Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar. 5664 ten hasar sorgusu yaptığımda hasar gözüküyor çarpma olarak ama tutarı yazmıyor. Tutarın yazmaması ne anlama gelir. Hasarın ne olduğunu nasıl anlarız.
  • Merhaba bikaç sorum olacak

1. yılbaşı günü 31.12.2012 kaza yaptım ve aracım bugün perte çıktı trafikten düşme için borcu yoktur falan gerekiyor bu mtv yi ödemek zorunda mıyım olmayan bi araç için 6 aylık mtv ödemek zoruma gidiyor.

2. arac 2009 model ford fiesta 6 ay önce 27.500 e almıştım ve kasko değeri 25.700 bugün benle hiç pazarlık yapmadan hatta bana fiyat bile sormadan 25.700 lük mutabakatname gönderdiler bu durum şaşırttı beni kasko bedelinin üzerinde fiyat almam söz konusu mu olmadığını biliyorum ama sormak istedim ayrıca bu fiyat net mi kesinti falan olacak mı veya trafikten çekme işlemleri için bi ücret kesilecek mi

3. kasko ödeme yapmadan vekaletname vermek doğru mu ve ayrıca trafikten çekme için de vekalet istiyorlar bu ilerde sorun olur mu adıma vergi borcu falan çıkma riski var mı ve pert olan araç için hurda belgesi almak mı gerekir yoksa trafikten çekme mi

4. Son olarak vekaletnamede bazı maddeler düşündürdü beni sorun olur mu ilerde
    +yeni alacağı plaka ile satmaya
    +geçici plaka çıkarmaya
    +hertürlü vergi ödemeye ve geri almaya ( benim yaptırdığım sigortaların parasını bunlar mı alacak?)
    +zayii olan plaka ve ruhsatı zayiinden çıkarmaya
    +unvan değişikliği yapmaya
    +aracıma çalıntı ruhsatı almaya
    gibi maddeler için vekalet istiyo aklıma takılan maddeleri yukarda yazdım son olarak vekaletnamede zamanla ilgili bişey yok süresiz mi vekalet vericem ben belli bi zaman aralığı olması gerekmez mi yardım olabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhn2413 -- 15 Ocak 2013; 20:09:28 >

• Merhaba
    Aracimda kasko yok. Zorunlu sigorta var. Aracn on camina dun tas sicradi ve kirildi. Trafik sigortasnda beyanla yaptirma hakkimiz varmidir?
  • trafik sigortan karşı tarafın hasarı öder senin hasarına bakmaz
  • Arkadaşlar iyi akşamlar ..19.01.2013 tarihinde oturduğum apartmanın çatısı uçtuğundan dolayı opel astra marka 2012 model aracımın ön camı, ön kaputu, sağ ön çamurluğu ve sol ön kapının tavanla birleştiği kısımda hasar oluştu. Aracım kaskoludur. Kasko yaptırdığım acenteyi aradım ve aracı servise çektiler ( kasko anlaşmalı opel servis ) ancak henüz eksper görmedi.Olayı adli makamlara ilettim tutanak tutturdum.Ayrıca binayı yapan müteahhitten şikayetçi oldum. Aracımın hasarını kasko karşılar mı? Karşılarsa aracımın değeri düşeceğinden aradaki farkı dava edersem alabilir miyim? Kasko dava edecektir ve şahıstan para talebinde bulunacaktır ve alacaktır diye düşünüyorum.O zaman şahıs kaskoya ödedim zaten diyerek bana ödeme yapmaması gerektiğini söylerse haklı mı olur? Bununla ilgili adli süreç nasıl olur ? ayrıca sigorta yaptırdığım acente evrakları getirin işlem başlatalım dedi ama kasko şirketinin hasar hattını henüz aramadım aramalı mıyım yoksa zaten acente üzerinden de süreç doğru işler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cross_fire

