- x
Fanlı Isıtıcılar...
267 Cevap129970 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

416 Mesaj
13 Kasım 2007; 19:17:03 

İçinizde mutlaka fanlı ısıtıcı kullananlarımız vardır.Sadece fan ile ısınabilen varmı ?

bunu gerçekten merak ediyorum.2000 watt sinbo duvar tipi fanlı ısıtıcı almıştım.Ancak ısıtmaz diye düşünüyorum.Ama yinede emin olabilmek için soruyorum.Bu tarz fakir fanlı ısıtıcı,arçelik beko fanlı ısıtıcı yada diğer bir marka sadece fanlı ısıtıcı ile kış geçiren varmı ?

Teşekkürler...

9732 Mesaj
14 Kasım 2007; 16:32:30 

Bu tip ısıtıcıların amacı mekandaki soğuk havayı biran önce kırmak,küçük mekanları ısıtmaktır.
Ancak bulundukları ortamda diğer ısı kaynaları kadar yüksek ısı sağlayamazlar,bu yüzden uzun süre çalışarak elektrik faturasını kabartır,mekandaki havayı kuruturlar.

Benzer ürünü (Sinbo fanlı ısıtıcı) sadece banyo vs gibi küçük odaların soğuğunu kırmak için ya da kalorifer yanmadığı zaman idare etmek için kullanıyorum.

416 Mesaj
15 Kasım 2007; 16:01:30 

Bende aldım.2 tane.Birisi kumtel duvar tipi digital iyonizerli vs...diğeri ise küçük yuvarlark olanlardan.Küçük olanı bayadır kullanıyorum.Gerçekten 16m2 lik odayı süper ısıtıyor.Hatta evin ortasına koyduğunuzda bile evin havasını değiştirebiliyor.(yaklaşık 50m2 lik alandan söz ediyorum)...Ufodan eksi yanları özellikle önce havayı ısıtması gerekmesi,ufo açtığınız anda ışığı geldiği anda ısıtıyor.Ufonun dezavantajı ise (evimde birde ufo var bu arada 1600 watt) kapandığı anda kalıcı sıcaklık olmayışı.Eşyaları ve havayı ısıtmadıkça malesef tam anlamı ile kalıcı olmuyor sıcaklık.Neyseki termostatı olması büyük bir artısı.

Fanlı ısıtıcıdada fan sistemi var.Ve gerçektende beni şaşırttı...

Şimdi kumtel 2500 watt duvar tipi aldım bugün.Onu deniyorum.

Bu arada kumtel firmasına ait 2 adet 1 si alaaddin diğeri calipso 3000 watt aldım..iade ettim.ikiside arızlı çıktı.koca firma...siteden mesaj attım..ilgilenen yok bile...

İllede ufo alacaksanız ufo alın...diğerlerini önermem...

9732 Mesaj
24 Kasım 2007; 16:01:38 

Koçtaş ta yeni bir fanlı ısıtıcı gördüm,markası Febbre ydi;

Sağa ve sola salınım yapabiliyor,dijital termostatlı bir ürün,diğer fanlı ısıtıcılardan asıl farkı şimdiye kadar bu tip ürünler arasında en sıcak hava üfleyen model oması. Üstelik diğer modeller gibi 2000 watt yerine 1800 watt güç çekerek daha yüksek ısı yayıyor+oldukcada sessiz.

Tavsiye edilir.

416 Mesaj
26 Kasım 2007; 1:30:39 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Koçtaş ta yeni bir fanlı ısıtıcı gördüm,markası Febbre ydi;

Sağa ve sola salınım yapabiliyor,dijital termostatlı bir ürün,diğer fanlı ısıtıcılardan asıl farkı şimdiye kadar bu tip ürünler arasında en sıcak hava üfleyen model oması. Üstelik diğer modeller gibi 2000 watt yerine 1800 watt güç çekerek daha yüksek ısı yayıyor+oldukcada sessiz.

Tavsiye edilir.

Ben 2 yıl önceki febbre fanlı ısıtıcı modelini almıştım.Febre bence en iyi fanlı ısıtıcıları üretiyor zira birçok fanlı ısıtıcıyı denedim..

Farkı daha sıcak hava üflüyor olması değil zaten bu fiziki olarakta mümkün değil.2000 watt ise her ısıtıcı aynı ısıya ulaşır.

Febbre nin farkı daha hızlı bir fana sahip olmasıdır.Çünkü ne fanlı ısıtıcılar ne kadar hızlı hava sirkülasyonu sağlarlarsa o kadar hızlı ve güzel ısıtırlar.Yani hava debisi en yüksek olanı febbre dir ve kesinlikle öneririm.

Alacaksanız febbre alın.

saygılarımla
daihatsu3259

9732 Mesaj
26 Kasım 2007; 9:25:08 

Günaydın..

Febbre gerçekten iyi iş görüyor.

Büromda ve evlerimde banyo/küçük odaları hemen ısıtmak için zaman içerisinde Sinbo-Siemens-Kumtel ve en son Febbre marka fanlı ısıtıcılar kullandım,içlerinden Alman üretimi (eski bir cihaz) Siemens çok kaliteli çıktı,Febbre ise seramik ısıtıcılı ve mantıklı tasarımı sayesinde benzer güç çeksede üflediği havayı daha yüksek ısıya ulaştırıyor,diğer markalardan farklı olarak Febbre yi fazla yakınımda kullanımıyorum çünkü yakıyor!

quote:

Orjinalden alıntı: daihatsu3259

Ben 2 yıl önceki febbre fanlı ısıtıcı modelini almıştım.Febre bence en iyi fanlı ısıtıcıları üretiyor zira birçok fanlı ısıtıcıyı denedim..

Farkı daha sıcak hava üflüyor olması değil zaten bu fiziki olarakta mümkün değil.2000 watt ise her ısıtıcı aynı ısıya ulaşır.

