Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 3600 Serisinin Bazı Detayları Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
11.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 3600 Serisinin Bazı Detayları Ortaya Çıktı ##

55nm üretim teknolojisi ile üretilen RV670 temelli Radeon HD 3800 serisi ekran kartlarını pazara sunan AMD-ATi'de şimdi ise gözler yine 55nm üretim teknolojisi ile üretilecek RV620 ve RV635 gpu'larına çevrilmiş durumda. Özellikle RV635 gpu'sunun güç vereceği Radeon HD 3600 serisinin bazı özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Radoen HD 3600, XT ve Pro olmak üzere iki farklı varyasyona sahip olacak. Tabi ileri de Radeon HD 3600 X2 gibi çift grafik işlemcili bir modelini de görebilmek de ihtimaller dahilinde. Radoen HD 3600XT modelinin 800MHz'lik gpu saat hızına sahip olması ve 266MB GDDR3 bellek ile gelmesi bekleniyor. RV635 Pro temelli Radeon HD 3600 Pro modelinin ise 600MHz gpu saat hızına sahip olması ve 512MB GDDR2 bellek ile gelmesi gündemde. Ayrıca her iki ekran kartının da 128-bit bellek veri yoluna sahip olacağı ifade ediliyor. Tabi kartlar PCIe 2.0, DirectX 10.1 ve Crossfire teknolojisini de destekleyecekler. Bunlara ek olarak video hızlandırma teknolojisi olan UVD'de de yine kartlarda yer alacak. Radeon HD 3600 Pro modelinin ES yani mühendislik örneklerini bu ay içerisinde partnerlerini sağlayacak olan AMD-ATi, muhtemelen Ocak-Şubat aralığında yeni ekran kartlarını duyuracak. Detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

• 2600 lerin yeni versiyonları yani bunlar, değil mi?
  • heralde 3680 ve 3650 olarak çıkar.
  • Orta ve alt sınıf kartlar okeyde üst sınıfta da iyi haberleri duysak şöyle x2 olmayan!!!
  • bunlar heralde artık alt sınıf olarak adlandırılır
  • 2600 serisinden iş çıkmadı bir an önce çıkartsın bunları da paçayı kurtarsın
  • 3800 serisinde yeterli basarıyı yakalayamadı bunlardada oyle olursa pazar payını iyice kaptırır nvidia ya
  • elveda atii
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

3800 serisinde yeterli basarıyı yakalayamadı bunlardada oyle olursa pazar payını iyice kaptırır nvidia ya

AMD işlemcilerle ilgili haberlerin altında @Kumandan ve kısa öz yorumlarıyla @rec, ati işlemcilerle ilgili haberlerin altında zaataliniz, muhteşem kışkırtıcı yorumlarınızla iyi prim yapıyor gibisiniz. Sevmemenizi anlarım ama her haber altına illaki kötü bir yorum yapmasanız rahat uyuyamayacak gibi bir haliniz var. @Kumandan gülücük kazanıyormuş bu tür yorumlarla, sizin kazancınız nedir?

AMD ve atinin varlığı şimdiye kadar ucuza ekran kartı, ucuza işelmci kazandırdı. AMD- Ati nin mağlubiyetiyle siz de gülücükler kazanmış oldunuz sanırım. Mağlubiyetin ardından devam edecek süreçte intel işlemcilerin ve nvidia kartların fiyat/performans kritiğini beraber yapar hep beraber güleriz, ağlanacak halimize

Yanlış anlaşılmasın söylediğim nvidia kartlar kullandım ve intel işlemci almaya niyetliyim ama rekabet biterse herkes kaybeder. Ben sadece banal fanatizme karşıyım.

