Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaskonun son saatine kadar olan hasarlarınızı tabi ki yaptırabilirsiniz
    quote:

Orjinalden alıntı: emir18rebrov

bnmde bir sorum var

aracımın kaskosu bu ayın sonunda bitiyor.yaklaşık 1 sene önce arabayı sürtmüştük çamurluk yırtılmıştı bunun için kaskoyu bozmadık.ayrıca aracın çeşitli yerlerinde çizikler var.bunları kasko bitmeden kaskoya yaptırtabilir miyiz?

teşekkürler
  • tüm forum kullanıcı ve ziyaretçilerinin, ramazan bayramını tebrik eder, kazasız-belasız günler dilerim...[:'(]
  • kaza ile girdik bayrama maalesef.geçen cuma günü fırtınada kopan parçalar aracı bu hale getirdi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_26762867/tm.htm
    kasko ödemesi ile ilgili bir kaygım yok.sigorta ettirdiğim şirket tanıdık.ancak benim korkum aracımı eski haline getirebileceklermi?yani daha önce böyle birşey başıma gelmedi.mesela bazı sivri noktalarda ezikler var.buralar vakumla falan düzelecek şeyler değil.misal bana sigorta şirketi buralar yapılamıyor.böyle kullanacaksın diyebilirmi?yoksa her şekliyle yapmak zorundamıdır?teşekkürler ve iyi bayramalr herkese
  • sigorta firması aracınızı bu kadar yaparız bunu yapmayız deme yetkisi yok!
    teknoloji çok gelişti, öyle ağır hasarlı araçlar geliyorki, sahibi bile tanıyamıyor
    içiniz rahat olsun
    çok geçmiş olsun
  • MERHABALAR yeni aldığım araç için ruhsat ve plaka çıkartmam gerekiyor bu işler nerde ve nasıl yapılır araç 2005 model octavia classic a5 kasa bodrum plakalı ve çekme belgeli noter satışı yapıldı istanbul plaka olacak
    masraflar ortalama ne kadar tutar nerelere başvurmam ve sırası ile ne gibi işlemler yaptırmam gerekiyor.

işlemleri kendim takip etme tahmini fiyat ve süre ne kadar tutar
    muameleciye verirsem 3 gün süreceğini söyledi şimdiden teşekkürler.
  • üzgünüm bu konu hakkında yardımcı olamayacağım.
    hasarla ilgili konularda cevap verebilirim.
    bence sigortacı bir tanış bulun daha yardımcı olacaktır.
  • Hasan bey merhaba
    Aracım fiat 2006 stilo
    Şehirlerarası yolda seyir halinde iken gece yola önceden bırakılmış
    olan taşı farketmedim ve motorun alt kısmı taşa değdi ve üzerinden
    geçti. Seyahat ederken ekzost veya bilemiyorum motor sesi gaz yükseldikçe
    çok ince bir tiz sesi geliyordu.
    Daha sonra gündüz vakti bulunduğum şehirde araca sabah çalıştırdığımda kontak
    açılınca tırttt diye bir değişik ses geliyor ve araç normal çalışıyor. Bu ses öğlene doğru
    hava ısındıkça yok oluyor. Ancak araçla giderken gürültülü bir ses geliyor.
    Ayrıca motor üstündeki hava filtresinin komple kutusu plastik montaj yerlerinden
    kırılmış bu taş sebebiyle.
    Aracı sanayideki bir arkadaş baktı bunun ekzost susturucusu bozulmuş dedi.
    Kaskodan komple ekzost değişimi ve hava filtresi kutusu değişimi yaptırabilirsin dedi.
    Acaba ne yapmam gerekir, Yardınmcı olursanız sevinirim. Tesekkurler

