HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...
2292 Cevap243763 Görüntüleme50 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     26 [28] 30 31 32 33 34 35      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1270 Mesaj
18 Kasım 2012; 10:21:16 

quote:

Orijinalden alıntı: hakonika1

Merhaba ben rent a car arabasına çarptımda sigortamda var ama arabanın sahibi yattı parası istiyorlar arabanın çalışmadığı zamanın parasını istiyorlar.Böyle bir şey var mı? varsa da veriyim mi ücretini? 180 tl

hayır böyle bir hakkı yok

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım
hasan yavuzyılmaz _ hasanyy@mynet.com

423 Mesaj
20 Kasım 2012; 16:19:38 

usta benimde bir sorum var :aracımla tek taraflı kaza yaptım beyanın falan hazırladım servis onarımın bir hafta süreceğini söyledi bu sürede araç talep etme hakkım var mi? anadolu siğorta dan yaptırmıştım kaskomu

ACEMİ BİRLİĞİ: Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ETİMESGUT/ ANKARA

769 Mesaj
20 Kasım 2012; 18:08:14 

Merhaba,

4 yıllık hasarsızlık indirimim var ayrıca poliçemde "Hasarsızlık Indirimi "Iki Hasar" Koruma Klozu (Kasko) - KZ 601" klozu bulunmaktadır. Araç park halindeyken anteni arka silecek kolu ve tamponuna hasar verilmiştir. Şuana kadar başıma böyle bir olay gelmediğinden ne yapmam gerektiğini sormak istedim. Normalde kendi cebimden verip yaptıracaktım ancak masrafının biraz fazla olduğunu öğrenince acaba kaskodan mı yaptırmalıyım diye düşündüm. Eğer bu hasarları kaskodan yaptırırsam hasarsızlık indirimim bozulur mu? polise zabıt tutturmak gerekir mi? yoksa beyanla mı yaparlar? şimdiden teşekkür ederim.

Nikon D90 18-105 VR | Sony Ps3 | Macbook | Htc Artemis | Iphone 4 | Nintendo Wii
2009 Mercedes B150

226 Mesaj
20 Kasım 2012; 19:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: diegoforlan

Merhaba,

4 yıllık hasarsızlık indirimim var ayrıca poliçemde "Hasarsızlık Indirimi "Iki Hasar" Koruma Klozu (Kasko) - KZ 601" klozu bulunmaktadır. Araç park halindeyken anteni arka silecek kolu ve tamponuna hasar verilmiştir. Şuana kadar başıma böyle bir olay gelmediğinden ne yapmam gerektiğini sormak istedim. Normalde kendi cebimden verip yaptıracaktım ancak masrafının biraz fazla olduğunu öğrenince acaba kaskodan mı yaptırmalıyım diye düşündüm. Eğer bu hasarları kaskodan yaptırırsam hasarsızlık indirimim bozulur mu? polise zabıt tutturmak gerekir mi? yoksa beyanla mı yaparlar? şimdiden teşekkür ederim.

Zararr veren belli degilse tutanak bir ise yaramaz beyanla halledebilirsiniz. Hasariniz da bozulmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

226 Mesaj
20 Kasım 2012; 19:50:04 

quote:

Orijinalden alıntı: burakbolat

usta benimde bir sorum var :aracımla tek taraflı kaza yaptım beyanın falan hazırladım servis onarımın bir hafta süreceğini söyledi bu sürede araç talep etme hakkım var mi? anadolu siğorta dan yaptırmıştım kaskomu

Evet arac talebinde bulunabilirsiniz.

423 Mesaj
20 Kasım 2012; 19:52:44 

quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

Evet arac talebinde bulunabilirsiniz.

onarım 1 hafta sürecek tutunaksiz tek taraflı bir kaza?

ve birde auto king de kaskoyla işlem yapaliyormu? mini onarım harıcınde 4-5 bölümde vuruk var hepsini aynı yerden yaptırmak istiyoruz?

ACEMİ BİRLİĞİ: Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı ETİMESGUT/ ANKARA

226 Mesaj
20 Kasım 2012; 19:57:06 

Servise biraktiniz ise, ayni zamanda autoking ayni yerde islem yapmaz. Eger servisteki kastiniz autoking ise hem hasarinizi yapar hem minionarim teminatini kullanabilirsiniz.

423 Mesaj
20 Kasım 2012; 20:07:21 

quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

Servise biraktiniz ise, ayni zamanda autoking ayni yerde islem yapmaz. Eger servisteki kastiniz autoking ise hem hasarinizi yapar hem minionarim teminatini kullanabilirsiniz.

servise veya auto kinge henüz birakmadim 4-5 bölgede hasar olduğu için servis hepsinin birlikte yapamayacağını söyledi 1 bölgeyi yapabiliyorlarmiş.

auto king ise 2 bölgeyi yapabliyor mini onarımdan.

sormak istediğin auto king kaskoyu delerek islem yapabiliyormu mini onarım hariçi?

