- x
SUZUKİ GRAND VİTARA 1.6 3K ALIYORUZ
66 Cevap53376 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

660 Mesaj
20 Kasım 2007; 16:29:34 

Arkadaşlar kısmetse eşime perşembe günü çok beğendiği ama benim biraz tereddütle de olsa tamam dediğim Suzuki Grand Vitara 1.6 3 kapı siyah bir 4x4 alıyoruz. Bu araç hakkında kullananlar veya sahibi olanlardan biraz bilgi rica ediyorum.

Yol tutuş
İç gürültü
Performans
Yakıt gibi kriterlerde aracı merak ediyorum.

Kesinlikle ikinci eli düşük olur zor satılır gibi takıntılarım yok.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

12303 Mesaj
20 Kasım 2007; 16:34:21 

bence bir test sürüşü isteyin. eski vitaralar gibiyse amortisör yok gibi bişidir. çok sertti eski kasaları. bende çok beğenmiştim ama dizel bi araba ihtiyacım ve daha küçük spor görünümlü bişi için corsayı tercih ettim. eğer amortisör konforu artırıldıysa çok iyi bir tercih olur dış görünüş olarak.

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

660 Mesaj
20 Kasım 2007; 17:32:44 

dizelini kullanma fırsatım oldu ama çok kısa mesafede denedim. süspansiyon konforu iyi zira arka bağımsız salıncak süsüpansiyon seçilmiş. sabit aks yok

33 Mesaj
20 Kasım 2007; 18:37:52 

5 gün önce 1.9 dizel 5 kapı aldım yaklaşık 500 km yol yaptım.Dizelin ilk çalıştırdığımızda duyulan sesi dışında sorunsuz bir araç gibi duruyor.Konforu bundan önce kullandığım Lagunadan çokda farklı değil.Tavsiye edermiyim?Evet.

606 Mesaj
22 Kasım 2007; 13:31:23 

quote:

Orjinalden alıntı: milchschnitte

Arkadaşlar kısmetse eşime perşembe günü çok beğendiği ama benim biraz tereddütle de olsa tamam dediğim Suzuki Grand Vitara 1.6 3 kapı siyah bir 4x4 alıyoruz. Bu araç hakkında kullananlar veya sahibi olanlardan biraz bilgi rica ediyorum.

Yol tutuş
İç gürültü
Performans

aldınız mı arabayı

bende var 2004 model 1.6 3kapı.

bilgi paylaşımı yapabiliriz...:)

hayırlı olsun

Dell Inspiron 7537 S50W81C Notebook

1677 Mesaj
22 Kasım 2007; 14:02:09 

yolda gordum, acikcasi cirkin bisey ya 3 kapilisi ozellikle...ona verceginiz parayi nissan qashai ya da dodge caliber'a vermeniz cok daha mantikli bence. 4*4'u napicaksiniz ki?? surekli daga cikmiyosaniz arabayla gayet gereksiz bence.

Vanity is definitely my favorite sin.

1213 Mesaj
22 Kasım 2007; 17:37:13 

quote:

Orjinalden alıntı: yyayman

yolda gordum, acikcasi cirkin bisey ya 3 kapilisi ozellikle...ona verceginiz parayi nissan qashai ya da dodge caliber'a vermeniz cok daha mantikli bence. 4*4'u napicaksiniz ki?? surekli daga cikmiyosaniz arabayla gayet gereksiz bence.

bencede bi qasqai ye birde teriosa bakın derim

2006 Volvo S40 1.6 D
2010 Opel Corsa 1.2 Easytronic 111. Yıl
2012 Honda Jazz Fun CVT

17 Mesaj
26 Kasım 2007; 19:55:12 

Suzuki vitara 3 veya daihatsu terios almayı planlıyorum. Hafta sonları araziye çıkıyorum. Trekkingle uğraşıyorum. arabam var fakat arazi için 4x4 gerekiyor. Suzuki vitaraların mekaniğinin çok sağlam ve arazi performansının iyi olduğunu duydum. Suzuki vitara kullanan kişilerin deneyimlerinden yararlamak istiyorum.

1213 Mesaj
27 Kasım 2007; 13:36:46 

quote:

Orjinalden alıntı: koray-ozmen

Suzuki vitara 3 veya daihatsu terios almayı planlıyorum. Hafta sonları araziye çıkıyorum. Trekkingle uğraşıyorum. arabam var fakat arazi için 4x4 gerekiyor. Suzuki vitaraların mekaniğinin çok sağlam ve arazi performansının iyi olduğunu duydum. Suzuki vitara kullanan kişilerin deneyimlerinden yararlamak istiyorum.

vitara arazide bir efsanedir farkındaysanız türkiye of-road yarışlarında çk vitara var

sadece arazide kullanacağım diyorsanız lada nivada işinizi fazlasıyla görecektir .

2006 Volvo S40 1.6 D
2010 Opel Corsa 1.2 Easytronic 111. Yıl
2012 Honda Jazz Fun CVT

3 Mesaj
6 Aralık 2007; 13:21:29 

bende 2000 model1,6 suzuki vitara jlx vagon var yakıt o sınıf içersinde diğerlerine göre az yakıyo arabadan daha rahat ama serviste parça sıkıntısı olduğunu duydum

782 Mesaj
6 Aralık 2007; 20:53:37 

Bende g.vitara dizel var, çok memnunum, yakıt, parazi erformansı, yol tutuş ve konforu diğer koreli (kia, chevy, opel, hyundai) olanlara göre çook iyi...
Gerçek 4x4 olduğu her halinden belli :)))

Doktorrr

7433 Mesaj
6 Aralık 2007; 21:38:50 

quote:

Orjinalden alıntı: cemoki

bencede bi qasqai ye birde teriosa bakın derim

3 kapılı suzuki vitaralar değilde 5 kapılı suzuki grand vitaralar iyi.QQ bende aldım ve araştırdım ama grand vitara ile mukayese olmaz.grand vitara hakiki bir arazi aracı.yalnız 2000cc motor kullanıldığından yakıt tüketimi ve vergisi fazla.tam arazi aracı aslında.QQ şehirçi arabası ve hafif arazi için.ağır arazi koşulları ile işimiz yoksa QQ iyi ve ekonomik.ama gerçekten arazi şartlarında kullanacaksanız 5 kapılı suzuki grand vitara.3 kapılı bence yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGate -- 6 Aralık 2007; 21:40:11 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

