Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akrabam bugün, benden aldığı 2001 model corolla terra special marka/model araçla bir kaza yaptı. Aracımda kasko yok. Trafik sigortası var. Karşı tarafta ( motosiklet sürücüsü ) sigorta ve ruhsat var. Kaza raporu sonucu karşı taraf kusurlu bulundu. Benim aracın sağ iki kapının ortasından vurdu. Sağ iki kapı içeriye kadar göçtü ve yamuldu. Sağ çamurluk alt kısmı ve sağ arka çamurlukta ciddi göçükler oluştu. Sağ iki cam ve sağ elektirikli ayna kırıldı. Ön cam çatladı. İki kapının ortasının üst kısmında (Tavanında) göçük oluştu. Şu haliyle araç perte çıkar mı? Çıkmazsa tahmini onarım ne kadar olur? Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Eksper onarım bedelini ve pert durumunu yetkili servise göre mi yoksa yan sanayi ve özel servislere göre mi belirliyor?

Teşekkür ederim.
  • merhaba;
    ben aracım ile yan yoldan giderken sol taraftan sokak içerisinden çıkan araç tarafından sol ön kapıma çarptı bu durumda suçlu kim olur. tramer suçlu olarak beni göstermiş adam kontrolsüz olarak hızlı bi şekilde çıkıyor. sakarya cad. burada ana yol
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white_eagle -- 20 Haziran 2013; 17:26:50 >
  • Yandaki aracın sıkıştırması neticesinde kaldırma çıktım.

Olay anında sadece arka lastikteki sıyrıkları gördüm, olayın şokuyla ön kapı ve altındaki eziği olayı görenler, eşim ve ben dahi kimse farketmedi Eve gelince gördük.

http://img507.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=phax.jpg

Bunun bana maliyeti ne olur? (Lancer 2011 - 1.6 invite)
    Kasko karşılar mı?
    Kasko karşılarsa hangi adımlar izlemeliyim?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1scripter -- 23 Haziran 2013; 8:52:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scripter37

Yandaki aracın sıkıştırması neticesinde kaldırma çıktım.

Olay anında sadece arka lastikteki sıyrıkları gördüm, olayın şokuyla ön kapı ve altındaki eziği olayı görenler, eşim ve ben dahi kimse farketmedi Eve gelince gördük.

http://img507.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=phax.jpg

Bunun bana maliyeti ne olur? (Lancer 2011 - 1.6 invite)
    Kasko karşılar mı?
    Kasko karşılarsa hangi adımlar izlemeliyim?undefined

kaskonuz tabiki karşılar
    anlaşmalı olduğu yetkili bir servise gidiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: white_eagle

merhaba;
    ben aracım ile yan yoldan giderken sol taraftan sokak içerisinden çıkan araç tarafından sol ön kapıma çarptı bu durumda suçlu kim olur. tramer suçlu olarak beni göstermiş adam kontrolsüz olarak hızlı bi şekilde çıkıyor. sakarya cad. burada ana yol
     HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

tramer karar veriyor
    o kadar çk rapor gördüm ki
    artık yorum dahi yapamıyorum

bence itiraz ediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: edebi

Hasan Bey Merhaba,
    Akrabam bugün, benden aldığı 2001 model corolla terra special marka/model araçla bir kaza yaptı. Aracımda kasko yok. Trafik sigortası var. Karşı tarafta ( motosiklet sürücüsü ) sigorta ve ruhsat var. Kaza raporu sonucu karşı taraf kusurlu bulundu. Benim aracın sağ iki kapının ortasından vurdu. Sağ iki kapı içeriye kadar göçtü ve yamuldu. Sağ çamurluk alt kısmı ve sağ arka çamurlukta ciddi göçükler oluştu. Sağ iki cam ve sağ elektirikli ayna kırıldı. Ön cam çatladı. İki kapının ortasının üst kısmında (Tavanında) göçük oluştu. Şu haliyle araç perte çıkar mı? Çıkmazsa tahmini onarım ne kadar olur? Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Eksper onarım bedelini ve pert durumunu yetkili servise göre mi yoksa yan sanayi ve özel servislere göre mi belirliyor?

