Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizde burdaki sorunla uğraşıyoruz bulabilecek olan varsa ?
    http://forum.donanimhaber.com/m_53316672/tm.htm
  • Benımde bır sorum olacak yardımcı olursanız sevınırım..Aracım pert oldu 14.5 lıra para önerdıler.Aracımın kaskodakı temınat bedelı 15.250 ama suan aracın pıyasası 16-16.5 15.25den fazla para alamazmıyım.Ayrıca aracın sovtajını kendım alabılırmıyım.Bu durumda aracın hurda degerını dusurup verecekler sanırım.Ayrıca aracın trafıkten cekılme ve vekalet ucretınden bahsedıorlar bu rakam ne kadar..?Ben verecekmısım sanırsam bunu kac gunumu alır bunlarla ugrasmam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vanhelcing -- 20 Kasım 2011; 5:10:27 >
  • şekilde kim suçludur arkadaşlar?

a aracı benim yol 6 şeritli bulvarı olmayan bir yoldu.. u dönüşü yapıp karşı yola çıkmaya kalkarken 3. şeritten gelen b aracı benim sol arkama vurdu..

aracım fiat palio şimdilik serviste duruyor diğer araçla birlikte. aracın sol arka kapısı komple göçtü..
    diğer araç da fiat ducanto servisi idi..
    tutanak tuttuk ama kazayı anlatmadık şimdilik.. imzalamadım ben de tutanağı..
    yarın serviste kazayı ya olduğu gibi yazıp imzalayacam ya da adamla bi şekilde anlaşıcaz..

karşı tarafta kasko var, sigorta var bende sadece sigorta var. ne yapmamı önerirsiniz?
    ne yapmamı önerirsiniz?

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 24 Kasım 2011; 1:24:18 >

• Orada u dönüşü yapamazsın o yüzden zaten sen kusurlu bulunursun.Bence anlaşmaya çalış.
  • iyi günler 09.11.2011 günü kaza yaptım. ana yoldan sokaga girerken diger sokaktan ana caddeye çıkan sürücü arabama çarptı. karşı taraf hatalı olduğunu kabul etti. tespit tutanağı tuttuk. karşı taraf tutanağı yazarken 09.10.2011 tarihini atmış. işin ilginç yanı o tarihte arabayı ben almamıştım. o tarihte araba başkasının üzerineydi. arabayı 15 gün önce satın aldım. şimdi ekpert geldi baktı bir fiyat verdi ama tramerden kusur oranları belli olmadı. dosya teslim edileli 12 gün falan oldu. Şimdi bu oranların açıklanması bu kadar uzun sürmesi normal mi?. yada tarihte ki hatadan dolayı mı bu gecikme? dosya sonuçlanmadan dosyayı düzelttirebilir miyim? Arabam hyndai accent 2002 model sigorta şirketim SBN. karşi tarafın sigorta şirketi ise güneş sigorta. ben şimdi bu dosyanın takibini nasıl yapcam nerde ne durumda bilemiyorum. araba 12 gündür sanayide işleme başlatsam cebimden gidecek die korkuyorum. bu olayı nasıl çözecem 10 gündür kafayı yedim. bide muhattap olarak kimi aramalıyım?

• Hocam türkiyede servisi filan olmayan özel ithalat bir arac sigortalı arka tampon ve motor pistonu hasarli perte mi cikar yoksa tamir edilirmi parcasi türkiyede bulunmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fletchz

iyi günler 09.11.2011 günü kaza yaptım. ana yoldan sokaga girerken diger sokaktan ana caddeye çıkan sürücü arabama çarptı. karşı taraf hatalı olduğunu kabul etti. tespit tutanağı tuttuk. karşı taraf tutanağı yazarken 09.10.2011 tarihini atmış. işin ilginç yanı o tarihte arabayı ben almamıştım. o tarihte araba başkasının üzerineydi. arabayı 15 gün önce satın aldım. şimdi ekpert geldi baktı bir fiyat verdi ama tramerden kusur oranları belli olmadı. dosya teslim edileli 12 gün falan oldu. Şimdi bu oranların açıklanması bu kadar uzun sürmesi normal mi?. yada tarihte ki hatadan dolayı mı bu gecikme? dosya sonuçlanmadan dosyayı düzelttirebilir miyim? Arabam hyndai accent 2002 model sigorta şirketim SBN. karşi tarafın sigorta şirketi ise güneş sigorta. ben şimdi bu dosyanın takibini nasıl yapcam nerde ne durumda bilemiyorum. araba 12 gündür sanayide işleme başlatsam cebimden gidecek die korkuyorum. bu olayı nasıl çözecem 10 gündür kafayı yedim. bide muhattap olarak kimi aramalıyım?