• aracınızın yetkili servisine uğrayın kaskodan yapılır
    merak etmeyin biz böyle hasarları yapıyoruz
    seçeceğiniz servisin anlaşmalı ve yetkili servis olmasına dikkat ediniz
    geçmiş olsun
  • Hasan bey cevap için teşekkürler
    Ben anlaşmalı servisi aradım, bana Anadolu sigorta
    seyir halinde ve sonradan farkedilen bu tip hasarlarda
    polis veya jandarma raporu istiyor, eğer rapor yoksa
    beyan usulüne göre yapacağı ödeme de 50 YTL yi geçmez
    dediler. Ben gece polis ve jandarma nerden çağıracağım da
    rapor tutturacağım dedim. Yolda olup biten bir şey. Ayrıca
    hasarın hepsini de ödemek zorunda dedim.
    Benim birleşik kasko poliçem 720 YTL ödedim.
    Araç değeri poliçede 21.000 YTL. iki poliçemde de bugüne kadar
    hiç hasar olmadı. Onlara vereceğim cevabı bana yazarsanız sevinirim.
    Teşekkürler
  • dostum,onlar sizi yokuşa sürmüşler
    biz anadolu sigorta ile anlaşmamız var
    en son karter hasarını yaptık
    450 civarında masrafı kaskosundan aldık
    acentenle konuş, bun servise ne desen iş yapmaz
  • Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin
  • Tilkilerin dikkatine:

kazada kusurluysanız ve kaza tespit tutanagına doldurdugunuz bilgiler yanıltıcı ise magdur tarafın sigorta şirketi hasarı ödemesi için tilkilik yaptıgını sanan kişinin şirketini hasarı ödetmeye zorluyor,magdur tarafın sigorta şirketi kanuna dayanarak hasar tutarını karşı taraftan koparıyor..ve en önemli nokta tilkilik yapan kişiye tilkilik yapanın sigorta şirketi tarafından hasar tutarını ödemesi için dava açılabiliyor..

yaşanmıştır..

siz siz olun tilkilik yapmayın,kuyrugunuza basarlar
  • Merhaba,
    Benim de bir sorum olacak. Aracım evin açık otoparkında iken büyük ihtimalle gece atılan büyük bir taş ile aracın arka camı kırılmış. Kim yapmış neden yapmış bilinmiyor. Kaskom var. Fakat kasko sadece ön camı kaskoyu delmeden karşılar deniyor. Arka camı karşılarsa kaskom delinirmi? Ve arabanın otoparkta park halinde olması kaskonun karşılaması veya karşılasa bile kaskonun delinmesi ile ilgili bi problem yaratırmı? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Merhaba,
    Benim de bir sorum olacak. Aracım evin açık otoparkında iken büyük ihtimalle gece atılan büyük bir taş ile aracın arka camı kırılmış. Kim yapmış neden yapmış bilinmiyor. Kaskom var. Fakat kasko sadece ön camı kaskoyu delmeden karşılar deniyor. Arka camı karşılarsa kaskom delinirmi? Ve arabanın otoparkta park halinde olması kaskonun karşılaması veya karşılasa bile kaskonun delinmesi ile ilgili bi problem yaratırmı? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Merhaba,
  • Merhaba,
  • Aynı mesajı üstte ardarda göndermişim farkında olmadan çok pardon. İsteyerek yapılmadı herkesten özür.

Sorun çözüldü. Kasko ön veya arka fark etmiyo yılda 1 defa camı ödüyo. Dün akşam yeni camımı taktırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elessar13 -- 14 Ekim 2008; 11:58:21 >
  • arkadaşlar kusura bakmayın sağlık sorunlarım nedeniyle sizlere dönemedim.
    burdayım efendim
  • Merhaba

Sola dönüş yapmak isteyen bir aracın önüne 90 la giden bir araç çıkınca ve aniden frene basınca bende sağ arkasından yavaşça vurdum. Karşılıklı tutanak tuttuk ve fotoğraf çekip çizimleri yaptık.Karşı taraf aniden frene bastığını ve aniden durduğunu yazdı ve bende mecburen arkadan çarptığımı yazdım.

Karşı tarafın 1 lira bile masrafı yok yalnız benim aracımın sol ön çamurluk, sol ön sinyal, ön tamponda hasar oluştu.

Benimde, karşı tarafında sigortaları Ak Sigorta.

Acaba bu durumda benim masrafımı sigorta şirtketi karşılarmı ?

Saygılarımla.
  • sigorta karşılarmı derken
    kaskonuz tabi ki karşılar
    ama ben karşı tarafın trafik sigortasından alacağım derseniz, yeni raporları eksper taramere işledikten yaklaşık 3-5 gün sonra belli oluyor kusur durumunuz.
    geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.