Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorpion4201

Selamlar park halindeki aracimin ayna camı ve stop lambasini kirmislar hasarsizlik indirimim en alt seviyede gecen yilda ufak bir kaza oldu 800 tl bit meblag kasko tarafindam karsilandi simdi merak ettigim bir iki nokta var

1) Sadece ayna camini yaptirsam 200-250 arasi bir masraf var bunu kaskoya mi yaptirayim yoksa kendi cebimden mi yaptirayim

2) Eger hem camı hemde stop lambasını yaptirirsam 500 civari masraf var bunu yaptirirsam kesin kaskodan yaptiririm ama seneye prim cok artar mi ne yapsam kararsiz kaldim ki ayna mecbur yapilacak stop idare edebilir.Kaskom Axa onerilerinizi bekliyorum

aynayi cebinizden karsilayin fari sigortadan yaptirin. yilda birkez far ge stop lambasi hasarsizligi bozmaz ama aynali cam bozar. her halukarda hasarli arac primi etkiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

Selamlar park halindeki aracimin ayna camı ve stop lambasini kirmislar hasarsizlik indirimim en alt seviyede gecen yilda ufak bir kaza oldu 800 tl bit meblag kasko tarafindam karsilandi simdi merak ettigim bir iki nokta var

1) Sadece ayna camini yaptirsam 200-250 arasi bir masraf var bunu kaskoya mi yaptirayim yoksa kendi cebimden mi yaptirayim

2) Eger hem camı hemde stop lambasını yaptirirsam 500 civari masraf var bunu yaptirirsam kesin kaskodan yaptiririm ama seneye prim cok artar mi ne yapsam kararsiz kaldim ki ayna mecbur yapilacak stop idare edebilir.Kaskom Axa onerilerinizi bekliyorum

aynayi cebinizden karsilayin fari sigortadan yaptirin. yilda birkez far ge stop lambasi hasarsizligi bozmaz ama aynali cam bozar. her halukarda hasarli arac primi etkiler.

Oncelikle bilgiler icin tesekkur ederim ancak anlamadigim stop lambasi hasarsizligi etkilemez mi bu nerde yazar policede var mi boyle bir madde.Benim policemde sukadara kadar hasarlar hasarsizligi bozmaz diye bir madde yok 150 tl ye kadar mini onarim disinda

• quote:

quote:

quote:

Oncelikle bilgiler icin tesekkur ederim ancak anlamadigim stop lambasi hasarsizligi etkilemez mi bu nerde yazar policede var mi boyle bir madde.Benim policemde sukadara kadar hasarlar hasarsizligi bozmaz diye bir madde yok 150 tl ye kadar mini onarim disinda

hasarsizligin bozulmadigi haller diye bir bolum olmasi lazim. genel anlamda
    senede bir defa radyo tetip calinmasi cam krilmasi far stop hasarlari aracinizin hasarsizligini etkilemez. bir ust kademeye cikarsiniz ancak yan dikiz aynalari cokca yasandigindan bu teminata girmiyor. vermis oldugum bilgiyi acentenizden yada axa sigortayi arayarak teyit edebilirsiniz. gecmis olsun....

• quote:

quote:

quote:

quote:

hasarsizligin bozulmadigi haller diye bir bolum olmasi lazim. genel anlamda
    senede bir defa radyo tetip calinmasi cam krilmasi far stop hasarlari aracinizin hasarsizligini etkilemez. bir ust kademeye cikarsiniz ancak yan dikiz aynalari cokca yasandigindan bu teminata girmiyor. vermis oldugum bilgiyi acentenizden yada axa sigortayi arayarak teyit edebilirsiniz. gecmis olsun....

Evet o bolumu okudum simdi teyp ve on camdan bahsetmis ancak far stop sinyal vs bir seyden bahsetmemis buyuk ihtimalle karsilamaz ozaman ayna camini degistireyim cepten stop da kalsin ya ne isterler arabalardan :-(anlamam hadi kaza olur anlarim insanlik hali oluyor bir seklilde ama benimki kasitli yapilmis belli carpma falan yok vurup kirmislar tekrardan tesekkur ederim.