• Anlaşılan ATı giriş seviyesini 55nm olarak güncelliyor. Kullanıcısına hayırlı olsun.
  • quote:

3800 serisinde yeterli basarıyı yakalayamadı bunlardada oyle olursa pazar payını iyice kaptırır nvidia ya

Kim demiş?
    Ben şahsen 3850 bekliyorum.
  • yapılan testlere bakacak olursak nvidia liderliği elinde tutuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

quote:

AMD işlemcilerle ilgili haberlerin altında @Kumandan ve kısa öz yorumlarıyla @rec, ati işlemcilerle ilgili haberlerin altında zaataliniz, muhteşem kışkırtıcı yorumlarınızla iyi prim yapıyor gibisiniz. Sevmemenizi anlarım ama her haber altına illaki kötü bir yorum yapmasanız rahat uyuyamayacak gibi bir haliniz var. @Kumandan gülücük kazanıyormuş bu tür yorumlarla, sizin kazancınız nedir?

AMD ve atinin varlığı şimdiye kadar ucuza ekran kartı, ucuza işelmci kazandırdı. AMD- Ati nin mağlubiyetiyle siz de gülücükler kazanmış oldunuz sanırım. Mağlubiyetin ardından devam edecek süreçte intel işlemcilerin ve nvidia kartların fiyat/performans kritiğini beraber yapar hep beraber güleriz, ağlanacak halimize

Yanlış anlaşılmasın söylediğim nvidia kartlar kullandım ve intel işlemci almaya niyetliyim ama rekabet biterse herkes kaybeder. Ben sadece banal fanatizme karşıyım.

bakın kişilsel görüşüm bu yönde olduğu için böyle söyledim ayrıca fanatik olduğum söylenirse doğru ki ati fanatiğiyim ilk kullandığım nvidia ekran kartı su anki kullandığım 8800 GT dir ayrıca kışkırtıcı bi yorum olduğunu nasıl anladınız her olumsuz yorum yapan kışkırtıcı yorum yapmış mı oluyor ? Benim görüşürüm ati nin 3850 ve 3870 serilerindeki başarısızlığı halen devam ettirmemesidir ben eğer su an piyasaya gelirse zaten ne olursa olsun 3870 c/f yapacağım ayrıca ATI ye karsı olumsuz yorumlarımı söylemeyebilirdim genelde fazla olumsuz yorum yapmayı aslında sevmiyorum fakat ATI ye cok sinirliyim fena derecede eski kartım 2900pro idi hatta 1 gb 512 bit ama son zamanlarda nvdiai ya karşı bariz derecede geçilmesi artık iyice tepemi attırdı ne kadar eleştirilebilecek yanı varsa söylemeye basladım ayrıca bahsettiğiniz kişiler arasında sadece @Kumandan ile karsılıklı testler yaptım onun haricinde tanımışlığım bile yoktur dolayısı ile sizi bilmediğiniz/emin olmadığınız konular hakkında böyle yorum yapmanızı gerektirecek bi lafım olmadı forumlardan takip etseydiniz ati ile 3d mark skorlarında ( 2900 ile yani ) Q6600 islemcili 2900 leri gecmek icin yaptığım uğraşları görebilirdiniz... Bana göre dğru olan size göre yanlış olabilir bu durumda sevmediğim/beğenmediğim ürünler hakkında bana göre kötü veya iyi olan bir yorum size farklı gelebilir bunda anormal ne var onu anlayamadım ? Ayrıca su an kendi bildiğim doğruları insanlara tavsiye ederim 8800GT su an ati ye karsı cıkarılmıs en iyi karttır bu benim görüşüm her ne kadar baskalarına göre doğru olmasada. X1950pro almıstım 1 sene önce 1000 pisman oldum kart ile ilgili ne sıkıntılar çektim 3 ay garantide bekledi v.s. o zaman dedim bi daha ati alırsam 2 olsun ama o anlık bi sinrdi geçti simdi yine ati alacağım ( Her ne kadar 8800GT den iyi olmasada )

quote:

Orjinalden alıntı: sdbz

quote:

Kim demiş?
    Ben şahsen 3850 bekliyorum.

