Şimdi Ara

## VGA Üreticilerinin Anakart Sevdası: ELSA Anakart İşine Girdi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## VGA Üreticilerinin Anakart Sevdası: ELSA Anakart İşine Girdi ##

Ekran kartı üreticileri arkaya anakart işine girmeye devam ediyor. Sapphire, XFX, EVGA, Galaxy ve Palit derken son olarak ELSA da anakart işine girdi. Bir dönemin efsane ekran kartı üreticisi olan ELSA uzun bir sessizlik döneminin ardından geçtiğimiz sene içerisinde yeni ekran kartı modelleri ile yeniden kendini göstermeye başlamıştı. Ekran kartlarının yanı sıra anakart işine de giren firma Nvidia yonga setli ilk anakartlarını da hazırladı. Firmanın yeni anakartları Nvidia'nın Intel işlemciler için hazırladığı entegre grafik işlemcili MCP73 serisi yonga setlerinden oluşuyor. Bu arada firmanın Nvidia'nın AMD için hazırladığı yeni nesil işlemcilere de destek veren DirectX 10 uyumlu MCP78 yonga setli yeni bir anakart üzerinde çalıştığı da ifade ediliyor.

ELSA'nın yeni anakartları ile ilgili detaylı bilgiyi firmanın internet sitesinden edinebilirsiniz,
    http://www.elsa.com.tw/EN/

• Hadi bakalım hayırlı olsun rekabertten !!!
  • Vaybe bide katı kapasitör heeee :)
  • rengini sevdim güzel olmuş
  • hiç duymadım ben bu firmayı taywan kökenlimi bu firmada yine?
  • fazla para kazanmak ugruna ısı ellerıne yuzlerıne bulastırmazlar umarım
  • Elsa Alman firması diye biliyordum. Az önce baktım da tw sanırım

Eğer elsa ekran kartları gibi çok pahalı satacaksa anakartları, fiziki görüntüsüne daha baya bir uğraşması gerekecek. Şu haliyle çok ucuz görünüyor. Şimdi bu kartın yanına asus gigabyte koysam, üst düzey bir kart olduğuna babamı bile inandıramaz
  • valla ben bu işi başaran bi sapphire i tanıorum.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: whiteshark

valla ben bu işi başaran bi sapphire i tanıorum.....

pek tutulmuyor galiba şimdiye kadar hiç görmedim kullanan
  • zamanında "bi dirbem bal yimek için bi çuval keçi boynuzu yiyoruz" sözü gibi onca para gerekirdi vga kartları için ulaşmak imkansızdı cok cok pahalıya satardı, arkasında büyük iş adamları var belli yıllardır bişi sattığını ettiğini görmem yeniden dirilme cabasında
  • benden :
    vatana millete hayırlı olsun ve biz tüketiciler için inş. iyi olur
  • Elsanın kartları pahalıydı ama gerçekten performansları iyiydi.
    kullanılan malzeme, kutu içeriği, işçilik vs. konusunda iyi bir markaydı.
    Alman firması diye biliyorum ben sonradan satın alınmış olabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

hiç duymadım ben bu firmayı taywan kökenlimi bu firmada yine?

"Dünyanın En İyi Ekran Kartı Üreticisi" idi. Almanya'da Bankaların maddi desteğini ELSA' dan çekmesi üzerine batmıştı.

Hatta Quadro Ekran kartlarını sadece ELSA üretebiliyordu.

ELSA batınca tüm mühendisleri PNY ye geçtiler.

ŞU an hâlâ Quadro İş İstasyonu Grafik Kartlarını PNY üretmekte...
  • Hadi hayırlı olsun. Rekabet iyidir. Sürekli yeni bir ekran kartının çıkmasından sonra bu değişen ürün gamı ve kar marjı firmaları sürekli ürün üretebilecekleri ekran kartı pazarına sürüklüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

hiç duymadım ben bu firmayı taywan kökenlimi bu firmada yine?

"Dünyanın En İyi Ekran Kartı Üreticisi" idi. Almanya'da Bankaların maddi desteğini ELSA' dan çekmesi üzerine batmıştı.

Hatta Quadro Ekran kartlarını sadece ELSA üretebiliyordu.

ELSA batınca tüm mühendisleri PNY ye geçtiler.

ŞU an hâlâ Quadro İş İstasyonu Grafik Kartlarını PNY üretmekte...

verdiğin bilgiler çok değerli sağollll
    ELSA >>PNY hımmm
  • Hayırlı uğurlu olsun.Rengi çok hoş olmuş anakartın.Anakart sektöründe de rekabet olsun artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DrapoD35

Hayırlı uğurlu olsun.Rengi çok hoş olmuş anakartın.Anakart sektöründe de rekabet olsun artık...

renk güzel mi böğğ olmuş yani normal anakart zaten üzerinde nvidia amblemi war

anakart üreticileri batarken vga üreticileride anakarta kayıyor çok güzel
  • Anakart çok gerip. Power girişinin mosfetlere yakın olması ile işlemci çekirdek voltajı temiz gelecektir fakat ramler uzak olmuş ve power girişi işlemcinin üzerinden geçerek ergonomiyi düşürüyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.