Şimdi Ara

1680*1050 çözünürlük CRYSIS X1900XTX testi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

biraz önce crysis'i kurdum

imzamdaki sistemde

22" lcd ekran ve çözünürlük ekranın doğal çözünürlüğü olan 1680*1050

tüm ayarlar medium'da crysis'te 25-33 arası fps alıyorum

tüm ayarlar high'da ortalama 12-20 arası fps alıyorum

oyunda ilk esaslı çatışma olan deniz kıyısındaki yere kadar geldim yani daha başındayım

yalnız 2 ilginç durum var, AA yı açınca ekranda 1 cm lik genişlikte şeffaf çizgiler oluşuyor ama fps'ye hiç bir etkisi yok.

Diğer ilginç nokta ise fraps mediumda 35 fps gösteriyor ortalama ama ben sanki 60-70 ile oynuyorum hiç tekleme falan yok çatışmada da aynı

high ayarda da ortalama 20 fps ama yine aynı şekilde öyle yavaşlama atlama filan yok.

Zaten frapsı açınca başta inanmadım bir gariplik var diye sizde de benzer bir durum var mı?

Eğer istek olursa ss'de vereyim birde AA'yı açınca oluşan şeffaf bantların sebebi nedir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 12 Kasım 2007; 22:30:06 >

• 1680*1050 tüm ayarlar high 20 fps mi ortalama ?
  • evet

hani system ayarlarında medium'u seçiyorsunuz medium oluyor hepsi high seçiyorsunuz hepsi high oluyor o şekilde yaptım

aa kapalı dediğim gibi

yalnız bu fps ile aslında sürekli görüntünün atlaması yavaş olması gerekirken bence öyle bir şey yok

high da çatışmada bile çok çok az, onuda tahmin ediyorum high da advanced da texture kalitesini falan düşürsem çözülür gibi

tabi üstadlar daha iyi bilir ama durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 12 Kasım 2007; 21:48:40 >
  • SS isterük
  • ss veya video koyman mümkün müdür?
  • hocam video nasıl olur bilmiyorum ama koyayım yavaşlama konusunu ancak öyle anlayabiliriz galiba

diğer ss konusunda bir tane high ve medüumda koyayım

bu arada ekleyeyim sistemimde xp kurulu ve kartımdanda anlaşılacağı üzere dx9 için konuşuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 12 Kasım 2007; 21:50:51 >
  • youtube e koyup link de verebilirsin...
  • AF açık mı?

Crysis'te kare/sn olayında iyimser olunabilir. 35'ten itibaren oyun, bana göre, akıcı çalışmaya başlıyor ki, bunda efektlerin payı yüksek.

Ama, 20'deyken göze batması gerekiyor.

Tabii, oyunun gpu/cpu testine göre konuşmadığınızı sanıyorum. O testte düzgün bir şekilde gözlem yapılamaz.

Not: Ekran görüntüleri arasında sürücü ayarları da bulunursa güzel olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Kasım 2007; 21:56:10 >
  • anlamadım şimdi

biraz önce ss almak için oyunu açtım mediumda ss leri aldım ama şimdi koyunca da göreceksiniz zaten 35 görmedi ve işin garibi ormanda 25-28 olan çatışmalar sırasında 30-33 e kadar çıkıyor ama anlık onu yakalayamadım yukarıdaki ilk mesajımın medium kısmını o yüzden düzeltiyorum ama sebebini anlamadım niye öyle oldu.
  • Tüm ayarlar high da o çöznürlükte 20 fps bence iyi
  • medium da

• quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Tüm ayarlar high da o çöznürlükte 20 fps bence iyi

asıl garip olan yıllardır oyun oynarım ama fraps'ı açtığımda yukarıda da dediğim gibi fps'nin bu değerlerde olduğuna inanamadım.

Birde ikinci açtığımda niye 3-5 fps'de olsa daha düşük çıktı acaba.
  • konuyu başlatan arkadaştan özür dileyerek bir şey sormak istiyorum.crysis demo da esrarengiz bir yaratık çıkan sahneden sonra oyun sonamı eriyor yoksa oyun bundan sonra devam mı ediyor.bende bu sahneden sonra crysis menüsü açılıyorda.bunu öğrenmek istemiştim.bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Premier2007

konuyu başlatan arkadaştan özür dileyerek bir şey sormak istiyorum.crysis demo da esrarengiz bir yaratık çıkan sahneden sonra oyun sonamı eriyor yoksa oyun bundan sonra devam mı ediyor.bende bu sahneden sonra crysis menüsü açılıyorda.bunu öğrenmek istemiştim.bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.

Dostum demo orda bitiyor yani demonun sonu Herkesde öyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: dota

quote:

Orjinalden alıntı: Premier2007

konuyu başlatan arkadaştan özür dileyerek bir şey sormak istiyorum.crysis demo da esrarengiz bir yaratık çıkan sahneden sonra oyun sonamı eriyor yoksa oyun bundan sonra devam mı ediyor.bende bu sahneden sonra crysis menüsü açılıyorda.bunu öğrenmek istemiştim.bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.

Dostum demo orda bitiyor yani demonun sonu Herkesde öyle

cvp için teşekkür ederim dostum.
  • tüm ayarlar high aa kapalı yukarı bahsettiğim sebepten dolayı hoş 1680*1050'de aa görüntü olarak pek farketmez gibi ama (TDU'dan öyle bir izlenimim var)

ilk mesajımı değitireceğim, acaba bu ss leri alırken firefox da iki sekme ve paint açıktı ondan olabilir mi diye de düşünüyorum ama oyun ve sistemin performansı benim beklediğimden çok daha iyi çıktı

bu arada demoyu oynamadım, bilmiyorum
  • daha sağlıklı fps oranı görmek istorsan fraps ı kapa sonr crysis in içinden konsola girip "r_displayinfo=1" yaz sağ tarafda FPS gözükür
    hatta max ve min fps lerde görünür. sistemin kendisinde olduğu içinde kasmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ftorun

daha sağlıklı fps oranı görmek istorsan fraps ı kapa sonr crysis in içinden konsola girip "r_displayinfo=1" yaz sağ tarafda FPS gözükür
    hatta max ve min fps lerde görünür. sistemin kendisinde olduğu içinde kasmaz.

hocam biraz önce oynadım zaten bi yarım saat falan ben tatmin oldum performanstan

hoş oyunun konsepti farcy'dan şimdilik çok farklı değil efektler falan güzel ama işte öyle

yinede tavisyeniz için çok teşekkür ederim
  • hep diyoruumm hep diyoruummm x1900 serisi MUKEMMEL bi seri...

Crysis'deki motion blur efekti sayesinde dusuk fps'lerde bile akici oynanabiliyor.

Dostum sana Shadows'u low'a cekmeni tavsiye ederim. 12-20 arasi demissin high'e. Bence Shadows'u low yaparsan 20nin altina inmezsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

hep diyoruumm hep diyoruummm x1900 serisi MUKEMMEL bi seri...

Crysis'deki motion blur efekti sayesinde dusuk fps'lerde bile akici oynanabiliyor.

Dostum sana Shadows'u low'a cekmeni tavsiye ederim. 12-20 arasi demissin high'e. Bence Shadows'u low yaparsan 20nin altina inmezsin.

hocam işte advanced daki ince ayarlara hiç dokunmadım ama dediğinde haklısın oralarda ayarlamalarla bende öyle düşünüyorum.

Yalnız yukarıda da yazdım bu akıcılık çok garip yani fraps ı açmadan biri deseydi şu anda fps'n 12-20 arası gidip geliyor, hayatta inanmazdım.

Önerin için çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.