6 Mesaj
21 Kasım 2012; 0:52:45 

Arkadaslar aranıza yenı katıldım.ama uzun zamansır su sıteyı takıp etmekteyım.2gun once basıma maddı hasarlı bır kaza geldı.taraflar arasında anlasmazlık oldugu halde her ıkı tarafta nasılsa kusur oranını tramer belırlıyecek dıyerek aramıza tutanak tuttuk.netıcesınde tramer kusuru %100 bana verdı.kaza yerı krokısını ekledım.sızce ben kusurlumuyum? kusurlu ısem sucum ne ıdı?bana bu konuda fıkırlerınızı belırtırsenız sevınırım.sımdıden herkese cok tesekkur ederım...

0

Ekteki dosya (1)

6 Mesaj
21 Kasım 2012; 0:54:12 

bu arada yazmayı unuttum ben A aracıyım.

1270 Mesaj
21 Kasım 2012; 9:03:04 

quote:

Orijinalden alıntı: karaoğlan_67

Arkadaslar aranıza yenı katıldım.ama uzun zamansır su sıteyı takıp etmekteyım.2gun once basıma maddı hasarlı bır kaza geldı.taraflar arasında anlasmazlık oldugu halde her ıkı tarafta nasılsa kusur oranını tramer belırlıyecek dıyerek aramıza tutanak tuttuk.netıcesınde tramer kusuru %100 bana verdı.kaza yerı krokısını ekledım.sızce ben kusurlumuyum? kusurlu ısem sucum ne ıdı?bana bu konuda fıkırlerınızı belırtırsenız sevınırım.sımdıden herkese cok tesekkur ederım...

0

1 nisan 2008 tarihinden beri yürürlükte olan anlaşmalı tutanak uyglamasında müşterilerimizin bazıları haklı oldukları yerde krokiyi veya olay metnini yanlış yazdıklarından suçlu konuma düşüyorlar. Bunun birçok örneği ile karşılaştım.
Bu krokiye göre siz yani A aracı B aracının yoluna çıkması sonucu kusurlu.

Gerçekten kaza böyle olmadıysa orada ışık varsa size yeşil B aracına kırmızı yanıyorsa onu da belirtmeniz ve itiraz hakkınız bulunmaktdır.

Geçmiş olsun

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım

6 Mesaj
21 Kasım 2012; 12:41:33 

OLAY MAHALLINDE ISIN YOKTUR.OLAY KROKIDE CIZILEN SEKILDE OLMUSTUR.A ARACI OLARAK BEN TUM SOLA DONUS KURALLARINA RIAYET ETMIS IKEN B ARACI BOLUNMUS YOL CIZGISINI IHLAL ETMMIS TRAFIK GUVENLIGINI TEHLIKEYE ATMIS VE KARSI GELIS SERIDINE GECEREK TERS YONDE SEYRETMEYE BASLAMISTIR.BU ESNADA DA KAZAYA SEBEBIYET VERMISTIR.LAKIM HAKLI OLAN O OLMUSTUR.YOL KAPLASINDA BOLUNMUS CIFT DUZ CIZGI DEGILDE BANKET TASI OLSAYDI YINEMI B ARACI TERS YONDE SEYREDIP OLMAMASI GEREKEN SETITTE YINE HAKLI OLACAKTI DU DUSUNDURCU DOGRUSU.
BU KONUDA YANLIS BIR DUSUNCE DE ISEM GORUSLERINIZI BENIMLE PAYLASABILIRMISINIZ.SIMDIDEN HERKESE TESEKKUR EDERIM....

1270 Mesaj
21 Kasım 2012; 12:48:07 

quote:

OLAY MAHALLINDE ISIN YOKTUR.OLAY KROKIDE CIZILEN SEKILDE OLMUSTUR.A ARACI OLARAK BEN TUM SOLA DONUS KURALLARINA RIAYET ETMIS IKEN B ARACI BOLUNMUS YOL CIZGISINI IHLAL ETMMIS TRAFIK GUVENLIGINI TEHLIKEYE ATMIS VE KARSI GELIS SERIDINE GECEREK TERS YONDE SEYRETMEYE BASLAMISTIR.BU ESNADA DA KAZAYA SEBEBIYET VERMISTIR.LAKIM HAKLI OLAN O OLMUSTUR.YOL KAPLASINDA BOLUNMUS CIFT DUZ CIZGI DEGILDE BANKET TASI OLSAYDI YINEMI B ARACI TERS YONDE SEYREDIP OLMAMASI GEREKEN SETITTE YINE HAKLI OLACAKTI DU DUSUNDURCU DOGRUSU.
BU KONUDA YANLIS BIR DUSUNCE DE ISEM GORUSLERINIZI BENIMLE PAYLASABILIRMISINIZ.SIMDIDEN HERKESE TESEKKUR EDERIM....

