- x
HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...
2330 Cevap258844 Görüntüleme51 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     7 [9] 11 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1270 Mesaj
19 Aralık 2008; 15:42:18 

sadece ön cam diye bişey yok.
arak cam yan cam da aynı içiniz rahat olsun.
kaskonuz bozulmaz
sigorta firmanızın anlaşmalı olduğu yere camı yaptırın derim...

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım
hasan yavuzyılmaz _ hasanyy@mynet.com

1270 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:04:27 

aracınızda ne hasarı var?
tam anlamadım?
quote:

Orjinalden alıntı: delvirina

üstat doğrumu anladım şimdi diyelimki ben kaskomun süresi bitmeden satıp golfü, a3 alıcam... kendi kaskomdan exper e rapor tuttturup beyanla yaptırabilirmiyim.. tabiki audi araç için arada kasko fiyatı farkı oluşucaktır tahminim 400-500 ytl.. ama ben bunu aracımı alır almas beyanla anlaşmalı servisten yada işte gönenden falan yaptırabilirmiyim üstat? Bu arada zaten kaskom bozuk benim arka tamponumu beyanla değiştirttim.. park halinde vurulmuştu.

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım

3 Mesaj
19 Aralık 2008; 23:47:39 

aracım 95 model broadway.. kasko yok... vuran adam eskişehirde ifade verdi.. ama ben raca çarpmadım.. ben kazaya karışmadım i
diye ifade verdi.. bu halde sigorta kabul etmez herhalde..kabul etmez ise ne yapmam gerekir?

1270 Mesaj
20 Aralık 2008; 9:12:15 

anlaşma tutanağını tuttunuz mu?
orda istediği kadar ben çarpmadım desin. sizin araç ile onun aracı o tutanakta çarpışmış şekilde görünüyorsa sorun yok
rapor var mı?

98 Mesaj
20 Aralık 2008; 9:58:51 

Hasan bey zaten vazgeçtim WW için, kar edelim derken altınan kalkamam teşekkür ederim.

Chevrolet kalos aldım 2006 model 1,2 HB yanlız bu arabanında anahtarları yok nereden temin edebilirim?
Servisten fiyatları biraz pahalı, başka bi yerden temin edebilirmiyim birde bu anahtarlar çip'limi yani normal bi kilitci götürsen yapabilirmi kontak anahtarını?
Saygılar.

3 Mesaj
21 Aralık 2008; 16:32:00 

hasan bey;

adam aracıma çarpıp kaçtı. ben aracımın yanına geldiğimde araş berbat haldeydi.. o yüzden anlaşma tutanağı yok. polis kanalıyla adamı eskişehirde bulup ifadesini aldılar.ama ifade de ben kimsenin aracına çarpmadı diye ifade vermiş.. olay gecesi kamyonun çarptığını gören bir götgü tanığı var poliste ifade veren.. ayrıca o gece hemen 155 e ihbarda bulunmuş...

1270 Mesaj
24 Aralık 2008; 16:43:07 

görgü tanığının beyanını polise verdiği beyanı sigorta firmanızla konuşun. sıkıntı çıkmayacaktır.
ben yine de işi sağlama alıp mahkemeye verirdim.
sonucu sağlam olur
tekrar geçmiş olsun...
quote:

Orjinalden alıntı: HARUNREŞİT

hasan bey;

adam aracıma çarpıp kaçtı. ben aracımın yanına geldiğimde araş berbat haldeydi.. o yüzden anlaşma tutanağı yok. polis kanalıyla adamı eskişehirde bulup ifadesini aldılar.ama ifade de ben kimsenin aracına çarpmadı diye ifade vermiş.. olay gecesi kamyonun çarptığını gören bir götgü tanığı var poliste ifade veren.. ayrıca o gece hemen 155 e ihbarda bulunmuş...

1270 Mesaj
24 Aralık 2008; 16:46:40 

dışarda anahtarcılar bulunmakta çipli anahtar yapabilmektedir. bulunduğunuz ilde sanayide elektrinikçilerden araştırmanızı rica ederim.

135 Mesaj
24 Aralık 2008; 22:19:53 

hasan bey benim size bir sorum olucak. ben hersene kasko yaptırmadan önce bütün firmaları gezip fiyat alıyorum. artık hasarsızlık indirimini kimlik numaram ve plaka numarasıyla bütün sigortacılar görebiliyor. bu yüzdende hepsi hasarsızlık indirimi uygulayabiliyorlar. kaskomu hersene değişik firmadan yaptırmamın bana ne gibi faydası veya zararı olabilir.

1270 Mesaj
25 Aralık 2008; 18:05:49 

tabi ki kesenizi düşüneceksiniz
tüm sigortaların verdikleri hizmetler aşağı yukarı birbirine yakın.
siz yine aracınızın yetkili servisinin önerdiği kasko firmasını kullanın.

2 Mesaj
27 Aralık 2008; 12:29:33 

BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOOK SEVİNİRİM.. ARACIM 98 MODEL PEUGEOT 106 İLE KAZA YAPTIM KAZA SONUCU KARŞI TARAF 8 DE 6 SUÇLU BULUNDU ARACIMDA 7 MİLYARLIK MASRAF VAR 2 ARACINDA KASKOSU YOK YALNIZ TRAFİK SİGORTAMIZ VAR BEN CEBİMDEN Mİ YAPTIRCAM ARACI, SİGORTA KARŞILARMI KARŞILARSA NE KADARINI KARŞILAR CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

6 Mesaj
29 Aralık 2008; 11:19:54 

Merhabalar,

Öncelikle Hasan Bey'e bu şekilde bir hizmet verdiği için teşekkür ediyorum.

