- x
yeni peugeot 308 ilk izlenimler
168 Cevap31958 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

41 Mesaj
16 Kasım 2007; 16:10:25 

arkadaşlar merhaba.aranıza yeni katıldım.herkese iyi hafta sonları diliyorum.dün denizli sözoto da pegeot 308'i kısa bir süre test etme imkanı buldum.araç iç ve dış dizayn olarak bana çok güzel geldi.özellikle iç mekan çok ferah.görüş açıları gayet net.kullanılan malzeme kalitesi güzel.ses sistemi çok güzeldi.ben alt donanımı test ettim stil paketlisini.tuşlara ulaşım kolay.bagaj hb araca göre geniş.kullandığım dizel motorlu 110 beygir gücündeki tanıdığınız moordu.gaza basınca gügü hissediyorsunuz.tabi ki fransız malı bir araç olduğu için süspansiyonlar biraz sert.dizel sesi de içeri giriyor.yakın bir zamanda daha ayrıntılı bir test daha yapacağım.ayrıntıları payşaşırım.ama ilk izlenimlerim gayet olumlu ve ses getirecek bir araca benziyor.

711 Mesaj
16 Kasım 2007; 16:20:10 

Avukatım ben de 1.6 benzinli comfort+stil paket düşünüyorum. Kampanya fiyatı üzerinde pazarlık şansı var mı? Birşeyler yaparız falan diyorlar mı?
Araç bence de hoş duruyor. Hele de siyah olana film de atılırsa çok canlar yakar. BMW ile geliştirilen 1.6 benzinli motordan da çok şey bekliyordum. Tam da tipsiz Aurisi almak üzereyken Allahtan bu araba çıktı piyasaya

41 Mesaj
16 Kasım 2007; 16:22:36 

kampanya fiatlarının kısa bir süre geçerliolduğunu söylediler.ama piyasa şartları malum rakip çok.bence biraz daha beklemek lazım

1000 Mesaj
20 Kasım 2007; 16:56:07 

ARKADAŞLAR STİL PAKETİ FİYATI NEDİR VE NE DAHİLDİR.COMFORT DONANIMINDA NE VAR BELKİ ALIRIM
DİZEL COMFORT FİYATI

2008 Opel Astra Sedan 1.6 Ecotec,Enjoy Sp,Siyah |-Wir Leben Autos-Club Astra-|

1667 Mesaj
20 Kasım 2007; 17:05:47 

quote:

Orjinalden alıntı: emreasker

ARKADAŞLAR STİL PAKETİ FİYATI NEDİR VE NE DAHİLDİR.COMFORT DONANIMINDA NE VAR BELKİ ALIRIM
DİZEL COMFORT FİYATI

Sorulara cevap;

http://www.peugeot.com....edia/annexes/308Foy.pdf

Otofesor was here.

177 Mesaj
21 Kasım 2007; 15:21:19 

quote:

DİZEL COMFORT FİYATI

stil paket 1200 ytl sanırım 16inç jant+ sis farı+mp3 çalar+torpidoda mp3 çalar bağlantısı. 120 hp vti:30800 90hp hdi:34900, 110hphdi:36900

FD6 White-Premium

1213 Mesaj
22 Kasım 2007; 16:53:56 

quote:

Orjinalden alıntı: musamersin

stil paket 1200 ytl sanırım 16inç jant+ sis farı+mp3 çalar+torpidoda mp3 çalar bağlantısı. 120 hp vti:30800 90hp hdi:34900, 110hphdi:36900

1200 ytl için extralar çk iyi

2006 Volvo S40 1.6 D
2010 Opel Corsa 1.2 Easytronic 111. Yıl
2012 Honda Jazz Fun CVT

1000 Mesaj
23 Kasım 2007; 20:05:00 

teşekürler bugün aracı test ettim

2008 Opel Astra Sedan 1.6 Ecotec,Enjoy Sp,Siyah |-Wir Leben Autos-Club Astra-|

1667 Mesaj
23 Kasım 2007; 21:27:04 

quote:

teşekürler bugün aracı test ettim

Tebrik ederiz de sonuç???

Otofesor was here.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Kasım 2007; 22:25:51 

quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Tebrik ederiz de sonuç???

"haydaa birşey hissetmeyi unutmuşum" fln dermiş hocam asıl senin testini bekliyoruz merakla

293 Mesaj
23 Kasım 2007; 23:01:08 

yarım saat kadar test etme şansım oldu. 1,6 comfort hdi.

motora diyecek bişey yok daha önce çok konuşuldu. onun haricinde 307 den farkı daha direksiyona oturur oturmaz anlıyorsunuz. malzeme kalitesi iyileştirilmiş. yolda ki tıkırtılar ve yol sesi azaltılmış. rüzgar sesinde de 307 ye nazaran iyileşme olmuş.

müzik sistemi daha iyi olabilirdi diyemeden de geçemeyeceğim.

bir focus kullanıcı olarak beğendim ...

selamlar

ford focus hb collection demir gri

4497 Mesaj
24 Kasım 2007; 0:59:20 

Bunu diyen kişi collection kullanıcısı olarak varsayarsak.Ghia müzik kalitesini asla hissettirmez.

4501 Mesaj
24 Kasım 2007; 19:01:14 

Süspansiyonu çok sert.

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

703 Mesaj
24 Kasım 2007; 19:41:03 

307 sahibi olarak 308'i dün alışveriş merkezinde detaylıca inceledim. Tek olumlu yanı kaporta sacı daha kalın. Ne kadar içi 307'e göre kaliteli görünsede kimse 50000-60000kmden sonra dökülmeyeceğini garanti edemez. Ayrıca bir alman arabası sahibi biri olarak yeni araç almayı planlayan arkadaşlara alman markalarına bir defa daha baktıktan sonra 308 hakkında karar vermelerini şiddetle tavsiye ederim.

Gönlüm Zengin

1667 Mesaj
25 Kasım 2007; 0:11:54 

Sonunda bugün aracı test ettim. Denediğim araç Comfort versiyon idi. Yaklaşık olarak 38.000 YTL fiyatı vardı. Aşağıda resimlerini verdiğim araç ise 45.800 fiyatlı 1.6 HDI Premium Cam tavanlı modeldir.