Teşekkür ederim.

trafik sigortalarında araç pert olmaz
    bir değer belirlenir
    aracınıza bir bedel üstüne de para verirler

yani aracınız
    15000 tl. ise
    7,500 aracınız için
    7,500 nakit verir
    dısarda yaptr veya hasarlı bu sekılde sat der

• Şubat 2013 te kazaya karıştım. Aracımın 2 aylık kaskosu vardı. İlk önce kusur oranları belli olmadığından kaskom ile işleme başlandı. Sonuçta karşı taraf %100 kusurlu çıktı. Aracım Pert oldu. Kasko bana parayı ödedi. Diğer tarafa rücu etti. Ama benden kalan primleri almaya devam ediyor. Poliçe sonlandığı halde. Kusurum olmadığı halde ben niçin cezalandırılıyorum. Sonuçta kasko şirketinin kasasından çıkan para yok.
  • 2012 Model aracımın sol arka farında kırık oluştu. Bu kırık yaklaşık 2 ay önce oluştu ama farın kullanımına bir zararı olmadığından kaskodan yaptırmadım. Kaskom bir daha ki ay bitiyor. Ayrıca bu hafta sag on tamponu kaldırıma surttum ve boyası kısmen kalktı ezik yok ama boyası bozuldu.

Bu durumda,

Farı hemen yaptırmamamın bana zararı olur mu?
    Aracı 10.000 bakımına vermiştim. Servis aracın farının kırık olduğunu sigortaya bildirir mi?
    Kasko sistemi değişmesi nedeni ile ön tampon ve farı kaskomu yeniledikten sonra mı düzeltmeliyim? Yoksa hiç beklemye gerek yok direk kaskodan yaptırayım mı?
    Ayrıca iki problemi ayrı ayrı zamanlarda mı kaskoya bildirmem gerekiyor yoksa aynı anda ikisinide yaptırabilir miyim?
    Kaskoyu bozdurmamla bozdurmadan temmuz sonu yeniletmemin bir farkı olacak mıdır?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynel0101

Şubat 2013 te kazaya karıştım. Aracımın 2 aylık kaskosu vardı. İlk önce kusur oranları belli olmadığından kaskom ile işleme başlandı. Sonuçta karşı taraf %100 kusurlu çıktı. Aracım Pert oldu. Kasko bana parayı ödedi. Diğer tarafa rücu etti. Ama benden kalan primleri almaya devam ediyor. Poliçe sonlandığı halde. Kusurum olmadığı halde ben niçin cezalandırılıyorum. Sonuçta kasko şirketinin kasasından çıkan para yok.

almaması lazım
    aarac pert olmuşdaha ne kaskosu_???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravunos

2012 Model aracımın sol arka farında kırık oluştu. Bu kırık yaklaşık 2 ay önce oluştu ama farın kullanımına bir zararı olmadığından kaskodan yaptırmadım. Kaskom bir daha ki ay bitiyor. Ayrıca bu hafta sag on tamponu kaldırıma surttum ve boyası kısmen kalktı ezik yok ama boyası bozuldu.

Bu durumda,

Farı hemen yaptırmamamın bana zararı olur mu?
    Aracı 10.000 bakımına vermiştim. Servis aracın farının kırık olduğunu sigortaya bildirir mi?
    Kasko sistemi değişmesi nedeni ile ön tampon ve farı kaskomu yeniledikten sonra mı düzeltmeliyim? Yoksa hiç beklemye gerek yok direk kaskodan yaptırayım mı?
    Ayrıca iki problemi ayrı ayrı zamanlarda mı kaskoya bildirmem gerekiyor yoksa aynı anda ikisinide yaptırabilir miyim?
    Kaskoyu bozdurmamla bozdurmadan temmuz sonu yeniletmemin bir farkı olacak mıdır?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

ön tamponu oto kıng servisine götürünüz
    temmuzda dolaca kasko için müracaat etmeyin,sdece mini onarımdan tamponun köşesni yaptırın

• merhaba Hasan bey

10.06.2013 Tarihinde aracımla kırmızı ışıkta duramayıp önumdeki araça vurdum.Şuan aracım serviste servis 17.000 TL masraf çıkarmış.Exper ile görüşmemde enson aracı yaptırmak istiyormusunuz diye bir soru sordu.Bende yapılmasını istemiyorum Kasgo bedelim 36.700 TL poliçede gözükuyor.Ben 34.000 TL istedim.