O ZAMAN KAZA MAHALİNİN FOTOLARINI BOLCA ÇEKİNİZ
TERS YOL LEVHALARINI DA FOTOLARINIZA EKLEYİNİZ
TRAMERE İTİRAZ EDİN

GEÇMİŞ OLSUN

6 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:58:21 

TRAMERE ITIRAZ ETME OLAYI VARMIS.EDICEMDE...KAC GUNDUR ONUN PESINDE ARASTIRIYORUM OLAYI.
BANA SOYLENEN ONCE KENDI TRAFIK SIGORTAMIN HASAR MUDURLUGUNE DILEKCE ILE ITIRAZDA BULUNUYORMUSUM.ONLARDA OLAYI DEGERLENDIRIP TRAMERE ITIRAZDA BULUNUYORLARMIS.EGER KENDI SIGORTA SIRKETIM KARSI TARAFIN SIGORTA BIRIMLERI ILE DE IRTIBATA GECIYORMUS.BUNLARLADA COZUME ULASILAMAZ ISE SIGORTA TAHKIM HEYETI VARMIS ORAYA ITIRAZ BASVURUSU YAPABILIYORMUSUM.YANI PROSEDUR BAYA UZUNMUS....
TABI BU ARADA ARACIMI DA YAPTIRAMADIM CUNKU EGER HAKLI OLDUGUMU ISPAT EDERSEM TRAMER BU ITIRAZI HAKLI GORURSE VE KUSUR ORANLARINI YENIDEN BELIRLERSE KARSI TARAFIN EKSPERLERI ARACI O HASARLI HALI ILE GORMELERI VE ONAY VERMELERI GEREKIYORMUS.BENDE ITIRAZIMIN NETICEYE KAVUSMASINI BEKLIYIP GORUCEM.BU ARADA OLANLARIDA SIZLERE AKTARICAM KI SIZINDE BASINIZA BOYLESI SACMA BIR DURUM GELIRSE KI INSALLAH KIMSENIN BASINA GELMESIN... KONUDAN VE PROSEDURDEN HABERINIZ OLSUN...
INSALLAH BIR NETICE ELDE EDEBILIRIM...SAYGILAR...

6 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:00:00 

bu yazmıs oldugum prosedure ılave olarak benım de bılmedıgım bı husus varsa sayet sızlerınde gorusleını alabılırım...bunlar edınebıldıgım gelısmeler...

6 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:01:02 

bu yazmıs oldugum prosedure ılave olarak benım de bılmedıgım bı husus varsa sayet sızlerınde gorusleını alabılırım...bunlar edınebıldıgım gelısmeler...

1270 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:37:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Cupra_R

geçen gün dönüş yasak olan bir yerden dönüş yapan bir servis arabası bana çarptı.Sonra aracımı yetkili olmayan bir servise cekdim.exper gelmiş ama rapor yarın cıkıcakmış yalnız benim merak ettiğim bir konu şu şimdi jantlarımda baya deforme var exper raporunda değişicek demezse bu jant experin dediğine göre mi tamir yapılıcak?Yani exper raporu neyse araç o şekilde tamir olmak zorunda? Birde yetkili servis bildiğiniz gibi tamir yapmaz değiştirir, acaba aracımı yetkili servisemi ceksem değişmesi için?Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şuanda hem kaskom hemde çarpan aracın sigortası elimde, sonuçda karşı taraf karşılıycak ama bu exper olayının mantığı nedir acaba?

hasar dosyası açıldığında sigorta eksper gönderir

yetkili oto servisinde hasar sorumlusu olarak çalışmaktayım
maalesef sigortalar kar marjlarını düşürmek için tia king rs gibi tamir onarım servisleri ile anaşkta
eğer jantınız çok ezik ise, tamir servisi düzeltmyecektir.
ekspere değişim için onay verecektir.
haa tamir servisi tamit ediyorum diyorsa sigortanıza itirazda bulunun
az da olsa şansınız olur

keşke yetkili servise gitseydiniz

geçmiş olsun

1270 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:40:30 

quote:

TRAMERE ITIRAZ ETME OLAYI VARMIS.EDICEMDE...KAC GUNDUR ONUN PESINDE ARASTIRIYORUM OLAYI.
BANA SOYLENEN ONCE KENDI TRAFIK SIGORTAMIN HASAR MUDURLUGUNE DILEKCE ILE ITIRAZDA BULUNUYORMUSUM.ONLARDA OLAYI DEGERLENDIRIP TRAMERE ITIRAZDA BULUNUYORLARMIS.EGER KENDI SIGORTA SIRKETIM KARSI TARAFIN SIGORTA BIRIMLERI ILE DE IRTIBATA GECIYORMUS.BUNLARLADA COZUME ULASILAMAZ ISE SIGORTA TAHKIM HEYETI VARMIS ORAYA ITIRAZ BASVURUSU YAPABILIYORMUSUM.YANI PROSEDUR BAYA UZUNMUS....
TABI BU ARADA ARACIMI DA YAPTIRAMADIM CUNKU EGER HAKLI OLDUGUMU ISPAT EDERSEM TRAMER BU ITIRAZI HAKLI GORURSE VE KUSUR ORANLARINI YENIDEN BELIRLERSE KARSI TARAFIN EKSPERLERI ARACI O HASARLI HALI ILE GORMELERI VE ONAY VERMELERI GEREKIYORMUS.BENDE ITIRAZIMIN NETICEYE KAVUSMASINI BEKLIYIP GORUCEM.BU ARADA OLANLARIDA SIZLERE AKTARICAM KI SIZINDE BASINIZA BOYLESI SACMA BIR DURUM GELIRSE KI INSALLAH KIMSENIN BASINA GELMESIN... KONUDAN VE PROSEDURDEN HABERINIZ OLSUN...
INSALLAH BIR NETICE ELDE EDEBILIRIM...SAYGILAR...

