Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sbn sigorta (şekerbank sig) aradı çıkma parçalarla parça değişimi önerdi bende nasıl olsa avukat işine girdik sizide listeye yazalım dedim kesinlikle kabul etmedim ben varya bunların.............
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansah

Hasanyy bey geçtiğimiz pazar akşamı aracıma arkadan bir minibüsün çarpması sonucu bir kaza oldu, bu çarpma sonucu ben de önümdeki araca arkadan çarptım. Öndeki araçta bir hasar oluşmadı fakat benim aracımın sağ farı kırıldı. Bunun haricinde de aracımın arka tarafında , bana çarpan minibüsün oluşturduğu ciddi bir hasar oluştu.Öndeki aracın sürücüsü kendi aracında bir hasar olmadığı için kaza yerinden ayrıldı, ben de bana arkadan çarpan minibüs ile kaza tespit tutanağı tuttum. birgün sonra da aracımı tanıdğım bir arkadaşımın özel servisine çektim ve sigortaya kaza bildirmini yaptık. Aynı gün akşam üzeri exper servise gelmiş ve evrakları alıp aracın resimlerini çekmiş . Aracımın ön tarafında oluşan hasarın ( sağ farım kırık) karşılanmayacağını söylemiş. Arkamdan vuran aracın sebep olduğu bu hasarı da sigortanın karşılaması gerekmez mi, veya bu hasarı da karşılamaları için ne gibi bir yol izlememizi tavsiye edersiniz. ( bu arada aracımın kaskosu yok , bana çarpan aracın trafik sigortasıyla(Güven Sigorta) muhattapız.)

hasayy bey yeni bir gelişme oldu , tekrar sizin fikrinize ihtiyacım var.
    Geçtiğimiz pazar günkü kazadan sonra pazartesi günü sigortaya bildirimde bulunduk ve aynı gün akşam üzeri exper gelip evrakları alıp , aracın resimlerini çekip gitmişti. Perşembe günü aracımın bulunduğu servise tekrardan başka bir exper gelmiş ve o da aracı inceleyip resimlerini çekmiş. Tamirci arkadaşım gelen expere , "bir sorun mu var neden exper değişti başka bir exper geldi" diye sormuş , gelen exper de ; dosya şüpheli bulunmuş olabilir bu nedenle başka bir firmadan ikinci bir exper istenmiş olabilir demiş ve gitmiş. Hasan bey aracım 1 haftadır serviste bekliyor ve onay gelmediği için henüz hiçbirşey yapılamıyor. Dosyayı inandırıcı bir hale getirmek için ne yapmamız gerekiyor, sigorta şirketinin bu işi bu kadar uzatmaya hakkı var mı, neticede aracımı kullanamıyorum ve mağdur ediliyorum. Bir de kazanın oluştuğu kavşakta mobese kamerası var , experin bu görüntüyü izleme durumları varmıdır acaba? Süreci hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mıdır acaba, önerilerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JCRSO

arkadaşlar sbn sigorta (şekerbank sig) aradı çıkma parçalarla parça değişimi önerdi bende nasıl olsa avukat işine girdik sizide listeye yazalım dedim kesinlikle kabul etmedim ben varya bunların.............

kusura bakmayınız geç cevap verdim
    aslına bakarsanız laf oldun diye ezbere cevap vermeyeyim dedim
    yedek parçada bulunan arkadaşımla paylaştım, hem o hemde benim ortak düşüncem bu aracın birkaç kalem daha parçasının çıkacağıdır.
    mesela; emniyet kemerleri germiş olabilir
    listede görmedim.!

aracınızın değeri 11000 civarında
    bu durumda pert konuşulabilir

ama, aracınızın masrafı 8000 de olsa pert kararı sigorta firmasının tasarrufundadır

gelişmelerden haber vermenizi rica ederim

kesinlikle kabul etmeyiniz, acenteniz de baskı yapsın

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

arkadaşlar sbn sigorta (şekerbank sig) aradı çıkma parçalarla parça değişimi önerdi bende nasıl olsa avukat işine girdik sizide listeye yazalım dedim kesinlikle kabul etmedim ben varya bunların.............

