Şimdi Ara

## Yeni Bir Test Programı: SmartFPS ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Yeni Bir Test Programı: SmartFPS ##

Açıkçası konu test yazılımları olduğunda piyasada belli başlı bazı uygulamaların dışında çok fazla alternatif olmaması çeşitlilik açısından pekte iç açıcı bir durum değil. Bu konuda elimize ulaştıkça sizi yeni test uygulamalarından haberdar etmeye özen gösteriyoruz. Bu haberimize konu olan yeni uygulama ise, SmartFPS.com v1.6. Bu uygulama ile pek çok oyun üzerinden ekran kartı ve işlemcinizi test edebilmeniz mümkün. Uygulamanın destek verdiği oyunlar arasında; Crysis, Call Of Duty 2, Battlefield 2, Serious Sam 2, Call Of Juarez, Quake 4, Prey ve The Chronicles of Riddick: EFBB gibi son derece güncel oyunlar yer almakta. Bu oyunlara ait demolarının sisteminizde yüklü olması test alabilmek için yeterli. SmartFPS ayrıca gelişmiş bir işlemci test aplikasyonuna da sahip. Zira çoklu uygulama testi ile özellikle çok çekirdekli işlemcilere yönelik olarak test yapabiliyor.

İlgilenenler için SmartFPS.com v1.6 download adresi;
    http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1782

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Kasım 2007; 9:56:28 >

• güzel bir programa benziyor ama test için gerekli programları ayrıca istemesini sevmedim
  • Oyun karşılaştırmaları bakımından çok güzel bir program. 3DMark her oyunu temsil edemediği için, aslında çok güzel olmuş! Helal yapanlara
  • bomba programa benziyor
    destekledigi oyunlarin demosunu cekip toplu bir test sonucu hazirlamak lazim
  • Hepsini bir araya toplaması gerçekten güzel. Ama dediğiniz gibi sistemde demolarının olması kötü. Ben kardeşim için böyle bir program bakıyodum. Kendisi bir teknik serviste çalışıyor. Her topladığı pc'yi hem donanımsal olarak hem de performans açısından test etmek istiyor. Bildiğiniz böyle bir program var mı?
  • Demo derken oyunun olması gerekiyor değil mi? Tam sürüm ya da demo farketmez yani
  • belli oyunlarla çalışması iyi olmamış. Aslında herhangi bir oyundaki tüm verileri toplayıp özetleyebilen, performans ölçen bir program yapılsa yok satar bizim forumda
  • tam sürümmü demomu acaba?
  • mesela ben cod 2 de demo alsam kendim onu bu programa atsam test eder mi.
  • Eee bu oyunlar eskidikten sonra yeni versiyonu mu? cıkacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Eee bu oyunlar eskidikten sonra yeni versiyonu mu? cıkacak.

ya öyle olur ya da online update eder kendini
  • güzel bir programa benziyor birçok oyunda test edebilme imkanımız war

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinaryCitizen -- 21 Kasım 2007; 17:41:20 >
  • Sadece Crysis'in olması bile yeterki aslında. Belkide diğerlerini sırf ayıp olmasın diye koymuşlardır

Ama inşallah buda Lightmark gibi Nvidismark'a dönüşmez.
  • ben bu programı nerdeyse 10 gün önce guru3d sitesinde görüp indirmiştim ama o oyunların hiç biri bende olmadığı için bir işe yaramadı :D:d
  • Haber için teşekkürler fx57. İndirip deneyelim
  • 3dmark gibi online karşılaştırma olayı varmı acaba. herkese sende test yap diye yalvarmayalım da
  • Gelmişken, şu sitenin bağlantısını da vereyim:

http://www.hocbench.com/

Sayfayı açınca göreceğiniz oyunlara özel test yazılımları var.

O oyunların yüklü olması gerekmekte, ama çeşitlilik iyi.

FarCry için 11 tane hazır demosu var meselâ.
  • teşekkürler. indiriyorum
  • Programın sağ üst köşeye koyduğu bu bilgileri nasıl kaldırabilirim?

## Yeni Bir Test Programı: SmartFPS ##
  • Program koymuyor onu, Crysis'in icinden. Konsolu acip r_displayinfo 0 yapip kaldirabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.