Şimdi Ara

trafik cezasi ne zaman karsima cikar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
29.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yaklasik bir yil once bir alkol cezam vardi. (yani uzerine imza atilmis bir ceza) ve birkac gun once evime gelen, bir polis tarafindan arkamdan yazilmis ceza(uzerinde imzam yok) , ancak internetten hem gelirler gov tr den ruhsat bilgileriyle aracin uzerine baktim herhangi bir ceza gorunmuyor, emniyetten de ehliyetime baktim, ehliyetimde de bir ceza gozukmuyor, haliyle bu cezalari odemeyi de pek dusunmuyorum, sizce ilerde bir gun karsima cikar mi ehliyet veya arac uzerindeki ama internette var olmayan bu cezalar? muayene veya aracimi satarken faiziyle cikmasindan korkuyorum. daha once basina bu tur birsey gelmis veya bir bilgisi olan var mi? ayrica son care odemeden once nereden kesin bir bilgi olarak ogrenebilirim aracin veya ehliyetim uzerine ceza olup olmadigini? trafik emniyete telefon veya bizzat basvursam cezam var mi diye, kesin olarak soylerler mi acaba? yani ilerde bir gun kesin odeyeceksem faiz binmeden simdiden odemek isterim ancak sicilime kayitli degillerse de bosuna odemem yani yardim ve yorumlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

• TRAFİK CEZALARININ MAKBUZLARINI YIRTIN
    Tasarıda 120 lira ve altındaki idari para cezalarının silinmesini öngören tarihin 31 Temmuz 2010'dan 31 Aralık 2010'a alınması, geçtiğimiz ağustos ayından, yani affın gündeme geldiği günden yıl sonuna kadar geçen 5 aylık sürede işlenen trafik cezası suçlarının da silinmesini sağladı. Buna göre yasak yere park ettiği, emniyet kemeri takmadığı, arabadan çöp attığı ya da seyir halindeyken cep telefonuyla konuştuğu için ceza yiyip de cezasını ödemeyenler bu cezalardan tamamen kurtuldu. 120 liranın üstündeki cezalar kapsam dışında kaldığı için aşırı hız ve kırmızı ışık ihlali yapanlar ise cezayı ödeyecek. Trafik dışında mahkemelerden gelen 120 TL'nin altındaki idari para cezaları da affa girdi.

alıntıdır... link

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.