1. Sürüş Pozisyonu : Koltuk dolgu malzemeleri 307'ye göre daha sert ve daha yüksekte bir sürüş pozisyonu var. 307'de daha rahatım bu yönden. 308'in oturma pozisyonu daha yüksek ve kendinizi ön göğüse daha yakın konumlandırılmış buluyorsunuz. (Koltuk ayarı ile alakası yok bu dediğimin) Artı veya eksi verebileceğim bir şey değil bu ancak 307'de daha rahat sürüş pozisyonu elde ediyorum. Boyunuz 1.85 üzeri ise (benim gibi) 308 biraz bu yönden size 307'ye göre rahatsız gelebilir. Bagaj sınfının lideri ve 308 bagajı daha derli toplu.

0

2. Aracı çalıştırma ve Motor sesini ilk duyduğum an : Bariz bir şekilde yalıtım 307'ye göre daha iyi. Araç dizel olmasına rağmen motor sesini duyamadım dersem yeridir.

3. Kalkış ve sonrası sürüş anında hissettiklerim : Aracın en çok ama en çok merak ettiğim, içimden "Allah'ım , düzelmiş olsun lütfen" diye dua ettiğim 307'nin darbeleri size direksiyonda hissettiren zayıflığından 308 modelinde eser kalmamış. Resmen bir üst sınıftaki araçta hissettiğiniz sürüş konforunu yaşatıyor. Süspansiyonlar yine sert ancak 307'dekinden daha iyileştirilmiş, bunu aracı sürerken ve deneme öncesi indiğim 307'den teyit edebiliyorum. Aracın ara hızlanması devirlenmesi 307 ile aynı ancak debriyaj daha yumuşak ve vites geçişleri daha kemikli. Yani vites geçişlerini beğendim. Bu noktada 308 , 307'ye göre sürüş konforu çok çok iyileştirilmiş geldi bana ve memnun oldum buna. Şimdi aldığım bu hazzın daha ötesinde bir sürüş keyfi yaşatacak başka hangi araçlar olabilir onu düşünüyorum. (308'in denemesi sonrası Toyota Corolla Sedan D-4D denedim, motor performansı 308'e yaklaşmıyor ancak sürüş konforu güzeldi.)

4. Frenler , Güvenlik: Aracın frenleri 307 ile aynı geldi bana. Yani daha kısa veya uzun mesafe gibi hissetmedim. Ayrıca yan darbeşere karşı aracın ön ve arka kapılarının ortasında kalan direğin alt kısmı 307'den çok daha güçlü. Resmini aşağıda veriyorum kendim çektim.

0

5. Sonuç : 307'den vazgeçilip 308 alınır mı? Kesinlikle alınır derim. Aracın sürüş konforu gerçekten mükemmele yakınlaşmış hatta mükemmel diyebilirim. Şu an benim 307'im bana Renault9 gibi geliyor.

Şimdilik bu kadar, birkaç çektiğim resim var ancak zaten nette ve bu forumda fazlası ile araca ait resim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 25 Kasım 2007; 0:13:45 >

Otofesor was here.

Uzaklaştırılmış
25 Kasım 2007; 0:33:39 

quote:

Sonunda bugün aracı test ettim. Denediğim araç Comfort versiyon idi. Yaklaşık olarak 38.000 YTL fiyatı vardı. Aşağıda resimlerini verdiğim araç ise 45.800 fiyatlı 1.6 HDI Premium Cam tavanlı modeldir.

1. Sürüş Pozisyonu : Koltuk dolgu malzemeleri 307'ye göre daha sert ve daha yüksekte bir sürüş pozisyonu var. 307'de daha rahatım bu yönden. 308'in oturma pozisyonu daha yüksek ve kendinizi ön göğüse daha yakın konumlandırılmış buluyorsunuz. (Koltuk ayarı ile alakası yok bu dediğimin) Artı veya eksi verebileceğim bir şey değil bu ancak 307'de daha rahat sürüş pozisyonu elde ediyorum. Boyunuz 1.85 üzeri ise (benim gibi) 308 biraz bu yönden size 307'ye göre rahatsız gelebilir. Bagaj sınfının lideri ve 308 bagajı daha derli toplu.

0

2. Aracı çalıştırma ve Motor sesini ilk duyduğum an : Bariz bir şekilde yalıtım 307'ye göre daha iyi. Araç dizel olmasına rağmen motor sesini duyamadım dersem yeridir.

3. Kalkış ve sonrası sürüş anında hissettiklerim : Aracın en çok ama en çok merak ettiğim, içimden "Allah'ım , düzelmiş olsun lütfen" diye dua ettiğim 307'nin darbeleri size direksiyonda hissettiren zayıflığından 308 modelinde eser kalmamış. Resmen bir üst sınıftaki araçta hissettiğiniz sürüş konforunu yaşatıyor. Süspansiyonlar yine sert ancak 307'dekinden daha iyileştirilmiş, bunu aracı sürerken ve deneme öncesi indiğim 307'den teyit edebiliyorum. Aracın ara hızlanması devirlenmesi 307 ile aynı ancak debriyaj daha yumuşak ve vites geçişleri daha kemikli. Yani vites geçişlerini beğendim. Bu noktada 308 , 307'ye göre sürüş konforu çok çok iyileştirilmiş geldi bana ve memnun oldum buna. Şimdi aldığım bu hazzın daha ötesinde bir sürüş keyfi yaşatacak başka hangi araçlar olabilir onu düşünüyorum. (308'in denemesi sonrası Toyota Corolla Sedan D-4D denedim, motor performansı 308'e yaklaşmıyor ancak sürüş konforu güzeldi.)

4. Frenler , Güvenlik: Aracın frenleri 307 ile aynı geldi bana. Yani daha kısa veya uzun mesafe gibi hissetmedim. Ayrıca yan darbeşere karşı aracın ön ve arka kapılarının ortasında kalan direğin alt kısmı 307'den çok daha güçlü. Resmini aşağıda veriyorum kendim çektim.

0

5. Sonuç : 307'den vazgeçilip 308 alınır mı? Kesinlikle alınır derim. Aracın sürüş konforu gerçekten mükemmele yakınlaşmış hatta mükemmel diyebilirim. Şu an benim 307'im bana Renault9 gibi geliyor.

Şimdilik bu kadar, birkaç çektiğim resim var ancak zaten nette ve bu forumda fazlası ile araca ait resim var.