Febbre nin farkı daha hızlı bir fana sahip olmasıdır.Çünkü ne fanlı ısıtıcılar ne kadar hızlı hava sirkülasyonu sağlarlarsa o kadar hızlı ve güzel ısıtırlar.Yani hava debisi en yüksek olanı febbre dir ve kesinlikle öneririm.

Alacaksanız febbre alın.

saygılarımla
daihatsu3259

416 Mesaj
27 Kasım 2007; 0:24:05 

Bendeki 2000 watt febbre 3 odayıda ısıtıyor.Aşırı sıcak olmuyor ama üşümüyorsunuzda.3 odanın alanı ise yaklaşık olarak 50 m2 civarında.

Ancak febbre nin bendeki modelini daha ithal etmiyor koçtaş..

Sn.esmerce sizin belirttiğiniz model duvar tipi febbre mi acaba ?

saygılarımla
daihatsu3259

6799 Mesaj
27 Kasım 2007; 0:35:10 

Bugun migrosta gordum blueline seramik fanli isiticilar vardi, tasarim olarak klimaya benzeyen ve duvara monte edilenlerden. uzaktan kumandasi da var, çok şık bir alet. 90 kusur ytl idi yanılmıyorsam. 10-15 m2 odayi isitacagini bilsem alır duvara monte ederim bir tane.

9732 Mesaj
27 Kasım 2007; 12:03:08 

quote:

Bendeki 2000 watt febbre 3 odayıda ısıtıyor.Aşırı sıcak olmuyor ama üşümüyorsunuzda.3 odanın alanı ise yaklaşık olarak 50 m2 civarında.

Ancak febbre nin bendeki modelini daha ithal etmiyor koçtaş..

Sn.esmerce sizin belirttiğiniz model duvar tipi febbre mi acaba ?

saygılarımla
daihatsu3259

Yer tipi küçük fanlı cihazlardan.

Dikkat ederseniz rezistanslar fanın arkasında değil önünde ve oldukca sık aralıklarla yerleştirilmiş,bu sayede birim miktardaki hava daha fazla ısıtılıyor.

http://www.koctas.com.t...currentpage=1&sortkey=0

416 Mesaj
27 Kasım 2007; 23:11:56 

quote:

Orjinalden alıntı: unpop

Bugun migrosta gordum blueline seramik fanli isiticilar vardi, tasarim olarak klimaya benzeyen ve duvara monte edilenlerden. uzaktan kumandasi da var, çok şık bir alet. 90 kusur ytl idi yanılmıyorsam. 10-15 m2 odayi isitacagini bilsem alır duvara monte ederim bir tane.

Ben aldım ısıtmadı.Tavsiye etmem.Üstelik 2500 watt falan yakıyorlar.Yer tipi olanlar iyi ısıtıyor.Asla önermem.Ama farklı bir model bulursan bilemem.Benim denediğim kumtel 2500 watt duvar tipiydi.

saygılarımla

416 Mesaj
27 Kasım 2007; 23:19:11 

Sizin kullandığınız febbre bumuydu ? yani bundan denediniz mi ? Fanlımı bunlar ? Seramik tipi ne anlama geliyor.

quote:

Yer tipi küçük fanlı cihazlardan.

Dikkat ederseniz rezistanslar fanın arkasında değil önünde ve oldukca sık aralıklarla yerleştirilmiş,bu sayede birim miktardaki hava daha fazla ısıtılıyor.

http://www.koctas.com.t...currentpage=1&sortkey=0

3033 Mesaj
27 Kasım 2007; 23:21:53 

demir döküm kulanıyorum mükemmel ısıtıyor. tavsiye ederim...
model w 9729r
230 volt 50hz max8.7 a
2000w
termostatlı yere düşsün 1-2 sn içinde duruyor. 3 kademeli 1-normal fan 2-yarı ısıtıyor 3-tam ısıtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 27 Kasım 2007; 23:29:41 >

9732 Mesaj
29 Kasım 2007; 15:05:46 

Evet deneyerek aldığım Febbre modeli bu.

Cihazda ön ızgara içerisinde dikkat ederseniz ısıtıcı kısım var,bu kısım sık dokulu seramik malzeme ve arkasındada çok kanatlı yüksek devirli bir fan var.

Cihaz oldukca yüksek verimle çalışıyor öyleki bebeğimizi yıkayacağımız zaman önceden banyoyu ısıtıyoruz ve banyoya girdiğimizde cihazı kapatıyoruz çünkü yaklaşık 1metrelik alana oldukca sıcak bir hava akımı üflüyor.
quote:

Sizin kullandığınız febbre bumuydu ? yani bundan denediniz mi ? Fanlımı bunlar ? Seramik tipi ne anlama geliyor.

514 Mesaj
29 Kasım 2007; 21:53:18 

arkadaşlar bu duvar tipi fanlı ısıtıcılardan(klimaya benzeyen) hangi markayı modeli tavsiye edersiniz?

416 Mesaj
30 Kasım 2007; 2:06:21 

Fanlı ısıtıcılarda en çok aranan özellik aslında saatte çevirdiği hava miktarıdır.Sonuçta aynı güçte aynı enerji açığa çıkacaktır.Ancak esas olan birim zamanda ısıttığı hava miktarıdır.

Ne kadar çok hava ısıtırsa o kadar hızlı ısınırsınız.

paylaşımlarınız için teşekkürler.

quote:

Evet deneyerek aldığım Febbre modeli bu.

Cihazda ön ızgara içerisinde dikkat ederseniz ısıtıcı kısım var,bu kısım sık dokulu seramik malzeme ve arkasındada çok kanatlı yüksek devirli bir fan var.

Cihaz oldukca yüksek verimle çalışıyor öyleki bebeğimizi yıkayacağımız zaman önceden banyoyu ısıtıyoruz ve banyoya girdiğimizde cihazı kapatıyoruz çünkü yaklaşık 1metrelik alana oldukca sıcak bir hava akımı üflüyor.

