Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaskonuzu yapan her kimse acenteniz odur
    acenteniz işlerinizin hızlandırılmasında önemli rol oynar

sigorta bölge md.lüklerinde eksper raporu geldiğinde hasar araştırılır konu bu...

muhtemelen pert olacaktır.

eğer servisiniz tüm evraklarınızı ekpsere verdiyse
    servisiniz tespiti çıkartıp ekspere verdiyse
    servisinizin şu noktada işi yok demektir.
    eksperinizle konuşun bir an evvel raporu yazsın
    sizinde pert işlemleriniz başların

pert olayında plaka boşa çıkar
  • yardımlarınız için sağolun
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilxx92 -- 12 Mayıs 2012; 2:01:08 >
  • sevgili hasany kardeşim öncelikle bizleri aydınlattığınız için size teşekkür ediyorum

benim problemim şu: megane2 dynamique (2004) model arabamın sol ön ve arka kapısı göçtü kaza sonucunda. karşı taraf hatalı rapolarda da sabittir. tahmini olarak servis 8000 tl civarı hasar çıkardı. yalnız yan direk içeri geçtiği için ve tavanda esneme olduğu için arabamın perte çıkmasını istemekteyim. tabi yan perde hava yastığı ve koltuktaki hava yastığıda patladı. sormak istediğim şey şu maliyeti yüksek gösterip perte çıkarabilirmiyiz arabayı. arabanın sigorta bedeli lpgli 24 000 tl. karşı taraf alman plakalı bir araba ve alman sigortası var. benim sigortam axa oyak. bildiğim kadarıyla benim sigortam aracın bedelinin % 60 kadar hasar oluşursa perte çıkarıyor. diğer sigortalarda bu rakam daha düşük bildiğim kadarıyla. karşı tarafın sigortası VHV.

%50 gibi bir rakamı bulursak sigorta şirketi pert kararı çıkarır mı? çıkarmaz yapılsın derse ben nasıl bir yol izlemeliyim.

pert kararı çıkarsa eğer arabanın piyasa değerini alabilirmiyiz sigortadan.

• quote:

Orjinalden alıntı: anilxx92

Benimde şuan başımda bi bela var yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdi benim küçük kardeşim babamın arabayı alıp trafiğe giriyor,ve kendisi ehliyetsiz
    anayolda giderken kırmızı ışıkta duruyor fakat arkasındaki araç durmuyor bizim arabaya çarpıyor.
    adam en başta kardeşimin ehliyetsiz olduğunu farketmemiş.yaş olarakda büyük görünüyor çünkü
    ama sonra işler derinleşince ehliyet olmadığını anlamış,ve hemen polis çağırmışlar
    ama bizimkide polis gelene kadar aracın başından ayrılmış ve bize telefon etti böyle böyle arabaya çarptılar
    başına gelin diye bizde gittik başına arabanın polislerde o arada geldi tutanak felan tutuldu ama polisler şait olmamasına rağmen
    sürücü kısmına kardeşimin ismini yazdı ve ehliyetsiz diye rapor etti şimdi polisin bu yaptığı doğrumudur
    ikinci olarakda bizimde karşı tarafında kaskosu var biz herhangi bir şekilde kaskoyu kullanamazmıyız
    (bizim araçta sadece tampon hasarı var fakat diğer araçta baya bi hasar var)
    yardımlarınızı bekliyorum...

Raporda kusur oranı sanırım vuran araçta...
    Kusur oranına bakın, karşı tarafta kusur var ise büyük bir ihitmalle vardır, sizin aracı karşı yani vuran aracın trafik sigortası öder.
    polisin yaptığı bence normaldir.
    çok geçmiş olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: trsmach

sevgili hasany kardeşim öncelikle bizleri aydınlattığınız için size teşekkür ediyorum