Selamlar trafikte arkadan aracın vurması sonucu tamponda yaklaşık 6-7 cm uzunluğunda çok geniş olmayan çizik oluştu ( çiziğin etrafındada küçük küçük çizikler oldu). Servis tamponu tamamen boyarız diyor. Tamponu tamamen boyamanın bir sakıncası varmıdır yokmudur bilemiyorum( aracım beyaz renk), yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

2.el bölümünde arkadaslarımız araç alırken tamponlarındaki boyalara bakmazlar, bırak boyasınlar içiniz rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorumsuzzz

Merhaba
    Aracimda kasko yok. Zorunlu sigorta var. Aracn on camina dun tas sicradi ve kirildi. Trafik sigortasnda beyanla yaptirma hakkimiz varmidir?

maalesef, trafik sigortası kazaya karıştığımızda suçlu isek karşı tarafın hasarını teminat ( 22.500 ) dahilinde karşılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurkemal_61

Arkadaşlar iyi akşamlar ..19.01.2013 tarihinde oturduğum apartmanın çatısı uçtuğundan dolayı opel astra marka 2012 model aracımın ön camı, ön kaputu, sağ ön çamurluğu ve sol ön kapının tavanla birleştiği kısımda hasar oluştu. Aracım kaskoludur. Kasko yaptırdığım acenteyi aradım ve aracı servise çektiler ( kasko anlaşmalı opel servis ) ancak henüz eksper görmedi.Olayı adli makamlara ilettim tutanak tutturdum.Ayrıca binayı yapan müteahhitten şikayetçi oldum. Aracımın hasarını kasko karşılar mı? Karşılarsa aracımın değeri düşeceğinden aradaki farkı dava edersem alabilir miyim? Kasko dava edecektir ve şahıstan para talebinde bulunacaktır ve alacaktır diye düşünüyorum.O zaman şahıs kaskoya ödedim zaten diyerek bana ödeme yapmaması gerektiğini söylerse haklı mı olur? Bununla ilgili adli süreç nasıl olur ? ayrıca sigorta yaptırdığım acente evrakları getirin işlem başlatalım dedi ama kasko şirketinin hasar hattını henüz aramadım aramalı mıyım yoksa zaten acente üzerinden de süreç doğru işler mi?

aracınızın hasarını kasko karşılar, diğer sorularınız hukuki mevzuya girer.
    işlem anlaşmalı servis üzerinden işleyecektir.
    siz yeterki gereken evrakları servise bırakın

geçmiş olsun

• selam aleyküm abicim arabamı park ederken diğer arabaya biraz sürtürmüşüm diğer arabanın boyası benım arabaya geçmiş bunu nasıl geçiririz veya geçermi ?
  • bugun bi kaza gecridim aracım sol kapı sacı delindi kaza şöyle meydana geldi yol üzerinde park etmiş bir kamyonet tarzı arac vardı ancak aracın arka kısmı yola cıkmış vaziyette (ön kısmı ile kaldırım arası 30 derce acı ile park edilmiş ve arka kısmı buna baglı olarak düz değil de yan vaziyyette yolu kapamıştı) bende yanından gecerken kamyonetin sag kösesi ben aracımın sol kapı sacını deldi... aramızda kaza tespit tutanagı doldurduk. aracımdaa kasko yok zorunlu trafik sigortası var sizce nasıl bi sonuc elde ederim. yardımlarınız icinn saolun. bide kapı sacı ne kdar tuatar acaba ?
  • Herkese merhaba dün Annem PUG 207 aracıyla sert bir taşa sağ arka teker tarafından vurmuş ve plastik koruma parçasını indirtmiş resmen,bugun ise 110'la gitmeye çalışıyorum araba resmen bi tarafını yırtıyo ve park halinde sağ arka teker resmen kalkık derecesinde yarın ilk iş GÖRAL'a gitcem bu hasarı kasko karşılarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan153

selam aleyküm abicim arabamı park ederken diğer arabaya biraz sürtürmüşüm diğer arabanın boyası benım arabaya geçmiş bunu nasıl geçiririz veya geçermi ?

