Şimdi Ara

## Özel Soğutmalı HDMI Destekli OC'li Radeon HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Özel Soğutmalı HDMI Destekli OC'li Radeon HD 3850 ##

Uzak doğu için ekran kartı üreten firmalardan biri olan Zero, muhtemelen şimidye kadar gördümüz en iddialı ATi Radeon HD 3850 çözümü ile karşımızda. Zira firmanın ekran kartında neredeyse yok yok. Overclock dendiğinde evet kartın saat hızları 700/1800MHz'e çıkarılmış ki bilindiği üzere Radeon HD 3850'nin standart saat hızları 670MHz/1666MHz idi. Bununla birlikte referans tasarımda adaptör ile sağlanan HDMI desteği de Zero'nun yeni ekran kartı ile birlikte doğal halde kullanıcılara sunuluyor. Soğutmadan ise bahsetmeye gerek yok. Görüldüğü üzere standart soğutmayı değiştiren firma çift fanlı özel bir soğutma kullanmış. Kartın yurt dışı satış fiyatı 240$ civarında. Tabi Radeon HD 3850'nin referans modelleri çok daha ucuz olacak. Zero'nun yeni çözümü özel bir model olarak biraz daha yüksek fiyat etiketine sahip.

• Aynı firmanın 3870 için böyle bir çözümü var mı acaba?
  • bundan CF yapmak mı yoksa tek 8800 gt almak mı hmm arasında çok fark olur mu acaba?
  • oo cift fan son donemlerde cıkan ekran kartlarındakı ses duzeyı yuzunden bır cok kullanıcı sıkayetcı. acaba bu kart ıkı fanla ne kadar sessız acaba
  • fanlar çok küçük görünüyor oda sıcaklığının yükselmesiyle fanlar daha hızlı dönecektir buda yüksek dbi anlamına geliyor
  • soğutması hiç iyi durmuyor
    sanki problem çıkartacak bi karta benziyor
  • UzakDogulu ekran karti ureticleri HDMI destegine ellerinden geldigi kadar yatirim yapiyorlar ve bunun sayesinde HDMI'in gelisimine katkida bulunuyorlar
    Zero, daha cok Asya pazarina satis yapan bir firma.Fazla eski bir sirket degiller bildigime gore.Ekran kartlarinda guzel fanlar kullaniyorlar, daha cok alisilmisin disinda sekilli kartlar uretiyorlar.
    Bu modelinde kullanilan fan sanki birazcik sesli gibi, ama oyle bir problem yoksa alinmaya deger bir urun.HD 3850 + Kendinden Hiz Asirtmali + HDMI + Cift Fanli sogutma
  • Komedi yahu.
    670MHz/1666MHz den 700/1800 e çıkmış way be muazzam bir overclock. %4 gpu, %8ram overclocklu.

Afedersiniz arkadaşlar ama 7600gs ile %22 gpu, %50 ram overclocku yapıyorum ben.

Ve 240$ fiyat ha. Tam bir komedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendorm

Komedi yahu.
    670MHz/1666MHz den 700/1800 e çıkmış way be muazzam bir overclock. %4 gpu, %8ram overclocklu.

Afedersiniz arkadaşlar ama 7600gs ile %22 gpu, %50 ram overclocku yapıyorum ben.

Ve 240$ fiyat ha. Tam bir komedi.

bencede neden bu kdar azla yetınmısler
  • quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

Aynı firmanın 3870 için böyle bir çözümü var mı acaba?

olsa alırmıydınız ?
  • full overclok etseler almasınızki bu kart oc olmuyor diye gerisinide sen yaparsın
  • 3870 göz koydum cıksada öyle bir model için kredi girişimlerini başlatsam
  • 8800gt alacağına+3870 alacağına=3850 CF yap performans çok farkediyor.Parası olan 3870 CF yapar ama 3D Mark06 da 2,500 puan fark ettiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

quote:

olsa alırmıydınız ?

Düşünürdüm
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

quote:

olsa alırmıydınız ?

Düşünürdüm

önümüzdeki ay 1 hafta uzakdoğuya ya gidebilirimde ondan dedim bi kosu gider alırdım sizin icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 14 Kasım 2007; 14:58:34 >

• yarın olsun bi bakalım
  • 3870 mi daha iyi yoksa 8800 GTS 320 yada 8800 GT mi??
  • gt ile 3870 gts den ocok daha iyi olmakla beraber iki kartın arasıındaki performans farkları 3870 piyasaya cıkınca netlik kazanacak su an için sağlıklı yorum yapacak testler yok elimizde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Syn7ax

bundan CF yapmak mı yoksa tek 8800 gt almak mı hmm arasında çok fark olur mu acaba?

performans farkı yanında fiyat farkıda war.. 250*2 cf 280 8800gt...
  • Bu karta bunu yapmaları pek iyi değil çünkü kartın kapasitesi belli orta seviye yani bunu böyle üst seviyeye cıkaramazsın ki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.