27 Aralık 2007 tarihli trafiğe çıkışlı sıfır aldığım 2008 model opel astra enjoy nb dizel aracım, 16 Aralık 2008 tarihinde kaza yaptı ve ekspertiz raporuyla 35.000 YTL'lik hasar tutarı gösterilerek pert çıkarıldı. Aracımın 39.000 YTL kasko bedeline sahip kasko sigortası mevcut. Ayrıca poliçemde "yeni değer klozu" mevcut (kaskom genel sigortadan), bu klozda yazan:

"Police süresi içerisinde meydana gelen bir kasko hasarı nedeniyle aracın tam ziya sayılması durumunda ödenecek tazminat miktarı; 1 yıl süre ile aracın marka, model, tip, aksesuar gibi özellikleri aynı olan ve yenisinin piyasada ilan edilmiş olan anahtar teslim satış fiyatı olacaktır; ...."

Şimdi bu durumda sormak istediğim bir kaç soru var

1- Bana ödeyecekleri miktar 2009 model anahtar teslim fiyatı mı yoksa 2008 model aracın 0km anahtar teslim fiyatı mı?
2- Maddede geçen "yenisinin piyasada ilan edilmiş olan anahtar teslim fiyatını" nasıl belirliyorlar. Liste satış fiyatı mı oluyor yoksa sigorta şirketi bayilere telefon açıp pazarlık yaptığı degerlerin ortalamasını mı alıyor?
3- Acente şirketi bana piyasada satılan 0 km. 2008 model araçların fiyatlarını araştır, daha sonra gel genel müdürlükte bir fiyat belirleyecek daha sonra ara noktayı bulursunuz dedi. Bu gibi konularda sigorta şirketi ile pazarlık yapma şansı var mıdır? benim fiyat araştırıp pazarlığa oturmam pek mantıklı gelmedi. 0 km. aracın fiyatı neyse odur.
4- Bu durumda kasko bedeini (39.000 ytl) alma ihtimalim yok mudur?
5- Benim aracım "sport" paketti ama poliçeye işlememişler, fakat ruhsatta yazılı, bu konuda hak iddaa edebilir miyim?

Yardımlarınız için teşekkürler

1270 Mesaj
29 Aralık 2008; 18:06:37 

aracınızda yeni değer klozu var ise sıfır araç verirler (2009)
poliçeye sport paket iştemeniz lehinize olacaktır, yoksa en düzünü ödeme ihtimali var.
acente iyi bilmiyor, 2008 model kalmadı , yeni değer klozu nedir:? aracınızın son 1 yıl içinde pert olması sonucu kaskonuz size o seneki sıfır ve aracınızın tipine en yakın araç vermekle mükelleftir.
sen neden araçtıracaksın? sigorta firman bölge md. çalışanları araştırsın.
39000 ytl vermezler, onlar tüm bayileri arayıp en uygun kim vweriyıorsa o firmadan sizin namınıza çıkartırlar...
geçmiş olsun

2 Mesaj
29 Aralık 2008; 18:56:52 

BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOOK SEVİNİRİM.. ARACIM 98 MODEL PEUGEOT 106 İLE KAZA YAPTIM KAZA SONUCU KARŞI TARAF 8 DE 6 SUÇLU BULUNDU ARACIMDA 7 MİLYARLIK MASRAF VAR 2 ARACINDA KASKOSU YOK YALNIZ TRAFİK SİGORTAMIZ VAR BEN CEBİMDEN Mİ YAPTIRCAM ARACI, SİGORTA KARŞILARMI KARŞILARSA NE KADARINI KARŞILAR CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.. HASAN BEY TEKRAR YOLLUORUM VE YARDIMCI OLMANIZI BEKLİYORUM

6 Mesaj
29 Aralık 2008; 22:00:06 

Hasan Bey, hızlı cevabınız için teşekkürler, sonuç olarak 37.000 ytl teklif ettiler bugün, kabul ettim. Detayları "0 km. 1 yıl içerisinde pert olursa ödenecek tutar" başlığı altında daha detaylı anlattım. Bu konu başlığı ile ilgili sorun yaşayanlar oraya bakabilirler

1270 Mesaj
30 Aralık 2008; 8:19:00 

Karşı araç 8 de 6 kusurlu ise
7 000 ytl lik masrafta karşı araçtan 5250 ytl alabilirsiniz
karşı tarafın trafik sigortasına başvurun
quote:

Orjinalden alıntı: tundurlu

BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOOK SEVİNİRİM.. ARACIM 98 MODEL PEUGEOT 106 İLE KAZA YAPTIM KAZA SONUCU KARŞI TARAF 8 DE 6 SUÇLU BULUNDU ARACIMDA 7 MİLYARLIK MASRAF VAR 2 ARACINDA KASKOSU YOK YALNIZ TRAFİK SİGORTAMIZ VAR BEN CEBİMDEN Mİ YAPTIRCAM ARACI, SİGORTA KARŞILARMI KARŞILARSA NE KADARINI KARŞILAR CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.. HASAN BEY TEKRAR YOLLUORUM VE YARDIMCI OLMANIZI BEKLİYORUM

