Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.436
Cevap
88
Favori
471.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acente dediğin suan benim bıraktığım servis mi??yoksa bizim axa oyağı yaptırdığımız servis mi onu anlayamadım pek??fiyatı yükseltme konusunda direnince gerçekleşiyor mu peki??

bu arada çok tesekkür ederim arkadaşım ilgilendiğin için!!
  • bir tabir vardır
    ağlamayana meme vermezler...
    sigorta firmasına, verdiği fiyatta itiraz ettiğinizde az da olsa iyileştirme yapıyorlar.
    çünkü bu karşılıklı mukavele, tek taraflı olarak size 15000 veriyorum diyemez
    siz aracınızı yaptırdığınız fiyat olan 24000 tl üzerinden prim verdiğinizi en azından 24000 tl ye yakın bir rakam talep etmeniz hakkınız.
    bu arad poliçenizi nereden aldınız, poliçe karşılığında parayı kime verdiniz, acwenteniz odur...
    gelişmelerden haberim olsun
    çok geçmiş olsun...
  • Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum..

Benim ciddi bir sorunum var..Bundan yaklaşık 2 hafta önce şirketimizin kiraladığı Renault Symbol marka aracın altını taşa vurdum..Karter delinmiş ve ben bunu ilk esnada fark etmedim.. Bir müddet gittikten sonra yağ ikaz lambasının yandığını gördüm ve yavaşladım..O esnada lamba söndü ve ben yeniden yola devam ettim..10 saniye sonra yeniden ışık yandı ve ben durmadan devam ettim..Bulunduğum yer tali yoldu ve telefon çekmiyordu..Belirteyim; şehir dışında bir şantiyede kullanıyoruz bu aracı..Her neyse yaklaşık 3-4 dakika daha yola devam ettikten sonra aracı durdurmak zorunda kaldım..Otomobiller hakkında teknik bilgim yok ama motor sesinin normal olması gerekenden daha farklı geldiğini fark ettim hemen durdum..

Biliyorum çoğunuz bana gülüyorsunuz ama motorun yatak sarması olayının ne olduğunu, nasıl olduğunu bu olay sonunda öğrenmiş oldum..Tabi o esnada benim aklımdan böyle şeyler geçimiyor..Jandarmaya tutturduğumuz tutananakta da sadece karterin delindiğinden bahsediliyor..Bundan sonraki aracın çekiciyle çekilip servise götürülmesi evresini atlıyorum..

Olaydan bir hafta sonra şirketi aradılar ve aracın moturunun yatak sardığından şüphelendiklerini, hasarın büyük olabileciğini, bunun kullanıcı hatası olduğunu ve kaskonun bunu karşılamıyacağını söylediler..Benim o esnada gözlerim karardı tansiyonum düştü tabi..Nihayet dün hasar tespiti yapıp ön fatura çıkarmışlar ve şirkete fakslamışlar..Sıkı durum tam 13,000 liralık ve 9,000 liralık iki ayrı seçenek sunmuşlar..Şirket muhtemelen bunu ödemiyecek ve bütün masraflar bana kalacak..Bunu kabullenebiliyorum..Sonuçta benim hatam..Buraya kadar her şey benim açımdan gayet açık ve anlaşılır..

En büyük sorunum ve merak ettiğim şey şudur;

- Aracı kiraladığımız yeri aradık ve aracı başka bir yerde yaptıramıyacağımızı söylediler..
    - Ben bu aracı sadece bu serviste mi yaptırmak zorundayım? İstediğim başka bir yerde yaptıramaz mıyım?
    - Çıkma parça taktıramaz mıyım? Çünkü sonuçta aracın motor aksanındaki parçalar ben kullanmadan önce başkaları tarafından kullanılmıştı ve yıpranmıştı..

Bu konuda gerçekten yardımlarını bekliyorum..Ben kiralama şirketinin bana yolladığı ön faturadaki kullanılacak parça listesini oto sanayindeki yakın tanıdıklarıma faksladım ve 13,000 liralık listeyi 4,000 liraya toplattım..

700 lira aylıkla çalışan bir insanım, bu 13bin lirayı ben imkanı yok ödeyemem..Ne birikmişim var ne de başka bir mal varlığım..Önce Allah’dan, sonra çalıştığım şirketten ve son olarak da sizden yardım bekliyorum..