ben diyorum arkadasim benim kişisel yorumum bu ya sizin 3850 almayı beklemeniz benim gözümde 3850 nin iyi olacağı anlamına gelmiyor alır kullanırsınız hayırlısı olsun ne diyeyim baska...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 20 Kasım 2007; 10:26:22 >

• quote:

quote:

quote:

bakın kişilsel görüşüm bu yönde olduğu için böyle söyledim ayrıca fanatik olduğum söylenirse doğru ki ati fanatiğiyim ilk kullandığım nvidia ekran kartı su anki kullandığım 8800 GT dir ayrıca kışkırtıcı bi yorum olduğunu nasıl anladınız her olumsuz yorum yapan kışkırtıcı yorum yapmış mı oluyor ? Benim görüşürüm ati nin 3850 ve 3870 serilerindeki başarısızlığı halen devam ettirmemesidir ben eğer su an piyasaya gelirse zaten ne olursa olsun 3870 c/f yapacağım ayrıca ATI ye karsı olumsuz yorumlarımı söylemeyebilirdim genelde fazla olumsuz yorum yapmayı aslında sevmiyorum fakat ATI ye cok sinirliyim fena derecede eski kartım 2900pro idi hatta 1 gb 512 bit ama son zamanlarda nvdiai ya karşı bariz derecede geçilmesi artık iyice tepemi attırdı ne kadar eleştirilebilecek yanı varsa söylemeye basladım ayrıca bahsettiğiniz kişiler arasında sadece @Kumandan ile karsılıklı testler yaptım onun haricinde tanımışlığım bile yoktur dolayısı ile sizi bilmediğiniz/emin olmadığınız konular hakkında böyle yorum yapmanızı gerektirecek bi lafım olmadı forumlardan takip etseydiniz ati ile 3d mark skorlarında ( 2900 ile yani ) Q6600 islemcili 2900 leri gecmek icin yaptığım uğraşları görebilirdiniz... Bana göre dğru olan size göre yanlış olabilir bu durumda sevmediğim/beğenmediğim ürünler hakkında bana göre kötü veya iyi olan bir yorum size farklı gelebilir bunda anormal ne var onu anlayamadım ? Ayrıca su an kendi bildiğim doğruları insanlara tavsiye ederim 8800GT su an ati ye karsı cıkarılmıs en iyi karttır bu benim görüşüm her ne kadar baskalarına göre doğru olmasada. X1950pro almıstım 1 sene önce 1000 pisman oldum kart ile ilgili ne sıkıntılar çektim 3 ay garantide bekledi v.s. o zaman dedim bi daha ati alırsam 2 olsun ama o anlık bi sinrdi geçti simdi yine ati alacağım ( Her ne kadar 8800GT den iyi olmasada )

ben diyorum arkadasim benim kişisel yorumum bu ya sizin 3850 almayı beklemeniz benim gözümde 3850 nin iyi olacağı anlamına gelmiyor alır kullanırsınız hayırlısı olsun ne diyeyim baska...

Ben mesajımda Kumandanla mesai arkadaşısınız demedim zaten. Sadece bu tür başlıklarla ilgili devamlı negatif yorumlarınız hep göze batıyor. Ve her fikir beyanına bir karşı cevap geldiği için de fikir beyan etmek baya zor oluyor.

Başkalarının fikirlerini ve net görüşlerini irdelemeye yönelik yorumlar kişisel görüşten ziyade tartışma için tetiklemeye yönelik yorumlardır. Gerçi benim kızgınlığım sadece bu konu için değil. Genel anlamda bu tür haberlerin altındaki yazılar. Zaten bu konuda da bir şey dememişsiniz, ben de haddimi aşmışım, kusura bakmayın...

Kızgınlığınızı da gayet iyi anlıyorum. Ben de 400,500 dolarlık kartımın 250,300 dolarlık bir kart altında perişan olduğumu görsem sinirlenirdim, lakin bunu her iki firma da yapıyor. Daha 1 ay öncesine kadar güya 10 binler 8800GTS için davalar açacaktı. Yenisini alınca önceki unutuluveriyor, sanki bedavaya verdiler onları. Gülüyorum artık bunlara...