1270 Mesaj
30 Aralık 2008; 8:21:46 

ne demek
burada kasko yaptırırken fiyatına bakmamak gerekiyor.
sırf ucuz diye böyle teminat eklettirmiyorlar, hasar olunca 40000 ytl lik araç 2.el fiyatından mesela 28000 ytl den ödeniyor.
geçmiş olsun...
quote:

Orjinalden alıntı: matakante

Hasan Bey, hızlı cevabınız için teşekkürler, sonuç olarak 37.000 ytl teklif ettiler bugün, kabul ettim. Detayları "0 km. 1 yıl içerisinde pert olursa ödenecek tutar" başlığı altında daha detaylı anlattım. Bu konu başlığı ile ilgili sorun yaşayanlar oraya bakabilirler

514 Mesaj
1 Ocak 2009; 15:02:47 

HASAN BEYİN DİKKATİNE

hasan bey aracımla yaptıgım kaza sonucu arac pert oldu trafık sigortası arac piyasa değerimi 15 000 ytl olarak belirledi. aracımın sahıbınden coma rabam comda satısı 16500-21 000 ytl arası,kasko değeri 21250, cıvarı lakin onlar pıyasa degerını değil yetkılı servıslerın alıs değerini baz alıp 15 000 ytl olarak belirlemişler. itiraz dilekcesi yazdım ama sonuc yok sımdılık ne yapabılırım aracım için dogru dürüst bır bedel almak ıcın sigorta 9 bın oduyor 6 bınde aracıma verıyorlarmıs bu halde toplam 15

csm mersan otel buklet malzemeleri

1270 Mesaj
1 Ocak 2009; 15:28:20 

kasko mu trafik mi
eğer kaskoysa;
gerçekten yazık
ilk önce acentenizi devreye sokun, baskı yapsın
olmadı mı?
o zaman tüketici mahkemesine müracaat edin, mağduriyetinizi belirtin, hakkınızı isteyiniz
yazık! bayağı düşük vermişler , işlerine göre hesaplamışlar.
verdikleri parayı kabbul etmeyin.

*16250 - 21000 tl değeri varsa 15000 tl sınırında altında...!!!

geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 1 Ocak 2009; 15:27:58 >

514 Mesaj
1 Ocak 2009; 15:30:27 

karşı tarafın trafık sigortası bunu yapan benım trafık sıgortam farklı suc onlarda oldugundan karsı tarAFIN TRAFIKDEN YAPILIYOR ODA ANKARA SIGORTA SİZİN TANIDIGINIZ VARMI YADA ANKARA SİGORTADAN tanıdıgı olan varmı KIMI DEVREYE SOKABILIRIZ? ZATEN HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ BOŞU BOŞUNA MAHKEMELERLE UĞRAŞMAKDANSA MAKUL HAKKIMIZ OLANI TEKLİF ETSELER KABUL EDİCEZ ZATEN. MAĞDURİYETE BAK SEN GEL HASARSIZ SORUNSUZ SATMAYA NIYETI OLMAYAN BIRININ ARABANA ARKADAN CARP PERT ET . SONRA 20 BIN OLAN ARACA 15 BIN DEGER BİÇ OH NE GÜZEL VALLA VURMAK LAZIM BÖLE VİCDANSIZLARI. KENDI ARACLARI OLSA BÖLE BİŞİ BAŞLARINA GELSE NASIL DAVRANIRLARDI ACABA

quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

gerçekten yazık
ilk önce acentenizi devreye sokun, baskı yapsın
olmadı mı?
o zaman tüketici mahkemesine müracaat edin, mağduriyetinizi belirtin, hakkınızı isteyiniz
yazık! bayağı düşük vermişler , işlerine göre hesaplamışlar.
verdikleri parayı kabbul etmeyin.
geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSMMERSAN -- 1 Ocak 2009; 15:32:20 >

1270 Mesaj
1 Ocak 2009; 15:48:18 

hocam trafik sigortasından mı alacaksınız?
kaza raporunda suç oranı nedir
yani sizde kusur varmı? var ise kusurunuz nispetinde ödeyecekleri rakamı düşerler...

514 Mesaj
1 Ocak 2009; 15:58:48 

kaza raporunu biz tuttukda yuzdeyuz karsı taraf suclu arkadan geldi tır carptı önüne alıp savurdu yani kısacası suc yuzde yuz karsı tarafın 12500 ytl ye kadar tarafık oduyor bilirsin. aracada böle kazalı sekılde 6 bın verıyorlar zaten ettı sana 18 bın buna razıyım ben ama adamlar benıma racın değerini 15 000 belirliyorlar ve 9 bın tarafık verıyor 6 bınde aracın değerini sayıyorlar ettı sana 15 bın işde sorun burda aracın degerını dusuk tutuyorlar
quote:

hocam trafik sigortasından mı alacaksınız?
kaza raporunda suç oranı nedir
yani sizde kusur varmı? var ise kusurunuz nispetinde ödeyecekleri rakamı düşerler...

