Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 yaşına kadr olan araçlarınızda size çarpan suçlu ise karoseri hasarlarınızda değer kaybı alabiliyorsunuz.

bu arada şehir dışında sürekli olmamdan dolayı burayı ihmal ettim.
    bundan sonra sürekli beraberiz.

kazasız-belasız günler dilerim
  • hasanyy H kullanıcısına yanıt
    2. el araç aldım ancak aldıktan sonra farkettim tavanda 4 tane dolu izi belirgin şekilde var ve ayrıca tavanda 20 tane çok zor farkedilen dolu izleri var. Bu durum aracın değerini düşürür mü? Araç full orijinal ve boyasız ayrıca yetkili servis bakımlı. Değerini düşürmeyecekse yaptırmakla uğraşmak istemiyorum.
    Ek olarak bu hasarı kaskodan yaptırsam kaskomdaki hasarsızlık indirimini kaybeder miyim? Kaskom dolu hasarını karşılıyor ayrıca hasarsızlık koruma klozu var.
  • satanur S kullanıcısına yanıt
    Hocam sen onların müşterisisin istediğini yaptır istemediğini yaptırma, serviste kayıtlar şişik olabilir belki. Tercih senin... Ama zaten fotoğrafları çekmeyi unutmamışsın, kurnazlık yapıp fotoğraflarını da gösterirsin... Yine de geçmiş olsun... Jant tamiri görmüş bi aracı da sanıyorum kimse tercih etmez ve etmemeli, servis bile jantı tamir diyorsa vay halimize... Emniyet parçasıdır.
  • Merhabalar,

Ben otoparkta bir aracın tamponunu ufaktan çizdim, kendi tamponum da çizildi.

Kendiminkini mini hasar onarımından yaptırmayı planlıyorum fakat çarptığım aracınkini de kendi haklarımdan yaptırabilir miyim?

Bilginiz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler,
  • Arkadaşın konusunda size cevap veriyorum ama gördüm dayanamadım. Ya trafik sigortasından yararlanarak yaptırabilir mağdur taraf yada cebinizden yaptırırsınız zarar verdiğiniz aracı. Sizin haklarınızdan yaptırması söz konusu değildir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonersec

2. el araç aldım ancak aldıktan sonra farkettim tavanda 4 tane dolu izi belirgin şekilde var ve ayrıca tavanda 20 tane çok zor farkedilen dolu izleri var. Bu durum aracın değerini düşürür mü? Araç full orijinal ve boyasız ayrıca yetkili servis bakımlı. Değerini düşürmeyecekse yaptırmakla uğraşmak istemiyorum.
    Ek olarak bu hasarı kaskodan yaptırsam kaskomdaki hasarsızlık indirimini kaybeder miyim? Kaskom dolu hasarını karşılıyor ayrıca hasarsızlık koruma klozu var.

kaskonuzun anlaşmalı olduğu tami servisinde ( otoking - rs vb. ) yerlerde yaptırabilirsiniz.
    burada aracın kaportasına boya uygulamadan düzeltiyorlar.
    acentenizi arayın, yönlendirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: btuzlakss

Merhabalar,

Ben otoparkta bir aracın tamponunu ufaktan çizdim, kendi tamponum da çizildi.

Kendiminkini mini hasar onarımından yaptırmayı planlıyorum fakat çarptığım aracınkini de kendi haklarımdan yaptırabilir miyim?

Bilginiz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler,

tutanak tutmuşsanız, sizin trafik sigortanız tabi ki karşılar.

geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

5 yaşına kadar olan araçlarınızda size çarpan suçlu ise karoseri hasarlarınızda değer kaybı alabiliyorsunuz.

bu arada şehir dışında sürekli olmamdan dolayı burayı ihmal ettim.
    bundan sonra sürekli beraberiz.

kazasız-belasız günler dilerim

http://www.yasal.com.tr/1/205/arac-deger-kaybi-nasil-geri-alinir

mesaj atın hakkınızı almanız konusunda yardım edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 17 Mart 2015; 16:33:41 >

• hasanyy H kullanıcısına yanıt
    gecen hafta arkadan bir minibüs ısıklarda çarptı arka bagaj kapağı arka far ve tampon değişecek eksperin dediğine göre.bugun kusur oranları acıklanmıs karsı taraf %100 kusurlu. aracımı 2014 te sıfır km almıştım. daha 18.000 km de muhtemelen tramerda 4-5 bin tl masraf cıkar.değer kaybı nekadar olur acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuliaN

gecen hafta arkadan bir minibüs ısıklarda çarptı arka bagaj kapağı arka far ve tampon değişecek eksperin dediğine göre.bugun kusur oranları acıklanmıs karsı taraf %100 kusurlu. aracımı 2014 te sıfır km almıştım. daha 18.000 km de muhtemelen tramerda 4-5 bin tl masraf cıkar.değer kaybı nekadar olur acaba

değer kaybı sadece kaporta hasarını dikkate alıyor.
    yani tampon radyatör vb parçaların tutarını dikkate almaz.
    kaporta olarak neler var.?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YuliaN

değer kaybı sadece kaporta hasarını dikkate alıyor.
    yani tampon radyatör vb parçaların tutarını dikkate almaz.
    kaporta olarak neler var.?

arka bagaj kapağı var hocam. honda amblemi falan . gerçi kazadan sonra arabada 3-4 parça değişen olacak buda haliyle ikinci el fiyatının düşmesine neden olacak.