yedek parçada bulunan arkadaşımla paylaştım, hem o hemde benim ortak düşüncem bu aracın birkaç kalem daha parçasının çıkacağıdır.
    listede görmedim.!

ama, aracınızın masrafı 8000 de olsa pert kararı sigorta firmasının tasarrufundadır

acentey baskı yapmam çünkü kaskom değil karşı tarafın zorunlu trafik sigortası 100 de 100 karşı taraf suçlu olduğundan onlar ödeyecek,14 gün geçdi daha pertmi nebelli değil benim merak ettiğim sizin kendi aracınız olsa ne yol izlerdiniz,mesala pert etmezlerse reno maise çekip tekrardan kontrol isteme hakına sahipmiyim ne bileyim detaylı olasılıkları ve yapabileceklerimi yazarmısınız,hem bunu okuyanlarada güzel bir örnek olur hasan bey

• quote:

quote:

Hasanyy bey geçtiğimiz pazar akşamı aracıma arkadan bir minibüsün çarpması sonucu bir kaza oldu, bu çarpma sonucu ben de önümdeki araca arkadan çarptım. Öndeki araçta bir hasar oluşmadı fakat benim aracımın sağ farı kırıldı. Bunun haricinde de aracımın arka tarafında , bana çarpan minibüsün oluşturduğu ciddi bir hasar oluştu.Öndeki aracın sürücüsü kendi aracında bir hasar olmadığı için kaza yerinden ayrıldı, ben de bana arkadan çarpan minibüs ile kaza tespit tutanağı tuttum. birgün sonra da aracımı tanıdğım bir arkadaşımın özel servisine çektim ve sigortaya kaza bildirmini yaptık. Aynı gün akşam üzeri exper servise gelmiş ve evrakları alıp aracın resimlerini çekmiş . Aracımın ön tarafında oluşan hasarın ( sağ farım kırık) karşılanmayacağını söylemiş. Arkamdan vuran aracın sebep olduğu bu hasarı da sigortanın karşılaması gerekmez mi, veya bu hasarı da karşılamaları için ne gibi bir yol izlememizi tavsiye edersiniz. ( bu arada aracımın kaskosu yok , bana çarpan aracın trafik sigortasıyla(Güven Sigorta) muhattapız.)

hasayy bey yeni bir gelişme oldu , tekrar sizin fikrinize ihtiyacım var.
    Geçtiğimiz pazar günkü kazadan sonra pazartesi günü sigortaya bildirimde bulunduk ve aynı gün akşam üzeri exper gelip evrakları alıp , aracın resimlerini çekip gitmişti. Perşembe günü aracımın bulunduğu servise tekrardan başka bir exper gelmiş ve o da aracı inceleyip resimlerini çekmiş. Tamirci arkadaşım gelen expere , "bir sorun mu var neden exper değişti başka bir exper geldi" diye sormuş , gelen exper de ; dosya şüpheli bulunmuş olabilir bu nedenle başka bir firmadan ikinci bir exper istenmiş olabilir demiş ve gitmiş. Hasan bey aracım 1 haftadır serviste bekliyor ve onay gelmediği için henüz hiçbirşey yapılamıyor. Dosyayı inandırıcı bir hale getirmek için ne yapmamız gerekiyor, sigorta şirketinin bu işi bu kadar uzatmaya hakkı var mı, neticede aracımı kullanamıyorum ve mağdur ediliyorum. Bir de kazanın oluştuğu kavşakta mobese kamerası var , experin bu görüntüyü izleme durumları varmıdır acaba? Süreci hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mıdır acaba, önerilerinizi bekliyorum.

mobese kamera kayıtlarını valilikten alacağınız onayla emniyetten alablirsiniz
    bence gelen 2.kişi, sigorta firmanızın hasarları araştıran elemanıdır
    bu şekildeki hasarlara sigorta firmaları kendi uzmanlarını da gönderebiliyor
    dediğim gibi sigorta firmasına mobese kamerasından bahsedin, kendileri almazsa siz dediğim gibi temin ediniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasanyy

quote:

listede görmedim.!

acentey baskı yapmam çünkü kaskom değil karşı tarafın zorunlu trafik sigortası 100 de 100 karşı taraf suçlu olduğundan onlar ödeyecek,14 gün geçdi daha pertmi nebelli değil benim merak ettiğim sizin kendi aracınız olsa ne yol izlerdiniz,mesala pert etmezlerse reno maise çekip tekrardan kontrol isteme hakına sahipmiyim ne bileyim detaylı olasılıkları ve yapabileceklerimi yazarmısınız,hem bunu okuyanlarada güzel bir örnek olur hasan bey

kusura bakmayın da ben olsam kaskoma havale ederdim :)
    karşı tarafın acentesini bulabilirsiniz, bu arada karşı tarafın trafik sigortası nedir??

