Şimdi Ara

## Nvidia'da Triple SLI ve nForce 780i Seneye Kaldı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia'da Triple SLI ve nForce 780i Seneye Kaldı ##

AMD'nin 790FX yonga seti ile birlikte kullanıma sunmayı hedeflediği Quad-Crossfire yani 4 ekran kartının aynı sistem üzerinde kullanılmasına olanak tanıyan teknolojisine Nvidia'nın cevap olarak hazırladığı Triple-SLI teknolojisinin seneye kaldığı iddia ediliyor. Bilindiği gibi Nvidia'nın Triple-SLI teknolojisini kullanabilmek için, nForce 680i SLI/780i SLI yonga setli bir anakarta ve GeForce 8800GTX/Ultra türünde bir ekran kartı ile 3'lü ekran kartı kullanımını olanak tanıyacak sürücüleri ihtyaç vardı.

Gelen bilgilere göre, Nvidia tarafında aynı AMD'de de olduğu gibi sürücü sıkıntısı yaşandığı ifade ediliyor. Triple-SLI teknolojisinin gecikmesine sebep olarak sürücüler gösterilirken biliyoruz ki nForce 780i SLI yonga setinin arkasında gecikme sebebi olarak yonga setinin 45nm üretim teknolojisine sahip bazı işlemciler ile bir takım sorunlar yaşadığı da dile getiriliyor. Sonuç itibariyle Triple-SLI teknolojisi muhtemelen Ocak ayında anons edilecek gibi gözüküyor. Bu arada Aralık ayı içerisinde Alienware ve Voodoo PC gibi "extreme" sistem üreten bazı firmaların Triple-SLI temelli sistemlerini anons edebilecekleri de ifade ediliyor.

• herkese hitap eden bir teknoloji olabilmesi için fiyatların çok aşağı çekmesi gerekiyo
  • yapma yavv.ben 790i yi beklerken. 780 sorun çıkardı. 2 tane 8800 gts xxx editionum var .ama sli yapamıyom. nie die bi sor. çünkü ramlarım ddr3. bi bu yetmez miş gibi crysis çıksa dahi sırf sli yapamadığım için oynamıyacam. o oyun ya sli ile oynanır yada oynanmaz. görüşüm bu.birileri acil ddr3 destekli sli anakart çıkarsın yaaaa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

herkese hitap eden bir teknoloji olabilmesi için fiyatların çok aşağı çekmesi gerekiyo

Bir de ilk testlerde çip feci ısınıyordu.
  • nvidia da sallamaya başladı o biraz zor gelir sürücüler gerçekten çok önemli zira ati 2900 için sürücü sorununu çözemedi kart güçlü ama sürücü yok o konfigürasyona göre ultrayı bile devirmesi lazım
  • nvidea nın sürüçü sorunu meşhurdur. Ben trıple slı nin cıksa bile kullanımının randıman vermesinin uzun alacağını düşünüyorum.
  • 3lü ekran kartı, güzelmiş, ama ben daha sli bile yapamadım a8n32-delüxe mundar oldu resmen, yaygınlaşacağına inanmıyorum bu tip teknolojilein fiyatların çoooook aşağı çekmeleri gerek...
  • sli crossfire a cevap veremedi, şimdi 3 kartla quad crossfire ı mı geçmeyi planlıyorlar , anlamadım ...
  • Hiç gelmesin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.