Keşke taraflarını tuttuklarımız milli sermaye olsaydı da bir işe yarasaydı. Takım değil ki bunlar biri kazanınca göğsümüz kabarsın. Denk firmalar bile değiller büyük olanın küçüğe tahammülü yok, tek dert tekel olmak. Kaybedenler ne kaybettiğinin bilincindeler lakin kazananlar acaba ne kazandığını biliyorlar mı...

• Ulan yine 128 bit yapmışlar tamam 3700 ler 256 bit ama paralel işlemcilerden felan kısamazlarmıydı onun yerine. 256 bit orta seviyede standart olmalı. Nvidia yı bu kafayla zor yakalayacak.
  • Genemi 128 bit yahu bıktık artık 100-160$ olan kartların veriyolundan ne zaman yukarı çekicekler şu hızları ama biyandanda aklıma şu soru geldi belki bu gpu lar 128 bit üstüne ihtiyaç duymuyolardır olamazmı sizce yani eşşek gpudur olabilir.
  • quote:

quote:

Arkadaşın belirli bir amacı var mı bilemem. Ama ben şu yorumda hiç bir şey göremiyorum.

Gerçekleri acıdır, fanatiklik değil!

Doğruya doğru 3800 ler 8800GT karşısında pek iyi konumda değil. Şu an gigatek te 3870 249$, 8800GT ise 269$ ve OC li versiyonu. Ben 3870 in ön sipariş fiyatı düşecektir diyyerek iyimser yaklaştım ve umarım olur. Ama eğer gigatek bu fiyattan sokar ise 20$ bir çok kişi için fazla gelmeyeektir. Tabi fazla gelecek olanlar da ATİ alacaktır.

Ki dediğim gibi bu öyle bir piyasa ki. En kötü ürünü bile yapsanız pazarlamasını bildiğinzde zarar etmeyeceğiniz bir piyasa bu, yani akmasa da damlar.

Bakınız İntel P4 leri nasıl sattı. Bakınız NVidia FX5x leri nasıl sattı. Ve malesef hep dile getirdiğim gibi AMD iyi ürünler çıkarıyor ama pazarlama bölümünde iş yok. Bir tarihi eserin nasıl bir antikacı ile bir hurdacıdaki fiyatı farklı oluyor ise pazarlama da ürünü böyle kılar. Kime hitap ettiğine iyi bakacaksın. Bu kolanın üstüne soğuk içiniz yazmak gibi bir şey. Ya da kibrit kutusunu ters koymak gibi.

Bakalım zaman ne gösterecek. AMD fiyat kıracak mı, kırar ise rakipten cevap ne olacak?

Bunun dışında firma batmaz merak etmeyin her zaman bir rakip olacak. Ve hatta Allah bilir daha güçlü bir firma alacak ve İntel ve NVidia nın karşısına çıkıp; "gel lan şimdi yiyiyor ise gel diyecek." IBM in AMD yi aldığını bir düşünün hele. Cell üzerindeki tecrübesini AMD işlemcilere aktardığını.

quote:

Orjinalden alıntı: sulo61gun

bilinçli bir kullanıcı Ben de bu intelcileri veya nvidiacıları anlamış değilim.Amd batacak diyolar sonra arkadan gülücük patlatıyor .Afedersiniz ama bunlar harbi salak insanlar ya.Babaları sanki intelin sahipleri.amd batınca görürüsünüz ebenizi........200$lık işlemciye 1000$verirsiniz artık

Salaklık geneldir. Dalgınlık ile karıştırılablir ama kalıcı olduğu için aslına bakarsanız bir tür zihinsel engel diyebiliriz.

Bu bağlamda salak demek pek doğru değil. Be fanatizm i tanımlayacak bir laf bulamadım açıkçası. Şimdiye kadar bulduğum en iyi tanımlama ise mantığın manyıksızlaşması. Salaklığın bile bir mantığı vardır, zira adı vardır.