Sağolasın verdiğin bilgiler için, malzeme kalitesi hakkında ne düşünüyorsun acaba

293 Mesaj
25 Kasım 2007; 0:40:46 

sanki biraz debriyaj pedalı öne gelmiş gibi bir izlenim yarattı bende... yoksa bana mı öyle geliyor? hareket halinde iken vites değiştireceğim zaman debriyajın ayak basacak yeri biraz önde geldi sankii. tam ayağa oturmuyor...
diğer araçlara göre

hiç böyle bir hisse kapılmamıştım.

belki de sürüş pozisyonundandırr... aynı hissi yaşayan arkadaş oldu mu ?

ford focus hb collection demir gri

8710 Mesaj
25 Kasım 2007; 11:42:02 

Dün test ettim comfort 110 hp dizel.

motor titresimini toyota kadar azaltmayi başarmiş pejo ve ses yaliyimi konusunda cok iyi bir gelişme kaydetmişler.

oturma pozisyonu, direksiyon tepkisi ve vites geçişleri ile 10 numara araç olmuş. motor performansi test araci 1000 km de olmasina rağmen cok etkileyici idi

45 milyar premium pack hakeden bir arac olmuş

ön yargilari geride birakma vakti gelmiş artik pejo için bence denemeden yorum yapmayin

2013 Fiesta 1.5 titanium x

1502 Mesaj
25 Kasım 2007; 13:40:23 

dün ben de test ettim 1.6hdi 110bg'liği. fakat pek de olumlu izlenimler elde edemedim. aracı sürüş pozisyonu oldukça yüksek, kendinizi bir pick-up kullanır gibi hissediyorsunuz ve bence böyle spor bir tasarıma hiç yakışmayan bir özellik. aracın içi ferah, konsol falan fena değil. yol sesi biraz fazla gibi geldi fakat motor sesini izole etmede başarılı olmuşlar epey. motorun gücü de iyiydi fakat sanki 240nm torkun koltuğa yapıştırıcı etkisini pek hissedemedim. araç gayet oturaklı bir his vermesine rağmen yol tutuş için süspansiyonlardan epeyce feragat etmişler. bence oldukça sert süspansiyonlara sahip. son olarak da şunu söyliyim: hakikaten alman arabalarının yeri bir başka. yani belki eski kasa golf bile bence daha iyidir bu araçtan. bana göre 308'in en başarılı yani ön tasarımı, onun dışında almanlarla rekabete girebilecek yanını ben göremedim.

ayrıca şunu da belirtmeyi unutmuşum: aracın pedalları kütük gibi sert.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspcü -- 25 Kasım 2007; 14:04:50 >

Dh Yüzücüler ve Yüzmeyi Severler Grubu

4501 Mesaj
25 Kasım 2007; 13:54:07 

quote:

Orjinalden alıntı: pspcü

dün ben de test ettim 1.6hdi 110bg'liği. fakat pek de olumlu izlenimler elde edemedim. aracı sürüş pozisyonu oldukça yüksek, kendinizi bir pick-up kullanır gibi hissediyorsunuz ve bence böyle spor bir tasarıma hiç yakışmayan bir özellik. aracın içi ferah, konsol falan fena değil. yol sesi biraz fazla gibi geldi fakat motor sesini izole etmede başarılı olmuşlar epey. motorun gücü de iyiydi fakat sanki 240nm torkun koltuğa yapıştırıcı etkisini pek hissedemedim. araç gayet oturaklı bir his vermesine rağmen yol tutuş için süspansiyonlardan epeyce feragat etmişler. bence oldukça sert süspansiyonlara sahip. son olarak da şunu söyliyim: hakikaten alman arabalarının yeri bir başka. yani belki eski kasa golf bile bence daha iyidir bu araçtan. bana göre 308'in en başarılı yani ön tasarımı, onun dışında almanlarla rekabete girebilecek yanını ben göremedim.

Test sürüş görevlisinin ne kadar kıl olduğunu, her bir b.ka karıştığını neden söylemedin?

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

1667 Mesaj
25 Kasım 2007; 22:04:26 

Ben Alman otomobillerinide kullandım. Örneğin Jetta, Passat, Golf, Polo, Astra, Corsa, Focus, Fiesta vs... Kullandığım tüm bu araçlara kıyasla ne 307 modelinin nede 308 modelinin eksik bir yanını görmedim. Örneğin 1.6 FSI motorlu Jetta bana çok sağır geldi. Gaza basıyorsdun gitmiyor. Bu araçlar içinde bir tek adam gibi gelen Focus idi. Oda 1.6 TDCI motorundan olsa gerek...

Aracın sürüş pozisyonu gerçekten spor değil. 206'da dahi kendinizi yarış otomobilinde gibi koltuğa gömülü buluyoırsunuz. 308'de kendimi Megane'da gibi hissettim. Kafam nerdeyse tavana deyiyordu. 307 bu açıdan bence daha iyi. Ama yalıtım, süspansiyon vs derseniz 308 iyi iş çıkarmış... Ben 308'i beğendim ama hemen 307'den vazgeçip alırmısınız derseniz beklediğim bir kaç araç var. Bunlardan birisi Mitsu Lancer... Diğeri Makyajlı Focus... Ayrıca Cİtroen C5 bir üst segmentte favori aracım... Bu araçları görüp kullanmadan 308 almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 25 Kasım 2007; 22:04:55 >

Otofesor was here.

188 Mesaj
25 Kasım 2007; 23:00:33 

308 i dün akşam saatlerine doğru test etme imkanım oldu..her ne kadar cumartesi kalabalığı güzel havada araçlarıyla sokaklara dökülmüş ve yolları tıkamış olsada gerekli testi az çok yapmış bulunuyorum..ve bana kalırsa sonuç güzel fakat istedikleri paraya değmez..verdiklerine göre istedikleri ücret çok pahalı...eğer bir peugeot keyfine varmak ve kullanmak istiyorsanız 2008 model peugeot 206 sedan 1.4 ac almanızı tavsiye ederim..hem fiyatı daha uygun hemde 308 den felaket bi eksiği yok..3-5 eksik yanı var tabi fakat aynı keyfide veriyor...sen nerden biliyorsun diğeceksiniz..bende peugeot 206 sedan 1.4 ac var ve 308 den pek bi farkını göremedim...gidin 206 sedan alın kalan paraylada 10 kere bodrumda tatile cıkarsınız...(yaklaşık 20 milyar falan cebinize kalıyor)