416 Mesaj
30 Kasım 2007; 2:09:03 

http://www.koctas.com.tr/pic.aspx?id=3834&picid=D433A843FAFA4ED997E4C150DE4B1636

Duvar tipi olup olmaması değil,yukarıdada deiğim gibi hızlı çalışanları ve geniş çıkışlı olanları tercih edin.

bakın bende 2000 watt febbre var.16 m2 odada kapıyı kapatıp sabaha kadar aralıksız açamazsınız.Çok sıcak oluyor..

ama kumtel duvar tipi aldım.2500 watt olmasına ve sabaha kadar aralıksız çalışmasına rağmen ortalama bir ısının üzerine çıkamadı.

Derecesi var ama 30 derecede takılıyor..Bu arada içerisi 30 derece olmuyor tabiki...

:-)

12 Mesaj
5 Aralık 2007; 14:26:40 

duvar tipimi fanmı kücük olan fanlarmı iyi arkadaşlar

416 Mesaj
6 Aralık 2007; 1:09:40 

şık dursun istiyorsunuz duvar tipi...ısıtsın diyorsanız yer tipi olanlar.

5023 Mesaj
6 Aralık 2007; 11:16:05 

Evet yer tipi olanından daha fazla randıman alırsın..

Nothing lasts forever
Even cold november rain

514 Mesaj
14 Aralık 2007; 12:31:59 

yer tipi diyerek, şu yuvarlak 20-30 ytl en pahalısı 50 ytl olan ufak fanlı ısıtıcılara mı diyorsunuz? klimaya benzeyen duvar tipi fanlı ısıtıcılardan daha mı iyi ısı yayıyor bu ufak fanlı ısıtıcılar?

514 Mesaj
14 Aralık 2007; 12:48:07 

ayrıca bu febbre markasının bir internet sitesi var mı? kim üretiyor bu markayı, servis olayı nasıl?

416 Mesaj
14 Aralık 2007; 18:53:14 

Servis olayı çok önemli değil.Neden derseniz zaten fiyatları 10-50 ytl arasında değişiyor.Alıcan 2 sene kullanıp değiştireceksin.Yok daha fazla çalışırsa ne ala.Zaten garantisi 2 yıl.İnternet sitesi yok febbre nin.Bu febbre yi koçtaş ithal ediyor.İlk getirdiği modeller daha iyiydi.Ama devamı gelmedi o serinin.

Yer tipi olanlar en iyileri.Duvar tipi olanlar umulan ısıtmayı gerçekleştirmiyor.Ayrıca çokda fatura gelir onlardan.Yer tipi olanlar ise oldukça iyi ısıtıyorlar.Önerim kesinlikle yer tipi küçük sağa sola dönebilen tiplerdir.

http://www.hepsiburada....&productid=evfakhobby27

http://www.hepsiburada....roductid=evsinbosfh3302

416 Mesaj
14 Aralık 2007; 18:58:30 

quote:

Orjinalden alıntı: turion

yer tipi diyerek, şu yuvarlak 20-30 ytl en pahalısı 50 ytl olan ufak fanlı ısıtıcılara mı diyorsunuz? klimaya benzeyen duvar tipi fanlı ısıtıcılardan daha mı iyi ısı yayıyor bu ufak fanlı ısıtıcılar?

Aynen onları diyoruz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Aralık 2007; 17:05:15 

arkadaşlar merhaba bende bir soru sormak istiyorum.öğrenciyim ve 10 metrekare kadar bir odam ve ısınma problemim var.bu güne kadar arçelik 2kw 3 lü quartz isitici kullanıyordum ancak odayı biraz kırıyor ve ısıtmasından hiç memnun değilim.yani verim düşük biraz sanırsam.
ayda 80-100 ytl elektrik faturasına razıyım problem değil.
geçen güne kadar bir ufo almayı planlıyordum(2kw) fakat geçen kipada sinbonun bu linkteki ürününü gördüm çalışıyordu ve ısıtması da gayet güzel gibiydi.
http://www.hepsiburada....&productid=evsinsfh3303
şimdi bu ürünü alıp duvara montajlamayı planlıyorum.
sizce bu ürünün verimi nasıldır yani 3-4 saat tam kapasite kullanımda quartz ısıtıcımdan daha iyi bir ısınma ve ısıl konfor elde edebilirmiyim?
tavsiye edermisiniz saygılar..

9732 Mesaj
16 Aralık 2007; 20:35:16 

daihatsu3259 arkadaşımın önerdiği modellerden Sinbo çok ucuz ama fiyatına göre çok iyi bir ürün,Fakir i bilmiyorum.

Bende Sinbo da var ayrıca Koçtaş tan Febbre seramik rezistanslı fanlı ısıtıcı aldım çok memnunum bu tip cihazlar arasında en yüksek verimi bu üründen aldım ancak fiyatı benzerlerinden fazla.

6799 Mesaj
16 Aralık 2007; 20:43:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Eran C

arkadaşlar merhaba bende bir soru sormak istiyorum.öğrenciyim ve 10 metrekare kadar bir odam ve ısınma problemim var.bu güne kadar arçelik 2kw 3 lü quartz isitici kullanıyordum ancak odayı biraz kırıyor ve ısıtmasından hiç memnun değilim.yani verim düşük biraz sanırsam.
geçen güne kadar bir ufo almayı planlıyordum(2kw) fakat geçen kipada sinbonun bu linkteki ürününü gördüm çalışıyordu ve ısıtması da gayet güzel gibiydi.
sizce bu ürünün verimi nasıldır yani 3-4 saat tam kapasite kullanımda quartz ısıtıcımdan daha iyi bir ısınma ve ısıl konfor elde edebilirmiyim?

gecenlerde carreforuda bu cihazin demirdokum olanini gordum ustelik dijital gostergeliydi, orda dereces yazıyor. alet calisiyordu elimi uzattim onne akkaten saglam sıcak hava ufluyor. 55 ytl falandi. almayi dusundum acikcasi.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 16 Aralık 2007; 20:45:09 >

416 Mesaj
16 Aralık 2007; 20:53:39 

quote:

Odanız 10 metrekare olduğundan ısınma oldukça kolay olarak gerçekleşecektir eğer çok önemli bir yalıtım sorununuz yoksa..

