Şimdi Ara

## ZOTAC Kendi Üretimi 8800GT'lerle Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ZOTAC Kendi Üretimi 8800GT'lerle Geliyor ##

Nvidia'nın 29 Ekim'de anons ettiği GeForce 8800GT'nin çeşitli markalar tarafından pazara sunulan referans modelleri Nvidia'nın Foxconn ve Flextronics firmalarına ürettirdiği kartlardı. Tabi firmalar özelleştirilmiş kartlarını da hazırlıyorlar. Bu noktada üretim yeteneği olan firmalar kendi ekran kartlarını da kendileri üretecekler. Nvidia'nın üretim konusunda yakın ilişiki içerisinde olduğu PC Partner'in kendi markası olan ZOTAC, kendi kartlarını üretmeye başlıyor. Standart GeForce 8800GT'lerden kullandığı Mavi renkli PCB ile ayrılan ve DVI AUDIO özelliğine sahip olan ZOTAC'ın GeForce 8800GT modeli yine AMP! ve düz olmak üzere 2 farklı varyasyon ile gelecek. Kartların saat hızları ZOTAC'ın satılmakta olan AMP! ve standart modelleri ile aynı olacak. Segmentinin en hızlı kartlarından biri olan ZOTAC GeForce 8800GT AMP! yüksek 3D performansının yanı sıra sahip olduğu HDMI ve DVI AUDIO özellikleri ile HTPC'ler için de son derece dikkat çeken yeni bir alternatif olacak. Soğutma çözümü olarak Cooler Master ile bir işbirliğine gittiği bilgisi ulaşan firma, tek slot yapısını değiştirmeden, standart kartlara göre çapı genişletilmiş fan ve arttırılmış hava kanalları ile kullanıcılara kartlarını daha da ileri seviyelerde kullanmalarını sağlamayı planladığı da bildirilmekte. Kasım sonu veya Aralık başında ZOTAC'ın kendi üretim kartları ülkemiz tüketicileri ile de buluşacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Kasım 2007; 12:57:36 >

• zotac en hesaplısı birazda makul fiyatlara gelirse bundan alacağım
  • surpuntu çip toplayıp kart üretiyomuş. bu dediğine kargalar bile güler. o kadar arge çalışması yapıp son teknoloji kart üretecek adam çipe verecek para bulamayacak da ordan burdan toplayacak. kim ne partizanı yazdığın saçmalıklardan anlaşılıyor. yapılmış onlarca test dururken bu yaptığına sadece çamur atmak denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celep84 -- 16 Kasım 2007; 13:18:19 >
  • Zotac ülkemize bir girdi tam girdi. Değişik çözümlerde üretiyor. Belki diğer firmalarda yüksek oranda o/c li kartlarla gelebilir en iyisi biraz beklemek aslında.
  • "Soğutma çözümü olarak Cooler Master ile bir işbirliğine gittiği bilgisi ulaşan firma, tek slot yapısını değiştirmeden, standart kartlara göre çapı genişletilmiş fan ve arttırılmış hava kanalları " anlaşılan Zotac sessiz ve daha etkin bir soğutma ile geliyor. Zaten büyük ve düşük devirde dönen bir fan koymak her zaman daha mantıklı. Ki küçük fanların toza daha hassas olup tozlandıkça gürültü yaptığını düşünürsek. Bu arada Zotac 8800GT ile ciddi iddalı, inşallah iddasını bozmaz yeni serileri de böyle olur. Alacaklara hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 16 Kasım 2007; 13:24:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibuk

yaw bu zotac pc chips die bir fabrikadan gelior eskiden hani şu tomato azza gibi ankartları üreten firma ve gene bildigim kadarıylan bu firma piyasadaki kırpıkları süprüntüleri toplayıp üretim yapan bir firma yurt dışı lansmanlarına baktım yurt dışında ben önemseyen hatta çoğu yerde bilen bile yokken bizim forumda ne olduysa herkes zotac partizanı oldu çıktı yav her yerde onun reklamı heryerde onun incelemesi nerdiyse xfx evga bfg gibi markalara rakip gösterilcek bu kadarda olmaz arkadaşlar durun hele bir yol haritasına menşeyine bakın şu aletin o kadarda cok önemsencek üstünde durulcak bir marka değil BENCE adamlar surpuntu fazlalık çip çüp ne bulursa VGA kartına ceviorlar o kadar heycan yok

ZOTAC ın sahibi PC Partner, aynı zamanda SAPPHIRE inde sahibi hatırlatırım.. Ve Sapphire markası ile Ati nin en büyük partneri olmayı başardı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• evet forumda baya el üstünde tutuluyor firma hakkında pek bilgim yok ama yapılan testler ve fiyatı değerlendirerek tercih edilebilir diye düşünüyorum
  • ZOTACK SAPPHIRE'NİN nvida tarafı değil miydi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: salatacı_remzi_usta

ZOTACK SAPPHIRE'NİN nvida tarafı değil miydi?