22 Mesaj
20 Haziran 2008; 9:26:56 

arkadaşım bende 2006 modev grand vitara 3k. var. ben yandım sen yanma.. eğer bi benzin istasyonu sahibi
falan değilsen bu arabayı sakın düşünme ..kmde 500 bin lira yakıyor. motor devirsiz ..ve asıl önemlisi aldığım
günden beri hergün sorun çıkartıyor.
işin garibi japon suzuki böyleyse şu yeni çıkan cheryler falan nasıldır çok merak ediyorum... bu aracı almadan
önce pejo 206 m vardı.. nası kıymetini bilememişim 206 mın şimdi anladım.
son bi öneri aracı servis olarak sakın topkapı yetkili servisi caba ya götürme. ben merterden b.çekmece bikay

22 Mesaj
20 Haziran 2008; 9:29:11 

ben aracı b.çekmece bikaya götürüyorum.. kazıklanmak ve dolandırılmak istiyosan cabaya git derim..
ama 41 milyar bu araca verilmez..
2006 model 41 milyara aldığım aracı 25 milyara satamıyorum..
satabilsem ilk işim bi 207 hdi almak olacak.

462 Mesaj
25 Haziran 2008; 22:26:46 

quote:

Orjinalden alıntı: yyayman

3 kapılı Vitaraya çirkin diyen bir kişinin ben arabalar hakkındaki başka sözünü dinlemem arkadaşım kusura bakmayın... Görünüşü en güzel Jeep'lerden birisi...

462 Mesaj
25 Haziran 2008; 22:29:35 

quote:

Orjinalden alıntı: opoyraz

arkadaşım bende 2006 modev grand vitara 3k. var. ben yandım sen yanma.. eğer bi benzin istasyonu sahibi
falan değilsen bu arabayı sakın düşünme ..kmde 500 bin lira yakıyor. motor devirsiz ..ve asıl önemlisi aldığım
günden beri hergün sorun çıkartıyor.
işin garibi japon suzuki böyleyse şu yeni çıkan cheryler falan nasıldır çok merak ediyorum... bu aracı almadan
önce pejo 206 m vardı.. nası kıymetini bilememişim 206 mın şimdi anladım.
son bi öneri aracı servis olarak sakın topkapı yetkili servisi caba ya götürme. ben merterden b.çekmece bikay

Ben 2.5 sene 3 kapılı son kasa Vitara kullandım ve hiçbir sorun yaşamadığım gibi kışın çok faydasını gördüm... Bence yanlış yönlendiriyorsunuz insanları... Bir depo ile dikkatli şehir içi kullanımda 400 küsür km yol yapıyor ki bu ağırlıktaki bir araba için çok iyi bence; üstelik 4x4 bu araba unutmayın... Hiçbir bilinen kronik sorunu da yok bu Jeep'in...

462 Mesaj
25 Haziran 2008; 23:43:43 

22 Mesaj
26 Haziran 2008; 9:07:13 

sevgili cenkog
bu arac yaklaşık 1.5 ton. bu tip bi kasaya suzukinin koyduğu motor ufak geliyor . şu an bende
2006 modeli var. ve her hafta sonu şilenin bi köyüne gidiyorum. özellikle son sıcaklarla beraber
klimayı açtığım zaman araç yokuşları çıkamıyor. traktör beni solluyo yokuşta dersem belki
anlarsın. yoksa aracın tipine bi şey söylediğim yok. ufak ve kompakt olmasıda avantaj tabi.

ama eksileri daha çok
1- motor yetmiyo
2- parça ve serviste sıkıntı var.
3- iç mekandaki plastik aksam tofaştan beter.
4- benzin tüketimi çok (500 civarı klima açıkken)
aracım daha 48.000 de kapı kolları dağılmaya başladı. fan motoru bozuldu. servisin elinde fan motoru
yok, japonyadan 3 ayda gelir deyince topkapı sanayide maneger fan motoru koydurdum. (oda anormal
ses veriyo içeriye orjinal olmadığı için) .
suzuki gibi bi marka getirdiği aracın arkasında durmuyo. tampon gibi en çok stokta bulunması gereken
parçayı 2 ay sonra gemiyle gelir diyolar. hele topkapı caba tam bi alem.bi aracın tamponu yedek parça
deposunda bulunmuyosa acaba nesi stokta bulunur..

demem oki estetik ok . tasarım süper ufak olması avantaj ama eksileri daha çok.
ben yandım kimse yanmasın...
ama illa alıcam diyen arkadaşlara klima açıkken bi yokuş çıkmalarını öneririm

230 Mesaj
4 Temmuz 2008; 16:59:47 

hayırlı olsun

1 Mesaj
6 Temmuz 2008; 9:03:18 

mrblar. dayanamayıp uye oldum. abıcım msjı 2007 de yazmıssın buyuk ıhtımal almıssındır sımdıye kadar ve memnun oldugunuzdanda suphem yok. bıkac kısıye cvp verıcm :) arkadaslar evet suan 380 yakıyo. 500 yakıyo dıyen arkadasın ya benzın fiyatlarından hbrı yok yada hıc benzınlı arac kullanmamıs. suan mesala 1.6 motor bı octavia ne kadar yakıyo hbrın varmı? ben soliim 430 cıvarı.+ arac her zaman 4*4 değil sadece gerektıgınde kendısı otomatık geciyo. yokusta traktorun gectıgı arkadasım; sende suv segmentındekı aracların hız yapma amaclı olmadıgını bılıyosun boylede olsa o yokusta o traktorude arkasına baglayıp cekebılırsın kuşkun olmasın.. Abıcım hayırlı olsun allah kaza vermesın.. bb

dinamikefe

22 Mesaj
7 Temmuz 2008; 10:03:56 

arkadaşım sen bu aracı hiç kullandınm ?
neye göre yorum yapıyosun merak ettim .

