Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: greenrain

hasan bey benim ciddi sandığım bir sorunum var. aracım honda civic hb 1996. hararet göstergesini takip etmediğimden araç hararet yapmış ve yoldayken birden stop etti ve kaputtan buhar fışkırdı. arabaya ne kadar su koyarsak koyalım para etmedi. acaba contası mı yanmıştır. birde su karıştıysa motor gitti falan diyorlar. acaba bunun aslı nedir. şimi durum bu iken bu araba kaça temiz çıkar. motor inecek diyorlar motor açıldı mı 5 bin tl falan filan diyoalr. zaten arabanın kendisi ne kadar. çok moralim bozuk. arabadan anlamama zaten yeni almıştım. ne contasıdır bilmiyorum. araba soğuduktan sonra bi daha marşa bastık ve motor çalıştı, gaz verince de gaz aldı ama diyorlar ki normal çalışır ama biraz daha tutsan buhar fışkırtır yine iş bitmiş diyorlar. contanın yanması bu kadar büyük hasar yapar mı. yağa su karışmak ne demek. bu duurmlarda ucuz yoldan bir çıkış yok mu acaba. bu arada hararet en üste çıkmış göstergede ben dikkat etmemişim.şimiden teşekkür eedrim.

uzmanlık alanım hasar
    üzüm üzüme baka baka kararır misali
    serviste oldupumuzdan az buçuk fikir edinebiliyoruz
    motor kapak sökülecek conta değişecek vb. hasar gören parçalar onarılacak

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: teknosasa

İyi günler aracımla kaza geçirdim.Eksper geldi ve ağır hasarlı dedi.Ve sigortaya yolladı sigortanın bunu red etmesi gibi bir durum olabilir mi?

kaza raporunda uygunsuz bir durum var mı
    poliçenizde prim sorunu var mı

karşı aracın itirazı vb durumlar var mı

herhangi bir sorun yoksa kabul edilir tabi ki

geçmiş olsun
  • ilginize teşekkürler hasan bey servis 23 milyar masraf çıkardı maalesef kasko parayı ödemiyo (durum biraz karışık benim hatam var) tamamını ben ödiyecegim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercedes e200

ilginize teşekkürler hasan bey servis 23 milyar masraf çıkardı maalesef kasko parayı ödemiyo (durum biraz karışık benim hatam var) tamamını ben ödiyecegim

sizin hatanız nedir
    alkol
    ehliyetsizlik vb.._???
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknosasa

Kazada %100 suclu goruluyorum fakat zincirleme kaza oldu.diger araçları trafik sıgortamdan yaptırıyorum kendımınkını kaskodan.

çok geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

sizin hatanız nedir
    alkol
    ehliyetsizlik vb.._???

Hiçbiri :) olayın şokuyla olay yerini terk etmek.

edit:duvara çarptım arabaya çarpsaydım olay yerinden ayrılmazdım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercedes e200 -- 3 Ekim 2011; 1:05:23 >
  • hasan bey
    %50 kusur ordanıyla aracım bir hasar onarım merkezine çekilmişti masraf miktarı sanayide yaptırılırsa 7,8 milyar civarı orjinal parça serviste yaptırılırsa 11 milyar bu paranın yarısını sigorta şirketinden nakit olarak alıp aracımın hurdasını satıp nakiti de üstüne ekleyip öyle araç almak istiyorum aracı yaptırmayla uğraşmak istemiyorum araç 11 12 bin piyasa değeri olan bir araç %50 kusur durumunda perte çıkıyor mu ben aracı yaptıracak gücüm yok kalan yüzde elliyi ödeyecek gücüm yok.

edit:

Servisin çıkarttığı masraf Araçta 8000 TL parça 2000 TL de işçilik masrafı çıkmış aracın zaten değeri 10.600 kasko değeri 11 bin 12 binde piyasa değeri ama servisteki adam normalde 5.5 karşılamaları lazım ama onlar bunu düşürür 3.5 a kadar diyordu, sigorta şirketini şimdi 1750 veririrz demiş, teklif ettiği miktara nasıl oluyorda bu kadar düşebiliyor, itiraz nasıl itiraz edebilirim, rakama itiraz edersem yükseltebilirler mi ? Aractaki hasar bedeli en azından 7,8 milyar bana neden 4 vermiyorlarda 1750 veriyorlar böyle saçma iş mi olur bunu nasıl düzeltebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntonioMontana -- 26 Eylül 2011; 14:31:16 >