Sinbı duvar tipi odanızı rahatlıkla ısıtır.Ancak benim tavsiyem bunun yerine 2000 wattlık yer tipi olanlar daha verimlidir.Ayrıca bakınız zihazın çalışırken elinizi önünüe koyarak bu çok sıcak üflüyor deyip iyi ısıtır diyemeyiz. Peki neden ?

Çünkü;eğer fanı hızlı olsaydı elinizi yakmayan bir sıcaklık hisseder ama çok daha çabuk ısınırdınız.2000 watt ısıtıcı 2000 wattır...Ortaya çıkan ısı miktarı aynıdır.Değişmez.Önemli olan kısa sürede daha fazla havayı rezistanslardan geçirmek yani debi dir...

saygılarımla
daihatsu3259

9732 Mesaj
16 Aralık 2007; 21:14:33 

quote:

Odanız 10 metrekare olduğundan ısınma oldukça kolay olarak gerçekleşecektir eğer çok önemli bir yalıtım sorununuz yoksa..

Sinbı duvar tipi odanızı rahatlıkla ısıtır.Ancak benim tavsiyem bunun yerine 2000 wattlık yer tipi olanlar daha verimlidir.Ayrıca bakınız zihazın çalışırken elinizi önünüe koyarak bu çok sıcak üflüyor deyip iyi ısıtır diyemeyiz. Peki neden ?

Çünkü;eğer fanı hızlı olsaydı elinizi yakmayan bir sıcaklık hisseder ama çok daha çabuk ısınırdınız.2000 watt ısıtıcı 2000 wattır...Ortaya çıkan ısı miktarı aynıdır.Değişmez.Önemli olan kısa sürede daha fazla havayı rezistanslardan geçirmek yani debi dir...

saygılarımla
daihatsu3259

Daihatsu3259;

Bende Siemens 2000watt,Sinbo 2000watt ve en son Febbre 1800watt fanlı ısıtıcı var.

Siemens ve Sinbo 2000 watt olmalarına rağmen Siemens te fanın çektiği hava daha sık dokulu sarmal rezistanstan geçirildiği için Sinbo ile aynı elektriği çekmesine rağman daha sıcak bir hava akımı oluşturuyor,fanlarının debileri aynı seviyede.

Febbre ise 1800watt olmasına rağmen fanın çektiği hava diğer modellere göre çok sık dokulu seramik rezistansların arasından geçiriliyor,öyle ki fan görünmüyor ve ürettiği sıcak hava akımı sayesinde Siemens ten de,Sinbo dan da başarılı ısıtma sağlıyor,3 ürünüde sürekli kullandığımdan biliyorum.

Sizinle mutabık kalmadığımız nokta şu;siz çekilen watt aynı ise ortama yayılan ısı değeri aynıdır diyorsunuz. Bu doğru değil. Aynı olan tüketilen elektriktir,aynı güçteki cihazlar aynı ısıtmayı sağlamazlar,rezistans tasarımı/sıklığı,fanın debisi yani cihazın verimi önemlidir.

Mesela başarısız bir ürün 2500watt bile olsa rezistanslarını seyrek yerleştirir,arkasınada çok yüksek debi sağlayan fan yerleştirirse o ürün havayı yeterince ısıtamaz.

Uzaklaştırılmış
16 Aralık 2007; 22:49:44 

Daihatsu3259,esmerce ve unpop ilgilendiğiniz ve değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim..
verim konusundaysa aynı kilowattaki ürünlerin arasında gerçekten büyük bir verim farkı olduğuna inanıyorum.gerçektende quartz isiticiların veimleri bence çok ama çok düşük.
asıl kızdığım konu üreticilierin verim konusunda infrared ısıtıcı,quartz sobalar ve fanlı ısıtıcıların kutularının üzerinde herhangibir verim sınıflandırılmasının olmaması.makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim,ısıtma havalandırmadan kalorifer tesisatlarına,buhar kazanlarına kadar envayi çeşit ders aldım..klima diyince kafam karışmıyor belli bir standarda oturtulmuş cop değeri var,btu değeri var rahatlıkla anlaşılabiliyor ama yukarıda saydığım ısıtıcıların kutularını inceliyorum kafamda binbir çeşit soru işareti kalıyor bir standarda oturtulamazmı yani bu kadar mı zor
hepsinin verimini tecrübeyle sabitlememiz gerekecek sanırsam..
Daihatsu3259,debi konusunda bu şekilde hiç düşünmemiştim yinede ısıtma açısından optimum verimi yakaladıklarını umuyorum ancak yinede pek güvenemiyorum sonuçta çin menşeli üreticiler yapıyor sanırım bu aletleri ve tam güvenilir bulmuyorum verdikleri değerleri.

sizin bildiğiniz herhangibir verim sınıflandırılması var mı acaba?

ısıtıcının yere konumlandırıldığı sistemler büyük ihtimalle ısıl konfor açısından daha iyi olacaktır katılıyorum ancak öğrenci evinde istem dışı kazalara daha çok sebebiyet verebileceği kanaatindeyim o yüzden duvar tipi tercih etme kanaatindeyim..

sonuç olarak bayram dönüşü bu duvar tipi sinbo ısıtıcıyı alma kanaatindeyim alıp montajını yaptıktan sonra odayı ısıtması açısından,1 ay sonrasındaysa elektrik faturasına yansıması açısından daha detaylı bilgiler veririm umarım ilgilenen herkese çok teşekkürler...