462 Mesaj
7 Temmuz 2008; 11:12:54 

quote:

Orjinalden alıntı: opoyraz

sevgili cenkog
bu arac yaklaşık 1.5 ton. bu tip bi kasaya suzukinin koyduğu motor ufak geliyor . şu an bende
2006 modeli var. ve her hafta sonu şilenin bi köyüne gidiyorum. özellikle son sıcaklarla beraber
klimayı açtığım zaman araç yokuşları çıkamıyor. traktör beni solluyo yokuşta dersem belki
anlarsın. yoksa aracın tipine bi şey söylediğim yok. ufak ve kompakt olmasıda avantaj tabi.

ama eksileri daha çok
1- motor yetmiyo
2- parça ve serviste sıkıntı var.
3- iç mekandaki plastik aksam tofaştan beter.
4- benzin tüketimi çok (500 civarı klima açıkken)
aracım daha 48.000 de kapı kolları dağılmaya başladı. fan motoru bozuldu. servisin elinde fan motoru
yok, japonyadan 3 ayda gelir deyince topkapı sanayide maneger fan motoru koydurdum. (oda anormal
ses veriyo içeriye orjinal olmadığı için) .
suzuki gibi bi marka getirdiği aracın arkasında durmuyo. tampon gibi en çok stokta bulunması gereken
parçayı 2 ay sonra gemiyle gelir diyolar. hele topkapı caba tam bi alem.bi aracın tamponu yedek parça
deposunda bulunmuyosa acaba nesi stokta bulunur..

demem oki estetik ok . tasarım süper ufak olması avantaj ama eksileri daha çok.
ben yandım kimse yanmasın...
ama illa alıcam diyen arkadaşlara klima açıkken bi yokuş çıkmalarını öneririm

Bu araç beni az kardan-buzdan kurtarmadı; arazi ve kötü yol performansı 3 kapılıda çok iyi, 5 kapılıyı bilmiyorum. 1.6 motorun vergisi düşük, çekişi tabii ki bir 2000 cc kadar olmaz ama bence çok yeterliydi, hiç eksiklik hissetmedim... İç mekan işçilik ve kalitesinin TOFAş kadar olduğunu söylemeniz ise inanılmayacak bir gaf... Buraları okuyan insanları bu kadar yanıltmanız inanılır gibi değil... Son derece geniş, ferah bir araba ve iç işçiliği de çok iyi. Amacını pratik ve sağlam bir 4x4 ise bence çok iyi bir araba...

22 Mesaj
8 Temmuz 2008; 9:16:19 

ben sadece arabanın eksi yönlerini ortaya koyuyorum.... bu arabayı almayı düşünen
arkadaşlara yardımcı olmak babında..

- eğer yıl içinde fazla km yapmayacaksanız... yani arabayla fazla işim olmaz diyorsanız. yada
benzin istasyonu sahibi bi babanız varsa;
- ön tamponun 2 ayda tedarik edilmesi ,fan motorunun japonyadan günün birinde gelicek
olması sizi fazla rahatsız etmiyecekse
- aracın kumanda düğmelerinin , kapı kollarının daha 50 bine gelmeden dağılması sizin
için hiç önemli deilse

o zaman bu aracı alın arkadaşlar....
ben aracımı 2006 da çok beğenerek hatta fb plaka taktırarak bin bir hevesle almıştım. itiraf
ediym aracın kompakt olması ve tasarımı beni etkilemişti...
ama aldıktan sonra fikrim değişti...41.000 e aldığım aracı 25.000 e satamıyorum...(ha bu arada
ikinci elde inanılmaz değer kaybını söylemiyorum.. bu tip araclarda zaten prim yapması beklenmez)

daha önce 2001 model 1.4 pejo 206 kullanıyordum... ve inanın bana 206 mı çok arıyorum şimdi...

ama yinede netice olarak bi araçtan ne beklidiğinize bağlı . bunlar sadece benim kendi fikrim....

55 Mesaj
14 Temmuz 2008; 23:58:28 

arkadaslar slmlar!
ben de bu aracin 2004-05 modelini almayi dusunuyordum. Hatta sirali sistem LPG de taktiririm daha ekonomik olur demistim. Burada yazilanlari okuyunca biraz kafam karisti. Baska fikri olanlar varsa okumak isterim.

Diger alternatiflerim, 4x4 le pek alakasi olmasa da "Mercedes A serisi" veya "Smart Forfour"...

18 Mesaj
10 Temmuz 2009; 16:09:56 

bir suzuki maruti kullanıcısı olarak burda yanlış şeyler söylendiğini düşünüyorm, marutimle büyük bir kaza yaşadı ve caba suzukiye bıraktık kapılar fabrikadan 1 ayda geldi, bu cabanın sorunu değil suzuki türkiyenin sorunu bence gerçi maruti tr'de kaç tane kaldı ki kapısı stoklansın o da ayrı bişi, onun dışındaki mekanik aksam piyasada orjinal ve yansanayi olarak kaynıo maruti için, vitara içinde aynı şekilde oludğunu düşünüyrm fan motoru bulamadım diyen adam ne kadar dürüst acaba merak ettim

Ne mutlu Türk'üm diyene!!! M.Kemal ATATÜRK

6 Mesaj
21 Ekim 2010; 20:27:13 

dün grand vitara 1.6 3 kapı ikinci el satın aldım. araç 30.000 kilometrede ve 2009 model. ilk izlenimim şöyle: yokuş ve arazide araç muhteşem, şehir içinde ise ufak olduğu için park problemi yok. öyle denildiği gibi de anormal benzin yakmıyor, daha evel megan ile yaptığım mesafeyi yaptım ve muadil benzin harcadı. aracın eksi yönü ise aircondition çalıştığı anda araçın çekiş gücü inanılmaz düşüyor. yokuşu filan anca 1. vitesle çıkabilirsiniz. parçaları ise heryerde var, ufak tefek tamir işleri vardı, bostancı sanayide 300 liraya tüm bakımını yaptırdım. yağ filtresi, polen filtresi, balatalar, yağ değişimi, far ampül değişimi, silicek değişimi, ve genel bakımını yaptırdım. deposu ise 160 tlye doluyor.