• Merhaba hasan bey 1994 kia sephia aracımı 1 ay önce kasko yaptırdım şuanda satıyorum ön camda ufak bir çatlak var onu kaskodan yaptırıcam far ve sinyallerimde çatlak acaba onlarıda kaskodan değiştirebilirmiyim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: AntonioMontana

hasan bey
    %50 kusur ordanıyla aracım bir hasar onarım merkezine çekilmişti masraf miktarı sanayide yaptırılırsa 7,8 milyar civarı orjinal parça serviste yaptırılırsa 11 milyar bu paranın yarısını sigorta şirketinden nakit olarak alıp aracımın hurdasını satıp nakiti de üstüne ekleyip öyle araç almak istiyorum aracı yaptırmayla uğraşmak istemiyorum araç 11 12 bin piyasa değeri olan bir araç %50 kusur durumunda perte çıkıyor mu ben aracı yaptıracak gücüm yok kalan yüzde elliyi ödeyecek gücüm yok.

edit:

Servisin çıkarttığı masraf Araçta 8000 TL parça 2000 TL de işçilik masrafı çıkmış aracın zaten değeri 10.600 kasko değeri 11 bin 12 binde piyasa değeri ama servisteki adam normalde 5.5 karşılamaları lazım ama onlar bunu düşürür 3.5 a kadar diyordu, sigorta şirketini şimdi 1750 veririrz demiş, teklif ettiği miktara nasıl oluyorda bu kadar düşebiliyor, itiraz nasıl itiraz edebilirim, rakama itiraz edersem yükseltebilirler mi ? Aractaki hasar bedeli en azından 7,8 milyar bana neden 4 vermiyorlarda 1750 veriyorlar böyle saçma iş mi olur bunu nasıl düzeltebiliriz?

Ayrıca ben aracın hurda halini satmak için bir şey beklemelimiyim yoksa direk noterden satışı verip sonramı %50 paramı almayı beklemeliyim tamirci bana beklememi söyledi benimde acil nakite ihtiyacım var bana satarsam ölü para vereceklerini söyledi ?

• quote:

quote:

hasan bey

edit:

Ayrıca ben aracın hurda halini satmak için bir şey beklemelimiyim yoksa direk noterden satışı verip sonramı %50 paramı almayı beklemeliyim tamirci bana beklememi söyledi benimde acil nakite ihtiyacım var bana satarsam ölü para vereceklerini söyledi ?

ben ce sıkıntıya girme

• quote:

quote:

quote:

hasan bey

edit:

ben ce sıkıntıya girme

yani ne yapayım bu durumda aracı satmadan bekleyeyim mi, bana şu durumda sigorta şirketi 3.5 tl vermek zorunda değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tthesun34

Merhaba hasan bey 1994 kia sephia aracımı 1 ay önce kasko yaptırdım şuanda satıyorum ön camda ufak bir çatlak var onu kaskodan yaptırıcam far ve sinyallerimde çatlak acaba onlarıda kaskodan değiştirebilirmiyim teşekkürler

tabi ki
    ön cam kaskoyu bozmaz
    lakin yeni araba alacaksanız
    o araca kaskonuz geçirebilirsiniz
  • Herkese merhabalar

Çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım ve canım inanılmaz sıkkın

yaklaşık 2 sene önce aldığım aracı satmaya karar verdim ve bi arkadaşla anlaştık

bugün arkadaş dediki tramerde 3 hasar görünüyor ben almaktan vazgeçtim dedi

hasarların tarihlerine baktığımda şöyle bir durum mevcut...araç 2007 model..trafiğe çıkış tarihi 2006 eylül olmasına rağmen;

trafiğe çıkş tarihinden 4 ay önce ve 7 ay önce kaza yapmış :) belnaldıktan sonra 1 tane yaptım ama bu 2 tanesine anlam veremedim

şasi no dan sorgulasam da çıkıyor bu durum

şimdi siz bana 'böyle bi arabayı niye aldınız?' diyebilirsiniz ama ekspertiz raporunda da bişey yoktu..

neden olabilir bu durum bir türlü anlam veremiyoruz...

tramerin hatası olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vtecmaniaa

Herkese merhabalar

Çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım ve canım inanılmaz sıkkın

yaklaşık 2 sene önce aldığım aracı satmaya karar verdim ve bi arkadaşla anlaştık

bugün arkadaş dediki tramerde 3 hasar görünüyor ben almaktan vazgeçtim dedi

hasarların tarihlerine baktığımda şöyle bir durum mevcut...araç 2007 model..trafiğe çıkış tarihi 2006 eylül olmasına rağmen;

trafiğe çıkş tarihinden 4 ay önce ve 7 ay önce kaza yapmış :) belnaldıktan sonra 1 tane yaptım ama bu 2 tanesine anlam veremedim

şasi no dan sorgulasam da çıkıyor bu durum

şimdi siz bana 'böyle bi arabayı niye aldınız?' diyebilirsiniz ama ekspertiz raporunda da bişey yoktu..

neden olabilir bu durum bir türlü anlam veremiyoruz...

tramerin hatası olabilir mi?

