Şimdi Ara

## Nvidia'dan Tartışılan İddia: ATi'de Yüksek Çözünürlükte HD Oynatılamıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'dan Tartışılan İddia: ATi'de Yüksek Çözünürlükte HD Oynatılamıyor ##

Nvidia'nın resmi dökümanı

Nvidia olağan Editörler Günün'de ortaya ciddi ve tartışılan bir iddia attı. Firmaya göre, GeForce 8800GT, 30-inç LCD üzerinde 2560x1600 çözünürlüğünde çift link HDCP üzerinden tam ekran HD DVD ve Blu Ray oynatabilirken, AMD-ATi'nin Radeon HD 2900XT çözümü ise ancak 1920x1200 çözünürlüğünde oynatabiliyordu.

Nvidia'nın iddiaları ile ortaya farklı bir tartışma çıktı. Zira bilindiği üzere 65nm üretim teknolojisine sahip olan G92 gpu'suna sahip olan GeForce 8800GT, GeForce 8800GTX ve Ultra'da olmayan ve yüksek çözünürlüklü videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma sağlayan geliştirilmiş Pure Video HD motoruna sahip. AMD-ATi'nin PureVideo HD teknolojisine rakip olan teknolojisi ise UVD adı verilen Unified Video Decoder teknolojisi ki bu teknolojisine Radeon HD 2900 serisi tarafından desteklenmiyor.

Yani Nvidia'nın GeForce 8800GT öncesi var olan GeForce 8800 modelleri gibi AMD-ATi'nin de Radeon HD 2900 ailesi firmanın donanımsal video hızlandırma teknolojisi olan UVD'ye sahip değiller. AMD-ATi'nin bu konudaki iddiası ise Radeon HD 3800 serisi. Zira HD 3800 serisi firmaya göre tamamen "HD" kavramı üzerine kurgulanmış bir seri.

Pek çok kişi tarafından tartışılan nokta ise Nvidia'nın GeForce 8800GT'ye karşı 2900XT değil 3870XT modelini rakip olarak göstermesi gerekliydi şeklinde. Anlaşılan firmalar arası yapılan iddialar ve ortaya çıkan rekaber giderek kızışıyor.

AMD'nin resmi dökümanı

## Nvidia'dan Tartışılan İddia: ATi'de Yüksek Çözünürlükte HD Oynatılamıyor ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Kasım 2007; 13:31:34 >

• haber için teşekkürler gerçekten ilginç:)
  • milletin kafasını karıştırmak için neler yapıyorlar. bu haberin hiçbir yanı ilginç değildir. sen uvd desteği olmayan kartla karşılaştırma yapıyorsun, sonra da şu yok bu yok diyorsun. madem öyle neden 3870 ile bu karşılaştırmayı yapmadın veya 8800 gts,gtx,ultra koymadın. zaten ati nin de 2900 serisi için uvd var demediki. o zaman ati de 3870 ile 6600 gt yi karşılaştırsın. böyle saçmalık olur mu? nvidiaya

• iyide ati 2900de uvd var demişmiydiki böğle bi idda atmış hani benmi kacrımışım hbr i uvd 3000li serilerde var nv baya bi acayip yerlerden sataşıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

milletin kafasını karıştırmak için neler yapıyorlar. bu haberin hiçbir yanı ilginç değildir. sen uvd desteği olmayan kartla karşılaştırma yapıyorsun, sonra da şu yok bu yok diyorsun. madem öyle neden 3870 ile bu karşılaştırmayı yapmadın veya 8800 gts,gtx,ultra koymadın. zaten ati nin de 2900 serisi için uvd var demediki. o zaman ati de 3870 ile 6600 gt yi karşılaştırsın. böyle saçmalık olur mu? nvidiaya

• quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

milletin kafasını karıştırmak için neler yapıyorlar. bu haberin hiçbir yanı ilginç değildir. sen uvd desteği olmayan kartla karşılaştırma yapıyorsun, sonra da şu yok bu yok diyorsun. madem öyle neden 3870 ile bu karşılaştırmayı yapmadın veya 8800 gts,gtx,ultra koymadın. zaten ati nin de 2900 serisi için uvd var demediki. o zaman ati de 3870 ile 6600 gt yi karşılaştırsın. böyle saçmalık olur mu? nvidiaya

Arkadaşım rekabetin suyu çıkmış hali.Halbuki bırakın kullanıclar karar versin. Milleti gereksiz yere yönlendiriyorlar.

• Önce kendi adını temize çıkartsın nvidia ya.
  • Nvidia saçmalamış.
  • nvidia, amd-ati atağı karşısında ne yapacağını şaşırdı. saldır amd-ati :D
  • hd benim için problem değil 1280 1024 bile yetio walla
  • Sanki kaç kişi 30'' LCD kullanıyo.
  • nvidia iyice kendini kaybetmeye başladı..önce anlamsız grafikler (sanki 2 kat fark atmış gibi) şimdi de bu..

ulan madem pazar payında sen öndesin..çıkarttığın kartlar atiden performanslı ne demeye çamur atmaya çalışıyorsun anlamıyorum..haberimiz olmadan nvidia da müdürler falan mı değişti?? veya onlarda da bizim 1 nisan da olduğu gibi belli dönemlerde ilkokul çağındaki çocukları müdür olarak falan mı atıyorlar anlamadım??
  • 30 inch ekranı boşverin sanki bu çözünürlükte Hi-def varmı ki. 1920*1080p max.
  • Bu büyüklükteki firmaların böyle bel altı çalışmaları hoş değil..
  • gereksiz bir hal aldı artık nvidia gereksiz leşmeye başladı yaptığı işlerle değil attıgı çamurlarla tutunuyormuş gibi piyasada 3800 serisinden neden bukadar cok korttu anlamadım devamlı aşalıyor yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 18 Kasım 2007; 15:29:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Bu büyüklükteki firmaların böyle bel altı çalışmaları hoş değil..

Yıllardır bu kadar çirkin bir saldırı kampanyası ile rekabet, bu kadar bel altı vurma görmemiştim yakın geçmişte ati nin yaptığı açıklamda onlar alt tab a baksınlar demeleri boşuna değil gene iyi dayanıyor ati ben olsam aynı şekilde karşılık verirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 18 Kasım 2007; 23:01:09 >
  • Bu kartı kullanarak o ekranla ve o çözünürlükte hd blueray dvd seyreden sayısı kaç acaba henüz daha yaygın olmayan bir format üstelik çoğu kişi bu kartları sadece oyun için düşünüyor bence gereksiz tartışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Kasım 2007; 15:39:23 >
  • zaten 2900xt de öyle bir destek yoktu.amd uvd desteğinin olmadığını zaten belirtmişti.sıkıysa 3850 ile karşılaştırsaya yeni akrtını yemiyo galina nvidia ya zor geliyordur garibim ati nin uvd kalitesini görünce konuşamıyordur.
  • nvdia yine saçmalamış
  • iyice çamurlaştı nvidia, ati öyle bir iddiadamı bulunduda sen çıkıp oynatmıyor die haber yapıyorsun 2900 lerde olmadığını zaten herkes biliyor ama bence amaç belli donanıma yabancı olan insanları böyle dansöz oyunlarıyla kandırmak hiç bilmeyen birisi aaa diyecek ve gidip nvidia alacak ayıp ayıp böyle saçma reklamalara bu haber için de nvidia
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.