sizimn aracınıza eksper geldi ve serv ise onay verdiyse
aracınıza başlatın neden bekletyorsunuz
karşı trafın eksperinden size ne
siz kendi eksperinizle muhatapsınız
olaya hukuki bir durum dahil olursa eksperinizden hasarla ilgili tüm dökümanları fotoları vb. alacaktır zaten.

1270 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

Son 10 yıl içerisinde meydana gelen, (Trafik kazaları, İş-İşyeri, Doğal Afet, Kasko, Hayat, Hırsızlık Yangın, v.s) kazalarda, her türlü Ölümlü, Daimi sakatlık ve Yaralanmalarda, hak sahibinin mağduriyetini çok kısa bir sürede gidererek, ''Maddi Tazminat Haklarını'', sulhen yasal çerçevede çözüm arıyorsanız, mesajınızı bekliyorum

Hakkınızı Arayacağım....................

quote:

Son 10 yıl içerisinde meydana gelen, (Trafik kazaları, İş-İşyeri, Doğal Afet, Kasko, Hayat, Hırsızlık Yangın, v.s) kazalarda, her türlü Ölümlü, Daimi sakatlık ve Yaralanmalarda, hak sahibinin mağduriyetini çok kısa bir sürede gidererek, ''Maddi Tazminat Haklarını'', sulhen yasal çerçevede çözüm arıyorsanız, mesajınızı bekliyorum

Hakkınızı Arayacağım....................

473 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:05:46 

Evin önünde park halinde duran aracıma çarpıp stop lambasını kırmışlar. Servise gidip hasar kaydı açtırdım. Değişmesi için bekliyorum. Fakat dün bu defa diğer stop lambası ve o tarafta tamponda boya kalkması hasarı oluşmuş yine aynı şekilde. Ne yapmam lazım? Şimdi gidip başvursam olur mu? Herhangi bir problem çıkar mı?

1270 Mesaj
22 Kasım 2012; 17:38:22 

quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Evin önünde park halinde duran aracıma çarpıp stop lambasını kırmışlar. Servise gidip hasar kaydı açtırdım. Değişmesi için bekliyorum. Fakat dün bu defa diğer stop lambası ve o tarafta tamponda boya kalkması hasarı oluşmuş yine aynı şekilde. Ne yapmam lazım? Şimdi gidip başvursam olur mu? Herhangi bir problem çıkar mı?

sizinde şansınız yokuş bu kadar üs üste aynı hasar olur mu_?
diğer stop için de hasar kaydı olusturun

geçmiş olsun

473 Mesaj
22 Kasım 2012; 20:37:07 

quote:

sizinde şansınız yokuş bu kadar üs üste aynı hasar olur mu_?
diğer stop için de hasar kaydı olusturun

geçmiş olsun

Aynı hasar derken sol kırılmıştı ona başvuru yaptım şimdi sağ kırıldı aynı zamanda da tamponun boyası mahvoldu.

İlk defa kasko ile bir işlem yaptırıyorum. 3 4 yıldır kasko yaptırıyorum ilk defa aracıma işlem yapılıyor. Hem tedirgin oldum hem üzüldüm. Umarım exper sorun çıkarmadan bu işlemleri yaptırır.

1270 Mesaj
23 Kasım 2012; 9:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Aynı hasar derken sol kırılmıştı ona başvuru yaptım şimdi sağ kırıldı aynı zamanda da tamponun boyası mahvoldu.

İlk defa kasko ile bir işlem yaptırıyorum. 3 4 yıldır kasko yaptırıyorum ilk defa aracıma işlem yapılıyor. Hem tedirgin oldum hem üzüldüm. Umarım exper sorun çıkarmadan bu işlemleri yaptırır.

eksper neden sorun çıkarsın işleri ne
göbek bile atarlar para kazanıyoruz diye

çok geçmiş olsun

3 Mesaj
23 Kasım 2012; 23:13:33 

Arkadaşlar ben kiraladığım symbol aracın karterini deldim ve yaklasık 1 km yol gittim sonra direk tamiciye gittim karteri kaynattırdım ve aracı rent a car'a teslim ettim arada 4 gün geçti araç yolda kalmış rent a car beni aradı yaptır diyor sizce bunu ben yaptırmak zorundamıyım yoksa tamircininmi rent a carınmı hatası.