ALIŞ-VERİŞLERİM:casberg(NOKIA N95 CEP TELEFONU+GPS LİSANSI+BLUETOOTH KULAKLIK SATILDI)(EMİNÖNÜ/İSTANBUL)uunlu33(DELL INSPIRON 6400-C282 NOTEBOOK+OYUN DVDLERİ+USB MAUS SATILDI)(FATİH/İSTANBUL)theM(NOKIA N-GAGE QD ALINDI)(ŞİŞLİ/İSTANBUL)pessimistxstyle8(SONY ERICSSON Z530I CEP TELEFONU+OTO ÇAKMAK ADAPTÖRÜ+4LÜ PİL ŞARJ ADAPTÖRÜ SATILDI)(ANTAKYA/HATAY)ERGENEKON(NOKIA N-GAGE QD SİM KART ALINDI)(MERKEZ/ANTALYA)turkcracker(ADIDAS FOOTBALL/SOCCER +F10.7 TRX TF AYAKKABI SATILDI)(SULTANBEYLİ/İSTANBUL)caglarkedisi(NOKIA N-GAGE QD CEP TELEFONU+5 ADET N-GAGE OYUN KARTI+NOKIA DERİ KILIF SATILDI)(KADIKÖY/İSTANBUL)Koray_Aykut(DAY MOBILE T808 CEP TELEFONU SATILDI)(KADIKÖY/İSTANBUL)moordillo(3LÜ ADIDAS SETİ SATILDI)(MERKEZ/KARS)Chn35(NOKIA 8800 ARTE CEP TELEFONU SATILDI)(HATAY/İZMİR)msamy(LEGO YAPI PARÇALARI SATILDI)(SEYHAN/ADANA)nihattr(TURKCELL 150MB E-KART SATILDI)(MERKEZ/BURSA)forsa9(10LU KRAVAT SATILDI)(MERKEZ/K.MARAŞ)mehmetcumen(LG KS20 CEP BİLGİSAYARI+2GB MICRO SD HAFIZA KARTI SATILDI)(BODRUM/MUĞLA)technician77(10LU BAYRAM PAKETİ VE HEDİYELERİ SATILDI)(MERKEZ/ANKARA)Noxco(NOKIA 6600 KUTU VE AKSESUARLARI ALINDI)(SİVAS/ŞARKIŞLA)

1667 Mesaj
25 Kasım 2007; 23:46:43 

206 sedan gerçekten güzel ancak 308 ile mukayese edilmez şahi kanaatim gereği. Gerçi otomobil bu, zevk meselesidir.

Otofesor was here.

9 Mesaj
26 Kasım 2007; 12:37:42 

Arkadaşlar; bende 308'i Cumartesi 2 ayrı bayide test ettim.(Comfort HDI 110 hp.).Genel kanı olarak Fransız araçlarına karşı bir antipati vardı,bende dahildim buna, ama ben bu aracı beğendim.Öncelikle araç dizel bir araca göre oldukça sessiz,rölantide aracın sesi neredeyse duyulmuyor.Frenlerini beğendim,yol tutuşu gayet iyi.110 beygirlik araç güzel hızlanıyor.İç dizaynı hoş,genel olarak ben beğendim doğrusu.Bagaj genişliği hatchback araca göre çok iyi.Dış aynaların yeri kimilerine ters gelebilir ama ben alışılacağını düşünüyorum.Ayrıca kanımca görüşü de pek zorlaştırmıyor.Yanlız klima ve cd çalar kısmını biraz yavan bulduğumu söyleyebilirim.Ayrıca sigara kullananlar için küllük hiç kullanışlı bir yerde değil.Araç içi ceplerin yerlerini,bardaklıkların yerlerini de çok beğenmedim doğrusu.
Şunu da belirtmek isterim ki aracı genelde baz olarak değil stil paketli ve arka cam otomatik satmaya çalışıyorlar ve fiyatlarda tek kuruş indirim yapmadılar.Aksi bir fiyat alan arkadaş olursa ve bildirirse sevinirim.Şahsen ben bu aracı almayı düşünüyorum ve bunlar benim fikirlerim tabi ki bunlar herkese göre değişebilir.
Saygılar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 26 Kasım 2007; 12:41:17 >

24 Mesaj
26 Kasım 2007; 13:56:15 

Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.
Aldığım versiyon 1.6 HDI comfort Still paket. 37.100 e aldım ve bir kuruş indirim yapmadılar. Renk inci sihay, metalik renk farkı va verdim bu fiyata dahil.

Araba bana gerçektende keyif verdi... Uzun yol da yaptım biraz yol tutuşu ivmelenmesi virajlara girişi frenleme bence gayet tatmin edici.
Tek sorunu bence arka camın biraz dar olması o da geri geri gelirken biraz tedirgin etti beni o kadar.
Motorun sesi özellikle araba ısındıktan sonra yok denecek kadar az(içeriye gelen ses) yani ses yalıtımı da başarılı olmuş.
Arabayı aldığımda depoyu full'ledim. Şu ana kadar 680 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.8lt/100km diye okuyorum yol bilgisayarından . Ayrıca kalan menzil de 380 km ibri de çeyreğin biraz daha yukarısında.
Dizel kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tüketimin daha da düşmesini bekliyorum ne kadar zaman sonra teknik bilgilerde verilen ortalama tüketime yaklaşır? Yenin arabanın ilk zamanlar böyle yüksek yakması normal mi? 5.8 i hep şehir içinde yapmadım iki defa avrupa yakasından sabiha gökçene gittim geldim. Yani ortalama değere yakaşmam gerekiyor aslında.
Bir şey daha yol bilgisayarı 20 şer kilometre aralıklarla değişiyor anlamadım. Yani 400 den direk 380 e düşüyor. Bunu pek çözemedim açıkçası.
Genel olarak araba tahmnilerimin üzerinde çıktı.
Araba ile ilgilenen arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım...
hoşçakalın

2008 Peugeot 308 1.6HDI Comfort İnci Siyah

8710 Mesaj
26 Kasım 2007; 14:20:23 

quote:

Orjinalden alıntı: hattusilis

Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.
Aldığım versiyon 1.6 HDI comfort Still paket. 37.100 e aldım ve bir kuruş indirim yapmadılar. Renk inci sihay, metalik renk farkı va verdim bu fiyata dahil.