GÖRMEDEN CEVAP VERMEK NE DERECE DOĞRU ONU BİLMEM
    PASTA YAPTIRINIZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 28 Ocak 2013; 15:24:51 >
  • Hocam Selamlar,

Geçen ay yaz lastiklerim varken sağ ön tekeri kaldırıma çarptım. Sonra araç sağa çekmeye başladı ancak nasıl olsa kışlıkları takacağım (üzerindeki yazlıkları da bu yaz yenileyeceğim) diye üzerine düşmedim ve kışlık lastikleri taktırdım. Bundan sonra en az 10 kere rot balansa gittim ama sağa çekme sorunum düzelmedi, lastikleri yer değiştirdim (ki sıfır aldım lastikleri, 4 tane), direksiyon amortisörü hasarlı duruyordu onu değiştirdim ama sorun devam etti. 3 farklı rotçu ve servis kontrolünden sonra çare bulamayınca cumartesi günü bir şaseciye giderek ölçüm yaptırdım ve ön dingilin 6mm eğildiğini söylediler. Aracım kaldırıma çarptığım tarihte kaskoluydu, 3 gün sonra kasko bitiyor ve aynı şirketten yenileyeceğim. Bu hasarı kasko karşılar mı? Küçük bir hasar olsa sorun çıkarmazlar sanıyorum ama dingilin değişmesi, işçilik, hasar gören diğer parçaların değişmesi vs. en az 10.000TL tutuyor (4.6 Range Rover). Bir de hasarsızlık koruma klozum var (ilk hasarı hiç görmüyor, ikinci hasarda da indirimi bozmayıp aynı seviyeden devam ettiriyor), yaptırırken pert olmadığı sürece hasar ne olursa olsun geçerli dediler ama bu kadar büyük bir hasarda da geçerli olur mu (Anadolu Sigorta).

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerblak

Herkese merhaba dün Annem PUG 207 aracıyla sert bir taşa sağ arka teker tarafından vurmuş ve plastik koruma parçasını indirtmiş resmen,bugun ise 110'la gitmeye çalışıyorum araba resmen bi tarafını yırtıyo ve park halinde sağ arka teker resmen kalkık derecesinde yarın ilk iş GÖRAL'a gitcem bu hasarı kasko karşılarmı ?

tabi ki karşılar

geçiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre

Hocam Selamlar,

Geçen ay yaz lastiklerim varken sağ ön tekeri kaldırıma çarptım. Sonra araç sağa çekmeye başladı ancak nasıl olsa kışlıkları takacağım (üzerindeki yazlıkları da bu yaz yenileyeceğim) diye üzerine düşmedim ve kışlık lastikleri taktırdım. Bundan sonra en az 10 kere rot balansa gittim ama sağa çekme sorunum düzelmedi, lastikleri yer değiştirdim (ki sıfır aldım lastikleri, 4 tane), direksiyon amortisörü hasarlı duruyordu onu değiştirdim ama sorun devam etti. 3 farklı rotçu ve servis kontrolünden sonra çare bulamayınca cumartesi günü bir şaseciye giderek ölçüm yaptırdım ve ön dingilin 6mm eğildiğini söylediler. Aracım kaldırıma çarptığım tarihte kaskoluydu, 3 gün sonra kasko bitiyor ve aynı şirketten yenileyeceğim. Bu hasarı kasko karşılar mı? Küçük bir hasar olsa sorun çıkarmazlar sanıyorum ama dingilin değişmesi, işçilik, hasar gören diğer parçaların değişmesi vs. en az 10.000TL tutuyor (4.6 Range Rover). Bir de hasarsızlık koruma klozum var (ilk hasarı hiç görmüyor, ikinci hasarda da indirimi bozmayıp aynı seviyeden devam ettiriyor), yaptırırken pert olmadığı sürece hasar ne olursa olsun geçerli dediler ama bu kadar büyük bir hasarda da geçerli olur mu (Anadolu Sigorta).