362 Mesaj
4 Ocak 2009; 11:08:30 

hasanyy
ne kadar içten cevplar vermişsiniz sağolun.
ben de bu konularda acemi biri olarak şunları sormak istiyorum.

diyelim ki araç park halindeyken biri geli çizdi veya çarptı bunun hasarını kasko öder mi? bir de ben o an ne yapmalıyım arabayı alıp direk servise mi gitmeliyim yoksa resim çekip tutanak mı tutmalıyım.

ikinci bir sorumda kasko ile anlaşmalarımızı arabayı aldığımız yerdeki servislerde yaptırmak daha mantıklı mı?

çevremizde bir sürü kasko şisketi var hangisinin iyi olduğunu nasıl anlarım.seçimimde neleri dikkate almalıyım öncelikle..
saygılarımla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airtor -- 4 Ocak 2009; 17:04:14 >

1270 Mesaj
5 Ocak 2009; 8:36:08 

haklıymışsınız
15000 ne itiraz edin, o sigortada tanıdık birini bulun
başka çare yok...!!!
quote:

Orjinalden alıntı: CSMMERSAN

kaza raporunu biz tuttukda yuzdeyuz karsı taraf suclu arkadan geldi tır carptı önüne alıp savurdu yani kısacası suc yuzde yuz karsı tarafın 12500 ytl ye kadar tarafık oduyor bilirsin. aracada böle kazalı sekılde 6 bın verıyorlar zaten ettı sana 18 bın buna razıyım ben ama adamlar benıma racın değerini 15 000 belirliyorlar ve 9 bın tarafık verıyor 6 bınde aracın değerini sayıyorlar ettı sana 15 bın işde sorun burda aracın degerını dusuk tutuyorlar

1270 Mesaj
5 Ocak 2009; 9:01:56 

1. beyanla yaptırrabilirsiniz
2. aracınızın servisinin anlaşmalı oldukları sigorta firmasını seçmeniz lehinize olacaktı.
bugün bir camın fiyatı takması dahil 750.00 ytl.yi buluıyor.
Kaskonuz bozulmadan bunu ödüyor.

quote:

Orjinalden alıntı: airtor

hasanyy
ne kadar içten cevplar vermişsiniz sağolun.
ben de bu konularda acemi biri olarak şunları sormak istiyorum.

diyelim ki araç park halindeyken biri geli çizdi veya çarptı bunun hasarını kasko öder mi? bir de ben o an ne yapmalıyım arabayı alıp direk servise mi gitmeliyim yoksa resim çekip tutanak mı tutmalıyım.

ikinci bir sorumda kasko ile anlaşmalarımızı arabayı aldığımız yerdeki servislerde yaptırmak daha mantıklı mı?

çevremizde bir sürü kasko şisketi var hangisinin iyi olduğunu nasıl anlarım.seçimimde neleri dikkate almalıyım öncelikle..
saygılarımla.....

1270 Mesaj
5 Ocak 2009; 9:05:20 

aracınıza kasko yaptırrken servisinizle anlaşmalı olduğunu sorun ama aynı zamanda cam hasarlarında da servisinizle anlaşması olduğunu mutlaka sorun!!!
bazı firmalar biz yetkili servislerle anlaşma yapıyor, ama cam hasarını anlaşma dışında tutuyor.
müşt. ucuz diye 2009 model aracınız kasko yaptırıyor, o kasko firması cam hasarında sanayide ki cam servisine gönderiyor
adamın içi yanıyor
bunlar başımıza çok geldi
bu hususu atlamamalıyız

362 Mesaj
5 Ocak 2009; 10:47:53 

hasanyy
çok teşekkür ederim. ben aracı 2008 nisanda aldım ve nisan da kaskosunu yaptırdım.yine bu senede tam nisan ayında mı yaptırmak zorundayım.
bana tavsiye edeceğiniz kasko şirketi var mı?

diğer bir hususda illaki servisin içinde ki şirketle mi anlaşmalıyım ,aynı şirketle bir bankanın aracılığıyla anlaşmam orada ki işlemlerimin de rahatça yürütülmesinde bir sorun olur mu?

tavsiyeleriniz benim için çok önemli teşekkür ederim...

1270 Mesaj
5 Ocak 2009; 11:07:00 

Aynı tarihte yaptırmanız poliçede verilen hasarsızlık indiriminden faydalanmanız açısından yararlı olacaktır.
kaskonuzu istediğini yerde yaptırın, yeterki hasar anında özellikle servisinizde sorun yaşamayın.
aracınız ne marka???

4374 Mesaj
5 Ocak 2009; 14:44:23 

Arkadaşımda bulunan Megane Alize her ay bir bobin patlatıyor. Aracı bilgisayara bağlamaya çalıştılar ancak o da nafile. Bir araç neden bobin patlatır? Beyinle ilgili ne gibi bir problem olabilir?