Araba bana gerçektende keyif verdi... Uzun yol da yaptım biraz yol tutuşu ivmelenmesi virajlara girişi frenleme bence gayet tatmin edici.
Tek sorunu bence arka camın biraz dar olması o da geri geri gelirken biraz tedirgin etti beni o kadar.
Motorun sesi özellikle araba ısındıktan sonra yok denecek kadar az(içeriye gelen ses) yani ses yalıtımı da başarılı olmuş.
Arabayı aldığımda depoyu full'ledim. Şu ana kadar 680 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.8lt/100km diye okuyorum yol bilgisayarından . Ayrıca kalan menzil de 380 km ibri de çeyreğin biraz daha yukarısında.
Dizel kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tüketimin daha da düşmesini bekliyorum ne kadar zaman sonra teknik bilgilerde verilen ortalama tüketime yaklaşır? Yenin arabanın ilk zamanlar böyle yüksek yakması normal mi? 5.8 i hep şehir içinde yapmadım iki defa avrupa yakasından sabiha gökçene gittim geldim. Yani ortalama değere yakaşmam gerekiyor aslında.
Bir şey daha yol bilgisayarı 20 şer kilometre aralıklarla değişiyor anlamadım. Yani 400 den direk 380 e düşüyor. Bunu pek çözemedim açıkçası.
Araba ile ilgilenen arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım...
hoşçakalın

10,000 km de anca kendini buluyor motor normal merak etme ilk bakima kadar bekle sabirla

2013 Fiesta 1.5 titanium x

1667 Mesaj
26 Kasım 2007; 15:56:42 

Gaza fazla abanmadan kullanımlarda 380 olarak gördüğünüz kalan km değerinin 420'ye kadar çıktığına şahit olacaksınız. Araç yola oturduktan sonra yarım gaz gitmeye gayret edin. Zaten kasası aracı sürüklüyor gereksiz gaz ve fren kullanamazsanız menzil otomatik olarak asgari 1000' KM dir. Hayırlı olsun...

Otofesor was here.

1589 Mesaj
26 Kasım 2007; 16:36:43 

ototürk

abi şimdi 308 de yüksek oturma pozisyonumu var..iyide biz iç mekanda rahatlıga alıştık 307 de bu iç mekan sacmalaması ne şimdi ya...bende su sınavlar bitsin direk test e gidicem bakalım...benim için oturma pozisyonu cok önemli ben 307 den bile cok memnun degilken daha yüksek oturma pozisyonlu bir aracı katiyen düşünmem!!! sinirim bozuldu yaaa

Honda Civic HB 1.8 Sport & Fiat Stilo 1.6 Dynamic

24 Mesaj
26 Kasım 2007; 17:17:10 

quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

ototürk

abi şimdi 308 de yüksek oturma pozisyonumu var..iyide biz iç mekanda rahatlıga alıştık 307 de bu iç mekan sacmalaması ne şimdi ya...bende su sınavlar bitsin direk test e gidicem bakalım...benim için oturma pozisyonu cok önemli ben 307 den bile cok memnun degilken daha yüksek oturma pozisyonlu bir aracı katiyen düşünmem!!! sinirim bozuldu yaaa

Boyum 1.82 ve 309 de hiç de yüksek oturma pozisyonu hissetmedim aksine çok da yere yakın hissi verdi, koltuk ayarını doğru yapılmamış olabilir çünkü yükseklik ayarı çağraz değişiyor arabada yani direk asagı yukarı değil yukarı ve one gidiyor, asağı ve arkaya. Yani bu söylenenlere katırlmıyorum bir kullanıcı olarak

9 Mesaj
26 Kasım 2007; 17:17:34 

Hattusilis aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanızı dilerim.Bende galiba sizin aldığınız aracın aynısından alacağım gibi görünüyor.Gerçi Astra'da da ciddi indirim var ve fiyatlar biribirine yaklaşmış ama sanırım 4-4,5 yıllık bir kasa yerine yeni kasa bir araba almak daha doğru olur diye düşünüyorum.Arka görüş için keşke park sensörü taktırsaydınız.Hiç fiyat indirimi yapılmamasına bir yandan kızarken, bir yandan da hoşuma gidiyor.En azından birkaç yüz lira için bayi bayi dolaşmıyorsunuz.Bana verilen fiyatlarda sizinle aynı.

Bu arada bu araç kendini toparlayınca geçekten bir depo benzinle 1000 km. yapar mı acaba çok merak ediyorum????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 26 Kasım 2007; 17:19:22 >

24 Mesaj
26 Kasım 2007; 17:34:27 

quote:

Orjinalden alıntı: slg.orion

Hattusilis aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanızı dilerim.Bende galiba sizin aldığınız aracın aynısından alacağım gibi görünüyor.Gerçi Astra'da da ciddi indirim var ve fiyatlar biribirine yaklaşmış ama sanırım 4-4,5 yıllık bir kasa yerine yeni kasa bir araba almak daha doğru olur diye düşünüyorum.Arka görüş için keşke park sensörü taktırsaydınız.Hiç fiyat indirimi yapılmamasına bir yandan kızarken, bir yandan da hoşuma gidiyor.En azından birkaç yüz lira için bayi bayi dolaşmıyorsunuz.Bana verilen fiyatlarda sizinle aynı.

Bu arada bu araç kendini toparlayınca geçekten bir depo benzinle 1000 km. yapar mı acaba çok merak ediyorum????

Teşekkürler slg. orion.
Park sensörünü özellikle sordum indirim yapmadınız, bende yeni çıkan bir arabayı risk alarak daha kimse kullanmadan satın alıyorum bunun bir ayrıcalığı olsa gerek diye de baya bir pazarlık yapmaya çalıştım ama yok olmadı , park sensörü isterim dedim. O da dışardan takılacağı için parçası daha gelmemiş servise sensörde bir indirim yapacaklarını söylediler bir iki aya kadar taktıracağım bende.
Astra'raya ne kadar fiyat verdiler? Ben Enjoy 90 hp aliminyum jantlılarına bakıyordum ne kadar fiyat düşürdüler merak ediyorum.

Zaten şu şartlarda bir depoyla yakşalık 900km gidicem şehir içi dışı ortalamada. Motor açılınca 1000km yi geçer diye umuyorum.

1667 Mesaj
26 Kasım 2007; 18:11:02 

Ben yoğun şehiriçi kullanımda en az 800 km gidiyorum bir depo ile. 850 gittiğimde oldu. Birde şehirdışı yoğun kullanıldığını düşün. 1050 km gittiğim olmuştur. 407 ile biliyorsunuz istanbul ankara rekoru var. Motor aynı motor, sürüş tekniğini bildikten sonra asgari 1000 km yapılır.

Otofesor was here.