422 Mesaj
23 Ekim 2010; 21:51:00 

quote:

Orijinalden alıntı: oktaybaba1969

dün grand vitara 1.6 3 kapı ikinci el satın aldım. araç 30.000 kilometrede ve 2009 model. ilk izlenimim şöyle: yokuş ve arazide araç muhteşem, şehir içinde ise ufak olduğu için park problemi yok. öyle denildiği gibi de anormal benzin yakmıyor, daha evel megan ile yaptığım mesafeyi yaptım ve muadil benzin harcadı. aracın eksi yönü ise aircondition çalıştığı anda araçın çekiş gücü inanılmaz düşüyor. yokuşu filan anca 1. vitesle çıkabilirsiniz. parçaları ise heryerde var, ufak tefek tamir işleri vardı, bostancı sanayide 300 liraya tüm bakımını yaptırdım. yağ filtresi, polen filtresi, balatalar, yağ değişimi, far ampül değişimi, silicek değişimi, ve genel bakımını yaptırdım. deposu ise 160 tlye doluyor.

aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

10 Mesaj
9 Aralık 2010; 18:31:55 

GRAND VİTARA 3K için olumsuz yorumda bulunan arkadaşların bu aracı kullandıklarına inanmıyorum.
yıllardır cj-5 aracım vardı arazide her türlü oynuyordum onu sattım.
3 yıldır 2007 model 3k grand vitaram var çok memnunum.
arazide aracın kısa şase olması çok büyük avantaj ve piyasadaki birçok asfalt suvlarından çok çok iyi bir makina.
kumda,çamurda,bamplarda ve helede karda muhteşem bir oyuncak.torpido işciliği mükemmel.
500 tl yakıyo diyen arkadaşa çok güldüm. arazide tüm zorlu koşullarda 450 yi bile bulmadı.
sonrasında lpg taktırdım.sehir içinde 220-240 şehir içi, 190-220 arası şehir dışı yakıyor.
aracın fiatı makul,vergisi komik,yakıtı çok iyi,perpormansı harika eee daha ne
:) RAMPADA TRAKTÖR BİLE BENİ GEÇTİ DİYEN ARKADAŞA traktörün markası neydi??? :)

422 Mesaj
10 Aralık 2010; 9:08:28 

rampada traktör geçti diyen arkadaşın aracı ya hor kullanılmış, yada motoru açılmamış olabilir.
otobanda çok rahat 180 km hıza çıkıyor, rüzgar olsa bile dümdüz gidiyor.
uludağa 4 kişi 3ve4. viteslerle çok rahat çıktık, beni geçebilen araçta olmadı, sadece çok keskin virajlarda 2. vitese düştüm.
o traktör nasıl bişeyse görmek isterdim.

2009 makyajlı kasa ile yakıt 1 lt daha iyileştirilmiş, aracımın ortalama yakıtı 9 lt.

saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

89 Mesaj
21 Mart 2011; 11:28:45 

3 kapılı vitara 2009 düşünüyorum. bunlarda lpg tankı nereye takılıyor? simit şeklinde tank olur mu bunlara? lpg ye uyumluluğu nasıldır?

19 Mesaj
21 Mart 2011; 17:40:46 

bende 2008 var ama henuz 22.000 km de... lpg takmadim, dusunuyorum ... ya da satip diesel bir pickup alacagim...

14 Mesaj
19 Eylül 2011; 13:53:08 

Arkadaşlar Merhaba ;

2 Ay önce Suzuki Grand Vitara 3 Kapı 2004 70.000 Km 'de aracımı eşime aldım. ( 24.000 TL ) Araç almadan önce daha önceleri de olduğu gibi çok araştırdım. Toplamda 10 sene içerisinde 13 araç ( sıfır ve ikinci el ) değiştirmiş , araç modifikasyonu ile profesyonel uğraşan ve 4 senelik lisanslı Ralli pilotu olarak ; aracın burada yazılanların bir kısmı ile uyuştuğunu bir kısmı ile uyuşmadığını gördüğümde , yorum yaparak almak isteyen arkadaşların fikirlerini net hale getirmeye çalışacağım. Aldığım aracın artıları ;

1- 150 TL olan yıllık vergisi
2- 4000-7000 cc motora sahip amerikanlar ile aynı arazi şartlarında daha kabiliyetli olduğunu görmem ( 2 ayda 2000 km yol yaptım ve gerek asfalt gerek off-road konusunda oldukça yetenekli , kolay kolay batırılmayacak bir araç ) Sonuçta 4x4 1.6 lt motor hacmine sahip bir araçtan arazi şartlarında çok daha fazlasını alıyorsunuz
3- Asfalt ses izolasyonu yeterli , çok fazla ses almıyor
4- Plastik ve kumaş işçiliği gayet iyi ( 72000 km olan aracımda koltuklarda aşınma , plastikte deformasyon yada çatlama , kapı kollarında kırılma vs. gibi problemler oluşmadı
5- Yedek parça konusunda herhangi bir sıkıntı henüz yaşamadım , araştırmadım ( bu kısas olamaz henüz 2000 km yol yaptım )
6- Çekişi konusunda , traktör ( big foot ) diye nitelendirilen üst sınıf bir traktör ise dediğiniz katılıyorum fakat standart traktörü arkasına bağlar çeker...Ben gerek arazide gerek asfaltta çekiş konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bağımsız süspansiyon sebebiyle asfaltta standart bir araç kalitesini neredeyse yakalıyorsunuz ( yükseklik dışında )
7- Kliması yeterli derecede soğutuyor

Bu aracın 2000 km sonrası gördüğüm eksisi , bana göre benzin yakışıdır. Bunun dışında henüz bir eksisini görmedim , yaşamadım ; ilerleyen günlerde daha detaylı paylaşımlarda bulunacağım. Benzin yakışında evet depo 240 TL 'ye doluyor ( tam boşken borular dahil ) ve 470 km yol gidiyor ( 90 km standart kullanımda - arazi dışı 2H ) , buda asfaltta 2 çekerde ortalama 0,51 kuruşa denk geliyor. Arazi şartlarında 4H ve 4L 1 depo 240 TL ile hiç 2H kullanmadan ( Toplamda 3 Tam Gün ) 385 km yol yaptım. Buda 1.6 benzinli bir araç için yakışın eksi olduğunu gösteriyor. Fakat diyeceğim , bu derece avantajları olan bir araç için yakıt bu kadar keyfe deyiyor.. Çok sıkıntı olduğunu düşünürseniz , tüp taktırırsınız...

Herkese kolay gelsin

5530 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:06:30 

arkadaşlar,

suzuki grand vitara düşünüyorum,
3k olanını, fiyatları oldukça güzel 2007-2008 model 25-30.000 tl arasına yuksek modelli düşük km alınır gibi ve ilan sayısı da fazla..

size sormak istediğim bazı hususlar var...