• sbn sigorta ,sigortaların bu yüzünü görmemiştim alah kimseyi elerine düşürmesin derim....
  • quote:

sbn sigorta ,sigortaların bu yüzünü görmemiştim alah kimseyi elerine düşürmesin derim....

peh.! başka sigorta bulmadı mı seni dostum :)
    keşke çalıştığımız firmalardan biri olsaydı, dosyasını ister, bölgeden rica ederdim
  • evet arkadaşlar en sonunda dönüş oldu servisdeki usta aradı abi arabayı perte çıkaracaklar piyasa fiyatı araştırması yapıyorlar 2-3 gün içinde size dönecekler dedi ,sonrada dediki belkide ben alabilirim ,bende dedim ki belki ben alabilirim duruma bakıcaz,verdikleri fiyat önemli tabi,bana verecekleri fiyat uygun olursa çıkma parçalrla kaça mal olur bakıcaz bu işden en az zararlı yöntemi seçicez,yanlızca dingil eğikmiş ki benim için problem değil yeterki verecekleri para zararı en aza indirsin,siz nediyorsunuz beyler,maise çekmeme gerek kalmadı zaten perte gittti
  • aynen öyle az öncede sbn aradı dedim nihayet ulaştınız oda diyorki siz bana ulaşacakdınız le have vela kuvet dedim ben senin nerden bilecem,neyse perte çıkaracaklarını iletti 2-3 gün içinde piyasa teklifi ile döneceklermiş,avukatınıza bu sırada başvurup karşıyı mahkemeye verecekmişiniz siz başlıyabilirsiniz dedi bende dedimki avukatımın tavsiyesi eğer gelen maddi değeri beyenmezsen sürücüyü ve sigortayıdda mahkemeye verice dedi dedim yani sizin bana verdiğiniz parasl değere göre avukatım davaya siz dahil veya yanlızca karşı tarafı verecek dedim,bakalım ne teklif edicekler ha dedim aracımın piyasası 16-17 arası sizin zorunlu trafik olduğundan siz zaten maksimum 15 verebileceksiniz bu şartlar bile beni zarar etirecek diye niyetimi gösterdim,beyler bu şekilde sigortaya kartlarımı açmış bulundum....
  • Aracımda park halinde başka biri tarafından sürtme sonucu oluşan hafif deformasyon ve çizik için aracı geçen çarşamba kaportacıya bıraktım. Eksper de gidip arabaya bakmış, beni de aradı zaten hesap no falan almak için; araç muhtemelen haftasonu hazır olacak, peki kasko şirketi hasar ödemesini ne zaman yapar arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: valenciaendoor

Aracımda park halinde başka biri tarafından sürtme sonucu oluşan hafif deformasyon ve çizik için aracı geçen çarşamba kaportacıya bıraktım. Eksper de gidip arabaya bakmış, beni de aradı zaten hesap no falan almak için; araç muhtemelen haftasonu hazır olacak, peki kasko şirketi hasar ödemesini ne zaman yapar arkadaşlar?

size pm attım nasılsa burada yazmıyorum ayrıca :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esprisel

quote:

Orijinalden alıntı: valenciaendoor

Aracımda park halinde başka biri tarafından sürtme sonucu oluşan hafif deformasyon ve çizik için aracı geçen çarşamba kaportacıya bıraktım. Eksper de gidip arabaya bakmış, beni de aradı zaten hesap no falan almak için; araç muhtemelen haftasonu hazır olacak, peki kasko şirketi hasar ödemesini ne zaman yapar arkadaşlar?

size pm attım nasılsa burada yazmıyorum ayrıca :))