1777 Mesaj
27 Kasım 2007; 0:08:36 

YENİ 308 İ HALA TEST ETMEDİM ARKADAŞLAR. SÜSPANSİYONLAR (ARKA) GENE SESLİMİ ÇALIYOR? C4 VE 307 LERDE SESLİ

2014 TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.4d 4d İNCİ BEYAZI

217 Mesaj
27 Kasım 2007; 10:12:15 

Aracınız hayırlı olsun.308'in 90 HDı fiyatları bayilerde hep aynı.Test etmeye fırsatım olmadı ama inceledim.Kaliteli bir araç izlenimi bıraktı bende.Tasarımı 307'den ön farlar hariç çok iyi,bagajı 430 litre,iç plastik kalitesi tıkırtı ve ses yapmayı önleyici yumuşak kaliteli plastikten yapılmış.Oturma pozisyonu bence (başlangıçta garipsensede) iyi olmuş,fonksiyonnelliği artırılmış.Yan aynalar biraz büyük gibi,kör nokta oluşturmaması iyi.307'de malesef kör nokta oluşturuyordu yan aynalar.İç dikiz aynasının tasarımını beğenmedim,biraz ince yapılmış gibi.307'lerde ki iç dikiz aynası bence daha iyi.308,307'den 7-8 cm daha uzun,1 cm kısa,iz genişliği 307'den daha fazla.Fiyatlar yüksek.Genelde bayilerde inci siyah renkli araçlar satışa çıkmış.Arka amortisörleri 307'den farklı yapılmış,elektrik aksamı 307'den farklı.Kanımca sorunsuz bir araç olmaya aday 308.Eğer uzun ömürlü ve dayanıklıda olursa,fiyatları biraz daha indirirlerse piyasada tutulur.308'i Astralarla,Fokuslarla kıyaslamak şu an için haksızlık olur.307'de motor sarsıntılı çalışıyordu,308'de bu olumsuz özellik giderilmiş.Koltukları kumaştan yapmışlar,307'nin koltukları kadifeydi.Üst modellerde umarım kadife koltuklar vardır.Bence hepsinde olsa daha iyi olurdu.Kadife koltuklar rahatlık,insanı saran yönü olması açısından bence daha iyi.Kumaştan yapılan koltuklar biraz sert gibi,rahat yanı o kadar yok.
308'in ön tasarımı (farlar hariç)307'den daha etkileyici,daha şık bir yapıya sahip.307'nin far yapısı 308'den bence daha iyi bir tasarıma sahip.

308'in arka oturma pozisyonu biraz yüksek konumlandırılmış.Oturduğunuzda aracın sürücü tarafından yolu görebiliyorsunuz.İyi bir görüş açısı sağlanmış.Ön camlar daha büyük yapılmış.Arka cam küçük yapılmış.307'nin arka cam tasarımı daha iyi,görüş açısıda daha iyi 308'e göre.

308'i yeni alan arkadaşlara tavsiyem,aracı 3.cü viteste 70,4.cü viteste 70-90 km aralığında kullanın.Devamlı gaza yüklenmeyin,yarım gaz yeterli,durmak için ayağınızı gazdan çekmeniz yeterli çünkü araç kendini çabuk toparlıyor,ondan sonra freni kullanın.Yakıt tasarrufu bu şekilde sağlanır,unutmayın.

quote:

hoşçakalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 27 Kasım 2007; 20:25:18 >

spirdal

9 Mesaj
27 Kasım 2007; 14:59:53 

308 üzerinde durduğum için astranın net fiyatını bilmiyorum arkadaşım ama web sitesinde 40.800'den 35.550 ye indiği yazıyor.5250 ytl.'lik bir indirim söz konusu.1.081 spor paket + 806 metalik renk = 37.437.- ye geliyor.Bu fiyatlardan çok da ineceklerini düşünmüyorum.Sanırım 308 ile rekabet için ve kasa eski olduğu için fiyatı ciddi indirdiler diye düşünüyorum.

Spirdal kullanım şekli konusundaki bilgi için teşekkürler,sanırım 307 sahibisiniz.Aracı alırsam eğer yakıt tasarrufu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım olabilir çünkü alırsam eğer bu ilk dizel aracım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 27 Kasım 2007; 15:07:02 >

1467 Mesaj
27 Kasım 2007; 16:38:00 

Hattusilis, 308 hakkında bir kaç sorum olacak, cevaplarsan sevinirim;

1. Süspansiyonlardan ses geliyor mu? Yeni süspansiyonları konfor-yol tutuş dengesi açısından nasıl değerlendirirsin?
2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu )
3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi?

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

1667 Mesaj
27 Kasım 2007; 22:44:14 

Gerçi cevap benden istenmemiş ancak ben bu soruları zaten yukarıda cevapladım:

1. Süspansiyonlardan ses geliyor mu? Yeni süspansiyonları konfor-yol tutuş dengesi açısından nasıl değerlendirirsin?

Süspansiyonlar yine sert ancak 307'dekinden daha iyileştirilmiş, bunu aracı sürerken ve deneme öncesi indiğim 307'den teyit edebiliyorum. Ek olarak süspansiyonlardan ses falan gelmiyor. Konforuda bir spor arabaya göre yeterli seviyede. Çünkü daha yumuşak süspansiyonlar yol tutuşu olumsuz etkiler. Sürüş 307'ye göre çok daha zevkli...

2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu ) :

Aracın en çok ama en çok merak ettiğim, içimden "Allah'ım , düzelmiş olsun lütfen" diye dua ettiğim 307'nin darbeleri size direksiyonda hissettiren zayıflığından 308 modelinde eser kalmamış. Resmen bir üst sınıftaki araçta hissettiğiniz sürüş konforunu yaşatıyor.

3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi? :

Aracı çalıştırma ve Motor sesini ilk duyduğum an : Bariz bir şekilde yalıtım 307'ye göre daha iyi. Araç dizel olmasına rağmen motor sesini duyamadım dersem yeridir. Araç sessizliği sınıfının ötesine taşmış durumda.

Otofesor was here.

1467 Mesaj
28 Kasım 2007; 0:10:54 

OtoTurk teşekkürler..Aracı test etme şansım olmadı ama inceleme şansım oldu..Gerçekten de iç mekan son derece kaliteli ( özellikle ön konsoldaki plastik kalitesi bu sınıfın üzerinde)..Dış dizayn olarak da çok hoş duruyor..307'deki olumsuzlukların hemen hepsi giderilmiş gibi duruyor..Geriye sorunsuzluk kalıyor, onu da zaman gösterecek..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

558 Mesaj
28 Kasım 2007; 0:17:57 

quote:

