Şimdi Ara

---Samsung CLP-300 Renkli Lazer Yazıcı İncelemesi---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
16.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürünü yaklaşık bir hafta kadar önce Bimeks'ten 273 YTL'ye satın aldım.Bu yazıcıyı seçmemdeki en önemli etken HP 1510 mürekkep püskürtmeli yazıcımda yaşadığım kartuş sorunlarıydı.Kullanmadıkça tıkanan,ihtiyacım olduğunda baskı alamadığım yazıcımın kartuşları toplam 80 YTL tutunca laser yazıcıda karar kıldım.Hazır almışken de renkli olsun istedim;çünkü okuduğum bölüm itibariyle renkli çıktılara ihtiyacım oluyordu.

Ürün Tam dolu tonerleri,XP ve Vista sürücü CD'si,USB kablosu ile geliyor.Bağlantı ayarları kolay.HP gibi hard diskinizde yüzlerce mb yer kaplamıyor.Tonerler,bilindik markalardan farklı olarak önden takılıyor ve küçükler.Bu küçüklüğün performansa nasıl bir etkisi olur bilemem;bunu zamanla göreceğiz.

Ürün dıştan bakıldığında şık duruyor,bunun en büyük nedeni boyutları tabii.Yazıcının ön,arka ve üstteki kapakları açılıyor ve muhtemel bir kağıt sıkışmasında imdadınıza yetişiyor.Ben bir kez sıkıştırdım,üst kapağı açtığımda aşırı sıcak olması nedeniyle kağıdı çıkaramadım.Arka kapağı açarak çıkarabildim kağıdı.

Yazıcının aynı zamanda alt kağıt tepsisi de tamamen çıkarılabiliniyor:

Dakikada 4 adet renkli,17 adet siyah baskı yapabilen yazıcımın siyah baskısı gerçekten de mükemmeldi.Özellikle önlü-arkalı not çıkarma işlemlerini başarıyla yerine getirdi.Tek sorun,çok sıcak olan kağıtlar birbirine yapışabiliyor (mürekkep değil;kağıt) ve bu olay sadece çok sayıda önlü-arkalı baskı aldığınızda olabiliyor.Yoksa 20 sayfa civarındaki çıktılarda bu sorunu yaşamıyorsunuz.Toner diğer kağıda yapışmıyor,ve lazer yazıcıların en sevdiğim yanı,fosforlu kalemde çizince dağılmama olayı

Test için aldığım renkli baskıda,Şero'nun resminin çözünürlüğü yüksek değildi,ama GTR'ınki yüksekti.Daha ağır kağıtlarda daha iyi performans alındığı bilinen yazıcı,tatminkar çıktılar aldı.Fotoğraf makinası çok kaliteli değil,makrolarda hafif dağıttı.İdare edin:) :

Ürünün yazılımı tek kelimeyle mükemmel.Sağ altta uslu uslu duruyor;hata durumunda ise flash video ile açıklayıcı bir şekilde yardımcı oluyor.Bu yönünü çok beğendim.Aynı zamanda yazılım,tonerlerin doluluk oranlarını ve toplamda kaç sayfa çıktı alındığını gösteriyor:

Ürün,en ucuz ve dünyanın en küçük lazer yazıcısı olması bakımından eşsiz.Toner dolumunda sıkıntıyla karşılaşılabileceği belirtilmiş;fakat bu konuyu yakınım olan kartuş dolum merkezi ile görüşüp buraya yazacağım.Orijinal tonerlerin fiyatları yaklaşık 50 USD

Sonuç olarak ev kullanıcılarına fazlasıyla hitap eden;aynı zamanda ara sıra renkli çıktıya ihtiyaç duyabilecek şirketlerin de ihtiyaçlarını görebilecek,güzel ve kullanışlı bir yazıcı.Renkli lazer yazıcı almak isteyip kararsız kalanlara umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yazıcının teknik verileri:

Baskı Boyutu : A4
    Baskı Teknolojisi : Lazer
    İşlemci : Samsung CHORUSm 300 MHz
    İlk Sayfa Çıkış (SN) : 14 sn
    Siyah Baskı Hızı (ppm) : A4'te 17 ppm'e kadar
    Baskı Çözünürlük SB (DPI) : 2400 x 600 dpi'a kadar etkili çıktı
    Baskı Kapasitesi (AYLIK) : 24.200
    Bellek (STD/MAX) : 32 MB (Max:192 MB)
    Kağıt Kapasitesi (STD/ MAX) : -
    Çift Taraflı Baskı Özelliği : Manuel
    Yazıcı Dilleri : SPL-C
    Hard Disk (GB) : -
    Standart Arabirim : USB 2.0
    Opsiyonel Arabirim : Yok
    Desteklediği İşletim Sistemleri : Windows 98/Me/2000/XP/2003/Vista, Various Linux OS including Red Hat 8.0~9.0, Mandrake 9.2~10.1, SuSE 8.2~
    Garanti : 24 AY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 18 Kasım 2007; 0:27:15 >