Hala bir dönüş yok.Fiyat vermediler.Size sormak istediğim

Araç içine nekadar verirler.Ayrıca AXA sigorta kasko firmam.araç benim üzerime deği ayrıca müdürümün üzerine.

teşekkürler

iyi çalışmalar

Mehmet
  • ayrıca dosya ne zaman sonuçların Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Arcımın piyasa değeri 34.900 ile 39.000 TL
  • hasanyy H kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    fren disklerinin garanti kapsamına girip girmemesi hakkında bilginiz var mı?
  • herkese merhaba. dün akşam arkadaşımı indirmek için sağa yanaştım. bıraktıktan sonra sola direksiyonu kırıp yola çıkarken önümde park halindeki pikapın arkasındaki demir çıkıntıya vurdum sağ ön farım tamamen kırıldı ve farın olduğu kısımda eğrilikler oluştu :(
    acemi olduğum için tutanak falan tutmak aklıma gelmedi.diğer arabada birşey yok zaten. ama benim arabam kötü oldu. çok üzüldüm :(
    burda benim ne yapmam gerekiyor. kasko bu durumu karşılar mı. süreç nasıl işliyor ?
    yardımcı olursanız çok sevineceğim.
  • dimsus D kullanıcısına yanıt
    olay yerinde aynı aracı bulup aranızda tutanak kağıdı düzenleyebilirsiniz.
    olmuyorsa,
    yetkili servise gidip;
    park yerinden çıkarken sağ ön tarafı duba gibi demir bir yere çarptım deyip kaskodan tamir ettirebilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız gerçekten.
    ne yapacağını bilmemek çok kötü bir duygu :( dün gece resmen araca benzin döküp yakasım geldi :(
  • İyi günler dün akşam arabayı park etti arkadaş yan tarafımızada çok hız başka bir araç girdi o kadar ani oldu ki bende tam sağ kapıyı açıyordum ve park yerine girmiş aracin sol aynasına çarptım.sol aynasindaki ışıklandırma yerinden çıktı önemli değildir diye iki tarafta umursamadık. Bugün araç sahibi aradı. 1.1000 masraf olduğunu söyledi doğrumudur ve Sigorta bunu karşılar mı :(((((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekrar merhaba. yaptığım kaza ile ilgili gören arkadaşlarım, sen çok abartmışsın birşey yok arabada. bunun için kaskoyu delmeye değmez sadece far değişecek ve düzeltilecek, servise gitsen tamamen değiştirecek 1.500-2000 tl masraf çıkacak. bir sonraki sene zaten bu hasardan kaskonun fiyatı artacak. şeklinde söylemleri oldu :(
    Ama ben hasarımı kaskoya karşılatmayacaksam neden kasko yaptırıyorum gibi bir mantığım var. Kaskodan yetkili servise yaptırırsam bir sonraki sene kasko ve sigorta için çok yüksek maliyet mi çıkartırlar ? Ne yapmalıyım ? tekrar teşekkürler
    l
  • Şu bir gerçek ki yetkili servise gittiğinizde gerçekten fiyat yüksek çıkıyor. Bir sonraki yenileme zamanı geldiğinde sigorta firmaları tramer kayıtlarından hasarın tutarını tabiki dikkate alıyor. Aracınızın modelini ve markasını bilmiyorum ancak far değişecekse kaskoyu kullanın. En kötü ihtimalle anlaşmalı özel servislerde daha uygun fiyatla halledilir ve hasar tutarınız çok görünmez. Yalnız dikkat edin orijinal fardan başka bir far taktırmayın aracınıza.
  • cevabınız için öncelikle teşekkür ederim.evet benim bir arakadaşımın sadece trafik sigortası 700tl çıkmıçtı, kızcağız kaskoyu bile soramamıştı o kaç çıkardı kim bilir. Ben de onun konumuna düşmek istemiyorum :(
    aracım 2009 opel corsa 1.2 twinport essentia.
    kasko ile yaptır ama yetkili serviste değil de özel serviste diyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.