Orjinalden alıntı: gitarcigokhan

308 i dün akşam saatlerine doğru test etme imkanım oldu..her ne kadar cumartesi kalabalığı güzel havada araçlarıyla sokaklara dökülmüş ve yolları tıkamış olsada gerekli testi az çok yapmış bulunuyorum..ve bana kalırsa sonuç güzel fakat istedikleri paraya değmez..verdiklerine göre istedikleri ücret çok pahalı...eğer bir peugeot keyfine varmak ve kullanmak istiyorsanız 2008 model peugeot 206 sedan 1.4 ac almanızı tavsiye ederim..hem fiyatı daha uygun hemde 308 den felaket bi eksiği yok..3-5 eksik yanı var tabi fakat aynı keyfide veriyor...sen nerden biliyorsun diğeceksiniz..bende peugeot 206 sedan 1.4 ac var ve 308 den pek bi farkını göremedim...gidin 206 sedan alın kalan paraylada 10 kere bodrumda tatile cıkarsınız...(yaklaşık 20 milyar falan cebinize kalıyor)

206 sedan alacagım en son arabadır. dacia logan alırım 206 sedan almam. Arac in sonradan uydurma oldugu cok acık

217 Mesaj
28 Kasım 2007; 10:54:31 

Dizel araç almanı tavsiye ederim.Torku daha yüksek olduğu için benzinli araçlardan çok daha iyi çekişi olduğunu söyleyebilirim.308 bence en iyi tercihlerden birisi.

Spirdal kullanım şekli konusundaki bilgi için teşekkürler,sanırım 307 sahibisiniz.Aracı alırsam eğer yakıt tasarrufu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım olabilir çünkü alırsam eğer bu ilk dizel aracım olacak.

[/quote]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 29 Kasım 2007; 18:41:09 >

spirdal

24 Mesaj
28 Kasım 2007; 13:12:05 

quote:

Orjinalden alıntı: therapist70

2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu )
3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi?

Merhabalar

1. Süspansyonları diğer arkadaşın da değigi gibi biraz sert... Ama arabayı bir üst segment arabası gibi keyifle kullanıyorum sanki büyük bir arabanın yol tutuşunu, sürüş keyfini verdi bana, bunu cidden beklemiyordum.
2.307 yi daha önce hiç kullanmadım ama yüksek hızlara çıktığımda direksyonda herhangi bir darbe hissetmedim beni rahatsız edecek bir olayla karşılaşmadım.
3. Dizel motoru inanılmaz sessiz, bunu arabaya binen diğer arkadaşlar da söylediler. Arabada içeriye gelen sesi minimuma indirmeye çalışmışlar.

Araba beklentilerimin çok üzerinde çıktı, kullandıkça daha da beğenmeye başladım

1667 Mesaj
28 Kasım 2007; 13:56:44 

quote:

hoşçakalın

Yeni aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. İyi bir tercih bence...

Otofesor was here.

455 Mesaj
28 Kasım 2007; 14:05:05 

peugeot 308 yılın otomobili sıralamasında sadece 97 puan alarak 7. olmuş..
bence bu kadar beklenti olan bir araç için hayal kırıklığı..
308 için genel yorumlarda 307nin makyajlanmışı deniyor.pejo bu araçta tasarımı biraz daha değiştirseymiş daha iyi olurmuş gibi geliyor bana.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

1667 Mesaj
28 Kasım 2007; 16:01:36 

quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

308 için genel yorumlarda 307nin makyajlanmışı deniyor.pejo bu araçta tasarımı biraz daha değiştirseymiş daha iyi olurmuş gibi geliyor bana.

Bu forumda ki hem rakip araç sürücülerine hemde peugeot sürücülerine ısrarla ve kesinlikle 308'i denemelerini tavsiye ediyorum. Farklı markaların araçlarını denemeden yorum yapmak ve otomobiller hakkında fiklir sahibi olmak hatadır, yanlıştır marka fanatikliğidir. Ben bugüne kadar Mercedes, BMW ve Audi hariç tüm bildik markaların farklı segmentte farklı modelde 10'larca aracını test ettim... 308 muhakkak test edilmesi gereken bir araç. Aracına güvenen insin aracından ve bir 308 test etsin... Artısını eksisini MERTÇE burada yazsın... Hepimiz bilgi sahibi olalım. Toyota Sedan'ı test ederken satış temsilcisine bu araçtan önce 308'i test ettim dedim. Nasıl bulduğumu söyledi, anlattım. 308 hakkında bizde olumlu şeyler duyuyoruz dedi...

Otofesor was here.

Uzaklaştırılmış
28 Kasım 2007; 16:11:03 

süspansiyonun sert olması yol tutuşunu olumlu etkiler ama şu peugeot'da beni sinir eden şey ses yalıtımı. şunu da çözseler iyi olacak.

221 Mesaj
29 Kasım 2007; 8:41:37 

ilk başlarda insanlar çok şey beklediğinden olumsuz tepkiler olacaktır ama zamanla normale döner.

2012 Hyundai i30 CRDI Elite otomatik karamel kahve

217 Mesaj
29 Kasım 2007; 8:44:00 

Diğer araç sıralamalarını yazarsanız (bilgi açısından)memnun oluruz.
quote:

spirdal

4421 Mesaj
29 Kasım 2007; 9:16:56 

eklemek isterim ki peugeot 307 auris, golf, i30, astra gibi rakiplerinden iç kısımda 120 km ile giderken gürültü seviyesi bakımından kimseye geçilmemiş :)

zaten 308 ile ilgili videoları seyrederseniz mühendislerin özellikle otoban hızlarındaki araç içi gürültüsünün minimum düzeye getirilmesi konusunda daha özenli davrandığını, yalıtıma daha çok önem verdiğini öğrenebilirsiniz...

eklemek isterim ki özellikle 308 için mühendisler birbirine temas eden plastik aksamın, ya da genel olarak birbirine temas eden parçaların, uzun yıllar boyunca minimum ses çıkarması için büyük çaba sarfetmişler.
örneğin temastaki iki parçadan, ya da basite indirgeyerek iki plastikten diyelim, minimum ses çıkarması için farklı kombinasyon deneyerek, uygun malzemeleri bulduklarını öğrendim videodan :)

9 Mesaj
29 Kasım 2007; 9:29:27 

308'in 7. olması onun iyi bir araç olmadığı anlamına gelmez diye düşünüyorum. 1. olan araç Fiat 500 çok mu iyi? Bana göre değil,kutu gibi bir araç çünkü.Bana hitap etmiyor ama bir başkası çok beğenebilir.Bu seçim yapılırken bir çok kriter göz önünde bululduruluyor.O zaman gidip hepimizin Fiat 500 alması gerekir,hem fiyatı da uygun olacakmış.Bana göre de 1. Ford Mondeo olmalıydı.

Aracın ses yalıtımına takılmayın arkadaşım.Araç rölantideyken neredeyse motor sesi duyulmuyor bile.Sürüş anında ise emsallerinden rahatsız edici değil.