• güzel incelem4e sağol

yalnız tonerlerin dolumu nasıl oluyor

farklı farklı tonerlermi var yoksa tek tonermi

onuda eklersen güzel olur
  • İkinci resimde zaten tonerler görülüyor,ayrıca boyutları hakkında da fikir edinebileceğiniz şekildeki fotoğrafları da 3. fotoğrafta mevcut.Sanırım tonerleri çipli ve dolumları sorunlu (duyduğum) ama bilgisayarcı arkadaşımla konuşamadım henüz.Beğendiğin için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 9 Mayıs 2008; 21:14:00 >
  • Yazıcı ile birlikte gelen, siyahı 1000, renklileri 700sf lık demo tonerleri var. 4 renk olarak C/M/Y/BK ayrı tonerleri bulunuyor. Orijinal toner aldığınızda siyah 2000sf, renkliler 1000sf olarak geliyor. 4 tane tonerin orijinal fiyatı 350 ytl civarıdır. Tonerlerinin çıktı kapasitelerini göz önüne aldığımızda bu yüksek bir rakamdır. Drum ünitesi tonerlerle tümleşik değildir. Tonerlerinde chip mevcuttur, ve şu anda türkiyeye gelen yan sanayi chiplerinde problem vardır. Yani tonerlerinin dolumu şu anda verimli değildir.
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

güzel incelem4e sağol

yalnız tonerlerin dolumu nasıl oluyor

farklı farklı tonerlermi var yoksa tek tonermi

onuda eklersen güzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: prinkjet

Yazıcı ile birlikte gelen, siyahı 1000, renklileri 700sf lık demo tonerleri var. 4 renk olarak C/M/Y/BK ayrı tonerleri bulunuyor. Orijinal toner aldığınızda siyah 2000sf, renkliler 1000sf olarak geliyor. 4 tane tonerin orijinal fiyatı 350 ytl civarıdır. Tonerlerinin çıktı kapasitelerini göz önüne aldığımızda bu yüksek bir rakamdır. Drum ünitesi tonerlerle tümleşik değildir. Tonerlerinde chip mevcuttur, ve şu anda türkiyeye gelen yan sanayi chiplerinde problem vardır. Yani tonerlerinin dolumu şu anda verimli değildir.

İşte onu hiç iyi demedin yav Astar yine yüzden pahalı geliyor,Allahtan çok aşırı çıktı almıyorum da,yılda 2 tane belki değiştiririm gibime geliyor.

• yazıcı 273 ytl, toner 350 ytl
    Yazıcıdan 3 -5 tane alsak toplu indirim yapmazlarmı?

Gerçekten kötü bir durum. böyle bir durumda kimse toner almaz gider yazıcı alır. ( arada bir temizlemesi cabası ) 2 senede 4 yazıcı eskitirsin. yazıcıyı atsan atamazsın. satsan satamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 19 Kasım 2007; 11:55:31 >
  • millet toner sorunu çekenler şu videoyu bi izlesin...!
    samsung CLP - 300 için (bende kulanıyorum)

http://www.youtube.com/watch?v=ThbAIapaeQU
  • AYRICA SÖYLEMEYİ UNUTTUM AYTÜRK MÜKEMMEL Bİ İNCELEME HAZIRLAMIŞŞSIN KARDEŞ BRAVOOOO...!
  • Teşekkürler;elimden geldiğince bu tür incelemeleri yapıyorum.Dh'den uzun süre ayrı kaldım ama döndüm geri
  • İnceleme İçin Teşekkürler...Güzel Yazıcı Ama Kartuşlarının Dolmaması Dezavantaj...
  • iyi renkli yazıcı değil. samsung un siyah beyaz laserleri daha iyi. ev kullanıcıları için renkli lazer gereksiz işyerine ihtiyaö duyanlar hp veya oki alsın.
  • Şu ana kadar toplam 1371 sayfa sayıldı ve siyah %45,diğer renkler %75 dolaylarında..Gerçekten de ekonomik çıktı yazıcı..
  • hayırlı olsun, eline sağlık güzel inceleme. canon mürekkepte. samsunglarda laserde üstün olan yazıcılardır. tonerleri doldurulabilirse çok iyi olur.
  • Bende bunu almayı düşünüyorum işim gereği repertuar olarak siyah beyaz sayfa alan biriyim ama arada renklide almak isterim hemde ben heralde en fazla bir yılda 1000 sayfa çıkarırım:)
  • Bu yazıcıyı modeme nasıl bağlıyorsun?
    USB den bağlıyorsan bence bir ayrıcalığı yok.
  • İyide üzerinde ethernet girişi yok ki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

İyide üzerinde ethernet girişi yok ki.

Yazıcıyı mezuniyet durumundan dolayı memlekete yolladım;benim aklımda var diye kalmış...

Haydaaa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

İyide üzerinde ethernet girişi yok ki.

Yazıcıyı mezuniyet durumundan dolayı memlekete yolladım;benim aklımda var diye kalmış...

Haydaaa...

Kardeş senin haklı olduğunu umarak 1 yıldan fazladır kullandığım yazıcının görünen her yerine baktım. Malasef ethernet girişi yok.
    Keşke sen haklı olsaydın da biraz sevinseydim.

• O zaman yanlış bilgilendirdiğim herkesten özür diliyorum
  • pazartesi günü aldığım clp 300 ümü 2 gün kullanım geri verdim aşırı sınıyor makina ve ağır bir koku yapıyor.odanız küçükse bu koku zamnla rahtası edebilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.