1) öncelikle bu aracın sürüşü keyiflimidir,
2) tork ve beygir değerleri araca düşük mu kalıyor? ara hızlanmaları nasıl, araba çokmu hantal,( bu yönde kötü yorumlar okudum da )
3) Düşük yakıt tüketimi olan Dizele alışkın olduğumdan LPG ile binerim muhtemelen yakıt tüketim değeri nedir performansına olumsuz etkisi varmıdır?
4) bu aracın kronik sorunu nedir?
5) süspansiyonu yol tutuşu ve konforu, ve yol sesi durumu nasıldır sizce?
6) parçaları pahalımıdr, bakım masrafları ?
7) vergisi nekadardır ?
8) arabanızın aklınıza gelen kötü 3 özelliğini yazarmısınız?
9) en tutulan rengi nedir?
10) sizin aklınıza gelen ve yazmak istediğiniz özellikleri nelerdir?

422 Mesaj
4 Ekim 2011; 20:00:37 

2 yıldır 3k kullanıyorum, sorularınıza kısaca cevap vereyim;
1- Sürüşü pozisyonunun daha hakim ve yüksek olması sebebiyle sürüş keyifli.
2- 1480 kg 106 bg 145 tork, gaza basınca gidiyor tabiki, 0-100 hızlanma 14.5 saniye.
3- Subapları magnezyum olduğu için lpg pek tavsiye edilmiyor, bagajı küçük olduğu için lpg tüpü bagajı daha da daraltacaktır.
4- Aracın kronik sorunu yok, araziye girmemiş araç alırsanız problemle karşılaşmazsınız.
5- Süspansiyonu serttir, yol tutuşu yüksek go-kart gibidir, ama virajlara hızlı girmemekte fayda var, yol sesi c sınıfı araçlar gibidir.
6- Parçaları pahalı değildir, kasko varsa kaza durumunda parça parası vermezsiniz, arıza çıkartmaz zaten, bakımları 15.000 km de yapılır, yaklaşık 300- 400 tl arası değişir.
7- Aracın yaşına göre değişiyor, 1-3 yaş yıllık 698 tl idi 2011'de. 4-6 yaş 523 tl idi.
8- A) Bagajı biraz daha geniş tasarlanmalıydı. (200 LT)
B) 1.6 dizel otomatik vites seçeneği de olmalıydı.
C) Biraz daha özellik eklenebilirdi donanıma ama o zaman zaten 5k almak daha mantıklı.
9- En fazla tutulan rengi İNCİ BEYAZI dır.
iyi günler dilerim.

422 Mesaj
4 Ekim 2011; 20:20:55 

Yakıt tüketimini yazmayı unutmuşum,
yakıt şehiriçi 9-10 lt,
yakıt şehirdışı 7-8 lt civarında,
kısacası bir depo 190 tl'ye dolar, agresif kullanmazsanız 450-550 km arası yol gider.

463 Mesaj
10 Ekim 2011; 14:54:39 

suziki GRAND VİTARA LPG montajı zavoli ömer usta otogaz

ömer usta otogaz/florya-istanbul

0212 424 36 36

0533 514 14 08

http://resim.donanimhaber.com/m_53502608/tm.htm

2 Mesaj
13 Ekim 2011; 10:44:05 

Merhabalar.
Sonunda bende 2 gün önce 2011 model Benzin+LPG'li 1586 cm3 Suzuki Grand Vitara 3K aldım. Aracım siyah renkli, BRC marka sıralı gaz sistemi var üzerinde, 11.000 km.'de. 38.000 TL aracı bana sattıkları fiyat. Banka dosya masrafı, kasko, trafik sigortası, gibi masraflarla toplamda 39.670 TL'ye maloldu. (Bankadan 28.000 TL'lik bir kredi çektim. Kredi faizleri hariç. İlgilenenler için söylüyorum)

2 günlük hem zorlu arazi koşulları, hem yağmur, hem asfalt izlenimlerimi aktarıyorum. Ayrıca birkaç sorum olacak buradaki tecrübeli arkadaşlara.

a) Araç arazide mükemmel. HES şantiyelerini bilenler bilir. 5 km. dağlarda ve tepelerde ormanlık arazide araç sorunsuz inip çıktı. Böyle bir aracın sorunsuz 2. ve 3. viteste o dik eğimlerden tırmanmasına inanın şaşırdım.
b) Müthiş yağmurlu asfalt yolda aracımdan gayet memnun kaldım. Aracın ses geçirimi kabul edilebilir düzeyde.
c) Aracın sürekli 4x4 olması yakıt tüketimini etkiliyor sanırım. (Daha çok bilgisi olanlar lütfen yorum yazsınlar)
d) Aracım ortalama karışık (şehiriçi+şehirlerarası 100 km. + ormanlık arazi koşullarında) 9.4 - 10 lt. yaktı. Fakat bunu düşürmek istiyorum
e) Aracın gaz pedalına hassasiyeti çok fazla. SORU: Bu ayarlanabilirmi? Yoksa standart bu şekilde mi alışmam gerekiyor? Çünkü bu da yakıtı etkiliyor
f) Aracın hızlanmasında ve yol konforunda gayet tatmin oldum. (Porsche aramıyorsanız eğer)
g) LPG'li aracımda arka bagajda hemen hemen hiç yer yok. Bu çok büyük bir dezavantaj. Resmen insanı çıldırtıyor diyebilirim. Çünkü aracımı çok seviyorum fakat bu sorundan dolayı aksak bir yeri var gibi geliyor.
h) Aracım rölantide çalışırken bir hırlama sesi geliyor. Vites kolu hafif sallanıyor. Sanki dizel motor çalışıyormuş gibi hissettiriyor. SORU: Bu sizce normalmi?

Şimdi buradaki bilgili ve yetkili arkadaşlara sormak istediğim sorular var:

1) Aracımın yakıt tüketimini düşürmek için ne yapmalıyım? Aracın orijinal katalogunda 8.2 lt. yazıyor. Fakat 8.2 lt.ye hiç inemeyeceğimi düşünüyorum. Çünkü yol bilgisayarında sürekli 10 lt. de gidiyor gibi geliyor bana. Düşürmenin mekanik bir çaresi varmıdır? Yani aracım diğerlerine göre çok yakıyor gibi hissediyorum. Eğer mekanik bir çaresi varsa bilmek isterim.
2) Az önce bahsettiğim rölantide motorun hafiften hırlaması problemi sizce nereden kaynaklanıyor olabilir? Sonuçta aracım 2011 model ve 11.000 km.de

Umarım araştıranlara bir kaynak olmuşumdur. Ayrıca umarım diğer bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

İyi çalışmalar.

422 Mesaj
13 Ekim 2011; 11:56:23 

unidented güle güle kullanın aracınızı.

