Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 3670 ve HD 3650 Hakkında Yeni Bilgiler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 3670 ve HD 3650 Hakkında Yeni Bilgiler ##

AMD-ATi'de 55nm hareketliliği devam ediyor. RV670 gpu'sundan sonra firma giriş ve orta segment çözümlerini de 55nm üretim teknolojisine geçirme konusunda sıkı bir çalışma içerisinde. Özellikle pek çok kullanıcı Radeon HD 2600 Pro ve HD 2600XT'nin yerine gelecek modelleri merakla bekliyorlar. AMD-ATi, Radeon HD 2600 serisine güç veren RV630 gpu'sunu 55nm üretim teknolojisi ile üreteceği RV635 gpu'su ile güncelleyecek. RV635 gelişmiş üretim teknolojisinin yanı sıra DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 gibi yenilikleri ile de dikkat çekecek. Şimdi biraz daha detaya inelim.

Anlaşılan ATi, RV670 tabanlı Radeon HD 3800 serisinde kullanmaya başladığı yeni isimlendirme stratejisini Radeon HD 3600 serisinde de uygulayacak. Modellere geldiğimizde ise durum şu şekilde olacak;

* RV635 XT -> Radeon HD 3670;
    * RV635 Pro -> Radeon HD 3650.

Her iki modelin spesifikasyona ilk bilgiler ise;

* Radeon HD 3670 -> 120 paralel işlem birimi, 128-bit bellek veri yolu, 800MHz/1600Mhz saat hızları, 256 MB GDDR3 bellek.
    * Radeon HD 3650 -> 120 paralel işlem birimi, 128-bit bellek veri yolu, 600MHz/1000Mhz saat hızları, 512 MB GDDR2 bellek.

Tabi kartların özellikle DirectX 10.1 destekleri ile öne çıkacaklarının da altını çizelim. Crossfire desteğine de sahip olacak kartlar PCIe 2.0 ile daha yüksek bant genişliğinden yararlanırken, donansımsal video hızlandırma teknolojisi olan UVD ile HTPC'lere de göz kırpacaklar. Özellikle Radeon HD 3670 modelinin GDDR4 kullanımına da olanak tanığı ve bazı firmaların GDDR4 bellekli Radeon HD 3670 varyasyonu hazırlayabileceği de dile getirilmekte.

Şu an A11 revizyonu hazır olan RV635'in ilk örneklerinin partnerlere yollanmaya başlayacağı söylenirken kartlar önümüzdeki Ocak ayı veya en geç Şubat ayı içerisinde hazır olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Kasım 2007; 19:55:45 >

• Allah kahretsin genemi 128 bit ya Fiyatı düşük olmalı DDr4 bide 128 bit bilmiom içim ısınmadı bu karta
    edit:ilk yorumda bendenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spice boy -- 21 Kasım 2007; 19:54:28 >
  • Ekran kartı bölümünü terkedeceğim yakında.Durmadan yeni kartlar çıkıyor kredi kartıyla tüketime zorluyor beni
  • bu kartların çıkacağı tarihler ve fiyatları belli mi?
  • Giriş seviyesinin üst modelleri olacak sanırım bu kartlar.
  • quote:

Radeon HD 3650 -> 120 paralel işlem birimi, 128-bit bellek veri yolu, 600MHz/1000Mhz saat hızları, 512 MB GDDR2 bellek

bu kart tahmini 80-90 dolar olacaktır ve giriş seviyesi için f/p kralı olabilir
  • 55nm dışında 2600 den pek bi fazlasını göremedim hatta saat hızları daha düşük performanslarını görmek gerek ama çok ta umut vaadetmiyor gibi gözüküyor
  • şubat falansa burda nisanda falan olur herhalde şu hale bakın adam 210$ a 3870 alıyor şuanda dışarda burda 250$+kdv ile henüz satılmıyor kart ön siparişte buna distribütörlük denmez bi hayvan ismi var yazmıyım anca öğle iş yapmak denir
  • Kullanıcısına hayırlı olsun güç tüketimi de düşeceği için daha cazip oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spice boy

Allah kahretsin genemi 128 bit ya Fiyatı düşük olmalı DDr4 bide 128 bit bilmiom içim ısınmadı bu karta
    edit:ilk yorumda bendenmiş

Bunların bir üst modelleri olan 3800 serisi kartlar 256 bit zaten bunlarında 256 bit olması sence saçma olmazmıydı olsaydı neden 3800 kartlar var aralarındaki en önemli fark ram veriyolu ve shader sayısı zaten aradaki fark olmasa 3600 kartların çıkması için bi nedende yok.

• 256 MB GDDR3 bu kartın 512mb olanıda cıkar herhalde.
  • ezik
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84
    kart ön siparişte buna distribütörlük denmez bi hayvan ismi var yazmıyım anca öğle iş yapmak denir

• Ati ne yapmaya çalışıyor bir anlasam.
    Dx10.1 ve SM 4.1 güzel numara hani...
    Elinde başka bir koz kalmamış Ati nin...

HD2600 serisi ile nVidia 8600 serisi karşısında birşey yapamadılar, HD3600 serisi ile ne yapabilecekler merak ediyorum...
    Test sonuçlarını merak bile etmiyorum. HD3800 serisinin testleri böyleyse HD3600 serisi ne içler acısı durumdadır kimbilir.
    nVidia daki şu anki mevcut rakiplerini geçer belki, yeni gelecek kartları biraz zor diye düşünüyorum...
    Yurt dışında 100$ olur; bizde 130-150$ + KDV ...

nVidia kartların yurt dışı fiyatlarıyla TR deki fiyatları aynıyken Ati kartlar neden +50$ farkla satılmaya çalışıyor, anlayamıyorum....
    Hep aynı hikaye....
    DDR2 de ne, bu devirde hala...

• Atinin 2900XT si 512 bit bir faydası var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

şubat falansa burda nisanda falan olur herhalde şu hale bakın adam 210$ a 3870 alıyor şuanda dışarda burda 250$+kdv ile henüz satılmıyor kart ön siparişte buna distribütörlük denmez bi hayvan ismi var yazmıyım anca öğle iş yapmak denir

ustad bakkal bunlar, bilmiyomusun:D
  • bu millet ne ister bilmemki, ATi giriş seviyesine 128bit getiriyo bizim millet ATİ napıyo anlamamki diyo. giriş seviyesi ekran kartı kullanmıyosan boşver sen anlama
  • vallaha 8800GT siparişi vermiştim ama vereli 1 hafta oluyor ve HB.com un yalan dolanı hiç bitmiyorki 30 unda girecekmiş stoklara.Ne yapsam iptal edip 3870 imi alsam birde phenom alırım tam olur.
  • senin zaten o anakarta 8800 takman büyük hata
  • sırf uyuzluğuna iptal.
    sık düşünü biraz daha bekle....

quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

vallaha 8800GT siparişi vermiştim ama vereli 1 hafta oluyor ve HB.com un yalan dolanı hiç bitmiyorki 30 unda girecekmiş stoklara.Ne yapsam iptal edip 3870 imi alsam birde phenom alırım tam olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.