benim problemim şu: megane2 dynamique (2004) model arabamın sol ön ve arka kapısı göçtü kaza sonucunda. karşı taraf hatalı rapolarda da sabittir. tahmini olarak servis 8000 tl civarı hasar çıkardı. yalnız yan direk içeri geçtiği için ve tavanda esneme olduğu için arabamın perte çıkmasını istemekteyim. tabi yan perde hava yastığı ve koltuktaki hava yastığıda patladı. sormak istediğim şey şu maliyeti yüksek gösterip perte çıkarabilirmiyiz arabayı. arabanın sigorta bedeli lpgli 24 000 tl. karşı taraf alman plakalı bir araba ve alman sigortası var. benim sigortam axa oyak. bildiğim kadarıyla benim sigortam aracın bedelinin % 60 kadar hasar oluşursa perte çıkarıyor. diğer sigortalarda bu rakam daha düşük bildiğim kadarıyla. karşı tarafın sigortası VHV.

%50 gibi bir rakamı bulursak sigorta şirketi pert kararı çıkarır mı? çıkarmaz yapılsın derse ben nasıl bir yol izlemeliyim.

pert kararı çıkarsa eğer arabanın piyasa değerini alabilirmiyiz sigortadan.

eksper baktımı?
    tespit çıktımı?
    pert durumunda aracınızın piyasa rayiç bedelini öderler
    bende renocuyum
    sizi üzmek istemem ama
    lpg ile size 21000 civarında ödeme yaparlar...

• bu arada hafta sonu izne ayrılacağım
    fazla değil bir hafta yokum :(
    marmaris ve fethiye'ye gideceğim :) :) :)
  • hasan bey
    polisin tuttuğu raporda seçeneklerde yerler kuru olarak işaretlenmiş
    ama kazada yerlerde ıslaklık varmış diyor abim galiba yolda ağaç çim falan sulaması yapılmış bu yüzden ıslaklık varmış
    abim ifadesinde yerler ıslaktı demiş raporunda
    kaza bu şekilde gerçekleşmiş bu sağdan giderken solunda bir araç sıkıştırarak bu da kaçmak için sağa kırınca yerlerinde ıslaklığıyla kaza meydana gelmiş diğer aracın plakasını alamamış gece kimseden şikayetci değilim diye ifadesini yazdırmış.
    bi sorun olur mu bundan dolayı acaba kaskodan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ba006 -- 30 Haziran 2009; 11:09:19 >
  • sıkıntı olmaz ama
    siz servise ekspere teslim etmesi için bir beyan yazın
    içiniz rahat olsun
  • yani raporda kuru yazılıp, bizim beyanda ıslak olduğunu söylememiz sorun olmaz diyorsunuz
    evrakların hepsini ekspere teslim ettik ağır hasarlı olduğunu söyledi
    aracın resimlerini falan çekmiş
    büyük ihtimal pert olacak
    eksperde istanbul a gönderecekmiş
    şimdi ne gibi işlemler olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ba006 -- 30 Haziran 2009; 13:25:27 >
  • Hasan Bey,
    bizlere zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdığınız için bize zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Sayenizde bilgi sahibi oluyoruz.

Çok Teşekkür Ederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

sıkıntı olmaz ama
    siz servise ekspere teslim etmesi için bir beyan yazın
    içiniz rahat olsun

beyan yazmadık ama bi sorun olur mu ?
    evraklar eksperde
  • merhaba...
    arabam park halindeyken önündeki araç da park yerinden cıkmak isterken geri geri gelerek arabama yaslandı...
    seat ibiza marka olan arabamın ızgaranın hemen üstünde olan kaput un uc tarafları eğildi ve motor kaputunda genel olarak bir şekil bozukluğu var...
    ayrıca ön tampon da biraz geriye kaymış... karşı tarafta ise gözle görülür bir hasar yok..olaydan sora kazanın fotografını cektik ve kaza raporu tuttuk...
    benimde karşı tarafında kasko su yok...
    tanıdıklarım bu durumda hasarı anca trafik sigortasının karşılayıcagını ama ordanda parayı almanın zor olacagını hatta tutugun rapora inanmamaları gibi bi durumunda oldugunu sölediler....
    benim sizden istediğim bu durumda hangi adımları izlemem gerektiğini sölemeniz...trafik sigortasına nasıl başvurulur?
    onların anlaşmalı oldugu bi servise mi gitmeliyim? ve gercekten hasarın karşılığını alamama gibi bi durum olabilirmi?karşılıyp karşılamicaklrını nasıl ve ne zaman öğrenebilirm...yoksa cebimdenmi ödiim?
    şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.a.g.l.e. -- 1 Temmuz 2009; 17:59:30 >