1 Mesaj
25 Aralık 2007; 13:06:08 

merhaba
ben yeni uye oldum. kucuk bir odayi isitmak icin termostatli, devrilmeyen ve onune geldiginizde yakmayan (yani UFO tipi filan istemiyorum) bir isitici ariyorum. ben isteyken kedilerimin yaninda duracagi icin guvenli bir sey olmasi lazim. fazla elektrik sarfetmemesini de tercih ederim tabii. migros'ta demirdokum termostatli 8 dilimli elektrikli radyator varmis ama elektrikli radyatorler cok gec isitiyor diye biliyorum. ne kullanmami onerirsiniz? durumum cok acil. yardimci olabilir misiniz?
devrilmesin diye duvar tipi dusunmustum ama duvar tipi termostatli yokmus migrosta. bir de havayi kurutmayan bir seyi tercih ederim...
simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Micia -- 25 Aralık 2007; 13:07:31 >

514 Mesaj
27 Aralık 2007; 9:18:43 

ben şimdi gidip koçtaştan febbre duvar tipi fanlı ısıtıcı almayı düşünüyorum ne dersiniz. bundan daha iyi bir fanlı ısıtıcı var mı?( klima ve ufo demeyin lütfen) ayrıca 20 m2 güneş görmeyen bir odayı ısıtır mı?
http://www.koctas.com.t...x.aspx?ido=urun&id=1694¤tpage=2&sortkey=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turion -- 27 Aralık 2007; 9:19:26 >

Uzaklaştırılmış
30 Aralık 2007; 15:07:10 

quote:

evet bugün sinbonun duvar tipi fanlı ısıtıcısını aldım arkadaşlar ve gayet memnun kaldım açıkçası..
15 dakika gibi kısa bir sürede odayı rahatça ılık,oturulabilecek bir hale getirdi ve arçelik quartz ısıtıcıyla kıyasladığımda çok daha verimli bence..
ayrıca odayı hızla ısıtmaya da devam ediyor şu an kendisi
kipadan 58 ytl ye kredi kartına vade farksız 12 taksite aldım ilgilenen arkadaşlara duyurur,tavsiye ederim saygılar..

6799 Mesaj
30 Aralık 2007; 16:06:41 

bende sinbonn yer tipi ısıtıcısı var 16 ytlye almistim gecen sene, benim ufak odayi ve banyoyu super ısıtıyor. bu duvar tipi ile 12 m2 baska bir odami isitabilirim diye tahmin ediyorum. Orda 3lu quartz ısıtıcı var ama dibine girmeden ısınamıyorsun ve tum odayi ılıklaştırması 1-2 saat alıyor.
bu sinboda dijital gosterge var mı, dereceyi gosteriyor mu. Sinbo ile febbre arasında kaldım. demirdokum de var aslında ama arkadasım aldı gecen hafta memnun kalmadıgını soyledi

Uzaklaştırılmış
30 Aralık 2007; 16:35:42 

unpop merhaba..benim odam da 12 metrekare kadar ve 1 saat kadar oldu çalıştıralı 10 dakika kadar da kapattım şu an oda mükemmel sıcaklıkta tişörtle bile dolaşabilecek seviyede rahat..
ancak bunda dijital gösterge yok..dereceyi göstermiyor maalesef..
uzaktan kumandadan da tüm fonksiyonları kontrol edebiliyorsunuz ve hoşuma giden özelliği uzaktan kumanda heryerden çekiyor öle alete dik açıda durup dibine kadar girmenize gerek yok..
ayrıca sinboyu ilk çalıştırdığınız zaman bildiğiniz fan görevi görüyor yazın geçin altına serinleyin oda bir artısı..
1000w ve 2000 watt düğmelerine bastıktan sonra ısıtma fonksiyonu devreye giriyor..
swing özelliği güzel ancak 2000w da yarım saat kadar ısındıktan sonra,pallerin plastiği biraz dandik sanırsam swing modunda genleşmeden dolayı kıtır kıtır ses yapıyor..
kapattığınız zamansa ilk olarak ısıtma devresini kapatıyor ancak fan çalışmaya devam ediyor sanırım seramik ısıtıcıları koruma amacıyla yapılmış bi sistem fan bi süre çalışıp ısıtıcıyı soğuttuktan sonra (1 dakika kadar) pallerini kapatıyor.
hepsiburada da yorum olarak aleti satın alan bir kişi bekleme modunda inleme gibi bir ses yapıyor demiş bende merak etmiştim çünkü gece yatarken rahatsız edebilirdi insanı ancak bekleme modunda sessiz bi odada içinden gelen en ufak bir sese rastlamadım.
eleştirebileceğim diğer bir tarafı,kablosu biraz kısa gibi geldi bana kullanma klavuzunda 1.86 cm yukarı asındemiş ancak eğer duvarınızda priz yoksa (benim montajlayacağım duvarda priz yok),üçlü prizim havada asılı konumda duracak maalesef (yerden 10-15 cm kadar.)...

4 Mesaj
2 Ocak 2008; 11:26:53 

merhaba arkadaşlar 3 model arasında kaldım bana yardımcı olun acele lazım donuyorum evde...
şu 3 modelden hangisini önerirsiniz:
1. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=1694
2. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=3834
3. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=1339

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil_45 -- 2 Ocak 2008; 11:27:06 >

Hero was here

3327 Mesaj
5 Ocak 2008; 16:13:21 

quote:

Orjinalden alıntı: halil_45

merhaba arkadaşlar 3 model arasında kaldım bana yardımcı olun acele lazım donuyorum evde...
şu 3 modelden hangisini önerirsiniz:
1. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=1694
2. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=3834
3. Model:http://www.koctas.com.tr/index.aspx?ido=urun&id=1339

daha önceden febbre markasını hiç duymamıştım yorumları okuduktan sonra fikirlerim değişmeye başladı performanslı bi ürün olduğunu anladım. Bende bunlardan almayı düşünyorum fiyatları gerçekten çok ucuz geldi.
1-2. modeller gerçekten çok hoşuma gitti. Haftaya 2sini de almayı düşünüyorum
bu ürün hakkında başka fikirleri olanlar paylaşabilir...

