

• yükleme yapmadan önce mevcut driveri silip pc'yi yeniden başlatın, yeni catalyst sürücüsünü öyle yükleyin sorun yaşamazsınız.
  • Haber için teşekkürler fx57. Sırf sürücüyle ne kadar performans farkı yaşanıyor görmek açısından tek bir oyunda aynı testler yapılsa iki sürücyle karşılaştırmalı olarak baksak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tvardar

şimdi görelim bakalım hd3870 vs. Nvidia 8800gt benchmarklarını
    merak ettim.

bırsey olacagı yok 3dmark ıcın 2 ayar daha cekmıslerdır 7,9 dan 7,10 a gecıste soyle artırdık boyle ıyı oldu dedıler yapılan bır testte 1 en fazla 2 fps artısı vardı ama amd ye sorsan o fark %60 yukleyelım bakalım

sımdı release notlarına baktımda sacma sapan oyunlarda gereksız ıyılestırmeler yapmıslar kım ne yapsın fable da duzeltılen sorunu hey Allah ım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 22 Kasım 2007; 10:35:15 >
  • Arkadaşlar sürücüyü kaldırıp yükleyin diyosunuzda benim program ekla kaldırda görünmüyo sürücü adı.Anca c de Ati dosyayı altında bütün sürücülerin klasötleri var.Onu mu silmekten bahsediyosunuz?
  • Kuralım bakalım ne olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: tvardar

şimdi görelim bakalım hd3870 vs. Nvidia 8800gt benchmarklarını
    merak ettim.

bırsey olacagı yok 3dmark ıcın 2 ayar daha cekmıslerdır 7,9 dan 7,10 a gecıste soyle artırdık boyle ıyı oldu dedıler yapılan bır testte 1 en fazla 2 fps artısı vardı ama amd ye sorsan o fark %60 yukleyelım bakalım

sımdı release notlarına baktımda sacma sapan oyunlarda gereksız ıyılestırmeler yapmıslar kım ne yapsın fable da duzeltılen sorunu hey Allah ım

Saol FX haber için.Beğenmiyorsan yüklemezsin driverı bu kadar basit böle saçma sapan yorumlar yapmayada gerek yok.Kimse sana zorla yükle demiyor yorumlarına ve kullandığın cümlelere dikkat edersen seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 22 Kasım 2007; 10:57:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kalamalka*

Arkadaşlar sürücüyü kaldırıp yükleyin diyosunuzda benim program ekla kaldırda görünmüyo sürücü adı.Anca c de Ati dosyayı altında bütün sürücülerin klasötleri var.Onu mu silmekten bahsediyosunuz?

Program Ekle/Kaldir icinde ATI Software Uninstall Utility olmali, onu kullanmak lazim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkdevil666

Arkadaşlar ben yükleyemedim bu driver ı yüklerken çok ilginç bi hata veriyor vede hatanın üstünde hiç birşey yazmıyor yüklemeden çıkıyor. Başka böyle yüklerken hatayla karşılaşan arkadaşlar söylerse sevinirim benim bilgisayarımda mı bişey var acaba ?

benzer/ yada aynı hatayı bende alıyorum ve şu anda driver yüklü değil bende

ne saçma şeydir bu ya :/ varmı çözümünü bilen???
  • quote:

Orjinalden alıntı: altanns

quote:

Orjinalden alıntı: darkdevil666

Arkadaşlar ben yükleyemedim bu driver ı yüklerken çok ilginç bi hata veriyor vede hatanın üstünde hiç birşey yazmıyor yüklemeden çıkıyor. Başka böyle yüklerken hatayla karşılaşan arkadaşlar söylerse sevinirim benim bilgisayarımda mı bişey var acaba ?

benzer/ yada aynı hatayı bende alıyorum ve şu anda driver yüklü değil bende

ne saçma şeydir bu ya :/ varmı çözümünü bilen???

Eski driverı kaldırıp dene sorunun çözülür sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

Eski driverı kaldırıp dene sorunun çözülür sanırım

şu anda zaten driver yüklü değil hocam bende 640x480 çözünürlükten yazmaya çalışıyorum buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SynFx -- 22 Kasım 2007; 11:23:12 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.