• Merhabalar...
    Aracın ruhsat sahibi adına yapılmamış bir trafik sigortasında herhangi bir kaza anında hasar ödemesi yapılırmı sigorta şirketi tarafından?
    (Trafik poliçesinde sigortayı aracı kullanan kişinin adına yapmışlar yani ruhsat sahibi adına yapmamışlar. Ruhsat sahibi ile aracı kullanan kişiler farklı )
  • quote:

Orjinalden alıntı: e.a.g.l.e.

merhaba...
    arabam park halindeyken önündeki araç da park yerinden cıkmak isterken geri geri gelerek arabama yaslandı...
    seat ibiza marka olan arabamın ızgaranın hemen üstünde olan kaput un uc tarafları eğildi ve motor kaputunda genel olarak bir şekil bozukluğu var...
    ayrıca ön tampon da biraz geriye kaymış... karşı tarafta ise gözle görülür bir hasar yok..olaydan sora kazanın fotografını cektik ve kaza raporu tuttuk...
    benimde karşı tarafında kasko su yok...
    tanıdıklarım bu durumda hasarı anca trafik sigortasının karşılayıcagını ama ordanda parayı almanın zor olacagını hatta tutugun rapora inanmamaları gibi bi durumunda oldugunu sölediler....
    benim sizden istediğim bu durumda hangi adımları izlemem gerektiğini sölemeniz...trafik sigortasına nasıl başvurulur?
    onların anlaşmalı oldugu bi servise mi gitmeliyim? ve gercekten hasarın karşılığını alamama gibi bi durum olabilirmi?karşılıyp karşılamicaklrını nasıl ve ne zaman öğrenebilirm...yoksa cebimdenmi ödiim?
    şimdiden çok teşekkürler...

size çarpanın trafik sigortasından aracınızı yaptırabilirsiniz
    çarpanın trafik sigortasının anlaşmalı olduğu servise gitmeniz halinde cebinizden para çıkmayacaktır

• arkadaşlar yıllık izindeydim bu yüzden sorularınıza geç cevap veriyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: samedceran

Merhabalar...
    Aracın ruhsat sahibi adına yapılmamış bir trafik sigortasında herhangi bir kaza anında hasar ödemesi yapılırmı sigorta şirketi tarafından?
    (Trafik poliçesinde sigortayı aracı kullanan kişinin adına yapmışlar yani ruhsat sahibi adına yapmamışlar. Ruhsat sahibi ile aracı kullanan kişiler farklı )

trafik sigortaları araca
    kasko ise şahsa yapılır...

trafik sigortası kesinlikle ruhsatta ismi yazılı kişi veya şirkete yapılır
    bu durum sıkıntı oluşturabilir???
  • iyi günler hasan bey
    pert işlemleriyle ilgili
    sigortadan mutabakat yazısı geldi bana
    işlemleri de bir firma takip edecekmiş galiba
    benim bu formu imzalayıp sigortaya yollama mı söylediler
    sonra da vekalet verecekmişim
    yanlız şöyle bir sorum olacak plakam boşa çıkacak mı aracım da özel plakam var ve bunu almak istiyorum
    ben sizden cevap bekliyorum lütfen yardım edin
    çekme belgesi almamak gibi bir durum olur mu çekme belgesi alınca bildiğim kadarıyla boşa çıkıyor
    ya da işlemleri firma değilde ben kendim yapabilirmiyim

plaka mı almak için boşa çıkması için ne yapabilirim
  • plakanız boşa çıkabileceği için sonradan alabilirsiniz
    aracın pert işlemleri için çekme belgesi isteniyor?

(( işlemleri de bir firma takip edecekmiş galiba )) bu kısmı anlamadım ???
  • kaç gün sürer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ba006 -- 22 Temmuz 2009; 17:46:09 >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.