Aracın yakıt tüketimi ancak gaza daha az basarak azalabiliyor, şehirdışı yolculuklarda sabit 90 km hızla ortalama yakıt 6 litreye kadar düşer, şehiriçi soğuk kış günlerinde maalesef 10 litreye kadar çıkar. Sürekli 4x4 olduğu ve 1480 kg ağırlığa sahip olduğu için yakıt tüketimi bu düzeyde. Araçta herhangi bir mekanik değişikliğe gitmek 4x4 sistemine ve motoruna ciddi zararlar verir. Geçen kış karlı dağ yollarında 1. ve 2. vites yarım saat dolaşıp araçla bir güzel eğlenip oynadıktan sonra 14.5 lt ortalamayı bile görmüştüm, bence aracınızın yakıt tüketimi gayet normal.

Gaz hassasiyeti ilk defa kullananlar için ciddi bir problem, ama alışınca bu seferde başka araçları yadırgarsınız gazı kütük gibi diye.

Rölantide nasıl bir hırlama sesi geliyor tam anlamadım ancak başka araçları kullananlar aracın süper sessiz çalıştığını söylüyorlar, başka bir 3k ile sesi karşılaştırınız ses farklı ise problem var demektir, yada lpg kaynaklı normal bir seste olabilir.

Vites kolunun oynaması normal, 2 araç değiştirdim ikisinde de aynı titreşim var.

Debriyaja bastığınızda veya debriyajı bıraktığınızda da aşağıdan orta difrensiyelden tak tak diye şaft vuruntusu gib bir ses de gelir bu da normal bir durum.

Bagajı keşke biraz daha büyük tasarlasalarmış dedirtiyor ne yazık ki.

iyi günler dilerim.

2 Mesaj
31 Ekim 2011; 17:43:44 

kaganss Teşekkür ederim.

Kaç gündür foruma giremedim. Aslında utanarak söylüyorum ve itiraf ediyorum. Forumda nereye yazdığımı bir türlü bulamadım kaç gündür :))

Şimdi daha fazla deneyim elde etme imkanım oldu.

1) Hırlama sesi kesinlikle LPG ile alakalı. Benzinde o ses çıkmıyor.
2) Aracın yakıt tüketimini düşürmek neredeyse imkansız değil. Tamamen imkansız gibi. Gaz hassasiyetine hala alışamadım.
3) Ben aracımdan gayet memnunum. Ah bir de yakıtını ekonomik boyutlara getirebilsem hiçbir sıkıntım kalmayacak.

Sizce Nissan Juke'ların 1600 cm3 leri'nde nasıl bir yakıt sarfiyatı var? Aracımı belki ileriki zamanlarda Juke'la değiştirme fikri oluştu son günlerde. Ama emin değilim. Siz bilen birisi olarak kıyaslama yaparmısınız lütfen?

Teşekkürler şimdiden.

422 Mesaj
31 Ekim 2011; 21:18:24 

quote:

Orijinalden alıntı: unidented

kaganss Teşekkür ederim.

Kaç gündür foruma giremedim. Aslında utanarak söylüyorum ve itiraf ediyorum. Forumda nereye yazdığımı bir türlü bulamadım kaç gündür :))

Şimdi daha fazla deneyim elde etme imkanım oldu.

1) Hırlama sesi kesinlikle LPG ile alakalı. Benzinde o ses çıkmıyor.
2) Aracın yakıt tüketimini düşürmek neredeyse imkansız değil. Tamamen imkansız gibi. Gaz hassasiyetine hala alışamadım.
3) Ben aracımdan gayet memnunum. Ah bir de yakıtını ekonomik boyutlara getirebilsem hiçbir sıkıntım kalmayacak.

Sizce Nissan Juke'ların 1600 cm3 leri'nde nasıl bir yakıt sarfiyatı var? Aracımı belki ileriki zamanlarda Juke'la değiştirme fikri oluştu son günlerde. Ama emin değilim. Siz bilen birisi olarak kıyaslama yaparmısınız lütfen?

Teşekkürler şimdiden.

Rice ederim, nissan juke compact crossoverlar veya suvlar içinde belkide en küçüklerinden bir tanesi, donanımı iyi araçlar, ülkemizde satılmaya başlandığında internetten araştırmıştım ama daha ileri gidip alacak kadar araştırmadım ya da gidip bayide görmedim, yollarda çok görüyorum, GV ve juke pek aynı sınıfta değiller gibi, birisi arazi ağırlıklı haliyle mekaniği ona göre tasarlanmış, diğeri şehiriçi için yüksek araç gibi. Daha fazla kıyaslama yapamayacağım üzgünüm. Ama forumda juke ile ilgili bayağı bir bilgi mevcut. iyi günler.

26 Mesaj
8 Kasım 2011; 23:01:18 

Merhaba; ben de bir 3k aldım kendime. Şehirlerarası deneme şansım oldu yakıtı, LPG 22kuruş yaktı. Nasıl sizce?

805 Mesaj
4 Aralık 2011; 11:04:06 

Magnezyum subaplardan dolayı LPG sıkıntılı diye bir yorum okudum.

Ne tür bir zararı dokunabilir?

Ben ki Cihan Sultanı, Al-i Osmaniyye Hükümdarı, Kanuni Sultan Süleyman Han. Duyarım ki hududumuza yakın müstemlekelerinizde bir nevi eğlence icad edile gelmiştir. Korkarım ki bu illet benim memleketime de duhul ede. Bu sebep ile sizden isteğim odur ki bu eğlence şekli devletinizde tiz yasaklana… Şayet isteğim yapılmaz ise şunu iyi bilesiniz ki; ben Kanuni Sultan Süleyman, Orduy-u Hümayunumla gelip o illeti kökünden kazımaya muktedirim. (Kanuni Sultan Süleyman han tarafından Fransa kralına gönderilen fermandır.)

463 Mesaj
4 Aralık 2011; 17:04:04 

quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

Magnezyum subaplardan dolayı LPG sıkıntılı diye bir yorum okudum.

Ne tür bir zararı dokunabilir?

bu tip araçlara lpg montajlarımız olmuştur efendim herhangi bir sıkıntı meydana gelmemiştir.

http://resim.donanimhab...page_1//tm.htm#53533918

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Aralık 2011; 10:22:40 

quote:

Orijinalden alıntı: milchschnitte

Yol tutuş
İç gürültü
Performans

benzinli ve çok yakar.lpg taktırmak farz olur.

benzinli düz vites almak bana pek mantıklı gelmiyor.

ayrıca 45e juke almak daha cazip bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 7 Aralık 2011; 10:27:23 >

422 Mesaj
7 Aralık 2011; 19:34:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

benzinli ve çok yakar.lpg taktırmak farz olur.

benzinli düz vites almak bana pek mantıklı gelmiyor.

ayrıca 45e juke almak daha cazip bence.