4956 Mesaj
6 Ocak 2008; 16:47:08 

@Eran C
Yorum için teşekkürler, güzel açıklamışsın gerçekten.
Benim 9m2'lik odaya Sinbo 3303 duvar tipi fanlı ısıtıcının yeteceğini düşünüyorum.
Şu an İhlas Quartz soba ile tek kademede (800 watt) rahat ısınıyorum, ama yer darlığından dolayı bunu almak istiyorum.
Sanırım ısıtmada sorun olmaz, fakat fazla ses çıkarır diye de tereddüt ettim.
http://www.deveyuku.com...iew.asp?idproduct=57207

Edit.
Bir de Kumtelin aynı fiyata bir modeli var.
http://www.gedikgross.c...pId=2174686&_catId=3625
Bunda oda sıcaklığını gösteren Led ekran var.
Bu bir adım daha önplanda gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 6 Ocak 2008; 17:36:25 >

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

416 Mesaj
6 Ocak 2008; 18:07:40 

Ne alırsanız alın ama sakın KUMTEL ALMAYIN !!!

Şu anda carrefour kozyatağında dünya kadar şikayet var.Ben 4-5 ürününü aldım.Daha ilk günden bozuldular.

Dün gittim.Seramik ısıtıcı vardı.Daha denerken bozuldu :D

Aman ha ..paranıza yazık...

quote:

Orjinalden alıntı: albati

@Eran C
Yorum için teşekkürler, güzel açıklamışsın gerçekten.
Benim 9m2'lik odaya Sinbo 3303 duvar tipi fanlı ısıtıcının yeteceğini düşünüyorum.
Şu an İhlas Quartz soba ile tek kademede (800 watt) rahat ısınıyorum, ama yer darlığından dolayı bunu almak istiyorum.
Sanırım ısıtmada sorun olmaz, fakat fazla ses çıkarır diye de tereddüt ettim.
http://www.deveyuku.com...iew.asp?idproduct=57207

Edit.
Bir de Kumtelin aynı fiyata bir modeli var.
http://www.gedikgross.c...pId=2174686&_catId=3625
Bunda oda sıcaklığını gösteren Led ekran var.
Bu bir adım daha önplanda gibi.

416 Mesaj
6 Ocak 2008; 18:47:46 

0

Birde bunlar var.Nasıl bilemiyorum ama güçlü gibi duruyor.

http://www.isievi.com/2..._elektrikli_isitici.htm

416 Mesaj
6 Ocak 2008; 18:55:05 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daihatsu3259 -- 6 Ocak 2008; 18:58:26 >

4956 Mesaj
6 Ocak 2008; 23:45:00 

@daihatsu3259
Tavsiyen ve ilgin için teşekkür ederim.
Fakat benim oda çok küçük 9 m2, öğrenci işi yani.
O yüzden illaki duvara takılan bişey olması gerek.
Madem Febbre kaliteli diyosunuz, şu modellerin hem fiyatı iyi hem de LCD göstergesi var.
Nasıl olur bi göz atın bakalım.
http://www.koctas.com.t...currentpage=3&sortkey=0

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

416 Mesaj
8 Ocak 2008; 1:36:13 

9m2 oda için yeterde artar bile.

İkiside ısıtır seni beğendiğini al derim.

Ayrıca derecelerine çok güvenme.kendi ısılarından etkileniyorlar.

saygılarımla

quote:

@daihatsu3259
Tavsiyen ve ilgin için teşekkür ederim.
Fakat benim oda çok küçük 9 m2, öğrenci işi yani.
O yüzden illaki duvara takılan bişey olması gerek.
Madem Febbre kaliteli diyosunuz, şu modellerin hem fiyatı iyi hem de LCD göstergesi var.
Nasıl olur bi göz atın bakalım.

403 Mesaj
8 Ocak 2008; 20:13:08 

@daihatsu3259,

Her ikisi arasındaki fark (Fonksiyonel Duvar tipi ve Duvar tipi seramik) nedir? fonksiyonel veya seramik olması neyi değiştirir?

416 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:11:15 

quote:

Orjinalden alıntı: soberman

@daihatsu3259,

Her ikisi arasındaki fark (Fonksiyonel Duvar tipi ve Duvar tipi seramik) nedir? fonksiyonel veya seramik olması neyi değiştirir?

Bugün febbre nin aşağıdaki modelini aldım.(Teşekkürler sn esmerce :-))

http://www.koctas.com.t...x.aspx?ido=urun&id=4029¤tpage=1&sortkey=0

Gerçektende 1800 watt olmasına rağmen çok iyi ısıtıyor.Ben iki adet aldım.Yaklaşık 55 m2 lik alanı ısıtmak için kullanıyorum.Akıllı sayaç olduğundan gece sabaha kadar ikiside full çalışıp evi iyice ısıtacak.Zira ilk ısıtma uzun sürebiliyor çünkü odadaki eşyalar oldukça soğuklar ve her birinin ısınıp soğuk soba işlevini durdurması lazım.Kullandıkça dahada verimli olacaktır diyorum.

Ben kule tipi olanlardan aldım.Oldukçada şık duruyorlar.

saygılarımla
oguz3259

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daihatsu3259 -- 9 Ocak 2008; 0:14:24 >

3327 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:29:43 

quote:

Bugün febbre nin aşağıdaki modelini aldım.(Teşekkürler sn esmerce :-))

http://www.koctas.com.t...x.aspx?ido=urun&id=4029¤tpage=1&sortkey=0

Gerçektende 1800 watt olmasına rağmen çok iyi ısıtıyor.Ben iki adet aldım.Yaklaşık 55 m2 lik alanı ısıtmak için kullanıyorum.Akıllı sayaç olduğundan gece sabaha kadar ikiside full çalışıp evi iyice ısıtacak.Zira ilk ısıtma uzun sürebiliyor çünkü odadaki eşyalar oldukça soğuklar ve her birinin ısınıp soğuk soba işlevini durdurması lazım.Kullandıkça dahada verimli olacaktır diyorum.

