Şimdi Ara

## Nvidia G98: 3DMark 2006 Sonucu ve Bazı Detaylar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia G98: 3DMark 2006 Sonucu ve Bazı Detaylar ##

Nvidia, GeForce 8400 serisi ekran kartlarında kullandığı G86 gpu'sunu 65nm üretim teknolojisine sahip G98 gpu'su ile değiştiriyoror. Yeni grafik işlemci daha gelişmiş üretim teknolojisinin yanı sıra özellikle yetenekleri arttırılmış video hızlandırma motoru ile de dikkat çekecek gibi gözüküyor. Zira daha önce olmayan VC-1 formatlı videolara yönelik desteklte G98 ile birlikte geliyor. Nvidia'nın 3 Aralık itibariyle anons etmesi beklenilen G98 tabanlı GeForce 8400GS'nin de bazı yeni detayları ve ilk 3DMark 2006 test sonucu da ortaya çıktı. Detayları yukarıdaki GPU-Z ekranından alabilirsiniz.

Kullanılan test sistemi;

- İşlemci: Intel Celeron 460(2.4GHz)
    - Anakart: Foxconn P35A-s
    - Sürücü: ForceWare 169.06

• Test sistemine baksana gene
  • 29 ekimden 3 aralık arasındamı cıkmıştı vc-1 codec nvidia bizi salak falanmı sanıyor ucuza koyup cok daha pahalıya bu desteği eklemiyerek kullancıya büyük bir destekmi olmuş oldu şimdi
  • bu ne ya 1 k cpu skoru
    dalgami geciyorlar bunlar

koysaniza bir 4 ghz de caliasn quad core ole gorelim skoru
  • bu kart ile 1680*1050 crysis oynamak istiyorum full detay hemide vista da
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

bu kart ile 1680*1050 crysis oynamak istiyorum full detay hemide vista da

Tabi bu arada arka planda HD-DVD'den H.264'e rip yapıp bir de virüs taraması yaptırırsın
  • Video uygulamaları için uygun bir kart. Ama oyun için zaten olmaz böyle düşünelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

bu ne ya 1 k cpu skoru

Dostum gel biras mantıklı düşünelim bak ozaman adamlara hak vereceksin. Az bişe mantık;

1- Şimdi o ekran kartı ile oyun oynamayı düşünme bi kere. (ıvır zıvır oyunlar hariç)
    2- Genel olarak bu ekran kartı normal bir işlemciyle kullanılcaktır.
    3- Adamlar bu ekran kartını düşünmüşler ortalama hangi sistemlerde kullanılır diye ona göre test yapmışlar.
    4- Senin gibilerde çıkar anca burda muhalefet yaparlar .
    Herkesin yorumuna saygım var ama ben bunları kendini biraz geliştirmen açısından söledim. Halada saygım var.
  • giriş seviyesi bir kart ; bu sebeplede test sonuçları normal.

pek oyun başarısı beklenmemeli ; java tabanlı oyunlar yeterde artar ; ofis için ideal.
  • kart video uygulamaları içindir. oyuncular bu e.kartını unutsun.
  • ofis için entegre çözümler varken neden ayrıca kart alalım ki
  • mario da 30 + fps alsın yeter
  • yinede bu kartın hem video oynatımı hemde performansı çipsetlerden iyi değilmidir???
    690G den hızlı olur bence yinede...bilmediğimden soruyorum uzun süredir dizüstü kullanıyorum..bence ciddi farklar olur entegre çipsetlerle...Üstelik PureVideoHD (VC1 eklenmiş) de cabası..Bu kartı kullanarak celeron işlemciyle bile HD görüntüler gayet güzel izlenme olanağı var haksızmıyım??
    Ayrıca bazı eski oyunlarıda yad ederiz aradabir..Generals..Max Payne 2..Olursa Doom 3..
  • bence süper bi kart. word uygulamaları artık çok daha hızlı olacaktır. aa ve af bile açabilirsiniz. yazılarda gölge efekti bile oluşturabilirsiniz.
  • quote:

bu ne ya 1 k cpu skoru

Arkadaş doğru söylemiş aslında madem 3dmark06 koyuyorsun işlemcin adam akıllı olsun.çift çekirdekler 70$ iken ne gerek var celerona
    senin ekran kartın rezil bir kart yanına celeron koydun neden vista ve 3dmark06 kastırıyorsun.
    Neticede 50$ bile etmez video izleyecek olsam 2400 serisi alırım.
  • ofis pc ler için entegte kartlar yeterli aslında ama patron yokken arada bi tur crysis çevirelim diyecek olursak ayrı tabi, onuda kurtarmaz zaten bu, anca ağdan aoe2 oynarız bunla ...
  • quote:

bu ne ya 1 k cpu skoru

Yahu sen bu dandik kartı gidipte quad işlemciylemi kullancan onu söyle.Tabiiki kullanmayacaksın bence çok doğru bir karşılaştırma olmuş ama işlemci en azından dual core x2 4000 veya e21xx serisi bi işlemci kullanılabilirdi o ayrı ama quad çok fazla zaten fps'ye bi etkisi olmayacak sırf cpu puanı içinde alınmaz quad core'da.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

yinede bu kartın hem video oynatımı hemde performansı çipsetlerden iyi değilmidir???
    690G den hızlı olur bence yinede...bilmediğimden soruyorum uzun süredir dizüstü kullanıyorum..bence ciddi farklar olur entegre çipsetlerle...Üstelik PureVideoHD (VC1 eklenmiş) de cabası..Bu kartı kullanarak celeron işlemciyle bile HD görüntüler gayet güzel izlenme olanağı var haksızmıyım??
    Ayrıca bazı eski oyunlarıda yad ederiz aradabir..Generals..Max Payne 2..Olursa Doom 3..

Atinin UVD'si nvidia'nın purevideohd'sinden daha iyi ve işlemciyide yormuyor istersen nette arat bulursun.

Ayrıca kimse 690G'den daha yavaş demedi belki 4 kat daha hızlı ama oyun bilgisayarına alacaksan alacağın kart bu olmamalı kalkıpta 3 yıl önceki oyunlardan bahsetmen bi kere çok saçma zaten kalkıpta nvidia'yı savunmana gerek yok.Video izlemek için alıyorsan gidip bunu değil hd2400xt falan alınmalı hd videolarda işlemcilere daha çok yardımcı oluyor ati kartlar.
    Bi kere benim ekran kartı bile 3dmarkta default halde 800 puan alıyor cpu yani oc falan yapsan bu sisteme en fazla 1500 puan alınır şimdiki crysis'i bile low ayarlarda 20 fps zor oynuyorum bu ekran kartı en fazla 30 fps alırki ben dx10 kart alacaksam bu oyunu very high'da oynatmalı yoksa dx10 karta para vermem giderim 1950xt alırım en kralından daha iyi.Ama performans istiyorsan 8800gt falan alacaksın o başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 21 Kasım 2007; 20:19:50 >

• quote:

bu ne ya 1 k cpu skoru

quad core işlemci alabilecek parası olan kişi teorik olarak bu kartı kullanmaz!!!Kart giriş seviyesi ve muhtemelen giriş seviyesi donanımlarla test yapılmalıdır...
  • Şimdi, buradaki mesele kartın 3Dmark'taki konumunu öğrenmek. 3DMark puanı olarak kafada bir görüntü oluşturabilmek.

Diyorsunuz ki, bu ekran kartıyla Quad kullanılmaz. Doğru, çoğu kişi kullanmaz.

Ama, 3DMark da yapılmaz

Yani, bu durumda siteler de ya adam gibi donanımla 3DMark yapmalı ya da hiç yapmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 21 Kasım 2007; 20:57:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.