eylül 2006 çıkışlı araçlar 2007 olması gayet normal
    benim anlamadığım şaseden bakmanıza rağmen trafiğe çıkış tarihinden önce kazası olmas...!
    siz aracı nerden aldınız galeriden mi yetkili bayiden mi
    sıfır mı aldınız
    trafikten kayıtlarına bakınız

haber bekliyorum

• abi ben 2. el aldım ama şimdi bi sigortacıya gidiyorum danışmak için...trafik kayıtlarına ordan bakarım heralde
  • quote:

abi ben 2. el aldım ama şimdi bi sigortacıya gidiyorum danışmak için...trafik kayıtlarına ordan bakarım heralde

haberim olsun lütfen
  • Merhaba,

Kazasız günler diliyorum herkese..

Satın alacağım araçta ufak bir hasar (500 tl civarı) var, sahibi kendi sigortasından yaptırabilecegini söyledi ve bu şekilde anlaştık. Şimdi araç serviste bugün eksper gelecekmiş. Eksper onaylayıp işlem başladıktan sonra üstüme alabilir miyim aracı acaba? Bana servisten dedikleri aracın şu anki sahibi kaskoyu bir süre iptal etmesin sorun çıkmaz şeklinde.. Sigortanın sonradan kabul etmeme gibi bir durumu olur mu?

Tşkler..
  • quote:

quote:

abi ben 2. el aldım ama şimdi bi sigortacıya gidiyorum danışmak için...trafik kayıtlarına ordan bakarım heralde

haberim olsun lütfen

İyice keşmekeş oldu olay :)

önce bi sigortacıya gittim.arkadaş dedi ki 'trafik sigortsını nerden yaptırdıysa ilk sahibi orayı ara' dedi

daha önceden edindiğim bilgilerle güven sigortayı aradım. bizde hasar kaydı yok trameri arayın dedi

trameri aradım onlar da diyor ki bizim burda kayıt değiştirme gibi bi durumumuz yok sigortanızdan yetkili biriyle görüşün dedi

sigortayı tekrar aradım 2006 da trafiğe çıkmış arabanın ilk trafik sigortasının 2007 eylülde yapıldığını söyledi :)

orda film koptu :D dedim yahu hangi galeri 0 araba satarken trafik sigortasını yaptırmadan verir mi? dedim...bişey diyemedi

sinirlerim alt üst olduğundan fazla da karşı tarafı üzmek istemedim...sonuçta ordaki çalışan...

ama ortada bi hata var nasıl bi yol izlicem hala muallaktayım

tramerin bilgi servisine mail atıyorum şimdi inş olumlu bi adım atılır yoksa kafayı yiyicem...bugün müşterim resmen vazgeçti arabamı almaktan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtecmaniaa -- 5 Ekim 2011; 11:38:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilmescomp

Merhaba,

Kazasız günler diliyorum herkese..

Satın alacağım araçta ufak bir hasar (500 tl civarı) var, sahibi kendi sigortasından yaptırabilecegini söyledi ve bu şekilde anlaştık. Şimdi araç serviste bugün eksper gelecekmiş. Eksper onaylayıp işlem başladıktan sonra üstüme alabilir miyim aracı acaba? Bana servisten dedikleri aracın şu anki sahibi kaskoyu bir süre iptal etmesin sorun çıkmaz şeklinde.. Sigortanın sonradan kabul etmeme gibi bir durumu olur mu?

Tşkler..

Faturaı kesilsin o zaman üzerinize alabilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

haberim olsun lütfen

İyice keşmekeş oldu olay :)

önce bi sigortacıya gittim.arkadaş dedi ki 'trafik sigortsını nerden yaptırdıysa ilk sahibi orayı ara' dedi

daha önceden edindiğim bilgilerle güven sigortayı aradım. bizde hasar kaydı yok trameri arayın dedi

trameri aradım onlar da diyor ki bizim burda kayıt değiştirme gibi bi durumumuz yok sigortanızdan yetkili biriyle görüşün dedi

sigortayı tekrar aradım 2006 da trafiğe çıkmış arabanın ilk trafik sigortasının 2007 eylülde yapıldığını söyledi :)

orda film koptu :D dedim yahu hangi galeri 0 araba satarken trafik sigortasını yaptırmadan verir mi? dedim...bişey diyemedi

sinirlerim alt üst olduğundan fazla da karşı tarafı üzmek istemedim...sonuçta ordaki çalışan...

ama ortada bi hata var nasıl bi yol izlicem hala muallaktayım

tramerin bilgi servisine mail atıyorum şimdi inş olumlu bi adım atılır yoksa kafayı yiyicem...bugün müşterim resmen vazgeçti arabamı almaktan

ben aracınızın çalıntı çenç vb durumlu olmasından korkuyorm

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.