Ben kule tipi olanlardan aldım.Oldukçada şık duruyorlar.

saygılarımla
oguz3259

0

0

güle güle kullan da arkadaşın sorusuna cevap verecek bi yanıt bulamadım
seramik ve fonksiyonel arasında fark nedir ne değildir. hangisi daha iyi ısıtır bu soruların cevabını bende merak ediyorum çünkü. galiba bi fikrin yok

416 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:39:15 

Seramik ısıtıcı sert kaplamadan yapılmış tel şeklinde olmayan daha katı maddeden bir ısıtıcı rezistans tipidir.

http://www.google.com.t...eramik+rezistans+&meta=

Sn esmerceninde ifade ettiği gibi daha sık dokulu komple bir rezistans sitemidir.Sarmal değildir.

Bunlarda fan ısıtıcı rezistansın arkasından havayı iter,fonksiyonel olanlarda ise fan önde rezistans arkadadır.

Havanın emilerek değilde rezistanslara daha yüksek sürtünme ile yüklenerek dışarı atılması ve daha yoğun bir rezistans dokusundan havanın itilmek suretiyle çıkmaya zorlanması ısı gücünü daha etkin olarak artırmaktadır.

Kesinlikle seramik ısıtıcılar (konunun tamamını ilk sayfa dahil okursanız farkı yazıldı) çok daha iyi ısıtıyorlar.Ve daha şık tasarımlara sahipler.Ağırlık olarakta eşya gibiler :-)

Ancak fonksiyoneller daha fazla yakıp seramiğe göre çok daha performansı düşük ısıtıcılardır.

saygılarımla

416 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:44:17 

Birde bilindiği gibi kalorifer peteği,yada yağlı radyatör,konveksiyonel ısıtıcıları camların olduğu yani soğuk havanın girdiği kısımlara koyduğunuzda daha verimli olurlarken benim dikkatimi çeken fanlı ısıtıcıların camın olduğu yere değilde kapıya yakın kısımlara koyulduğunda daha iyi ısıttıkları dikkatimi çekti.

Sanıyorum camdan ziyade soğuk odalardan (sonuçta camlar kapalı ! ama kapılar hep açık ! ) geldiği için böyle.Cama yakın koyduğunuzda ısınan hava dışarı kaçıyor olabilir.Ayrıca odanın en soğuk duvarı sebebi ile ısınan hava soğruluyor olabilir ısınıp yükselen hava daha çabuk soğuyan bölgede kaldığı için verimsiz olabilir..Ama kapıya yakın koyduğunuzda kapı açıldığında içeri dolan hava kapıya yakın ısıtıcılar ile ısınıyor.Ve içeri ılık hava giriyor.Taki eşitlenene kadar.

Benim oturma odam 16m2,ara giriş yaklaşık 6-9m2 civarında ve çocuk odasıda 16 m2..Ve ben 2 adet febbre seramik kule tipi ısıtıcıyı kapılara yakın noktalara koydum.Şimditam 3 odada ısınıyor.Aşırı sıcak olmasada üşümüyorsunuz.

saygılarımla
oguz3259

416 Mesaj
9 Ocak 2008; 0:59:36 

Son olarakta aşırı soğuk olmayan evler ve işyerleri hariç olmak üzere kesinlike infraret ısıtıcılardan daha azyakıyor ve daha iyi ısıtıyor.

Febbre bu işi biliyor

saygılarımla
oguz3259

403 Mesaj
9 Ocak 2008; 10:47:28 

@daihatsu3259,

quote:

Kesinlikle seramik ısıtıcılar (konunun tamamını ilk sayfa dahil okursanız farkı yazıldı) çok daha iyi ısıtıyorlar.Ve daha şık tasarımlara sahipler.Ağırlık olarakta eşya gibiler :-)

Ancak fonksiyoneller daha fazla yakıp seramiğe göre çok daha performansı düşük ısıtıcılardır.

Cevabımı aldım. Teşekkür ederim.

Ben de daha önceden Kumtel'in alaaddin zirve diye infra ısıtıcısını satın almıştım. Kapı üzerine hafif açılı monte etmem gerekti. Çalışınca iyi ısıtıyor (2.000 Watt) ancak kendini daha fazla ısıtıyor. Mecburen geri verdim.

Oda yalıtımlı olduğu için Febbre duvar tipi seramik almayı düşünüyorum.

3327 Mesaj
9 Ocak 2008; 11:54:44 

quote:

Orjinalden alıntı: soberman

@daihatsu3259,

Cevabımı aldım. Teşekkür ederim.

Ben de daha önceden Kumtel'in alaaddin zirve diye infra ısıtıcısını satın almıştım. Kapı üzerine hafif açılı monte etmem gerekti. Çalışınca iyi ısıtıyor (2.000 Watt) ancak kendini daha fazla ısıtıyor. Mecburen geri verdim.