20 kasım 2007'de juke yoktu sanırım.

331 Mesaj
28 Aralık 2011; 11:31:42 

1.6 2004 model eski kasaların rahatlığı nasıldır eşim için süspansiyonu yumuşak bir araç bakıyorum

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

170 Mesaj
12 Ocak 2012; 23:16:56 

Bugün bende bir 3K grand vitara aldım 2008 model. Dış dizaynı gerçekten çok hoşuma giden bir araç. Bir önceki aracım 2000 model bmw 320i idi. Tamamen farklı segmentler biliyorum ama bu araçta çok keyifli geldi bana. Yakıt tüketimi konusuna alışkın olduğumdan dert etmedim. Zevk arabası alıyorsan yakıtına katlanacaksın. Arslan besleyen yemine katlanır:)

422 Mesaj
13 Ocak 2012; 19:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: msungur

Bugün bende bir 3K grand vitara aldım 2008 model. Dış dizaynı gerçekten çok hoşuma giden bir araç. Bir önceki aracım 2000 model bmw 320i idi. Tamamen farklı segmentler biliyorum ama bu araçta çok keyifli geldi bana. Yakıt tüketimi konusuna alışkın olduğumdan dert etmedim. Zevk arabası alıyorsan yakıtına katlanacaksın. Arslan besleyen yemine katlanır:)

güle güle kullanın

6 Mesaj
13 Şubat 2012; 21:40:19 

quote:

Orijinalden alıntı: msungur

Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Bende bir GV 3K almayı düşünüyorum. Bir iki sorum olucak size cevaplıyabilirseniz sevinirim. Yakıt durumunu forumda ve bayide inceledim. Söylenenler genelde katolog değerleri gibi 10 L. civarı sizin izlenimleriniz nedir yakıt ile ilgili. Dışarda duyduğum 13 l. leri bulur gibi söylemler var.
Birde bazı yerlerde şanzıman probleminden bahsetmişler. Özellikle 80 km sabit hızda uğultu olduğu söyleniyor. Siz böyle bir sıkıntı hissetdinizmi ?

228 Mesaj
4 Mart 2012; 13:04:50 

Ne kadara aldınız.Alıyorken üstünde lpg varmıydı.İnternette bakıyorum fiyatlarına hiç bişey anlamadım.Herkes kafasına göre bişey yazmış

170 Mesaj
18 Mayıs 2012; 11:54:34 

Ben 29bine aldım 2008 model 45000km de temiz serviste ekspertiz yaptırdım sorunsuz bir araç aldım.
LPG'li değil, şu ana kadar taktırmayı düşünmedim. Belki ileride taktırırım.
Şehir içi ortalama 11 litre civarı yakıyor, şehir dışı 100 ile giderseniz 9 litre civarı yakıyor. Birde devirli sürmek lazım, düşük devirde zorlarsanız daha çok yakıyor. Yani mesela 70 le giderken 5. viteste giderseniz daha çok yakıyor.
Kalabalık bir aile değilseniz, arka koltuklar yatınca bağaj inanılmaz büyük oluyor. Ayrı ayrı yatabiliyor. Ve tek bir dokunuşla katlanıyor çok kolay. Geçen gün kış lastiklerini değiştirmeye gittim, koltukları kapatınca 4 lastiği yanyana dik olarak koydum daha da yer kaldı. Yani özet olarak arka koltukta bir kişi oturacak ise ve tatile gidecekseniz, tek koltuğu katlayarak megane, focus sedan bagajı kadar yer açabilirsiniz. Yada 4 kişi tavan tipi bagaj alıp takarak kullanabilir. Ayrıca tavan bagajı çok yakışıyor bence. Tek kapılı araba kullanımına alışkındanız arka koltuğa geçiş sorun olmuyor. Ön koltuğu yatırıp kolayca geçebiliyorsunuz. Hatta arkaya oturanlar bir süre sonra alışıyor, inerken koltuk altındaki mandala basıp kendileri koltuğu öne yatırıp inebiliyorlar. Bagaj kapağının yana doğru açılması kolay ve kullanışlı.
Kışın karlı havada hiç araba geçmemiş yokuşlarda deneme yaptım, araç karda keçi gibi tırmanıyor, yolda kalma şansınız yok gibi.
Binek araba kullanmaya alışanlar için yüksek kullanım çok farklı ve keyifli bir duygu.
Araç sürat arabası değil. 5'inci viteste 3000 devirde 100-105 civarında hız yapıyor. Yani şanzuman oranları binek 1.6 motor benzinli otomobil gibi değil. Biraz daha yavaş. Basınca denemek için 160 km'ye kadar çıktım ben. 130-140 ile rahat ve bağırmadan gidebiliyor. Şanzuman ve diferansiyel yağı 45 binde değişmeli diye yazıyor kitapçıkta. Bunlara uyarsanız uğultu, zırıltı filan olmaz.
Araç yalıtımı oldukça iyi, sessiz, müzik sistemi yeterli. Benim izlenimlerim böyle. En azından jip gibi jip. Quasqai gibi 2 çeker, clio motorlu göstermelik yüksek araç değil. Ben memnunum.

5530 Mesaj
7 Haziran 2012; 23:47:56 

şu yakıt miktarına bir çözüm olsa maalesef lpg ile uyumsuz ve ilerde büyük masraflara yol açmıcak olsa..

422 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:54:59 

Yakıtı merak edenler için; bu akşam 3 saatlik şehiriçi yolculuğumun sonunda yakıt ışığı yanınca benzin aldım, fulledim yani, 189 TL'ye doldu, litre fiyatı 4.35 TL. 464 km yol yapmıştım ki km'de kuruş hesabı ile 40,7 kuruş. Aracı hep şehiriçi kullandım haliyle çok fazla trafik ışığı var hatta yol yapım çalışması var, 45 km yolu bursa içinde batısından doğusuna doğru 3 saatte geçtim bu akşam, düşünün şehiriçi trafiğin ne halde olduğunu buna rağmen yakıtı makul diyorum. Tek sıkıntı bursaray çalışmalarından dolayı trafik kilitlendiğinde keşke otomatik vites olsaydı şu araba diyorum, adım adım gitmek sürekli debriyaj fren gaz çok yoruyor insanı. 2011 model GV 3k'ların fabrika yakıt verileri 100 km'de 1 lt daha az, bunu pratikte de yakıtı hesaplayınca fark ediyorum. Şehiriçi trafiğe yakalanmadığım geçen aylarda 6.5 - 7.5 LT ortalamaları yol bilgisayarında çok gördüm. Karma yakıt tüketiminde 2009 yılında makyajlı kasalarla birlikte iyileştirmeye gidildi suzuki trafından. Bu da katalogtan yakıt verileri.