455 Mesaj
29 Kasım 2007; 13:10:28 

quote:

Orjinalden alıntı: spirdal

Diğer araç sıralamalarını yazarsanız (bilgi açısından)memnun oluruz.

yılın otomobili sıralamasında 1.fiat 500
2.mazda 2
3.ford mondeo
4.kia ceed
5.nissan qashqai
6.mercedes c serisi
7.pejo 308

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

455 Mesaj
29 Kasım 2007; 13:18:22 

quote:

Orjinalden alıntı: slg.orion

308'in 7. olması onun iyi bir araç olmadığı anlamına gelmez diye düşünüyorum. 1. olan araç Fiat 500 çok mu iyi? Bana göre değil,kutu gibi bir araç çünkü.Bana hitap etmiyor ama bir başkası çok beğenebilir.Bu seçim yapılırken bir çok kriter göz önünde bululduruluyor.O zaman gidip hepimizin Fiat 500 alması gerekir,hem fiyatı da uygun olacakmış.Bana göre de 1. Ford Mondeo olmalıydı.

Aracın ses yalıtımına takılmayın arkadaşım.Araç rölantideyken neredeyse motor sesi duyulmuyor bile.Sürüş anında ise emsallerinden rahatsız edici değil.

tabiki 7.olması kötü araba olduğu anlamına gelmez.o zaman mercedes ve ford mondeonun hiç rakipsiz olması gerekirdi.ama sizinde dediğiniz gibi bir cok kriterin olduğu bu değerlendirmede kia ceed'in bile(aynı segment oldugu icin yazdım)cok gerisinde kalması 308 için olumsuz bir gelişme.

ayrıca fiat 500 sizin hoşunuza gitmeyebilir ama avrupada daha şimdiden bir yıllık üretim adedini satmış olması,bu aracın ödülü hak ettiğini gösteriyor. ben otomobil otoritelerinden bugune kadar fiat 500 ile ilgili olumsuz bir yorum duymadım.

VW TIGUAN'12 WHITE NIGHT

217 Mesaj
30 Kasım 2007; 13:38:25 

Araçlar aynı sınıf araçlar değil,örnek mercedes,mondeo.

quote:

yılın otomobili sıralamasında 1.fiat 500
2.mazda 2
3.ford mondeo
4.kia ceed
5.nissan qashqai
6.mercedes c serisi
7.pejo 308

spirdal

573 Mesaj
30 Kasım 2007; 14:54:59 

arkadaşlar 308 i bende dün test etme fırsatı buldum . dün peugeot tan sevdiğim bi arkadaşım geldi hemde 308 in test arabsıyla. 308 özellkle de kullanmak istediğim yollarda kullandım. yani bozuk parke taşlı yollarda. ve 2 yıl 307 kullanmış biri olarak işte dedim bu araba şimdi olmuş. kullandığım araba 1.6 hdi 110 hp comfort modeliydi. öncelikle şunuda belirteyim yazılan yorumların hemen hemen hepsi çok olumlu aynen bende bıraktığı izlenim gibi. arabanın iç mekanında kullanılan malzeme bence 10 numara. ayrıca arabanın içi çok geniş ve ferah bi izlenim bıraktı bende. kullanımı çok rahat ve rafine. direksiyon tepkileri çok güzel. ses yalıtımı alman arabalarından farksız olmuş. özellikle 307 lerde şikayet edilen arka süspansiyon sertlikleri ve gürültüsünden bu arabada eser yok. bunuda dediğim gibi özellikle bozuk yolda kullanarak teyit ettim. motor gürültüsü rolentide gerçekten çok düşük kullandığım toyota yla hemen hemen aynı seviyede. arabayı yaklaşık 1 saate yakın kullandım ( biraz uzun oldu bu test ama ) . zevkler ve renkler tartışılmaz ama hani derler ya binince inmek istemezsin bu araba öyle olmuş...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1667 Mesaj
1 Aralık 2007; 0:44:28 

307'mi kullanmaya doyamıyor iken 308'in tadı damağımda kaldı. Ancak 2008 de o kadar çok iddialı modeller geliyorki bu modelleri kullanmadan karar vermek zor olacak. Ancak 308 kesinlikle olayı bitirmiş. 307 gerçekten 308'in yanında taslak gibi kalıyor. Kullanınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz.

Otofesor was here.

221 Mesaj
1 Aralık 2007; 16:56:04 

turkiyeye dönünce ilk yapacağım şey 308i test etmek olacak.
ancak golfun resmini görmeden karar vermeyeceğim
quote:

307'mi kullanmaya doyamıyor iken 308'in tadı damağımda kaldı. Ancak 2008 de o kadar çok iddialı modeller geliyorki bu modelleri kullanmadan karar vermek zor olacak. Ancak 308 kesinlikle olayı bitirmiş. 307 gerçekten 308'in yanında taslak gibi kalıyor. Kullanınca ne demek istediğimi anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz.

2012 Hyundai i30 CRDI Elite otomatik karamel kahve

262 Mesaj
2 Aralık 2007; 15:39:44 

arkadaşlar..
Hepimiz bildiğimiz 307 den bahsediyoruz değilmi rüzgar sesini içine alıyor yada direksiyondan darbe hissettiriyor falan derken.Eski kasa 307 si olan arkadaşların yorumlarımı bunlar.Ben 2006 1.6 110hp premium sahibiyim.İddia ediyorum rüzgar sesi de yok direksiyonumda en ufak bir titreşim de hissetmiyorum.Kokpit ve ön konsol hangi araçta bu kadar güzel durabilir.308 yeni araç ama albea konsolundan farkını bana anlatın yahu.Dönün aracınıza bir daha bakın.Haksızlık etmeyin 307 ye.Hele 308 den inip 307 sine binip reno9 a benzeten arkadaşa biraz haksızlık olmuyormu demek istiyorum.
hoşçakalın ...sevgiyle kalın...

726 Mesaj
2 Aralık 2007; 17:06:35 

Benim de merak ettiğim şeyler var 308 sahiplerine ve test eden arkadaşlara hemen sorayım:

1) 308'in 1.6hdi 110 hp liğinde overboost var mı? (anlık 240Nm den 260Nm ye çıkış)

2) 1.6hdi 110 hp'lik 308in hızlanması nasıl? 1.6hdi 110 hp'lik 307den daha mı iyi? Devir artıkça bayılma yapıyor mu?

1667 Mesaj
2 Aralık 2007; 19:09:50