kazaraporundaki tarih değişmedi ise oly aleyhinize sonuçlanır

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

şekilde kim suçludur arkadaşlar?

a aracı benim yol 6 şeritli bulvarı olmayan bir yoldu.. u dönüşü yapıp karşı yola çıkmaya kalkarken 3. şeritten gelen b aracı benim sol arkama vurdu..

aracım fiat palio şimdilik serviste duruyor diğer araçla birlikte. aracın sol arka kapısı komple göçtü..
    diğer araç da fiat ducanto servisi idi..
    tutanak tuttuk ama kazayı anlatmadık şimdilik.. imzalamadım ben de tutanağı..
    yarın serviste kazayı ya olduğu gibi yazıp imzalayacam ya da adamla bi şekilde anlaşıcaz..

karşı tarafta kasko var, sigorta var bende sadece sigorta var. ne yapmamı önerirsiniz?
    ne yapmamı önerirsiniz?

raporu sonradan değiştirmeyn
    neyse onu yazın

• quote:

Orijinalden alıntı: vanhelcing

Benımde bır sorum olacak yardımcı olursanız sevınırım..Aracım pert oldu 14.5 lıra para önerdıler.Aracımın kaskodakı temınat bedelı 15.250 ama suan aracın pıyasası 16-16.5 15.25den fazla para alamazmıyım.Ayrıca aracın sovtajını kendım alabılırmıyım.Bu durumda aracın hurda degerını dusurup verecekler sanırım.Ayrıca aracın trafıkten cekılme ve vekalet ucretınden bahsedıorlar bu rakam ne kadar..?Ben verecekmısım sanırsam bunu kac gunumu alır bunlarla ugrasmam..

aracınızı hasarlı olarak aabilirsiniz isterseniz üzerine 1000-2000 eklyip o halde de satabilirsiniz
    eğe sigortaya bırakırasanız 1 günü alır vekalet tarfik
    haa büyük şehirde 2 günü de bulabilir
    fiyat ititraz etme hakkınız var acenteniz baskı yapsın

çok geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe74

quote:

Orijinalden alıntı: efe74

Yıkamacı sağolsun silerken kadranın camını çatlatmış.Servisi aradım kadran komple geliyormuş.800 TL dediler.Kasko bunu karşılar mı acaba?

Hasan bey cevap alabilecek miyiz acaba?

kakonuzda maalesef teminat dışı
    yıkama servisinin işyeri sorumluluk sigorta teminatlarına bakınız belki işyeri sigortası karşılayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Hocam türkiyede servisi filan olmayan özel ithalat bir arac sigortalı arka tampon ve motor pistonu hasarli perte mi cikar yoksa tamir edilirmi parcasi türkiyede bulunmuyor

Hocam sunada bir yardimci olsan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_55143775/tm.htm

hocam şu konuya bir bakarmısın ? yapılırmı masrafımız ne olur ?

plaka değişecek kaskoda yeniden düzenlenecek. acaba kaskoya kitlesek mi ?

yeni kasko açılacak eski kasko iptal olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

http://forum.donanimhaber.com/m_55143775/tm.htm

hocam şu konuya bir bakarmısın ? yapılırmı masrafımız ne olur ?

plaka değişecek kaskoda yeniden düzenlenecek. acaba kaskoya kitlesek mi ?

yeni kasko açılacak eski kasko iptal olacak

resimlerde çok fazla beli olmuyır
    kaskonuzun mini onarım teminatından yararlanın
    otokıng servisine müracaat ediniz

gecmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

dostlar burda fikir alışverişi yapıyoruz
    özellikle reklama girmeyelim
    bazı yeni üyeler kendi acentelerinin reklamını yapıyor
    hoş değil
    kazasız günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 1 Aralık 2011; 14:23:05 >
  • quote:

quote:

Hocam türkiyede servisi filan olmayan özel ithalat bir arac sigortalı arka tampon ve motor pistonu hasarli perte mi cikar yoksa tamir edilirmi parcasi türkiyede bulunmuyor

Hocam sunada bir yardimci olsan

türkiyede sigortanın anlaşmalı olduğu otokıng servisi vb. servisler var
    tamir yapılır

geçmiş olsun

• merhaba.

