Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün bir kazaya karıştım,sola dönerken karşıdan gelen aracı görmedim ve biraz da dönüşü dar alınca çarpıştık,karşımdaki araçta biraz ortadan geliyormuş,bana göre onunda biraz suçu var gibi.Karşıdaki araç resmi araç olduğundan trafik polisi çağırdık,polis tutanak tutacağını söyledi ve yarın tutanağı alabileceğimizi söyledi.Aşağıda resimleri mevcut kazanın,sizce kim ne düzeyde suçlu çıkacaktır?

Ayrıca ben karşı sürücünün hiçbir evrakını almadım,bir sorun olur mu?

Eğer polis yanlış bir tutanak tutarsa buna itiraz edebilir miyim?

Sizce bu kazada bana yüzde kaç kusur verilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Server.Bedii -- 11 Şubat 2016; 21:00:07 >
  • Beyler bana da bir ticari taksi geri geri gelip vurdu. Adam tutanak tutmayı kabul etmedi. Aracına binip kaçtı. Bende yakaladım, telefonunu verdi. Acelem var gitmem lazım dedi yine kaçtı. Sonra adamla yazıştık suçunu kabul ediyor ama tutanak tutturmuyor. Ben de aracı kasko şirketimede yaptırıyorum. Ama hasarsızlığım ciddi oranda düşüyor. Vurup kaçanın yanına kar mı kalıyor bu işler. Yapacağım bir şey yok mu? Fikri olan yazarsa sevinirim. Adam ile yazışmalar elimde. Bu ne kadar delildir ve arabanın fotosunu da çekmiştim.
  • xbagci kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba,
    bu tarz durumlarda taksicinin size çarpıp kaçtığına dair elinizde fotoğraf varsa şayet fotoğraflarla birlikte aracınızı beyan üzerine kaskonuzdan yaptırabilirsiniz, kaskonuz karşı tarafa rücu ettirirse sizin sicilinize %100 rücülu hasar olarak yansır. bundan dolayı etkilenmezsiniz ha hasarsızlık kademeniz düşebilir.

öncelikle kaza mahalinde görüş açısı olan kamera var mı? bunu araştırın eğer kamera varsa işiniz çok kolay kamera görüntülerini temin edip şikayet edebilirsiniz,
    farklı bir yöntem daha var ama özelden mesaj atıyorum bunu size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

hocam merhaba,
    bu tarz durumlarda taksicinin size çarpıp kaçtığına dair elinizde fotoğraf varsa şayet fotoğraflarla birlikte aracınızı beyan üzerine kaskonuzdan yaptırabilirsiniz, kaskonuz karşı tarafa rücu ettirirse sizin sicilinize %100 rücülu hasar olarak yansır. bundan dolayı etkilenmezsiniz ha hasarsızlık kademeniz düşebilir.

öncelikle kaza mahalinde görüş açısı olan kamera var mı? bunu araştırın eğer kamera varsa işiniz çok kolay kamera görüntülerini temin edip şikayet edebilirsiniz,
    farklı bir yöntem daha var ama özelden mesaj atıyorum bunu size.

Farklı yöntemi bana da PM atar mısınız ?
  • özeliniz kapalı pm atamıyorum.
  • Server.Bedii kullanıcısına yanıt
    sizin sola dönüşü dar almanız evet bir hatadır.muhtemelen en büyük kusur size verilebilir.lakin gördüğüm kadarıyla resmi aracın gidiş yönü çıkmazdadır.ya sağa ya sola dönecektir. dolayısıyla kontrollu bir biçimde T kavşağa yanaşmalı idi. araç varsa öncelik tanımalı idi. bence O da lambır lumbur dalmış. bu noktada, yanılmıyorsam, itiraz edeceğiniz yer büyükşehirlerde trafik mahkemeleridir.değilse sulh cezadır.icabında asliyeden bilirkişi isteyebilirsin. aslında pek bi hasar yok gibi. tutanak yerine aranızda anlaşıp işi halledebilirdiniz. giderdiniz sanayiye neyse günahı işi çözerdiniz. neyse geçmiş olsun
  • hocam merhaba aracımla geçen hafta seyir halindeyken tilkiye çarptım ve tamponun sağ alt kısmında kırılmalar meydana geldi.kasko onarım raporu vermiş tampon onarılıp geldi ve aracı dün almak için gittim ancak tamponun kırıldığı bölgeler iz şeklinde belli oluyor sanki yapıştırıcıyla birbirine yapıştırılmış gibi duruyor.Buna ne yapabilirim tamponu değiştirmek zorundalar mı?Fotoğraf kazalı hali. Aciiillll cevaapp lütfeen!!!!!

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmertsar -- 11 Şubat 2016; 1:02:40 >

• Hocam Merhaba. Geçen hafta kaza yapmıştım gerekli işlemleri yaptık ve araayı servise bıraktım. Kaza sonoco raporda karşı taraf yüzde 100 suçlu. Araba yapıldıktan sonra servisten teminat senedi alacaklarını söylediler. Bu ne demek oluyor? Böyle bir senet vermelimiyim? Sanırım servis kendini sağlama alıyor ama bu işin kefili ben oluyorum.Bu nasıl olur ? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkumania

Hocam Merhaba. Geçen hafta kaza yapmıştım gerekli işlemleri yaptık ve araayı servise bıraktım. Kaza sonoco raporda karşı taraf yüzde 100 suçlu. Araba yapıldıktan sonra servisten teminat senedi alacaklarını söylediler. Bu ne demek oluyor? Böyle bir senet vermelimiyim? Sanırım servis kendini sağlama alıyor ama bu işin kefili ben oluyorum.Bu nasıl olur ? Teşekkürler

servisin size çarpanın trafik sigortası ile anlaşması yoktur.
    parayı siz sigortadan alıp servise vereceksiniz.
    servis te kendini garantiye almak için senet vb evrak istemiş.

durum bu
    geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmertsar

hocam merhaba aracımla geçen hafta seyir halindeyken tilkiye çarptım ve tamponun sağ alt kısmında kırılmalar meydana geldi.kasko onarım raporu vermiş tampon onarılıp geldi ve aracı dün almak için gittim ancak tamponun kırıldığı bölgeler iz şeklinde belli oluyor sanki yapıştırıcıyla birbirine yapıştırılmış gibi duruyor.Buna ne yapabilirim tamponu değiştirmek zorundalar mı?Fotoğraf kazalı hali. Aciiillll cevaapp lütfeen!!!!!

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

tampnu tamir eden servis işini düzgün yapmamış.
    itiraz edin kabul etmeyin.
    servisiniz tamiri yapan yerle görüşsün

geçmiş olsun

• hasanyy H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Onu anladım da böyle bir evrak vermelimiyim bir zorunluluğum varmı? Servis tamiri benim kaskomdan yaptırıp kaskoda karşının sigortasından almıyor mu?
  • Hocam merhaba, vermiş olduğunuz hizmet için şimdiden teşekkürler. Benim sorum şöyle;
    Daha yeni aldığım aracımla istanbuldan konyaya giderken ankara çevre yolunda su birikintisine 120 km hızla girdim araç savruldu ve sol taraftan solda bulunan bariyerlere vurdum. Aksam 8-9 saatlerinde oldu kaza, arabada çoluk çocukta olduğu ve kazaya başka biri karışmadığı için yoluma devam ettim. Şimdi bu olayı kaskoya nasıl yansıtmam gerekir ve araç sıfır olduğu için fabrikadan aynı renk parça talep edip direk değiştirme hakkım varmıdır kazalı parçaları(ön çamurluk sol ön ve atka kapı) buarada aracım skoda superb ve kaskoyuda skoda kasko yaptırdık aracı sıfır alırken, euroko kasko. Şimdiden teşekkürler kaza resimleri ekte...
    Bu mesaja eklenen görseller:

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar. 20 Şubat tarihinde kaza geçirdik. Hasar dosyası 22 Şubat itibarıyla açıldı. Sigorta sayfasında hasar dosya görüntülemeden sorgulama yaptığımda 'Eksper raporu bekleniyor.' yazıyor. Acaba bu rapor beklenirken arabaya onarım işlemi yapılıyor mu? Yoksa yapılmıyor mu?

• winfxhdd W kullanıcısına yanıt
    MERHABA,

hayır ilk önce eksper raporu şirkete gönderecek şirket onay verecek ondan sonra çalışma başlar.
  • İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.

• Merhaba,
    Axa'dan kaskoluyum. On camımda yurumeyen bir çatlak var, kaskomu yenilemeden camı değiştirmek istiyorum. Bu durum tramere yansır mı? Mini onarımı yansıtıyormuş axa o nedenle soruyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanyy H kullanıcısına yanıt
    Abiler birşey tanışacam şimdi benim aracın plakasına mesaj gönderiyom 7 milyarlık hasar var yazısı geliyo şese ye gönderiyon bişey yok sonra benim sıgortacıya ruhsat fotosunu gönderdim adamda dedi bişey gözükmüyor dedi ne şasede nede motor şasesinden ustaya götürdüm sadece 3 parça lokal var dedi hadi dedim komputesde sokdum hafif boyalı 3 parça çıktı yanı lokal ben şimdi bu 7 milyarlık hasar napim kafayı yedim

• quote:

Orijinalden alıntı: damneed

quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

Merhaba oncelikle yardimlariniz icin tezekkurler

Ben de resimlere benzer bir kaza yaptim ozel servise cekildi 42000 tl aracim icin vw jetta 16000 hasar cikarildi daha sonra 8 bin tl genelde tamir ile dusuruluen yeni bir eksper raporu cikti ben haliyle pert olmasini istiyorum yetkili servise mi cektirmeliyim bir de bu cekimlerde ekstra masraf mi cikar ?

merhaba,

bu tarz durumlarda sigortayı kestirdiğiniz acentede şirkete baskı yapabilir,
    yetkili servisde araç için daha yüksek masraf çıkacaktır, Yetkili servisi arayıp ben aracımı sizde yaptırmak istiyorum fakat çekici gönderip aracımı çektirir misiniz diye konusursanız ücretsiz olarak kendileri aldırabilirler daha önce aldırdığımız oldu aracı,
    sonuçta en aşağı 16.000 TL para kazanacaklar sizden :)

arzu ederseniz özelden iletişime geçelim gerekli bilgileri bana gönderirseniz ben aracınızın çekilmesi için yardımcı olurum.

vay be hizmete bak_? teşekkürler.

• Axa'nın antlaşmalı olduğu cam servislerinde sadece 1 defa ve yerli üretim cam takılmak şartıyla hasarsızlığınız bozulmadan değiştirebilirsiniz.
  • Megan2222 M kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakma ama yazdıklarından hiç bir şey anlamadım,
    aracın plakası ve şasi numarasını özelden yazar mısın bana
    birde 5664'den gelen cevabı yollarsan özelden bir bakayım.
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.