Linguist Jr. [DEU 2006]

1270 Mesaj
5 Ocak 2009; 14:53:02 

mekanik hk. bilgim maalesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 5 Ocak 2009; 14:52:29 >

362 Mesaj
5 Ocak 2009; 18:26:35 

aracım golf 2008 ak sigortadan yaptırmıştım.bugün doğuşu aradım onlarda aksigorta ile çalıştıklarını söylediler.herhalde onlarla devam ederim yine.
oldukça aydınlatıcı bilgiler verdin ne desem az size sağolun
yine sorum olursa başınızı ağrıtacağım...
quote:

Aynı tarihte yaptırmanız poliçede verilen hasarsızlık indiriminden faydalanmanız açısından yararlı olacaktır.
kaskonuzu istediğini yerde yaptırın, yeterki hasar anında özellikle servisinizde sorun yaşamayın.
aracınız ne marka???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airtor -- 5 Ocak 2009; 18:28:31 >

1526 Mesaj
6 Ocak 2009; 19:53:07 

@hasanyy ,merhaba
geçen hafta akrabam benim araçla kaza yaptı.kaskom FİBA dan.
araç;2005 fiesta TDCI. araç 40.000 km'de idi.

karlı yolda kayıp sol ön tekerlekten çok şiddetli olarak kaldırıma çarpmış.kaportada gözüken bir hasar yok ama 2 airbag 'de açılmış,sol cant eğilmiş gözüküyordu.

ford yetkili servisinde,expert raporunda;aks ,şanzuman kapağı vs birçok parça hasarlı çıktı .toplamda 10.750 tl hasar çıktı.

benim sizden öğrenmek istediğim,bu araca pert vs.olabilir deniyor ,1-2 güne açıklanacak.araca pert derlerse,kasko bu aracın o zamanki kasko değerinden mi ödeme yapar yoksa piyasa şartlarına göre mi?

şu anda araçta kaza olmasaysdı piyasası 19.500 ytl civarında ediyor .kasko bana bu ücreti öder mi ?yoksa ücreti neye göre belirlerler?
teşekkürler..

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

1270 Mesaj
8 Ocak 2009; 9:14:11 

ne demek
memnun oldum:))
quote:

Orjinalden alıntı: airtor

aracım golf 2008 ak sigortadan yaptırmıştım.bugün doğuşu aradım onlarda aksigorta ile çalıştıklarını söylediler.herhalde onlarla devam ederim yine.
oldukça aydınlatıcı bilgiler verdin ne desem az size sağolun
yine sorum olursa başınızı ağrıtacağım...

1270 Mesaj
8 Ocak 2009; 9:16:21 

aracınızın piyasa rayiç bedelini öderler.
servisiniz aracınızın 2.el değerini bilir
sordunuz mu?

quote:

Orjinalden alıntı: tyll

@hasanyy ,merhaba
geçen hafta akrabam benim araçla kaza yaptı.kaskom FİBA dan.
araç;2005 fiesta TDCI. araç 40.000 km'de idi.

karlı yolda kayıp sol ön tekerlekten çok şiddetli olarak kaldırıma çarpmış.kaportada gözüken bir hasar yok ama 2 airbag 'de açılmış,sol cant eğilmiş gözüküyordu.

ford yetkili servisinde,expert raporunda;aks ,şanzuman kapağı vs birçok parça hasarlı çıktı .toplamda 10.750 tl hasar çıktı.

benim sizden öğrenmek istediğim,bu araca pert vs.olabilir deniyor ,1-2 güne açıklanacak.araca pert derlerse,kasko bu aracın o zamanki kasko değerinden mi ödeme yapar yoksa piyasa şartlarına göre mi?

şu anda araçta kaza olmasaysdı piyasası 19.500 ytl civarında ediyor .kasko bana bu ücreti öder mi ?yoksa ücreti neye göre belirlerler?
teşekkürler..

1526 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:02:24 

evet sordum,internet de 19000 tl civarında,ama servis 16.000 ytl diyor.

Sony Nex-6 sel-1650mm ,sel-50F18 , Canon FD 50mm 1.4

1270 Mesaj
9 Ocak 2009; 14:23:25 

sigorta firması piyasa rayiç bedelini öder.
bu bedele itiraz etme şansına sahipsiniz.

1 Mesaj
9 Ocak 2009; 21:14:13 

selam hasan bey benım sorunum yksigorta aracım yaklaşık olarak 3 ay önce yandı elektırık kontagı oldugu sanılıyor aracım ticari munubus 3 ay sonra bana bele 3 gun bekle 2 gun dıyerek oyaladılar simdiyse red geldı ödemıyoruz dıyorlar gerekce göstermıyorlar ne yapmam lazım saygılar .ökkeş

ökkeş

142 Mesaj
9 Ocak 2009; 23:55:42 

merhabalar, bu gece bir kavşakta bir kamyon şöförü sağ arkamdan aracıma sürttü ve durmadan kaçtı. Kasko acentemi aradım[anadolu sigorta] ve bana polis tutanağı ile yarın ofise gelmemmi söylediler aracın yürümesinde bir problem yoktu ve ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra aracımla ewe geldim yarın belgelerimle ofise uğucam.
Araçtaki hasar sol arka çamurlukta boyasız göçme [ bir futbol topu boyutunda] ve alt etekte sürten kamyonun boya izi kaldı. Bence çok büyük bir hasar değil sizce bu büyüklüke bir hasar mini onarıma girer mi? ya da kaskom bozulmadan bu hasarı ben kaskoya yaptırabilir miyim? kaskom full bu arada yardımınız için teşekkür ederim.