hasarın rakamından çok sayısı önemli
    benimde kaskom sizinki ile aynı
    olay yerinde çekilmiş foto, yoksa olay yerinde bikaç poz foto çekip
    servisinze uğrayınız

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orijinalden alıntı: sezerblak

Herkese merhaba dün Annem PUG 207 aracıyla sert bir taşa sağ arka teker tarafından vurmuş ve plastik koruma parçasını indirtmiş resmen,bugun ise 110'la gitmeye çalışıyorum araba resmen bi tarafını yırtıyo ve park halinde sağ arka teker resmen kalkık derecesinde yarın ilk iş GÖRAL'a gitcem bu hasarı kasko karşılarmı ?

tabi ki karşılar

geçiş olsun

Ama aksın koruma parçasını indirmiş resmen eğer karşılarsa kasko arka takım değişir heralde.

• Selamlar,

29000tl ağır hasar kaydı gözüken bir araç almak istiyorum. (şimdi akıl sağlığımdan şüphe edebilirsiniz belki ama araçta böyle bir hasar yok para koparmak için yapılan bir işlem ve çok yakın arkadaşım aracını sıkıştığı için satıyor ufak tefek boyalı yerleri var onlarında nedenlerini biliyorum. Her neyse konuya döneyim) Bu araç için banka kredisi kullanırken bir problem yaşarmıyım? Ayrıca kasko yaptırmak istediğimde bir sorun teşkil edermi?
  • merhaba,
    15.01.2013 tarihinde aracımla kaza yaptım. Sol ön lastiğimde de hasar oluştuğu için, hasra gören diğer parçalarla birlikte o da değişecek. Kasko acentesi lastiğin yıpranma payının benden alınacağını söyledi. yarın arabayı teslim almaya gidecem. Şu ana kadar benimle yapılan konuşmaların hiç birinde yetkili servis hasar sorumlusu öyle birşeyden bahsedilmedi. Gittiğim zaman benden bu yönde bir talepte bulunulacak mı? bulunulması halinde ödemem gerekiyor mu ve en fazla yüzde kaçını benim ödemem gerebilir? sınırı var mıdır?

Cevap için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CHESTER_17

Selamlar,

29000tl ağır hasar kaydı gözüken bir araç almak istiyorum. (şimdi akıl sağlığımdan şüphe edebilirsiniz belki ama araçta böyle bir hasar yok para koparmak için yapılan bir işlem ve çok yakın arkadaşım aracını sıkıştığı için satıyor ufak tefek boyalı yerleri var onlarında nedenlerini biliyorum. Her neyse konuya döneyim) Bu araç için banka kredisi kullanırken bir problem yaşarmıyım? Ayrıca kasko yaptırmak istediğimde bir sorun teşkil edermi?

BANKA KREDİSİ ÇEKERKEN SORUN ARACIN KASKOSU YÜZÜNDEN ÇIKABİLİR
    AĞIR HASAR KAYDI GÖZÜKEN ARAÇTA SONRADAN PROBLEMLER ÇIKACAĞI İÇİN KASKO FİRMALARI FİYAT VERMEKTEN KAÇINIRLAR
    14 YILLIK HASARCIYIM
    ARKADASLARIMA HASARLI ARAC ALMADA YARDIMLARIM DOKUNDU
    AMA HER ALAN MUHAKKAK ZARAR ETTİ

BU İŞ PROFESYONEL İŞİ
    SİZİN ELİNİZDE BİKAÇTANE AYNI ARAÇTN OLACAK
    ONLARIN SAĞLAM YERLERİNİ BU ARACIN ASARLI YERLERİ İLE DEĞİŞTİRECEKSİNİZ Kİ O ZAMAN KAR EDEBİLESİN

BENCE ALMA

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.