0

Ekteki dosya (1)

1270 Mesaj
24 Kasım 2012; 9:32:04 

quote:

Orijinalden alıntı: metehan6334

Arkadaşlar ben kiraladığım symbol aracın karterini deldim ve yaklasık 1 km yol gittim sonra direk tamiciye gittim karteri kaynattırdım ve aracı rent a car'a teslim ettim arada 4 gün geçti araç yolda kalmış rent a car beni aradı yaptır diyor sizce bunu ben yaptırmak zorundamıyım yoksa tamircininmi rent a carınmı hatası.

0

karteri kaynattırman hata !
aracı sizin yaptırmanız gerekiyor
keşke kaskodan işlem yaptırsaydınız.

geçmiş olsun

22 Mesaj
24 Kasım 2012; 11:52:34 

Merhabalar benim bi sorum olacaktı, şimdiden teşekkürler...
Aracım da iki gün önce durup durur ken ön konsoldan duman geldi. Bir kaç dakika geçtikten sonra yağ lambası yandı ve sağa çekip aracı durdurdum. Yağ seviyesini kontrol ettirdim, herhangi bir sorun yoktu. aracı tekrar çalıştırmayı denedim, ama araç çalışmadı. Çekiciyi çağırdım, servise götürdüm, çıkan sonuç,( bu arada aracım 2006 model toyota corolla 1.4 dizel) elektrik tesisatının tamamen yandığını söylediler. yangının sebebi, torpido kısmında bulunan bir kaçağın kısa devre yaparak tesisatın tamamen yanmıştır. Sevisin çıkardığı masraf aşağı yukarı 3.000 TL civarıdır. Avivadan yaptırdığım kasko bu tesisat yangınını karşılar mı acaba? Kasko genel bi kasko, yangın klozu var ancak tesisat yangını kapsar mı? sigortacımla yaptığım telefon görüşmesinde kapsam dışı olduğunu söyledi. Yangın olarak görülmesi için, alevli yangın olması gerektiğini söyledi. ancak bi arkadaşım, bundan bir hafta önce aynı durumun bi tanıdığının başına geldiğini ve aracının tesisatının yandığını kaskodan karşıladığını söyledi. Konuyla ilgili beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim teşekkürler...

www.bayramozukoyu.com

1270 Mesaj
24 Kasım 2012; 13:29:55 

quote:

Orijinalden alıntı: sssuvari

Merhabalar benim bi sorum olacaktı, şimdiden teşekkürler...
Aracım da iki gün önce durup durur ken ön konsoldan duman geldi. Bir kaç dakika geçtikten sonra yağ lambası yandı ve sağa çekip aracı durdurdum. Yağ seviyesini kontrol ettirdim, herhangi bir sorun yoktu. aracı tekrar çalıştırmayı denedim, ama araç çalışmadı. Çekiciyi çağırdım, servise götürdüm, çıkan sonuç,( bu arada aracım 2006 model toyota corolla 1.4 dizel) elektrik tesisatının tamamen yandığını söylediler. yangının sebebi, torpido kısmında bulunan bir kaçağın kısa devre yaparak tesisatın tamamen yanmıştır. Sevisin çıkardığı masraf aşağı yukarı 3.000 TL civarıdır. Avivadan yaptırdığım kasko bu tesisat yangınını karşılar mı acaba? Kasko genel bi kasko, yangın klozu var ancak tesisat yangını kapsar mı? sigortacımla yaptığım telefon görüşmesinde kapsam dışı olduğunu söyledi. Yangın olarak görülmesi için, alevli yangın olması gerektiğini söyledi. ancak bi arkadaşım, bundan bir hafta önce aynı durumun bi tanıdığının başına geldiğini ve aracının tesisatının yandığını kaskodan karşıladığını söyledi. Konuyla ilgili beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim teşekkürler...

KASKO TEMİNATINA GİRMEZ,
YİNE DE ACENTENİZLE GÖRÜŞÜNÜZ

22 Mesaj
24 Kasım 2012; 16:05:46 

acentayla şimdi görüşmeden geldim. tesisatın alevli yanması durumunda ki duman çıkmıştı, exper bu konuda uygun görürse ödenebileceğini söylediler. Sanırım ödeyecekler, ama pazartesi belli olacak.

www.bayramozukoyu.com

226 Mesaj
24 Kasım 2012; 17:53:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sssuvari

acentayla şimdi görüşmeden geldim. tesisatın alevli yanması durumunda ki duman çıkmıştı, exper bu konuda uygun görürse ödenebileceğini söylediler. Sanırım ödeyecekler, ama pazartesi belli olacak.

Basima boyle bir olay gelmedi. Referans olmasi acisindan gelismeden haber verirsen sevinirim. Ve ebet kaskodan yaralanabilmen gerekir. Neticede kullanici olarak senin bir ihmalin yok ise.

2982 Mesaj
26 Kasım 2012; 19:50:19 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 28 Kasım 2012; 22:27:18 >

Hepimizin izi bir dizi.