Şimdiden teşekkür ederim..İyi günler diliyorum herkese..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yvz001 -- 17 Şubat 2009; 12:00:20 >

• ben reno yetkili servisindeyim
    yaşadığını olaylarla sık karşılaşıyoruz
    kiralama firmaları aracınız ganatide olması sebebiyle yetkili servis dışına göndermek istemiyor
    burada siz yanlız değilsiniz sizin firma yetkiliniz kiralama firmasına ; aracı kaskodan yaptırmak için kasko firmasına baskı yapmasını rica etsin
    kasko istisnai durumlarda böyel haaarları müşteri porföyüne bakarak ödeyebiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

ben reno yetkili servisindeyim
    kiralama firmaları aracınız ganatide olması sebebiyle yetkili servis dışına göndermek istemiyor
    burada siz yanlız değilsiniz sizin firma yetkiliniz kiralama firmasına ; aracı kaskodan yaptırmak için kasko firmasına baskı yapmasını rica etsin
    kasko istisnai durumlarda böyel haaarları müşteri porföyüne bakarak ödeyebiliyor.

hasan bey öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim..

aracı kiraladığımız şirket aynı zamanda hem yetkili servisi hem de kasko hizemetini bünyesinde barındırıyor..bir başka deyişle kasko şirketi de kendilerine ait..aracı başka bir yerde yaptırmamıza izin vermiyorlar..bize yapabilecekleri tek güzelliğin %10 indirim olabileceğini söylüyorlar..zaten bu çıkardıkları fiyata işçilik dahil değil..bunlar işçiliği ekleyip indirimi devreye soktuklarında yine aynı fiyat ortaya çıkıyor..ben aracı ostim/yıldız sanayiinde yaptırmak istiyorum..bunun yasal prosedürü hakkında bilginiz var mı bimiyorum ama bilgisine danıştığım herkes böyle bir hakkımın olduğunu söylüyor..gerçekten çok zor bir durumdayım..bırakın 9 bin lirayı 900 lira ödeyecek durumum bile yok..benim amacım aracı dışarıda 3de 1 fiyatına yaptırmak koşuluyla masrafları şiketin üstlenmesini ümidetmek..

• valla arkadaşım, arabanın parasını siz ödeyeceksiniz, canınız yanmış ama araç sizin değil!
    maalesef dışarda yaptırmanıza göz yummayacaklardır.
    dediğim gibi firmanızın yetkilisi kiralama firmasını arayacak, sizin lehinize baskı yapacak.
    kasko istisnai durumlarda ödeme yapar!
    kiralama firması aracını çıkma parçlarla yaptırmak istemez
    sizin aracınızla başka bir kişi kaza yapsa ve aracınız garantide olsa o arkadaşınız ostimde çıkma parçalarla yaptıracağım dese nasıl bakarsınız birde onların tarafından olaya bakın?
    ama siz eyvallah deyip de servise para vermeyin, olayı kasko tarafından yaptırmak için şirketiniz kiralama firmasına baskı yapsın derim
    tekrar geçmiş olsun
  • quote:

valla arkadaşım, arabanın parasını siz ödeyeceksiniz, canınız yanmış ama araç sizin değil!
    maalesef dışarda yaptırmanıza göz yummayacaklardır.
    dediğim gibi firmanızın yetkilisi kiralama firmasını arayacak, sizin lehinize baskı yapacak.
    kasko istisnai durumlarda ödeme yapar!
    kiralama firması aracını çıkma parçlarla yaptırmak istemez
    sizin aracınızla başka bir kişi kaza yapsa ve aracınız garantide olsa o arkadaşınız ostimde çıkma parçalarla yaptıracağım dese nasıl bakarsınız birde onların tarafından olaya bakın?
    ama siz eyvallah deyip de servise para vermeyin, olayı kasko tarafından yaptırmak için şirketiniz kiralama firmasına baskı yapsın derim
    tekrar geçmiş olsun

haklısınız..kendi aracım olsa dediğiniz gibi hiç bir şekilde kabul etmem bu durumu ama bu parçalar sonuçta yıpranmıştı bununla ilgili yapılabilecek bir şey olamaz mı? daha fazla indirim gibi..kullanılmış parçalar sıfırlarıyla değiştirilicek sonuçta..ayrıca ostimde değil de başka bir yetkili serviste-sıfır parçalarla-yaptırma hakkım yok mu? bu arada vaktinizi alıyorum kusura bakmayın..