ben ana yolda ilerlerken dörtlü kavşaktaki kırmızı ışıkta durdum. yeşil ısık yandığından harekete geçtim ve o anda yan yoldan kırmızı ışık ihlali parak hızlı bir şekilde önümden yan yola geçmek isteyen araca çarptım. hemen olay yeri fotoğrafklarını çektim. yanımızda kaza tespit tutanağı olmadığı için, karşı tarafta ben hatalıyım aracının hasarını karşılıcam deyince sadece isim soyad ve telefonunu alarak (tutanağı sonrasında tutarız diyerek) ayrıldık.
    suadan karşı taraf telefonlarıma cevap vermiyor.. olay yerinde mobese kamerasıda var.
    hasar: benim araçta ön tamponun değişmesi gerek.
    soru 1: kaskoya böyle böyle bir olay oldu karşı taraf telefonlarımı açmıyor, herhalde yaptırmayacak, tutanakta yok, kaskomdan yaptırabilirmiyim bunu? (kaskolar karşı taraf olmadan hasarı karşılarmı?)
    soru 2: eğer kasko karşılamıyor ise savcılığa sikayette bulunsam (plakası ismi ve soyadı var) bir sonuç alabilirmiyim?
    soru 3: başka bir çözüm yolu varmı?

teşekkürler...

• eşim aracıyla önüne birden ara sokaktan çıkan bisikletli çocuğa çarpmış. bisikleti yerinden kaldırdıkları için polis kaza tutanağı tutamam demiş. karakolda ifade aldılar. çocuğun kolu kırılmış, aracın kaputu çökmüş ve tamponu çökmüş. komple boyanması gerekiyor. hasarsızlığı bozmadan kaskodan yaptırabilir miyiz?
  • merhaba, güneş sigortadan full kaskolu aracımı çarptım. kasko değeri 25 000, servis 11 - 13 000 arası hasar öngördü. bu durumda pert istemem mantıklı olur mu? pert durumunda ödeme hangi miktarda olur? hava yastıkları açılmadı, ancak ön aks kırık aracın değeri 25 000 civarı, yetkili servis onarımından sonra satışta çok kaybım olur mu? yanıtlarsanız sevinirim
  • Hasan ustam benibde bir sorunum olacak gece saat 3,5 ta kaza yaptım tek taraflı maddi hasar dağ yolunda yol sıtabilize yol du hava yağmurluydu görüş açısı az dı şehir merkezine 3 kilometre içerdeydim arabayı toprak kayması nedeniyle 2m derinliğinde bir dereye yuvarlandım benim sorum şu arac MAPFRE sigortalı.. sokak lambası yok dağdayım tel çekmiyor ulaşım sıfır alkolsüzüm aractan çıkıp yaya karanlıkta dağda merkeze varmam 2,5 saatimi aldı kimseye haber veremedim ıslandım üşüdüm şoka girdim vesayire vesayire duş alıp karnımı doyurdum saat 08:30 gibi başka bir araçla olay yerine geldim tel çekmediği için tekrar geri tepeye çıktım oradan aradım jandarma bölgesi imiş aradığım saat 08:45 jandarma saat 10.00 da geldi raporda saat 09:00 da bildirdiğimi yazmış jandarma yani 6 saat desek aradaki farkı. bu sebeplerden dolayı aracımı kaskodan yaptırtabilirmiyim yada kasko ödeme yaparmı büyük ihtimale araç pert de çıkabilir :((

• iyi güler hasan bey 2 gün önce karşıdan gelen araca çarpmamak için direksiyon kırıp hafifçe ortadaki adaya çıktım tamponun alt önü kırıldı radyatör biraz yamulmuş emniyet kemeri takılı olduğu için airbag açıldı hernekadar sertte vurmasak mapfree yol yardım ile çekici çağırdım aracı reno servisine aldırttım poliste orda tutanağını tuttu tutanakla alkol muayene sonucu vs tüm belgerleri servise verdim dosya açıldı exper gelmiş bakmış ilk önce 8.5 fatura çıkarmışlar tenzilat ile 7500 e düşürmüşler exper raporunu hazırlayıp göndermiş ancak aracın pert olma durumu olabileceğinden bahsediliyor araç 2003 model 1.6 renault megane expression poliçe değeri 16.850 tramer değeri 17.750 şimdi 7500 için araç mı pert edilir açıkçası ben yaptırmalarını istiyorum aracımı seviyorum yeni almak gibi bir niyetim yok yaptırsalar binerim bu durumda izlemem gereken yol nedir

saygılar

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.