748 Mesaj
2 Aralık 2012; 23:27:41 

merhabalar arkadaşlar
99 model tipo 1.6 ie aracım var. geçen gün otoparkta bir banka çalışanı arka kapısını benim ön tampona sürtmüş ve kapısı içeri göçmüş benim tamponun tırnagını kırmış çamurluktada sürtme yapmış. herneyse otoparktaki görevliler kamera kaydını falan tutmuşlar. sürten kişi arabanın bankaya ait oldugunu bi kaza raporu düzenleyip ona götürmemi kaskosunun karşılıcagını söyledi. benim tamponun tırnakları kırık. çamurluk lokal boyayla halledilir belki ama tampon onarımı olmaz gibi. arabamda orjinal. tipo nun uzun ızgara orjinal sıfır tamponunu bulmak mümkün değil. bana karşı tarafın kaskosu nasıl çözüm sunar ? yansanayi tampon taktırmam. acaba çıkma tampon fiyatını karşılarlarmı ? yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origo35 -- 2 Aralık 2012; 23:30:49 >

6 Mesaj
6 Aralık 2012; 16:04:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurovic

Merhaba,

Aractaki eski hasari (en az 2-3 aylik) servise gotursem (ama bu kasko yili icinde gerceklesmis olan bir hasari), sigorta karsilar mi?

Cevaplamaya yardimci olursa: Hasar sonrasi tutulan herhangi bir tutanak yok. (Sanirim cevaplanmasi cok zor bir soru ?? )

876 Mesaj
6 Aralık 2012; 16:23:26 

merhaba arkadaşlar. burayı yeni buldum ve dün başımdan geçen olay hakkında önerilerinizi isteyeceğim.

tali yoldan ana yola girip tekrar solumdaki tali yola giriş yaparken)% 90 ana yoldan çıkmıştım) ana yoldan karşımdan gelen araç arabama arka sağ köşeden çarparak arka stopu kırdı ve tamponun boyasını bozdu. ikimizde yavaştık ben geçebilirim diye manevra yaptım fakat kendiside yavaş olan sürücü bana vurmamak için hiç çaba göstermeden durma mesafesi varken yavaşlamadı veya frenlemedi ve vurduktan 5-10 metre durdu sonra yanıma geldi. ben vahlanırken araba sıfır nasıl vurdun derken, karşı taraf; neden önüme çıktın benim hasarımı karşıla diye söylenmeye başlayınca, ben geçişimi %90 tamamladım sen durabilir veya vurmayabillirdin hakkımı helal etmiyorum diyerek tatsızlık olmasın diye ordan ayrıldım ve onlarda ayrıldılar. aracımda kasko yok, ve 250/300 TL civarın masrafım var karşıda masraf olduğunu sanmıyorum.

bu konuyu tahlil edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1270 Mesaj
8 Aralık 2012; 9:18:25 

quote:

Orijinalden alıntı: origo35

merhabalar arkadaşlar
99 model tipo 1.6 ie aracım var. geçen gün otoparkta bir banka çalışanı arka kapısını benim ön tampona sürtmüş ve kapısı içeri göçmüş benim tamponun tırnagını kırmış çamurluktada sürtme yapmış. herneyse otoparktaki görevliler kamera kaydını falan tutmuşlar. sürten kişi arabanın bankaya ait oldugunu bi kaza raporu düzenleyip ona götürmemi kaskosunun karşılıcagını söyledi. benim tamponun tırnakları kırık. çamurluk lokal boyayla halledilir belki ama tampon onarımı olmaz gibi. arabamda orjinal. tipo nun uzun ızgara orjinal sıfır tamponunu bulmak mümkün değil. bana karşı tarafın kaskosu nasıl çözüm sunar ? yansanayi tampon taktırmam. acaba çıkma tampon fiyatını karşılarlarmı ? yardımcı olursanız sevinirim.

karşı tarafın kaskosu değil trafik sigortasından işlem yaptıracaksınız
maalesef trafik sigortalarında yan sanayi veya muadil parça verlmekte
eksper zaten ilk önce tamir verecektir
oto kıng bu konuda uzman
belki değişmeden hallolacak

1270 Mesaj
8 Aralık 2012; 9:20:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurovic

Cevaplamaya yardimci olursa: Hasar sonrasi tutulan herhangi bir tutanak yok. (Sanirim cevaplanmasi cok zor bir soru ?? )

rapor varmı
yoksa detaylı bir beyan ve neden geciktiğinizi belirten bir yazı yazınız
kaskonuz bitmedi ise tabi ki karşılar
geçmiş olsun

7 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:43:54 

merhaba 10/12/2007 yılında aracımız çalındı kaskoya 11/12/2007 tarihinde bildirdik dosyamız açıldı esper atandı bizden bazı evraklar istediler araç kredili alındığı için temiz kağıtı alamadık banka borç ödendikten sonra veririz dedi kasko temiz kağıtı olunca öderiz bu süreç böyle devam etti banka beni arayıp borcumuzun 70bin olduğunu söylüyor kasko ise zaman aşımı diye ödeme yapmıyor banka kaskonun ödüyeceği rakama razı oldu fakat kasko ödeme yapmıyor eksik evrak sonucu olarak dosyayı kapatması normalmidir sonuçta kesinleşmiş bir alacağımız var tekrardan dosyayı açmaları mümkünmü yasalar neyi söyler yargıya başvurmamız sorunu çözermi sıgorta mı zorluk çıkarıyor ?