Bunun dışında bu arkadaş gibi (MiDNiGhTKiSs) arkadaşlarımıza da gerçekleri söylediği zaman fanatik denebiliyor. Ki bu da genelde başka bir fanatik tarafından oluyor. Veya canı yanmış biri tarafından. (Tabi o anki ruh hali de önemli. Benim gibi sinir olabilir. Ya patron bana diyor ben sana tek tek yazdırdım bunları diye. Oysaki yazdırmadı adım gibi biliyorum. Her şey bilgisayarda kayıtlı ya. Patron o olduğu ve yaşına da saygım olduğu için bir şey de diyemiyorum. ).

Tabi bana da çoook ça fanatik denildiği oldu. Hatta bir konudaki yoruma iki kişiden biri X in diğeri ise Y nin fanatiğisin işte yorumundan besbelli diye cevap verdi bu bile oldu. Bunun nedeni ne fanatiklerin gözüne kötü yorumlar batıyor aynı kişi iyi yorum yapmış olsa bile fanatik oluyor, asıl fanatiğin gözünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 21 Kasım 2007; 2:04:39 >

• dhul- fakar arkadasımıza katılıyorum, 3800 serisinden 3870 mi 3850 mi diye karar vermeye calısırken inanılmaz bir 8800gt hayranlıgı kol geziyo etrafta. şimdi piyasadaki f/p en iyi kart 8800gt mi simdi? yoksa arkadaslar kendilerinde var diye mukemmel mi buluyorlar anlamadım?

bide su dediginiz fiyatlara nereden ulasabiliriz? vatan tekm... versiyonlarında 8800gt ler ucuyo da ucuyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur3ddd -- 20 Kasım 2007; 12:58:53 >
  • UVD de bir geliştirme haberi varmı acaba???
    nVIDIA yeni çakacak alt modellerde PureVideo ya yeni özellikler ekleyecek zannedersem..VC1 desteği gibi..
    Hatta nVIDIA bu video oynatım yetenekleri konusunu artık iyice ciddiye alıp yeni ve devasa bir AR-GE merkezi inşa etmeye başladığı haberini okumuştum..BU alanda da ati yi ezmek istiyor zannedersem..
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur3ddd

dhul- fakar arkadasımıza katılıyorum, 3800 serisinden 3870 mi 3850 mi diye karar vermeye calısırken inanılmaz bir 8800gt hayranlıgı kol geziyo etrafta. şimdi piyasadaki f/p en iyi kart 8800gt mi simdi? yoksa arkadaslar kendilerinde var diye mukemmel mi buluyorlar anlamadım?

bide su dediginiz fiyatlara nereden ulasabiliriz? vatan tekm... versiyonlarında 8800gt ler ucuyo da ucuyo?

Arkadaşım yenisin galiba. Test diye bir şey var. Kartların performansları eşit şartlarda test ediliyor.

Zaten bunu yapanlar olmasa herkes kazık yerdi. O kişilere minnet duyuyorum (Hakkıyla yapıp saçmalamayan kişilere taibki) o kadar emekleri geçiyor.

Bunun dışındawww.gigatek.com.tr ye gir. Üye ol (ücretsiz.) Üye olmadan önceki fiyatlar düşük zaten hele bir de üye olunca 50$ bile düşebiliyor ürününün fiyatı. He tabi sadece 1$ fark edenler de oluyor. Ürünün fiyatına göre artık.

Bonus ve maximum a peşin fiyatına 6 taksitleri ve Card Fianansa Mail Order ile Peşin fiyatına 12 taksitleri bulunuyor.

Ayrıcawww.mavibilgisayar.com ve nova bilgisayara da bakabilirsin. Gene eksen bilgisayar var (Kadıköy şubelerine gitmeni öneririm. İnternet fiyatından ucuza verebiliyorlar pazarlık ile.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 21 Kasım 2007; 2:12:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.