Edit; foto yüklemede hata.

local://upfiles/379043/5B60EEBCCB6A4A3E86817CC6F6B05DF1.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaganss -- 8 Haziran 2012; 1:00:02 >

21 Mesaj
4 Eylül 2012; 18:34:01 

2007 grand vitara kullanıcısıyım.bursadayım. araç 110.000 de. Benzinde ortalama 10 litre yakıyor. LPG taktım. 1000 KM oldu LPG ortalama11-12 litre yakıyor. BF Goodrich lastikler var kışın korkusuzca mudanya tepelerinde, misi, dağyenice vs gezdim. karda kullanmak çok zevkli. Üst sınıftaki bir çok aracın korktuğu yerlere girdim şasenin kısa olması avantaj. Ancak çok ağır off road a girmedim zaten 4h modu yok.
Arızalar:
-aracın 2 bobininden biri arızalandı bu şekilde bi süre kullandım. bobin 500 tl. arızalı şekilde kullanmanın sonucunda katalizör erimiş. 400 TL de ona verdim. çok şükür şimdilik başka bir masrafım olmadı yağ suyu dışında. Ancak yakıtı cok fazla geliyor 7 8 lt yazanlara şaşırdım belkide benim model eski olduğu için çok yakıyordur. Uzun yolda keyifsiz 90 - 100 arası 10 litre yakıyor 110 11 litre arası normal yakıyor 120 ' yi geçince 15 litrelere doğru gidiyor (malum yollar duble 90'la gidilmiyor.)
-106 beygir. güzel geniş konforlu bir araç. tavsiye eder miyim. etmem. eşinize veya cocuğunuza alın. yılda 20bin km den az yapıyorsanız alın, karda kışta kullancam dağa tepeye pikniğe gidicem diyorsanız alın, şehir içinde de kullanımı rahat parkı kolay 4h modu olsa düşünmeden alırım. Ancak ne uzun yol hizmeti kusursuz ne de off road ikisinden de birazcık koymuslar. bagajı küçük lpg taktım bagaj bitti port bagaj alacağım tepeye en kısa zamanda sorunuz olursa cevaplayabilrim hoşçakalın.

14 Mesaj
26 Kasım 2012; 15:56:36 

2004 Model 75.000 Km'de Suzuki Grand Vitara 3 Kapı Otomatik sahibiyim. Aracı 1.5 sene önce ilk sahibinden aldım. Aldığımda 70.000 Km 'de idi ve 1000 liralık bir bakım ile Kayışlarına kadar değiştirdim. 1.5 senedir sorunsuz , sıkıntısız kullanıyorum. Forumdaki yorumları okudum. Bir kısmı doğru , bir kısmı asılsız... Hızlıca deyinmek gerekirse , Suzuki 4x4 olarak arazi şartlarında yeterli bir araç. Malzeme kalitesi çok iyi değil ama yeterli... Arıza olarak dediğim gibi ben bir arıza ile henüz karşılaşmadım , karşılaşan çok fazla arkadaşım da yok açıkcası. uzun lafın kısası , malzeme kalitesi yeterli , yürüyen ve motor olarak yeterli , 4x4 olarak çok iyi bir araç. Gelelim negatif yanına.. Bana göre tek bir negatif yanı var , oda yakışının 55-60 Kuruş arasında olması. Yani 270 liraya depoyu doldurup , 425-450 km yol gitmek biraz dokunuyor... Bunun dışında negatif bir yanını görmedim. Küçük , arazide kabiliyetli , çok yol yapmayıp daha çok keyif amaçlı , hobi amaçlı 4x4 kullanmak isteyenlere şiddetle öneririm..

Herkese Kolay Gelsin

1 Mesaj
7 Aralık 2012; 10:47:50 

Mestre selamlar. Ben de 1.6 2004 3k otomatik suzuki grand vitara kullanicisiyim. Araci alali 1 ay kadar oluyor. Araci surekli cok yogun trafikte kullaniyorum, surekli dur kalk yaparak. Bu halde arac 100 km de 20 lt yakiyor. Fabrika degerlerinin iki kati. Sizce bu degerler normal sayilabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

170 Mesaj
7 Nisan 2013; 12:51:56 

Grand vitara 3k aracımı dün TÜV 'e muayeneye götürdüm. Hiç kusur çıkmadı ancak arabanın 4 kişilik mi 5 kişilik mi olduğu konusunda tereddüt oldu. Arkada 2 koltuk var 2 kemer var yani normalde 4 kişilik. Ama bugüne kadar ruhsatta 5 kişilik yazıyor, hatta önceki TÜV muayene belgesinde de 5 kişilik yazıyor. Bu sefer muayeneden geçirmediler. Gidin ruhsatı değiştirin dediler. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Eğer 4 kişilikse önceki muayeneden nasıl geçirdiler? Ne yapmak lazım sizce? selamlar.

2 Mesaj
24 Mayıs 2013; 20:02:21 

Merhaba arkadaşlar!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum,forum dünyasında yeniyim...Pek anlamam bu işlerden ancak bilgi alış verişi hakkında yardımcı olacağını biliyorum..

Bende eşime Suzuki Vitara 1.6 OV 3K almayı düşünüyorum.Bir çok kişi fazla yaktığını yazmış ancak ben LPG li almayı düşünüyorum.Arazi ile işim olmuyor ancak Bursa'da yaşadığım işin ara sıra dağa çıkıyorum vs...Konu arazi değil,kullanabilirlik ve keyif...

Keyifle süreceğimiz bir araç mı?
Parça vs sıkıntılı mı?
Malzeme kalitesi 10 üzerinden kaç puan alır?
3 kapı mı? Yoksa 5 kapı mı?

Bu aracı kullanmış ve kullanan kişiler bana yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler.

Fırat ANĞ

236 Mesaj