Hem ZOTAC hemde Sapphire, PC Partner firmasına ait markalardır. PC Partner ise bugün kendi üretim tesislerine sahip olan az sayıda büyük donanım üreticisinden biridir.
  • zotac nerden türemiş ki , daha 1 ay evvelsinde bilen duyan varmıydıki şimdi kart üretecekmiş ilginç , o kartların üzerindeki bantla kutu üretmeli bi süre gibi , kart işine bi partner hemen lisnas alması cok ilginç
  • Zotac'ın AMP edition kartları ne zaman TR'a giriş yapar, bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Syn7ax

Zotac'ın AMP edition kartları ne zaman TR'a giriş yapar, bilgisi olan var mı ?

Yeni serileri Kasım sonu veya Aralık başında ülkemize geleceği bilindiğine göre, Bundan önceki serilerin AMP versiyonuda önümüzdeki 1-2 hafta içinde çıkar kanımca.
  • MU ha ha Zotac 8800 gt'ye a atan arkadaşlar PC Labs ı bir ziyaret edin de GTX leri 3d Mark 2006 da nasıl devirmiş görün.
    Tam bir tokatlayıcı alet. bulsam alıcam da 15 kasım da piyasaya sunulmuş ürünü nereden bulacaksın.

Bir de Zotac ın ismini beğenmeyen arkadaşlar. Donanım haber videolarına bir bakın bakalım kimmiş. 1 milyon metrekarelik üretim tesisi var heriflerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbarut -- 16 Kasım 2007; 14:19:20 >
  • ne biçim bir şartlanmışlıktır ben anlayamadım walla. yerli yabancı bir sürü siteden testler geliyor, hepsinde zotacin performansi görünüyor daha hala öküz altında buzağı arayanlar var. neyse aramaya devam edin siz...
  • Kanımca Zotac isminin bu kadar çok geçmesinin nedenleri şunlar :
    1- 8800 GT ekran kartlarını Türkiye'de ilk piyasaya süren bu firma, doğal olarak ilk 8800GT testleri bu kartla yapıldı.
    2- Normal versiyonun bile fabrika çıkışı oc edilmiş olarak çıkması.
    3- Fiyat olarak uygun.
    4- Reklam olarak iyi bir politika izliyolar, bir sürü sitede reklamları mevcut.
  • Arkadaşlar gerilime hiç gerek yok bu kartı tercih edenler alır tercih etmeyenler almaz bu kadar basit
  • Bu kart TR'ye geldi mi?
  • Bu amp edition serisinin 256 mb'lıkları gelsede alsak.

bu arada bu zotac'ın disp. kimki ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FasTBoY

Kanımca Zotac isminin bu kadar çok geçmesinin nedenleri şunlar :
    1- 8800 GT ekran kartlarını Türkiye'de ilk piyasaya süren bu firma, doğal olarak ilk 8800GT testleri bu kartla yapıldı.
    2- Normal versiyonun bile fabrika çıkışı oc edilmiş olarak çıkması.
    3- Fiyat olarak uygun.
    4- Reklam olarak iyi bir politika izliyolar, bir sürü sitede reklamları mevcut.

niye diye soranlara en güzel cevap. diğer modeller çıktıkça hepsinin testleri yapılır. sanki forumda bi tek zotac haberi yapılıyor.
    Tabi arkadaşlara da hak vermek lazım ne de olsa testlerde 3870'i tokatlayan kart olarak hep zotac öne çıktı. Aynı işi MSI yapmış olsaydı acaba o zaman ne diyeceklerdi merak etmedim değil...
  • toplama VGA

Zotac iyidir grupun SAPPHIRE'de gösterdiği başarıyı ZOTAC'tada gösterecektir.Benim elime gelen ZOTAC kartlar PCB ve kompanent olarak SAPPHIRE'den daha kaliteli,markayı iyi bir vizyona oturmayı düşünüyorar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.