Şimdi Ara

Router Modem Sorunu Resimli!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir problemle karşı karşıyayım ve çözümünü bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Herşey normalken birden internet bağlantısı kesiliyor ve bilgisayar modemi pinglediği halde adres çubuğuna modem ipsi yazılınca modemin içine girilemiyor. Tabii doğal olarak internetede girilemiyor. Adsl ışığı normal network de modemde görülüyor.

Normalde olması gereken;

Resimde Internet Ağ Geçidi yazan yer kayboluyor ve aşağıdaki gibi görünüyor;

ve internet bağlantısı kesiliyor. Modemi resetliyorum, statik ip veriyorum, bilgisayarı resetliyorum fakat eski haline dönmüyor. Bu problemle karşılaşan ve kesin bir çözümünü bulan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim. 3-5 farklı yerde karşıma çıktı sizlere danışayım istedim. Şimdiden teşekkürler ...

• Arkadaşlar forumu araştırdım fakat böyle bir problemle karşılaşan olmamış bunun çözümünü bilen yok mu? Halen araştırıyorum ama bir çözüme ulaşamadım yardım lütfen ...
  • arkadaşım sanırım bilgisayarın bir internet ağ geçidine dönmüş. Yani internet bağlantını senden başka herkez kullanabilir.Bir tanıdığımın başına geldi bu olay. yapacağın şey bu bağlantı devrede iken bu bağlantıyı devre dışı bırak dmen ancak onada izin vermiyor ilk başta kendi ağ bağlantını devre dışı bırak daha sonra onu sonra sana tavsiyem bir de firewall programı yüklemen. biliyorum çok sinir bozucu bir durum. ancak dediklerimi uygularsan sanırım sorun düzelecektir...
  • upnp servisini windows firewall'dan kapa

kısayolu:
    netsh firewall set service type = upnp mode = disable

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 28 Kasım 2007; 17:00:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ToTeM

Arkadaşlar yeni bir problemle karşı karşıyayım ve çözümünü bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Herşey normalken birden internet bağlantısı kesiliyor ve bilgisayar modemi pinglediği halde adres çubuğuna modem ipsi yazılınca modemin içine girilemiyor. Tabii doğal olarak internetede girilemiyor. Adsl ışığı normal network de modemde görülüyor.

Normalde olması gereken;

Resimde Internet Ağ Geçidi yazan yer kayboluyor ve aşağıdaki gibi görünüyor;

ve internet bağlantısı kesiliyor. Modemi resetliyorum, statik ip veriyorum, bilgisayarı resetliyorum fakat eski haline dönmüyor. Bu problemle karşılaşan ve kesin bir çözümünü bulan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim. 3-5 farklı yerde karşıma çıktı sizlere danışayım istedim. Şimdiden teşekkürler ...

Benzer bir durum oğlumun bilgisayarında da yaşanıyor. Yerel Ağ Bağlantısı Durumu Destek bölümünde ethernet kartının aldığı IP numarasını kontrol etmek istediğimde, burda hiç bir numara görüntülenemiyor. Evde kablo internet kullanıyoruz, kablo interneti dağıtmak için router kullanıyorum. Benim bilgisayarımda hiç bir sorun yaşanmıyor. Sorunu çözmek için Aygıt Yöneticisinden ethernet kartını kaldırıp ve yeni donanım tara ile sürücüyü yeniden yüklüyordum, ama dün o da problem yarattı. Son durumda Aygıt yöneticisinden ethernet kartını kaldırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatırsam sorun o oturumda düzeliyor, ancak bilgisayar kapatılıp açıldığında yine aynı sorun çıkıyor. Henüz ethernet kartının sürücülerini yeniden yüklemeyi denemedim, bunu denedikten sonra da sorun devam ederse 2 ihtimal kalıyor, ya bilmediğimiz bir virüs (bilgisayarda Kaspersky Internet Security 6.0 kurulu ama yine de belli olmaz) ya da windowsun ayarlarının bozulmuş olması. Antivürüs kuruluyken virüs bulaşma ihtimali ikinci plana atılabilir. Bu durumda tek seçenek Windowsu tekrar kurmak sanırım. Eğer sorun yaygın bir sorunsa virüs olma ihtimali gözardı edilmemeli bence.
    Ethernet kartı sürücüsünü yeniden yükledikten sonra sonucu buraya yazarım.
    Not: Bilgisayarın ethernet kartı onboard Gigabit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neptunnet -- 28 Kasım 2007; 20:18:52 >

• upnp'yi kaldırdınızmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.