• YuliaN Y kullanıcısına yanıt
    maalesef 1 parça sac parça için 500-750 TL. arası alınabilir.
  • quote:

maalesef 1 parça sac parça için 500-750 TL. arası alınabilir.

Kötüymüş.ALLAH korusun buna benzer başka bir kaza olsa değer kaybı talebi alınmaz herhalde kaza geçirdi diye

• YuliaN Y kullanıcısına yanıt
    Tabi ben burda aracı görmeden tahmini konuşuyorum. Kullanıcı sadece bagaj kapak görür ama serviste arka panel vb sac parçalarda hasar görmüştür.
    bu durum da rakamı arttırır.

kazasız günler dileğimle
  • Park halindeki aracıma çarptılar, tüm resmi işlemler tamamlandı karşı tarafın sigortası onayı verdi, hasar giderildi. Fakat sigorta şirketi hala tarafıma bir ödeme yapmadı. Kendilerine ulaşamıyorum. Hür Sigorta diye adını ilk defa duyduğum bir şirket. Nasıl bir yol izlemem lazım
  • Iyi günler aracımla 12.03.2015 günü orta refüje vurmak suretiyle tek Taraflı kaza Yaptım aracımın yolcu ve sürücü hava yastıkları açıldı atanan eksper 22.500 tl hasar kaydı çıkarmış ve sigorta Şirketine aracımın piyasasını 35.000-36.000 tl olduğu şeklinde raporunu 18.03.2015 günü göndermiş muhtemelen 22.03.2015 günü sigorta Şirketine ulaşır, aracım 2009 model Opel Astra enjoy elegance paketi hatchback dizel kazadan önce hatasızdı km 49000, ben aracımı 40.600 tl aldım şuanda benim aracıma denk gelen araç fiyatları 40.000 tl den Başlıyor eğer aracım perte ayrılırsa sizce sigorta şirketi aracıma ne kadar ödeme yapar eksperin araştırdığı piyasa fiyatına yakın mı ödeme yapar. Birde sigorta Şirketi'nin vereceği miktar beni tatmin etmezse yapacağım işlemler ne olacak TEşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

Park halindeki aracıma çarptılar, tüm resmi işlemler tamamlandı karşı tarafın sigortası onayı verdi, hasar giderildi. Fakat sigorta şirketi hala tarafıma bir ödeme yapmadı. Kendilerine ulaşamıyorum. Hür Sigorta diye adını ilk defa duyduğum bir şirket. Nasıl bir yol izlemem lazım

HürSigorta 0212 232 2 232

Ayrıca, aracınıza bakan eksperin telefonunu servisten öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uusul

Iyi günler aracımla 12.03.2015 günü orta refüje vurmak suretiyle tek Taraflı kaza Yaptım aracımın yolcu ve sürücü hava yastıkları açıldı atanan eksper 22.500 tl hasar kaydı çıkarmış ve sigorta Şirketine aracımın piyasasını 35.000-36.000 tl olduğu şeklinde raporunu 18.03.2015 günü göndermiş muhtemelen 22.03.2015 günü sigorta Şirketine ulaşır, aracım 2009 model Opel Astra enjoy elegance paketi hatchback dizel kazadan önce hatasızdı km 49000, ben aracımı 40.600 tl aldım şuanda benim aracıma denk gelen araç fiyatları 40.000 tl den Başlıyor eğer aracım perte ayrılırsa sizce sigorta şirketi aracıma ne kadar ödeme yapar eksperin araştırdığı piyasa fiyatına yakın mı ödeme yapar. Birde sigorta Şirketi'nin vereceği miktar beni tatmin etmezse yapacağım işlemler ne olacak TEşekkürler

rayiç bedel ödenir.
    eksper de sadece fiyat verir, son kararı sigortanız verecektir.

sigorta firmaları rayiç bedel çıkartır teklif vermek için, eksperden,servislerden işini düzgün yapan galerilerden fiyat alır.

geçmiş olsun dileklerimle

• merhaba abimin arabası perte çıktı tsb fiyat değeri 22000 + 1500 brc tüp var yani 23500 lira kasko değeri var ancak araba 5 parça bolayı 550 binde peki kasko bize ne kadar ücret verir lütfen acill cevap
  • merhaba, dün 2011 model opel astra aracıma şehirlararası yolda bir araç arkadan çarptı ve kazaya karıştık, aracımın iki hava yastığı açıldı ayrıca ön ve arkada motor ön kısımda hasar var ancak yanlarda birşey yok, aracım kaskolu, perte çıkartırlar mı yoksa tamire gitmeyi mi seçerler, bu arada kusur tamamen karşı tarafta sigorta işlemleri nasıl ne şekilde olacak teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.