• serviste eğer yapılacaksa servisle pazarlık yapın olmazsa...
    ne demek vaktimiz olduğunca vakit ayırıyoruz buraya...
  • quote:

serviste eğer yapılacaksa servisle pazarlık yapın olmazsa...
    ne demek vaktimiz olduğunca vakit ayırıyoruz buraya...

yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim..iyi günler diliyorum..esen kalın..
  • ne demek,
    çok geçmiş olsun...
  • arkadaşlar benim bi sorum olucak sizlere, kısaca anlatayım;
    arkadaşım yaklaşık 1.5 ay önce ufak bi kaza geçirdi hasar takriben 1.500tl tutuyordu. serviste sorunlar vardı başka bi şirkete satıldı bizde yürüyeninde bi sorun olmadığı için bekledik. daha sonra parçalar geldi ve arabaya taktılar yalnız bi parça eksik olduğunu ve bi kaç gün içinde gelicek dendi eski parçayı taktılar. parça hala gelmedi. servisten çıkarkende bizden vekalet aldılar. şimdi bu takılmayan parça için ne gibi bi yaptırım uyguluyabiliriz? ekspertiz raporuna görede o parçanın değişmesi için yazılmış.
  • hasan beyy cvplamanız mümkünmü
  • quote:

Orjinalden alıntı: yvz001

...Bundan yaklaşık 2 hafta önce şirketimizin kiraladığı Renault Symbol marka aracın altını taşa vurdum..Karter delinmiş ve ben bunu ilk esnada fark etmedim.. Bir müddet gittikten sonra yağ ikaz lambasının yandığını gördüm ve yavaşladım..O esnada lamba söndü ve ben yeniden yola devam ettim..10 saniye sonra yeniden ışık yandı ve ben durmadan devam ettim..Bulunduğum yer tali yoldu ve telefon çekmiyordu..Belirteyim; şehir dışında bir şantiyede kullanıyoruz bu aracı..Her neyse yaklaşık 3-4 dakika daha yola devam ettikten sonra aracı durdurmak zorunda kaldım..Otomobiller hakkında teknik bilgim yok ama motor sesinin normal olması gerekenden daha farklı geldiğini fark ettim hemen durdum..

Biliyorum çoğunuz bana gülüyorsunuz ama motorun yatak sarması olayının ne olduğunu, nasıl olduğunu bu olay sonunda öğrenmiş oldum..

quote:

....

reno yere o kadar yakın mı, karteri delme ihtimali yüksek bir araç mıdır kendileri? İkinci el alacağımdan soruyrum Hasan bey. Astra ve Focus tercih ediyordum ama Clioya da bakmaya başlamıştım. (bu ikisiyle kıyaslanacağından değil, daha düşük fiyat olması için). Vazgeçtim bu durumda.

• şimdi symbol yere yakın değil
    ama yolarımız bozuk ve engebeli, bu yüzden altını vuruyoruz, beklemeden yolumuza devam ediyoruz böylece motorda yağ kalmayınca motor arıza veriyor
    bunu demek istemiştim.

quote:

Orjinalden alıntı: tunasanli

quote:

Orjinalden alıntı: yvz001

...Bundan yaklaşık 2 hafta önce şirketimizin kiraladığı Renault Symbol marka aracın altını taşa vurdum..Karter delinmiş ve ben bunu ilk esnada fark etmedim.. Bir müddet gittikten sonra yağ ikaz lambasının yandığını gördüm ve yavaşladım..O esnada lamba söndü ve ben yeniden yola devam ettim..10 saniye sonra yeniden ışık yandı ve ben durmadan devam ettim..Bulunduğum yer tali yoldu ve telefon çekmiyordu..Belirteyim; şehir dışında bir şantiyede kullanıyoruz bu aracı..Her neyse yaklaşık 3-4 dakika daha yola devam ettikten sonra aracı durdurmak zorunda kaldım..Otomobiller hakkında teknik bilgim yok ama motor sesinin normal olması gerekenden daha farklı geldiğini fark ettim hemen durdum..

Biliyorum çoğunuz bana gülüyorsunuz ama motorun yatak sarması olayının ne olduğunu, nasıl olduğunu bu olay sonunda öğrenmiş oldum..

quote:

....

reno yere o kadar yakın mı, karteri delme ihtimali yüksek bir araç mıdır kendileri? İkinci el alacağımdan soruyrum Hasan bey. Astra ve Focus tercih ediyordum ama Clioya da bakmaya başlamıştım. (bu ikisiyle kıyaslanacağından değil, daha düşük fiyat olması için). Vazgeçtim bu durumda.