1270 Mesaj
12 Aralık 2012; 9:19:27 

quote:

Orijinalden alıntı: FERHATYT

merhaba 10/12/2007 yılında aracımız çalındı kaskoya 11/12/2007 tarihinde bildirdik dosyamız açıldı esper atandı bizden bazı evraklar istediler araç kredili alındığı için temiz kağıtı alamadık banka borç ödendikten sonra veririz dedi kasko temiz kağıtı olunca öderiz bu süreç böyle devam etti banka beni arayıp borcumuzun 70bin olduğunu söylüyor kasko ise zaman aşımı diye ödeme yapmıyor banka kaskonun ödüyeceği rakama razı oldu fakat kasko ödeme yapmıyor eksik evrak sonucu olarak dosyayı kapatması normalmidir sonuçta kesinleşmiş bir alacağımız var tekrardan dosyayı açmaları mümkünmü yasalar neyi söyler yargıya başvurmamız sorunu çözermi sıgorta mı zorluk çıkarıyor ?

eksik evrak oalrak dosyayı kapatması komple apatır hiç ödemez anlamına gelmez
bence konuyu avukatınıza danışınız

geçmiş olsun

21 Mesaj
12 Aralık 2012; 15:03:12 

merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.

4 Mesaj
12 Aralık 2012; 21:23:41 

ii akşamlar.karmakarışık bir hikayenin içinde buldum kendimi bir an.aracımı arkadaşıma veriyorum.oda kaza yapıp kaçıyor.ne alaka niye kaçıyor bilmiyorum ama kaçıyor.panik yapıp korkutugunu soluyor.araçla fazla ilerleyemiyor.sonra araçtan inip kaçıyor.sonra beni polis memurları buluyor.neyse karakol ifade felan.kasko hasarı karşılarmı.kısacası bu.

1270 Mesaj
13 Aralık 2012; 10:10:38 

quote:

Orijinalden alıntı: omers1

merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi sormak istiyorum
14.11.2012 de izmirde maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim
aracım 2000 model elantra aracı kendi tanışımız bir servise çektik
exper geldi raporunu yazdı %100 suçsuz bulundum.
exper parça fiyatlandırması yapmıs toplam hasar 19 bin tl çıktı
exper sigorta firmasına (aviva) bugün ön raporu göndermiş
şimdi dosya iincelemesi ne kadar sürer aracım pert görünecek büyük
ihtimalle. aracımın kasko değeri 13,500 tl o paraya almıstım zaten
nasıl bi ödeme yaparlar çok kesinti yapılır mı herkes birşey sölüyor
fiyatı kabul etmesem aracımı tamir ettirin desem ne olur ?
burda tecrübeli arkadaşlar var fikrinizi yazar mısınız herkese tşkler.

kesinti yapılmaz
aracınızın piyasa değerini araştırır ona göre ödeme yaparlar, yani 13500 civarı...
bence tamir ettirmeyin hasarlı boya yemiş bir aracı dahazor ve ucuza satersınız

geçmiş olsun

1270 Mesaj
13 Aralık 2012; 10:12:09 

quote:

Orijinalden alıntı: a.s.

ii akşamlar.karmakarışık bir hikayenin içinde buldum kendimi bir an.aracımı arkadaşıma veriyorum.oda kaza yapıp kaçıyor.ne alaka niye kaçıyor bilmiyorum ama kaçıyor.panik yapıp korkutugunu soluyor.araçla fazla ilerleyemiyor.sonra araçtan inip kaçıyor.sonra beni polis memurları buluyor.neyse karakol ifade felan.kasko hasarı karşılarmı.kısacası bu.

kasko olayı araştırır
delil toplamasında yardımcı olun
sisin durumunuz %50

yani ödemeye de bilir

21 Mesaj
13 Aralık 2012; 16:11:57 

quote:

kesinti yapılmaz
aracınızın piyasa değerini araştırır ona göre ödeme yaparlar, yani 13500 civarı...
bence tamir ettirmeyin hasarlı boya yemiş bir aracı dahazor ve ucuza satersınız

geçmiş olsun

peki hasan bey kaza izmirde oldu aile ziyaretine gitmistik ben istanbula döndüm burda çalısıyorum arac izmirde ancak telefonla arayıp sorabiliyorum durumunu. bu işlemlerin maksimum tamamlanma süresi var mı tam bi aydır bekliyorum daha ne kadar bekleyeceğimide bilmiyorum iyice mağdur oldum ortada ne aracım var ne param :S birde bana 10-11 bin lira gibi para teklif ederlerse istemiyorum o paraya muadil araç alamam aracımı yaptırın deme şansım var mı cevabın için tşk ederim.