• Birde İsmail bey 400-500 tl hasar dosyası acildiginda prim tahminen nekadar etkilenir gecen sene 640 tl odedim hsasrsizlik ilk kademede.
  • Sigortacım kaskoyu örneğin 39000 den yaptı. Ancak aracın piyasa değeri 42 diyelim bu durumda pert halinde hangi parayı alırım? Poliçede miktarı sigortacının değilde kendi belirlediğim rayiç üzerinden yaptırsam pert durumunda pazarlık açısından faydası olurmu? Sorma nedenim pert durumunda aracın piyasa değerinin max. yüzde 80 kadarının verildiği, poliçe bir miktar arttırılarak pazarlıkla kaybı karşıladıklarını söyleyenler var. Yoksa boşuna fazla pirimmi ödemiş oluruz?
  • quote:

Birde İsmail bey 400-500 tl hasar dosyası acildiginda prim tahminen nekadar etkilenir gecen sene 640 tl odedim hsasrsizlik ilk kademede.

prim konusunda policenizin yenilemesi geldiginde bakilabilir. nevarki busene icin primler bir hayli dengesiz. net bisi soylemeyi birakin tahminde bulunmak zor. bir sigortaci gozuyle...
    siz yinede far stibun hasarsizligi bozup bozmadigini sigortaciniza sorun. amac hasar dosyasi acnak degil. neye ve hangi teminatlara sahip oldugunuzu Bilmek... aklinizin bir kosesinde olur dusuncesindeyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

Sigortacım kaskoyu örneğin 39000 den yaptı. Ancak aracın piyasa değeri 42 diyelim bu durumda pert halinde hangi parayı alırım? Poliçede miktarı sigortacının değilde kendi belirlediğim rayiç üzerinden yaptırsam pert durumunda pazarlık açısından faydası olurmu? Sorma nedenim pert durumunda aracın piyasa değerinin max. yüzde 80 kadarının verildiği, poliçe bir miktar arttırılarak pazarlıkla kaybı karşıladıklarını söyleyenler var. Yoksa boşuna fazla pirimmi ödemiş oluruz?

fazla prim odemis olursunuz. kaskonuzda 40.000 degerinden sigortali arac alti ay sonra calindi piyasa degeri ortalama 38.000 diyelim 38.000 alirsiniz. otv ye zam geldi. prim yapti araciniz diyelim 41.000 oldu degeri 41 alirsiniz. yuksek gostersenizde alacaginiz tazminat piyasa raic bedelidir. ek aksesuar harictir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hkngzr

Sigortacım kaskoyu örneğin 39000 den yaptı. Ancak aracın piyasa değeri 42 diyelim bu durumda pert halinde hangi parayı alırım? Poliçede miktarı sigortacının değilde kendi belirlediğim rayiç üzerinden yaptırsam pert durumunda pazarlık açısından faydası olurmu? Sorma nedenim pert durumunda aracın piyasa değerinin max. yüzde 80 kadarının verildiği, poliçe bir miktar arttırılarak pazarlıkla kaybı karşıladıklarını söyleyenler var. Yoksa boşuna fazla pirimmi ödemiş oluruz?

fazla prim odemis olursunuz. kaskonuzda 40.000 degerinden sigortali arac alti ay sonra calindi piyasa degeri ortalama 38.000 diyelim 38.000 alirsiniz. otv ye zam geldi. prim yapti araciniz diyelim 41.000 oldu degeri 41 alirsiniz. yuksek gostersenizde alacaginiz tazminat piyasa raic bedelidir. ek aksesuar harictir...

Cevabınız için sağolun...

•  HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...
    OTOMOBİLLER HAKKINDA HERŞEY!!!

http://otomobillen.blogspot.com sitesinde yeni çıkan modelleri yakından takip edebilirsiniz. Sürekli güncellenen bir sitedir. Tavsiye ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eengo35

quote:

Orijinalden alıntı: eengo35

iyi akşamlar kardeş geçmiş olsun bende alman plakalı araçla bayram arefesi kazaya karişdim alman plakalı şuçlu cıkdı vhv sigorta lı araç. benim aracımda 7500 liralık hasar var kardeş benim sormak istediğim konu bu alma vhv sigorta şirket i kaç günde onay veriyor vermem gibi bir durum varmı siz kaç günde onay aldınız ben cok mağdurum arefeden beri onay bekliyom yardımcı olursanız sevinirim

merhaba arkadaşlar yorumuma cevap alamadım sorunum hala çözülemedi alman vhv sigorta dan hala onay bekliyom yasal süre ne kadar artık sabrım tükeniyor mahkemeye vermeye düşünüyom ne gibi bir yol izlemem lazım lütfen yardımcı olacak kimse yokmu

konu hakkinda bilgim yok yoksa yardimci olmayi tabiki isteriz. ama malesef..

denizci ismail bey yanıt için teşekkür ederim aracıma onay geldi ve yapıldı 6659 lira masrafı kendim ödeyim fatura yapdı şimdi alman sigorta şirket inin hesabıma yatırmasını bekliyorum kaç günde yatar bilginiz varmı tşklr

