Şimdi Ara

## Nvidia'da G98 Hazırlıkları - Vizyon Tarihi: 3 Aralık ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'da G98 Hazırlıkları - Vizyon Tarihi: 3 Aralık ##

Nvidia durmak bilmiyor. GeForce 8800GT'de kullanmaya başladığı 65nm G92 gpu'sunun başarını gören firma G92 tabanlı GeForce 8800GTS 612 modelini 3 Aralık'ta anons etmiş olacak. Nvidia'da hazırlıklar bununla da sınırlı değil. Bir süre önce detaylarını verdiğimiz firmanın yine 65nm üretim teknolojisi ile üretilecek olan G98 gpu'sunu kullanan ekran kartları da 3 Aralık'tan itibaren raflar süsleyecek. G98 gpu'su yenilenmiş GeForce 8400 modeline güç verecek yani anlayacağınız giriş seviyesinde yer alan bir gpu olacak. İlk olarak önümüzdeki Ocak ayı iiçn planlanan grafik işlemci G92'nin elde ettiği başarı ve işlerin yolunda gitmesi ile birlikte program biraz daha önce çekilerek Aralık ayına alındı. G98 tabanlı GeForce 8400 çok daha alınabilir bir fiyatla eski modele göre termal avantajla ve daha da önemlisi geliştirilmiş video hızlandırma motoru ile dikkatleri çekeceğe benziyor. Nvidia adına Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ve United Microelectronics Corporation (UMC) firmalarının üreteceği G92 gpu'sunun genel özellikleri ise şu şekilde olacak;

* 65nm üretim teknolojisi
    * 64-bit bellek veri yolu
    * 8 paralel işlem birimi
    * GPU Hızı: 567MHz
    * Shader hızı: 1400 MHz;
    * Geliştirilmiş PureVideo HD teknolojisi
    * Opsiyonel HDMI ve DisplayPort desteği
    * PCI Express 2.0 ve DirectX 10 desteği

Tabi bellek tipi ve bellek saat hızları kullanılacak bellek tipine göre üretici bazlı olarak değişebilecek. 3 Aralık'ta piyasaya çıkacak olan G95 tabanlı yeni GeForce 8400'ye karşı AMD-ATi'de 55nm üretim teknolojisne sahip DirectX 10.1 destekli RV620 gpu'sunu hazırlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Kasım 2007; 23:18:51 >

• yuh ya yuh bi durun ya 8800 gt çıktı ardından 3800 serisi şimdide yeni nesiller geliyo bu ne 1 ayda 3 yeni ekran kartı hangisini alıcaz bi karar veremedik
  • bu bir giriş kartı bunu alıcak değilsin tabii ki :)
  • HTPC kullananlara hayırlısı olsun 65nm termal avantajıyla bir de soğutmada kaliteli bir fan kullanırlarsa kasa iyice sessizleşir. Tabi diğer bileşenlerin de sessiz olması koşulu ile.
  • yanlış okumuşum gtsmiş ben gt sandım
  • Yenilenmiş gtx haberi olsaydı keşke
  • adamlar büyük oynuyor helal olsun ATİ'nin gözünü açtırmıyorlar
    bu ekran kartı savaşı bitmez arkadaş en iyisimi ne alacaksak alalım bir yıllığına kabuğumuza çekilelim
  • Hızlıca atladım yeni kartlar geliyor diye ama nabalım 8400 ü yahu
  • bu kartlarda crysis te bi ultra kadar veya ondan %10-15 daha fazla performanslı olacak(bunun için değil yeni fts ve gtx ler için) hazır crysis çıkmışken ve nvidia 8800 leri çıkarılı nerdeyse bi 8-9 ay olmuşken yeni modeleri çıkarıp crysis te rahat oynanabilir performans vermeliydi
  • Satarmı bilmiyorum, bekleyip görmeli.. Yaza kadar zamanım var zaten.
  • ne kartı ki bu boş eğer bu karın üst seviye kartlarını cıkarırsa süper olur.
  • bunun fiyatı ne kadar olur acaba
  • 256 bit bellekli VGA sı ile gts sahiplerini ağlatan, gtx sahiplerini düşündüren kartı yaratan teknolojinin, 64 bitinden bile korkarım ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 8thsin

256 bit bellekli VGA sı ile gts sahiplerini ağlatan, gtx sahiplerini düşündüren kartı yaratan teknolojinin, 64 bitinden bile korkarım ben.

• kart kibrit kutusu kadar duruyor
  • puffff.asparagas haber napcan 8400 ü...
  • quote:

256 bit bellekli VGA sı ile gts sahiplerini ağlatan, gtx sahiplerini düşündüren kartı yaratan teknolojinin, 64 bitinden bile korkarım ben.

nvidia gaza geldi heralde atıyı böyle düşük modelleriyle çökertecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocisun

quote:

nvidia gaza geldi heralde atıyı böyle düşük modelleriyle çökertecek

Nvidia artık kendiyle yarışıyo gibi geldi bana,bakarsanız hep 1-2 adım önde ATI den.

Özellikle 8800gt den sonra ATI deki geliştiriciler kara kara düşünüyodur napsak diye

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

* 8 paralel işlem birimi

8 paralel işlem birimi mi, bir yanlışlık olmasın, yeni çıkacak GTS'te 128 tane var yahu ?! Tamam bu daha alt sınıf olacak ama bu kadar da az olmaması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

* 8 paralel işlem birimi

8 paralel işlem birimi mi, bir yanlışlık olmasın, yeni çıkacak GTS'te 128 tane var yahu ?! Tamam bu daha alt sınıf olacak ama bu kadar da az olmaması lazım.

Son gelen bilgiler 8 paralel işlem birimini işaret ediyor. Sonucunda G98 maliyet odaklı bütçe sistemler için hazırlanan giriş seviyesinde kartlarda kullanılacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.