05'Civic ES VTEC [Körfezin Meleği]
Nokia 3120classic
Casper Nirvana notebook'09
...ve bulut üstü bir yaşam

1270 Mesaj
10 Ocak 2009; 8:53:38 

gerekçe göstermeden ödememeleri ilginç???
aracınıza eksper baktı mı?
kaskonuz var değil mi?
rapor var_mı?

quote:

Orjinalden alıntı: desberado.1

selam hasan bey benım sorunum yksigorta aracım yaklaşık olarak 3 ay önce yandı elektırık kontagı oldugu sanılıyor aracım ticari munubus 3 ay sonra bana bele 3 gun bekle 2 gun dıyerek oyaladılar simdiyse red geldı ödemıyoruz dıyorlar gerekce göstermıyorlar ne yapmam lazım saygılar .ökkeş

1270 Mesaj
10 Ocak 2009; 8:56:32 

hasarınızı kaskoya yaptırabilirsiniz.
poliçenizde mini onarım detayları veriliyor
kaç santime kadar mini onarım hizmeti vermişler bir poliçenizi okuyun derim
ama kasko kesinlikle karşılar,
polis raporu değil beyanla yaptırabilirsiniz
en son 3500 ytl lik hasarı ben anadoludan beyanla aldım.
geçmiş olsun....

quote:

Orjinalden alıntı: boyrhomboidea

merhabalar, bu gece bir kavşakta bir kamyon şöförü sağ arkamdan aracıma sürttü ve durmadan kaçtı. Kasko acentemi aradım[anadolu sigorta] ve bana polis tutanağı ile yarın ofise gelmemmi söylediler aracın yürümesinde bir problem yoktu ve ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra aracımla ewe geldim yarın belgelerimle ofise uğucam.
Araçtaki hasar sol arka çamurlukta boyasız göçme [ bir futbol topu boyutunda] ve alt etekte sürten kamyonun boya izi kaldı. Bence çok büyük bir hasar değil sizce bu büyüklüke bir hasar mini onarıma girer mi? ya da kaskom bozulmadan bu hasarı ben kaskoya yaptırabilir miyim? kaskom full bu arada yardımınız için teşekkür ederim.

142 Mesaj
10 Ocak 2009; 10:50:44 

kaskom var çok şükür, aracıma da nazar değdirdiler rengine görünüşüne arkadaşlar diye diye:) anladım ki bu ülkede işin devlete düşmücek, 3 saat bu işlerle uğraştım, izmirin bir köşesinde kaza yaptım diğer köşesine alkol kontrolüne gittim karakolda bekledim, olmaz olsun dedirttiler yani. benim merak ettiğim kaskoda herhangi bir limit oluyor mu şu fiyata kadar hasarlarda kasko bozulmaz vs? uff kasko poliçemde hepsi yazıyordu ama hepsi şimdi benim bakamayacağım bir yerde... birazdan hepsi ortaya çıkacak zaten bakalım gitçem acenteme oradan da kasko bozulacak derlerse gider sanayide kendim yaptırırm çünkü benim tahminim araçta taş çatlasın 200tl hasar var, kasko seneye %35 indirimli diye hatırlıyorum ilk senem, kafam da amma karışık:) çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

05'Civic ES VTEC [Körfezin Meleği]
Nokia 3120classic
Casper Nirvana notebook'09
...ve bulut üstü bir yaşam

1270 Mesaj
10 Ocak 2009; 11:35:54 

acentenizle konuşun,servsi arasın mini onarım teminatına soksunlar...
tekrar geçmiş olsun

1270 Mesaj
12 Ocak 2009; 13:33:37 

Değerli dostlarım;
Kaza sonucu iki taraf arasında tutulan anlaşma evrağına muhakkak imzaların atılması gerekir.
Bu yüzden sigorta para ödemiyor!!!
Herkese kazasız belasız günler dilerim, efendim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 12 Ocak 2009; 13:31:20 >

1001 Mesaj
14 Ocak 2009; 0:47:10 

Merhabalar,

Aracım 2009 model Renault Laguna III. Aklıma takılan bir kaç soru var. Sigorta şirketim "Zurich Sigorta". Eski sigortamdan zehil yaparak bu araca devir ettirdim.

Aracımın liste fiyatı 57.700 ytl. Aracımın fatura tutarı ise 50.000 Ytl. Poliçem ise 51.000 YTL üzerinden yapıldı. Poliçemde 0 araç klozu bulunuyor.

Varsayalım aracım pert olacak şekilde hasar aldı veya çalındı.

- Sigorta şirketim bana bir Renault Laguna mı verecek?
- Yoksa bedelinimi ödeyecekler?
- Eğer bedelini ödeyeceklerse; 0 araç klozu olduğu için max. poliçe bedelim kadar olan 51.000 ytl mi?
- Yoksa fatura tutarında yazan 50.000 YTL yi mi?

Yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

http://www.yusufcetin.com/

1270 Mesaj
14 Ocak 2009; 9:34:35 

sigortanız 1 sene içerisinde sıfır araç verir

1139 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:49:18 

90 model lada samaram var.ışık sigortadan trafik sigortası yaptırdım.karşı tarafın hasarını 13,000 ytl.birde bana 100 ytl fazla vererek kasko teminatı yaptılar.yani bir aracla çarpışırsam kusurlu ben olsamd benim aracımı 7,500 ytl ye kadar ödeyeceklermiş.acemi şöför olduğum için güzel bir uygulama.bana kaza tutanağıda verdiler hemde örnekli.ama tam anlayamadım.şimdi ALLAH muhafaza bir kazam oldu.kusurlu bensem hem kendi hemde karşı tarafın hasarı için nasıl işlem yapıcam.özellikle kendi hasarım içinkini tam anlayamadım.ayrıntılı anlatırmısınız.