• Arkadaşlar 25.09.2012 de kaza yaptım. tramer sonucu komisyona düşmüş. Komisyon iptale alındı demiş. Tekrar tutanak girişi falan yapılacakmış... Bu durumda sonuç ne zaman belli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

Yağmurlu yolda kayarak kaldırıma çıktım ardından polis tutanağı tutturup çekiciyle aracı servise çektirdim kasko için başka yapılacak işlem varmıdır ayrıca kasko ödemede bir sıkıntı çıkarır mı?

aracınızda çok hasr var mı_?
    yani pert olacak kadar_???
  • değerli forum üyeleri ve takipçilerim, geçen hafta burun ameliyatı oldum, bu aralar foruma uğramadım
    bundan sonra daha sık görüşeceğiz

kazasız belasız günler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

değerli forum üyeleri ve takipçilerim, geçen hafta burun ameliyatı oldum, bu aralar foruma uğramadım

Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz umarım.
    Uzun zamandır cevap yazmıyordunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mteke

quote:

değerli forum üyeleri ve takipçilerim, geçen hafta burun ameliyatı oldum, bu aralar foruma uğramadım

Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz umarım.
    Uzun zamandır cevap yazmıyordunuz.

çok teşekkür ederim
    bundan sonra sık sık görüşmek üzere
  • quote:

quote:

Yağmurlu yolda kayarak kaldırıma çıktım ardından polis tutanağı tutturup çekiciyle aracı servise çektirdim kasko için başka yapılacak işlem varmıdır ayrıca kasko ödemede bir sıkıntı çıkarır mı?

Hocam baya bi oldu ben onu yazalı 3bin liralık hasar çıkardı servis kaskodan yaptırdık. Bu hasarsızlık indirimim vardı 3 kademe şimdi bu tamamen sıfırlanırmı yoksa sadece kadememi düşer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttt01 -- 3 Ekim 2012; 20:59:12 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam baya bi oldu ben onu yazalı 3bin liralık hasar çıkardı servis kaskodan yaptırdık. Bu hasarsızlık indirimim vardı 3 kademe şimdi bu tamamen sıfırlanırmı yoksa sadece kadememi düşer?

anadolu kasko da hasarsızlık koruma klozu var bu durumda kaskonuz bozulmuyor
    axa da bir alt kademeye düşüyor
    en iyisi acentenizden fikir alınız
    gecmiş olsun

• YARDIM LÜTFEN!!! .mrb geçen hafta cuma akşamı alkollü bir vatandaş arkadan aracıma çarptı.polis çağırdık bu kişinin ehliyetine 2 yıl el konuldu.benim kaskom yok.aracı servise bıraktım karşı tarafın ehliyet ruhsat ve sigorta poliçesinin fotokopisini istiyor.polis ehliyet fotokopisini vermiyor.vuran araç kiralıkmış vuran kişi hemen aracı yaptırıp teslim etmiş kiralama şirketinin bu durumdan haberi ben söyleyene kadar yoktu.şirket sigorta kaydı açtırmamı istemiyor ruhsat fotokopisi vermiyor.adamlar bugüne kadar beni oyaladı.şimdi savcılığa gidip evrakları resmi yoldan istemem gerekiyormuş.artık bu aşamadan sonra neler yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tantokur

YARDIM LÜTFEN!!! .mrb geçen hafta cuma akşamı alkollü bir vatandaş arkadan aracıma çarptı.polis çağırdık bu kişinin ehliyetine 2 yıl el konuldu.benim kaskom yok.aracı servise bıraktım karşı tarafın ehliyet ruhsat ve sigorta poliçesinin fotokopisini istiyor.polis ehliyet fotokopisini vermiyor.vuran araç kiralıkmış vuran kişi hemen aracı yaptırıp teslim etmiş kiralama şirketinin bu durumdan haberi ben söyleyene kadar yoktu.şirket sigorta kaydı açtırmamı istemiyor ruhsat fotokopisi vermiyor.adamlar bugüne kadar beni oyaladı.şimdi savcılığa gidip evrakları resmi yoldan istemem gerekiyormuş.artık bu aşamadan sonra neler yapmalıyım?

vuran kişi kusurlu ama alkollü yine sorun olmaz
    onun trafik sigortası aracınızı yaptırır
    içiniz rahat olsun
    paranız müsait değilse
    onun trafik sigortasının anlaşmalı servisine müracaat ediniz

polis neden karşı aracın ruhsatını vermiyor
    sizde hangi evraklar mevcut_???

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.