• o parça neydi acaba?
    mecburen takmaları lazım
    takmıyoruz diyorlarsa
    olmadı, genel merkezlerine şikayet edebilrisiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: tuna_dzc

arkadaşlar benim bi sorum olucak sizlere, kısaca anlatayım;
    arkadaşım yaklaşık 1.5 ay önce ufak bi kaza geçirdi hasar takriben 1.500tl tutuyordu. serviste sorunlar vardı başka bi şirkete satıldı bizde yürüyeninde bi sorun olmadığı için bekledik. daha sonra parçalar geldi ve arabaya taktılar yalnız bi parça eksik olduğunu ve bi kaç gün içinde gelicek dendi eski parçayı taktılar. parça hala gelmedi. servisten çıkarkende bizden vekalet aldılar. şimdi bu takılmayan parça için ne gibi bi yaptırım uyguluyabiliriz? ekspertiz raporuna görede o parçanın değişmesi için yazılmış.

• hasan bey parça önemli diil ama sonuçta çatlak ve değişmesi gerekio. ön tampon altında bi ızgara. servis sipariş verdiğimiz parçaların içinden çıkmadı, gelince takılcak diyorlar. fakat ne zaman geleceği belli diil.
  • selamlar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.. benim aracın bugün sol tarafını boydan boya çizmişler muhtemelen boya gerekiyor.. (ön kaput, sol ön çamurluk, sol ön kapı) kaskom karşılarmı hasarsızlık nasıl olur? önerileriniz nelerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorcun -- 22 Şubat 2009; 18:05:44 >
  • bazen yedek parça renault maiste de olmayabiliyor
    fabrika tedarikçi firmalardan veya fransadan isteyebiliyor

quote:

Orjinalden alıntı: tuna_dzc

hasan bey parça önemli diil ama sonuçta çatlak ve değişmesi gerekio. ön tampon altında bi ızgara. servis sipariş verdiğimiz parçaların içinden çıkmadı, gelince takılcak diyorlar. fakat ne zaman geleceği belli diil.
  • kaskonuz tabiki bozulur
    çünkü çarpan belli değil
    eğer belli olsaydı ve rapor tutulsaydı
    kaskonuz onun trafik sigortasına rücu edecekti.
    !
    bazı kasko firmalarında
    mesela hsarsızlık %50 ise yıl içinde tek hasar olursa bozmuyor, bazıları %40 a düşürüyor, bazıları aynı seviyeden bir sonraki sene devam ettiriyor.
    sizin poliçeniz hangi firma???
    geçmiş olsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: drorcun

selamlar, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.. benim aracın bugün sol tarafını boydan boya çizmişler muhtemelen boya gerekiyor.. (ön kaput, sol ön çamurluk, sol ön kapı) kaskom karşılarmı hasarsızlık nasıl olur? önerileriniz nelerdir..
  • hasan bey merhaba.ben abdullah..aracım güneş sigortadan kaskolu.benim aracımın yedek anahtarları kayboldu.ben kasko şirketine başvurdum bana 250 ytl ye kadar yaptırın biz sonra size parayı öderiz dediler.ayrıca hasarsızlık indiriminiz bozuluyor dediler.fakat anlamadığım olay şu kasko poliçemde 500 ytl ye kadar anahtar kaybı klozu var.ben bunu 500 ytl ye kadar yaptırabilir miyim.ve şöyle düşünüyorum mademki hasarsızlık indirimim bozuluyor bende orjinal anahtar yaptırırım 500 ytl ye. birde kaskodan yılda 3 defa yararlanacağımı söylediler. yani 3 defa ALLAH korusun kaza yaparsam karşılarız dediler. ben şimdi bu anahtar klozunu kullandığım takdirde 1. hakkım gitmiş oluyor mu? ayrıca kaskodan cam değiştirme olayı var.sende 1 dafa değiştirebilirsin dediler.cam kırılması yada çatlaması sonrasımı bu geçerli.aracın benden önceki sahibi ön camı değiştirmiş fakat ben bu camdan memnun değilim.cam takılırken çok yanlış takılmış.bu memnunsuzluğumdan ötürü camı direk değiştirebilir miyim? yani illaki kırılması yada çatlaması mı lazım? teşekkürler..iyi çalışmalar...

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.