Oda yalıtımlı olduğu için Febbre duvar tipi seramik almayı düşünüyorum.

evt arkadaş güzel açıklamış fonksiyonel tip daha hoşuma gitti ama onda seramik ısıtıcısı yok ne yazıkki ama ötekiside fena durmuyo (duvar tipi)

416 Mesaj
13 Ocak 2008; 1:47:06 

Alan küçük yada iyi yalıtımlı ise hepside ısıtacaktır.Febbre nin duvar tipi seramikleri etkili olabilir.Ama yerden 1,6 metre yukarı montajlanan bu ısıtıcılar aşağıyı çok geç ısıtıyor.

saygılarımla
oguz3259

1146 Mesaj
14 Ocak 2008; 17:36:39 

http://www.koctas.com.t...x.aspx?ido=urun&id=4029
Uzun bir araştırma ve ürün inceleme den sonra yukarıda arkadaşlarında vurguladığı gibi link teki ürünü tercih ettim aynı güçte olmasına rağmen performansı beklentileriminde ötesinde çıktı
oda yaklaşık 17m2 ..ortam sıcaklığı 12 dereceden yaklaşık 20 dakika çalışma ile 17 dereceye ulaştı.koçtaş taki görevli de fiyat performans olarak diğer ısıtıcılardan(duvar tipi ve benzeri) bunun daha iyi olduğunu vurgulamıştı.
ilgilenen arkadaşlara umarım faydası olur

416 Mesaj
14 Ocak 2008; 20:26:23 

quote:

Orjinalden alıntı: airman006

http://www.koctas.com.t...x.aspx?ido=urun&id=4029
Uzun bir araştırma ve ürün inceleme den sonra yukarıda arkadaşlarında vurguladığı gibi link teki ürünü tercih ettim aynı güçte olmasına rağmen performansı beklentileriminde ötesinde çıktı
oda yaklaşık 17m2 ..ortam sıcaklığı 12 dereceden yaklaşık 20 dakika çalışma ile 17 dereceye ulaştı.koçtaş taki görevli de fiyat performans olarak diğer ısıtıcılardan(duvar tipi ve benzeri) bunun daha iyi olduğunu vurgulamıştı.
ilgilenen arkadaşlara umarım faydası olur

Evet sizi tebrik ederim en isabetli seçimi yapmışsınız

Bununla birlikte ilginç ama aşağıdaki model sizin aldığınızdan daha performanslı olmasına rağmen sizin aldığınız gerek işçilik gerek ağırlığı ekstra özellikleri ve kumandası en önemliside üstün tasarım güzelliği ile eksiklerini kapatıyor

güle güle kullanın.

http://www.koctas.com.t...currentpage=2&sortkey=0

saygılarımla
oguz3259

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daihatsu3259 -- 14 Ocak 2008; 20:27:26 >

416 Mesaj
15 Ocak 2008; 0:14:38 

Şöyle ifade edeyim.Yalıtımı orta seviyeli soğuklarda 15-16 dereceye düşen bir odayı 22 dereceye kadar çıkarabiliyor kule tipi olan....

Bununla birlikte yine seramik fakat kısa olan model ise aynı süreden daha kısa bir zamanda 24-25 dereceye kadar çıkarabiliyor aynı odayı

6799 Mesaj
15 Ocak 2008; 9:17:53 

o zaman arkadaş en isabetli seçimi yapmamış, kule tipi yerine kısa modeli almasi gerekiyordu. oyle degil mi ?

416 Mesaj
15 Ocak 2008; 11:00:47 

quote:

Orjinalden alıntı: unpop

o zaman arkadaş en isabetli seçimi yapmamış, kule tipi yerine kısa modeli almasi gerekiyordu. oyle degil mi ?

Oda güzel.Ama kısa olan daha verimli.

4956 Mesaj
15 Ocak 2008; 19:36:34 

Ben de bu haftasonu Koçtaş'tan duvar tipi seramik ısıtıcı aldım.
Daha önce İhlas'ın klasik quartz sobasıyla ısınıyorduk.
Aslında ısınmayla ilgili bir sorun yoktu ama oda çok dar olduğu için duvar tipi aldım.
Ne yalan söyleyim çok da memnun olmadım.
Bi kere, çok sesli çalışıyor, bir süre sonra alışıyosun ama yine de gürültüyü sevmem.
İkincisi önce yukarıyı ısıtıyor,aşağıları çok geç ısıtıyor.
Bir de bunda sürekli 2000 watt'ta çalışıyor, anca ısınıyoruz.
İhlas'ta başta yarım saat 1600 watt'ta çalıştırıp sonra sürekli 800 Watt'a geçiyorduk yetiyordu.
Alet fotodakinden daha küçük, eni 45 cm.
Küçük olmasının avantajı, söküp diğer odalara rahatlıkla götürebiliyorsun.
Kumandası odanın heryerinden alıyor.
Diğer 49'luk model daha karizma duruyor ve üzerinde ısı göstergesi var fakat seramik değil.
Ben seramik diye bunu aldım fakat tavsiye etmem arkadaşlar.

Sistemin ev hali

416 Mesaj
15 Ocak 2008; 22:41:20 

Duvar tipi olanlar iyi ısıtmıyorlar.Sanıyorum yukarıda oldukları için.

Ancak yer tipi olanlar çok farklı.

quote:

Ben de bu haftasonu Koçtaş'tan duvar tipi seramik ısıtıcı aldım.
Daha önce İhlas'ın klasik quartz sobasıyla ısınıyorduk.
Aslında ısınmayla ilgili bir sorun yoktu ama oda çok dar olduğu için duvar tipi aldım.
Ne yalan söyleyim çok da memnun olmadım.
Bi kere, çok sesli çalışıyor, bir süre sonra alışıyosun ama yine de gürültüyü sevmem.
İkincisi önce yukarıyı ısıtıyor,aşağıları çok geç ısıtıyor.
Bir de bunda sürekli 2000 watt'ta çalışıyor, anca ısınıyoruz.
İhlas'ta başta yarım saat 1600 watt'ta çalıştırıp sonra sürekli 800 Watt'a geçiyorduk yetiyordu.
Alet fotodakinden daha küçük, eni 45 cm.
Küçük olmasının avantajı, söküp diğer odalara rahatlıkla götürebiliyorsun.
Kumandası odanın heryerinden alıyor.
Diğer 49'luk model daha karizma duruyor ve üzerinde ısı göstergesi var fakat seramik değil.
Ben seramik diye bunu aldım fakat tavsiye etmem arkadaşlar.

4956 Mesaj