AHMAK İNSAN,BİR ETEK DOLUSU PARA VERİP TE,ŞEYTANDAN DERT SATIN ALIR.

1270 Mesaj
14 Ocak 2009; 13:46:36 

kaza durumunda tüm kusur sizdeyse karşı aracı, trafik sigortanızda yazan teminat limitinde öder.
anlaşma tutanağını dolduracaksınız...
sizin kaskonuz var mı_?

1139 Mesaj
14 Ocak 2009; 14:15:56 

anladımda. o anda yapılacak olanları ayrıntılı anlatamnızı istemiştim.kasko teminatı var.7,500 ytlye kadar.dedilerki sadece bir yada birden ço araçla çarpışırsanız sizin aracınızıda 7,500 ytl ye kadar ödeyecez.kaza oldu diyelim.hem benim hem karşı tarafın masrafının ödenmesi için.ayrıntılı anlatırmısınız yapılması gerekenleri.

AHMAK İNSAN,BİR ETEK DOLUSU PARA VERİP TE,ŞEYTANDAN DERT SATIN ALIR.

246 Mesaj
18 Ocak 2009; 19:47:16 

slm akşam iki araba yemeğe giderken restorantın otoparkına girmek için beklerken arkadaşım arkadan gelip bana çarptı tampon.arka sol stop,bagaj hasar gördü. ertesi gün beraberce kaza raporu tuttuk raporda bana arkadan gelip çarptığını beyan etti imzaladık resimler çekildi benim kasko firmam
sürenin kısa sürmesi için benim kaskoyu devreye sokup karşı tarafın trafik sigortasından tahsil ederiz dedi tabiki kaskomun hasarsızlık indirimi devam edecek dedi. şimdi burada herşey normalmi prosodür tammı eksik yada yanlış olan bir şey varmı sizin söylemek istediğiniz yada tavsiye edeceğiniz başka bir şey varmı cevaplarsanız sevinirim saygılar hasany son bir şey daha tutanak tarihinden 20 gün sonra servise götürüp yaptırsam bir sorun çıkarmı

chevrolet 2006 kalos 1.4 16V sx hb otomatik

1001 Mesaj
18 Ocak 2009; 22:40:10 

Ben bu araçtan tırstım. Yada tırsmadım ama başka araç almak istiyorum deyip aracın parasını isteme hakkım varmı? Varsa ne kadar para alırım.

Yine 1 senelik zaman diliminde olduğumuzu varsayıyorum.

Yoksa yok kardeşim al arabanı güle güle kullan mı diyorlar.

quote:

sigortanız 1 sene içerisinde sıfır araç verir

http://www.yusufcetin.com/

2 Mesaj
19 Ocak 2009; 11:19:40 

2000 model arabamla takla attım bana carpıp bana takla attıran adam %70 ben %30 suçlu gösterildim raporda ikimizdede kasko yok sigortalarımız var ne yapmam lazım sigorta ne kadar öder araba 2000 model mitsubishi carizma takladan dolayı pert halde:(

erdgn

1270 Mesaj
20 Ocak 2009; 8:38:24 

poliçenizi iyice okumanızı öneririm.
orada hasar başına yazıyor
1 hasar 2 hasar da verdiği teminat limitinde mağduriyetinizi karşılıyor.
kaskonuz var ise problem yok sizin aracınızı kaskonuz zaten karşılıyor
3 adet araca vurdunuz
trafik sigortanızın limitleri dahilinde aşan kısmı ise kaskonuzdan karşılanır.

quote:

Orjinalden alıntı: ekremdumanli

anladımda. o anda yapılacak olanları ayrıntılı anlatamnızı istemiştim.kasko teminatı var.7,500 ytlye kadar.dedilerki sadece bir yada birden ço araçla çarpışırsanız sizin aracınızıda 7,500 ytl ye kadar ödeyecez.kaza oldu diyelim.hem benim hem karşı tarafın masrafının ödenmesi için.ayrıntılı anlatırmısınız yapılması gerekenleri.

1270 Mesaj
20 Ocak 2009; 8:40:26 

evet hasarsızlık indiriminiz aynen devam edecek.
kaskonuz karşı aracın trafik sigortasından alacaktır.
merak etmeyin...

quote:

Orjinalden alıntı: tecrübeli

slm akşam iki araba yemeğe giderken restorantın otoparkına girmek için beklerken arkadaşım arkadan gelip bana çarptı tampon.arka sol stop,bagaj hasar gördü. ertesi gün beraberce kaza raporu tuttuk raporda bana arkadan gelip çarptığını beyan etti imzaladık resimler çekildi benim kasko firmam
sürenin kısa sürmesi için benim kaskoyu devreye sokup karşı tarafın trafik sigortasından tahsil ederiz dedi tabiki kaskomun hasarsızlık indirimi devam edecek dedi. şimdi burada herşey normalmi prosodür tammı eksik yada yanlış olan bir şey varmı sizin söylemek istediğiniz yada tavsiye edeceğiniz başka bir şey varmı cevaplarsanız sevinirim saygılar hasany son bir şey daha tutanak tarihinden 20 gün sonra servise götürüp yaptırsam bir sorun çıkarmı