Teşekkür ederim
  • Arkadaşlar geçenlerde bi çukura düştüm ve ardından sağa çektim bişi yok sonra direksiyonun
    sağa sönük(sağa eğimli) olduğunda düz gittiğini farkettim jantçı jantı düeltemem çok eğri dedi
    şimdi kasko jant değişim yapar mı ön düzeni serviste yaptırırmı?tşk..
  • MERHABA HASAN BEY
    08/01/2010 TARihinde 1 GüNLüK KiRALADIğIM BiR ARAヌLA KAZA YAPTIM.SOLDAN GンDEN ARAC ANン SERンT DEミン゙TンRンNCE BENDE ARACA CARPAMMAK ンヌンN ANンDEN SAGA KIRDIM FAKAT O SIRADA SAGDAN GELEN ARABA ON SAG FAR KISMINDA ARACA CARPTI ARAC VURUS ETKンSンYLE SAVRULUP BARンYERLERE CARPTI. ARACIN MOTORUNA KADAR HASAR VARMI゙ BARンYERLERDE SADECE CンZンKLER VAR. TRAFンミンN ン゙LEK OLDUミU YER OLDUミU ンヌンN TRAFIK POLンSン TUTANAK TUTTU ARABAYI CEKンCンYLE KンRALADIミIM RENT A CAR A GヨTワRDワK. CEKンCン ワCRETンNン BENンM VERMEMMン DAHA SONRA SンGORTANIN O PARAYI BANA ヨDEYECEミン SヨYLENDン. DAHA SONRA ARACI RENT A CARIN ANLA゙MALI OLDUミU Bン USTA ALIP GヨTワRDワLER. ERTESン GワN TRAFンKTEN TUTANAGI ALDIK AMA TUTANAKTA SOL SERンTTEKン BENン SIKI゙TIRAN ARACIN PLAKASI VE Bン ンZン OLMADIミI ンヌンN BENン ANン SERンT DEミン゙TンRMEKTEN SUヌU BULDULAR.EHLンYETンM VARDI VE ALKOL YOKTU.BU DURUMDA ARACIN MASRAFLARINI KASKO KAR゙ILAYACAミINI SヨYLEDンLER.BンZE ARACIN SADECE YATI゙ PARASINI ヨDERSンNンZ DEDンLER. FAKAT SONRA ARABA PELTE ヌIKABンLンR BU DURUMDA KASKO ARABANIN DEミERンNンN YARISINI ヨDER GERン KALANINIDA SンZ ヨDERSンNンZ FALAN DEMEYE BA゙LADILAR..BU DURUMDA HERHANGン Bン BEDEL ヨDEMEK DURUMUNDAMIYIM YASAL OLARAK. ARABANIN TAMンR SワRESンNンDE UZATABンLンRLERMン BンZDEN FAZLA PARA ALMAK ンヌンN.VE BARンYERLERE VERンLEN ZARAR YワZワワNDEN BANA HERHANGン BンR CEZA GELンRMン DAHA SONRADAN.EXPERLE VE KASKO ゙ンRKETンYLE NASIL BAミLANTIYA GEヌEBンLンRンM DOミRUYU ヨミRENMEK ンヌンN.YARDIMINIZI BEKLンYORUM..

• quote:

Orijinalden alıntı: passtel

MERHABA HASAN BEY
    08/01/2010 TARihinde 1 GüNLüK KiRALADIğIM BiR ARAヌLA KAZA YAPTIM.SOLDAN GンDEN ARAC ANン SERンT DEミン゙TンRンNCE BENDE ARACA CARPAMMAK ンヌンN ANンDEN SAGA KIRDIM FAKAT O SIRADA SAGDAN GELEN ARABA ON SAG FAR KISMINDA ARACA CARPTI ARAC VURUS ETKンSンYLE SAVRULUP BARンYERLERE CARPTI. ARACIN MOTORUNA KADAR HASAR VARMI゙ BARンYERLERDE SADECE CンZンKLER VAR. TRAFンミンN ン゙LEK OLDUミU YER OLDUミU ンヌンN TRAFIK POLンSン TUTANAK TUTTU ARABAYI CEKンCンYLE KンRALADIミIM RENT A CAR A GヨTワRDワK. CEKンCン ワCRETンNン BENンM VERMEMMン DAHA SONRA SンGORTANIN O PARAYI BANA ヨDEYECEミン SヨYLENDン. DAHA SONRA ARACI RENT A CARIN ANLA゙MALI OLDUミU Bン USTA ALIP GヨTワRDワLER. ERTESン GワN TRAFンKTEN TUTANAGI ALDIK AMA TUTANAKTA SOL SERンTTEKン BENン SIKI゙TIRAN ARACIN PLAKASI VE Bン ンZン OLMADIミI ンヌンN BENン ANン SERンT DEミン゙TンRMEKTEN SUヌU BULDULAR.EHLンYETンM VARDI VE ALKOL YOKTU.BU DURUMDA ARACIN MASRAFLARINI KASKO KAR゙ILAYACAミINI SヨYLEDンLER.BンZE ARACIN SADECE YATI゙ PARASINI ヨDERSンNンZ DEDンLER. FAKAT SONRA ARABA PELTE ヌIKABンLンR BU DURUMDA KASKO ARABANIN DEミERンNンN YARISINI ヨDER GERン KALANINIDA SンZ ヨDERSンNンZ FALAN DEMEYE BA゙LADILAR..BU DURUMDA HERHANGン Bン BEDEL ヨDEMEK DURUMUNDAMIYIM YASAL OLARAK. ARABANIN TAMンR SワRESンNンDE UZATABンLンRLERMン BンZDEN FAZLA PARA ALMAK ンヌンN.VE BARンYERLERE VERンLEN ZARAR YワZワワNDEN BANA HERHANGン BンR CEZA GELンRMン DAHA SONRADAN.EXPERLE VE KASKO ゙ンRKETンYLE NASIL BAミLANTIYA GEヌEBンLンRンM DOミRUYU ヨミRENMEK ンヌンN.YARDIMINIZI BEKLンYORUM..

yazdıklarınızı çok net okuyamadım.
    aracınız pert olursa yarısını değil hepsini öderler
    yeter ki poliçede muafiyet olmasın

• http://www.dosyayukle.tk/images/175_181 ... 079016.jpg
    http://www.dosyayukle.tk/images/985_201 ... 079016.jpg
    http://www.dosyayukle.tk/images/490_201 ... 079016.jpg

selamlar kazayı 26 aralıkta yaptım
    28 aralıkta eksper geldi
    34000 tl teklif etti
    ben de kabul ettim
    şu ana kadar olanların özeti

şu an pert olmasını istediğimizden başak groupama genel merkezine gitti dosya
    neredeyse 10 gündür pert borsasındaymış araba ve istedikleri fiyat gelirse pert edeceklermiş
    bu süreç nereye kadar uzar pert borsası denen yerde acaba
    hala istanbulla görüşebilmiş değiliz eksper vasıtasıyla aldığımız bilgiler.

20000 lirayı tamir için veririz demişler 23000 lira masraf çıktı arabaya.
    istediğiniz fiyata arabayı pert edebilmemiz için aracınızın 14000 tlye satılması gerekir dediler.

senaryo mu yazıyolar anlamadım
    nereye varır bu işin sonu acaba.

• aracınız yetkili serviste mi
    aracınıza kaç tl. masraf çıkardılar
    aracınızın 2.el değeri nedir?
  • slm hasan bey ve arkadaslar benim sorunum arabamın yanması.Arabam evin önunde durdugu yerde gece saat 02:00 civarlarında çalışır vaziyette değilken kendiliğinden yandı.Arabanın döş kısmından itibaren motor aksamıyla birlikte komple yandı .İtfaiye ve trafif ekiplerinin tuttugu tutanakta herhangi bir araştırma ve inceleme yapılmadan şaşeden dolayı yandığını belirttiler.Trafik sigortam var sadece koskom yok .Trafik sigortasından yada havuz sisteminden yararlanabilme şansım varmı acaba çok moğdurum arabayı yaptıracak gücümde yok zaten bana bu konuda bilgi verebilirseniz cok sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorum tskl.
  • selamlar hasan bey
    aracım şu an honda yetkili servisinde
    23000 küsur masraf çıktı arabaya
    aracımın 2.<el değeri internet sayfalarına da baktığımda 34000 ile 38000 arasında değişiyor modifiyeye göre
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.