Şimdi Ara

## GeIL'den Yüksek Performanslı DDR2 Serisi: Black Dragon Evo One ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## GeIL'den Yüksek Performanslı DDR2 Serisi: Black Dragon Evo One ##

Yüksek fiyatları ve henüz beklenilen performans farkını yaratamamalarından ötürü DDR-3'ler yaygınlaşma anlamında ciddi bir adım atabilmiş değiller. Düşen fiyatları ve artan saat hızları ile DDR-2 bellekler ise kullanıcıların gözdesi durumunda. Yüksek performanslı bellek üreticilerinden GeIL, performans segmentinde yer alan yeni DDR2 belleklerini duyurdu. Firmanın Black Dragon Evo One adını verdiği yeni bellekleri kullanılan özel soğutma ve Maximized Thermal & Conduction Dissipation (MTCD) teknolojisi ile dikkat çekiyorlar. Zira firmaya göre, kullanılan bu teknoloji termal anlamda bellekleri ciddi şekilde rahatlatabilmekte. Toplam 12 farklı modelden oluşan GeIL'in yeni bellek serisi Black Dragon Evo One özellikle 8GB'lık kit ile dikkat çekiyor. 800MHz (4-4-4-12) ve 1066MHz (5-5-5-15) gibi alternatifleri bulunan yeni bellek serisi ömür boyu garanti ile kullanıcılara sunuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 20 Kasım 2007; 21:47:40 >

• ilk mesaj benden olsun ramler güzel. soğutma sistemini ve pcb rengini beğendim.
  • anakartlar quad teknolojiyi destekliyecekler mi?
  • çok güzel ramler,soğutmasıda çok güzel.Umarım çok verimlidir bu soğutma....
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

anakartlar quad teknolojiyi destekliyecekler mi?

Hakkaten arkadaşlar bu quad channel olayından tam olarak haberi olan var mı??Ben ilk defa burada duydum
  • Bir süre önce yanılmıyorsam fx57 şöyle bir haber yayınlamıştı;

Belleklerin boyutları küçülecekti (atıyorum şu an 90nm ise 60nm şeklinde) bu sayede daha yüksek hızlara kolayca çıkılacak denmişti hatta bunun üzerine DDR3 e gerek yok bu durumda gibisinden yorumlar yapılmıştı.

Bu konu hakkında bir gelişme var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sojo- -- 20 Kasım 2007; 23:29:31 >
  • aynı corsair dominator e benzemiş daha doğrusu onun çakması gibi duruyo .....
  • Samsung'un yaptığı bir yatırımla ilgili bir haberdi zannedersem..Samsung bellek teknolojilerini geliştirerek yeni çipler yapacaktı..
  • Ben GeIL den 1066MHz 4-4-4-12 lık bir ram beklerdim benim ramimde 800MHz 4-4-4-12 bir farkı yok!!!
  • quad desteklicek mi sorularına pek anlam veremedim anakartınızda 4 ram takacagınız slot varsa alıp kullanabilirsiniz tabiki 64 bitlik bi işletim sistemi ve 8 gb destekli bir anakartınız olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mehmet Eroğlu

Bir süre önce yanılmıyorsam fx57 şöyle bir haber yayınlamıştı;

Belleklerin boyutları küçülecekti (atıyorum şu an 90nm ise 60nm şeklinde) bu sayede daha yüksek hızlara kolayca çıkılacak denmişti hatta bunun üzerine DDR3 e gerek yok bu durumda gibisinden yorumlar yapılmıştı.

Bu konu hakkında bir gelişme var mıdır ?

Arkadaşım açıkçası DDR2 ramler için en merak ettiğim soru buydu Nedense hiçbir haber alamadık.
  • bu markayi duyunca fena GErIL iyorum.. umarim bu seri ile birlikte biraz rekabetci bir sey yapmislardir.

edit: ddr3 konusunda cok hizli gelismeler beklemeyin, simdiki kullandiginiz ddr2 ler 4 senede bu hale geldi.

http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=2003

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 21 Kasım 2007; 0:43:27 >
  • OCZ Reaper HPC ve Corsair Dominator' a rakip çıkarılmış bir ürün umarım rekabetçi bi fiyatla ve yaygın olarak ülkemize gelir. GeiL, OCZ, Corsair kaliteli ram üreten firmalar ülkemizde fiyat bakımından bir rekabet ortamı oluşursa buna en çok sevinen bizler oluruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Ben GeIL den 1066MHz 4-4-4-12 lık bir ram beklerdim benim ramimde 800MHz 4-4-4-12 bir farkı yok!!!

yalnız senınkı 2x1 gb ama bunlar 2x2gb olması lazım. fark burda...
  • soğutma çok abartılı bence, birazda kullanıcının ilgisini çekmek için görüntüye önem vermişler sanırım, ramlerin üstüne 12cm lik sessiz bi fanı yerleştiriyorsun ondan sonra zorla sınırları
  • Gigatek'e Geil Black Dragon 2x2GB DDR2-800 CL4 gelmiş. (245$+KDV)
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2178
  • Arkdaşlar ürünün fiyatı hakkına bilginiz var mı ??
  • güzelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: haspko39

quote:

Orjinalden alıntı: max975

Ben GeIL den 1066MHz 4-4-4-12 lık bir ram beklerdim benim ramimde 800MHz 4-4-4-12 bir farkı yok!!!

yalnız senınkı 2x1 gb ama bunlar 2x2gb olması lazım. fark burda...

Hem 2x1 hem de 2x2 modeli mevcut olması lazım.
    quote:

Arkdaşlar ürünün fiyatı hakkına bilginiz var mı ??

2x1 GB olan model intenvtusta 96 $

2x2 GB olan model intenvusta 229$ Gigatek' te 269$

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.