1270 Mesaj
13 Aralık 2012; 16:36:09 

quote:

Orijinalden alıntı: omers1

peki hasan bey kaza izmirde oldu aile ziyaretine gitmistik ben istanbula döndüm burda çalısıyorum arac izmirde ancak telefonla arayıp sorabiliyorum durumunu. bu işlemlerin maksimum tamamlanma süresi var mı tam bi aydır bekliyorum daha ne kadar bekleyeceğimide bilmiyorum iyice mağdur oldum ortada ne aracım var ne param :S birde bana 10-11 bin lira gibi para teklif ederlerse istemiyorum o paraya muadil araç alamam aracımı yaptırın deme şansım var mı cevabın için tşk ederim.

sigorta aracınızı ihaleye çıkartıp fiyat araştırması yapıyor
sigortadan sigortaya değişir ama 1,5 ayı da bulur

geçmiş olsun

519 Mesaj
14 Aralık 2012; 12:51:31 

0

Sola sinyal verdim diğer araç baya gerideydi. Tam dönüşümü tamamlarken gelip vurdu.

Konuşmak ihtiyaç susmak sanattır...

1270 Mesaj
14 Aralık 2012; 13:28:17 

quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

0

Sola sinyal verdim diğer araç baya gerideydi. Tam dönüşümü tamamlarken gelip vurdu.

A ARACI KUSURLUDUR

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 20:54:28 

peki karşı aracı trafik sigortası karşılarımı.

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 20:57:26 

quote:

quote:

quote:

kasko olayı araştırır
delil toplamasında yardımcı olun
sisin durumunuz %50

yani ödemeye de bilir

peki karşı aracı trafik sigortası karşılarmı ?

4 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:04:22 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.s. -- 14 Aralık 2012; 21:06:37 >

1 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:08:18 

rent a car aracı kiraladım.kaza yapıldı ama araç rent a ruhsatlı değil,şahıs adına oldugundan ve bu durum tutanaklara geçtiğinden dolayı kasko odeme yapmadı.rent a car senede dayanarak bunu benden talep edebilirmi.icralık bi durum olurmu.

7 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:08:34 

eskperimizle görüştük şaibe ve aldatmaca vs vs yani hukiki bir yanı olmadığı sürece ödeme yapar diye düşünüyorum dedi araştırıp bilgi verecek biz haklıyız sonuçta bizden istenen evrak temiz kağıdı bunun içinde aracın değeri kadar para lazım zaten bu param olsa kredi çekmem bankanın bunu istemesi veya kaskonun tahadüt etmemesi bir hata ve kasko yuda banka kendi anlaşmalı olduğu yerden yapıyor herhangi bir yerde yargı kararı bulamadım bu konuyla ilgili sanırım ilk biz mi olucaz :)

1270 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:11:04 

quote:

peki karşı aracı trafik sigortası karşılarımı.

tramer sonucu gelsin bakalım
belli olmaz
sonuctan haberım olsun

1270 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:12:40 

quote:

Orijinalden alıntı: karışıkalışık

rent a car aracı kiraladım.kaza yapıldı ama araç rent a ruhsatlı değil,şahıs adına oldugundan ve bu durum tutanaklara geçtiğinden dolayı kasko odeme yapmadı.rent a car senede dayanarak bunu benden talep edebilirmi.icralık bi durum olurmu.

rent a car talep atmesi için ilk önce kaskoyu doğru yaptırsın

1270 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:14:48 

quote:

Orijinalden alıntı: FERHATYT

eskperimizle görüştük şaibe ve aldatmaca vs vs yani hukiki bir yanı olmadığı sürece ödeme yapar diye düşünüyorum dedi araştırıp bilgi verecek biz haklıyız sonuçta bizden istenen evrak temiz kağıdı bunun içinde aracın değeri kadar para lazım zaten bu param olsa kredi çekmem bankanın bunu istemesi veya kaskonun tahadüt etmemesi bir hata ve kasko yuda banka kendi anlaşmalı olduğu yerden yapıyor herhangi bir yerde yargı kararı bulamadım bu konuyla ilgili sanırım ilk biz mi olucaz :)

tabi yapar
arastırma sonucunu bekleyelim bakalım
sonuctan haberım olsun

261 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:51:53 

Hasan bey iyi geceler, hayırlı haftasonları.

Ben 2.el 98 model, tramer sorgulamasında 2 adet ufak kazası çıkmış 3.0 v6 bir araç almak istiyorum.

Bu aracı alırken aklımdaki en büyük soru işareti kasko yapılırmı yapılırsa bana yıllığı kaç paraya patlayacağı.

Ehliyetimde yeni olduğu için kasko bir hayli yüksek bir fiyat verecek gibi duruyor.

Zorunlu trafik sigortası ve ortalama kasko bedeli ne kadar çıkar sizce...

Şimdiden teşekkürler...

261 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:52:58 

Düzeltildi...