Şimdi Ara

## Sapphire'den Pasif Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sapphire'den Pasif Soğutmalı Radeon HD 3850 ##

AMD-ATi'nin Radeon HD 3800 ailesi üreticiler arasında hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Zira GeForce 8800GT'nin aksine Radeon HD 3800 serisi lanse edilir edilmez firmalar özelleştirilmiş modellerini de gözler önüne sermeye başladılar. 55nm üretim teknolojisinin de verdiği termal avantaj ile Radeon HD 3800 serisinin özellikle de 3850 modelinin pasif soğutmalı çok sayıda farklı modelini göreceğiz gibi. Zira ilk olarak ATi'nin ekran kartı alanındaki en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'in pasif soğutmalı Radeon HD 3850 modeli ortaya çıktı. Muhtemelen standart saat hızların sahip olan model ısı iletim temelli pasif bir soğutma kullanıyor. Sapphire'in bu modeli pasif soğutma ile öne çıkabilir özellikle de HTPC'ler için. Zira bilindiği gibi Radoen HD 3800 serisi 2900 serisinde olmayan UVD yani donanımsal video hızlandırma özelliğine ve PowerPlay teknolojisini de sahipler. İşte bu özellikleri ile HD 3800 serisi çoklu ortam odaklı hazırlanan HTPC'ler için 3D performansı da pek çok kişi için son derece yeterli olacak. Doğal HDMI desteği de olsa okta daha etkileyici olabilirmiş ama pek tabi adaptör ile HDMI desteği de sağlanabilmekte.

• merak ettiğim 8800 gt ile karşılaştırma testleri,
    zira ona göe tercih edeceğim
  • şu kartların fiyatları ne zaman belli olacak acaba
    herkes bir model duyuruyor ama tr için net bir fiyat yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mustafa600

merak ettiğim 8800 gt ile karşılaştırma testleri,

http://forum.donanimhaber.com/m_19040808/tm.htm
  • Bu kartın üstüne 120 mmm fan tak buz gibi olur.Normal fanlı modelden daha iyi soğutur.
  • bı an once Türkiye ye gelsede fıyatları bellı olsa yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

bu testlere göre 8800 gt

• quote:

quote:

bızım kastetdıgımız bu ıncelemelerı donanım haberde gormek ,

mesela donanım haber vıdeo ıncelemelerı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @marki -- 15 Kasım 2007; 18:55:23 >

• İyi hoş da şu finler çok çabuk yamulmuyormu çok sinir oluyorum ona çook:)
  • Böyle bir kartı fansız yapmak bana biraz manasız gibi geldi. Bende fansız 7300GT var, peak power'ı 20W, buna rağmen deli gibi ısınıyor, çevresindeki herşeyi de ısıtıyor. Fan koymak zorunda kaldım.

Burada bahsettiğimiz kart 95W'lık bir kart. (Bakınız anandtech incelemesi). 95W 'lık bir ısıyı fanla hareketlendirmezseniz ne olur gerçekten bilemiyorum. Kendisi dayanıyordur tabii ki, yoksa zaten mühendisleri piyasaya sürmezler ama çevresindekileri mahveder gibi geliyor bana.

Ayrıca bu kart sonuçta yüksek performans kartı, yani oyuncular kullanacak. Böyle bir adamın bilgisayarında da zaten bir ton fan vardır, bir fan eksiltsen sessizliğe ne kadar faydası olur ki?

• quote:

quote:

quote:

bu testlere göre 8800 gt

8800 gt evet bunlardan hızlı ama yeni cıkan crysis u full detaya aa sız bile 1280 çöz. yinede oyanatamıyor bi anlam ifade etmedi acıkcası ayrıca saphirede blackbox var ve pahalı olucak , ama 170-180$ civarınada olucak hemde 512mb powercolor 3850

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan84 -- 15 Kasım 2007; 20:38:44 >

• yaa fansız ekran kartını sadece ofis ve internet için kullanılır yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tigerspeed

Bu kartın üstüne 120 mmm fan tak buz gibi olur.Normal fanlı modelden daha iyi soğutur.

Güzel bir 12cm fanla hem performansılı hem de çok daha sessiz olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.