1270 Mesaj
20 Ocak 2009; 8:43:14 

trafik sigortası limiti 12500 tl.
ama siz bu parayı karşı taraf %100 suçlu olduğu zaman alırsınız
bu durumda szin alacağınız rakam yaklaşık 8750 tl civarında olacaktır.
trafik sigortalarında araç pert olduğu zaman kazalı aracı araç sahibine veriyorlar üstüne de paar veriyorlar
çok geçmiş olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: erdgn

2000 model arabamla takla attım bana carpıp bana takla attıran adam %70 ben %30 suçlu gösterildim raporda ikimizdede kasko yok sigortalarımız var ne yapmam lazım sigorta ne kadar öder araba 2000 model mitsubishi carizma takladan dolayı pert halde:(

2 Mesaj
20 Ocak 2009; 17:02:13 

çok tesekkür ederim cevaplarınız için ben 8de 2 karsı taraf 8de 6 suçlu gösterildi iş experdemi bitiyo yani ortalama aracın fiyatı araştırılıp o degermi veriliyor.arac üzerine taktırdıgım aksesuarlar ne oluyor peki alabiliyomuyum aracın üzerinden?

erdgn

1270 Mesaj
21 Ocak 2009; 8:42:23 

Sizin sigortadan alacağınız parayı şu formulle hesaplayabilirsiniz:
aracınızın hasarı ..... x 6 / 8 = alacağınız para.
hasar tespitini servisiniz çıkaracaktır. ekpser sadece bu tespiti kontrol edip onaylayacaktır
aksesuarlarıda alabilirsiniz.
trafik sigortası aksesuarları da öder.

kaskoda farklı aracınıza sonradan dvd taktırdınız çalındı, kaskoya işletmediniz ve cam kırıldı dvd çalındı kasko ödemez!
trafik sigortası hasar verdiği aracın üzerinde sonradan takılmış da olsa öder

quote:

Orjinalden alıntı: erdgn

çok tesekkür ederim cevaplarınız için ben 8de 2 karsı taraf 8de 6 suçlu gösterildi iş experdemi bitiyo yani ortalama aracın fiyatı araştırılıp o degermi veriliyor.arac üzerine taktırdıgım aksesuarlar ne oluyor peki alabiliyomuyum aracın üzerinden?

7 Mesaj
21 Ocak 2009; 23:21:37 

Hasan Bey her şeyden önce benim gibi konuda az bilgisi olan insanları bu şekilde aydınlatmanızdan ötürü çok teşekkür ederim. Gerçi yeni bir konu açtım ama sizin konunuzu görünce burada sormak istedim Benim sonum şu;
aracımın kaskosunu yenileyeceğim internette araştırırken http://www.tsrsb.org.tr...Kasko%20Deger%20Listesi adresinde Güncel Fiyatlar için Kasko Deger Listesi ne baktım burada benim aracım için

A.Kodu A.Markası Aracın Tipi Aracın Modeli (Üretim Yılı) Aracın Kasko Bedeli
153759 VOLKSWAGEN GOLF 1.4 TSI MIDLINE (122) 2008 30,100
yazıyor aracın geçen sene ki değeri 38520 ytl .

8000 TL lik düşüş var. Ama diğer değerlere baktığımda bir yanlışlık olabileceğini düşündüm şöyleki: Örneğin:

153503 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 FSI MIDLINE (115) 4 KAPI 2008 34,532 Veya;

153505 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 MIDLINE (102) 4 KAPI 2008 33,060

Yani arabanım daha düşük modelleri için daha yüksek fiyat verilmiş.
SİZCE BUNDA BİR GARİPLİK YOK MU? Kasko bu değerden yapılacağından Allah korusun bir şey oldugunda Araç değerinin çok altında bir Ödemeyle karşılaşmaz mıyım?

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkürler...

323 Mesaj
22 Ocak 2009; 17:52:38 

Merhabalar öncelikle yararlı ilgileriniz için formdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim..

Bnm sorum aracım anadolu sigortadan kaskolu bu 3. senesi.. daha önce sadece 450 ytl ayna masrafım oldu kaskoya oda %5i geçmediği iiçin hassarsızlığım düşmedi sadece bi üt basamağa çıkarmadılar.. Şu an %30 dayım..

Aracım tek kapılı pejo 306 kaskolu olduğu zamanlar içeriinde gerek park ederken gerek park halinde ufak hasarları oluıştu..

1- Sis lambaları kırık..
2- Tampon altında yırtık ve muhtelif yerlerde sürtünmeden çarpmadan dolyı çatlaklar..
3- sağ ve so çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut..

bu güne kadar önemsemedim ama şimd iice dikkatimi çekmeye başladı..

Bu hasarların hepsini bi kerede yaptırmam mümkünmü acaba?
Bu hsarların tamamı bana göre 600 ytlyi geçmiyor.. Aracaımın kasko berdeli 12000 tl bu durumda hasarsızlığım ne şekilde etkilenir...

şimdide teşekkürler..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.