Şimdi Ara

## Sapphire Radeon HD 2900 Serisinde Fiyat İndirimi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire Radeon HD 2900 Serisinde Fiyat İndirimi ##

AMD-ATi tarafında 55nm üretim teknolojisine sahip RV670 temelli Radeon HD 3800 serisinin lansmanına ek olarak Nvidia'nın GeForce 8800GT modelinin gösterdiği başarı ATi tabanlı ekran kartı üreticilerinden de hareketlilik yaşanmasına neden oluyor. ATi'nin ekran kartı üretiminde en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'in Radeon HD 2900 modellerinde bazı fiyat indirmleri yaşanıyor. Şu an için yurt dışında (newegg üzerinde) ortaya çıkan bu indirmler, Radeon HD 3800 serisi öncesinde stok eritebilmek adına pek çok satış noktasında gözlemlenebilir.

* 2900GT 256MB 256-bit GDDR3: $170
    * 2900Pro 512MB 512-bit GDDR3: $250
    * 2900XT 512MB 512-bit GDDR3: $280
    * 2900Pro 1GB 512-bit GDDR4: $300
    * 2900XT 1GB 512-bit GDDR4: $340

Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 12 Kasım 2007; 7:43:32 >

• Bu fiyatlar Türkiye ye yansıyıncaya kadar stoklarda 2900 serisi kalmaz yada o zamana kadar yeni seri 3800 ler gelmeye başlar.
  • ati fiyat indirimi yapsa ne olacak once performans yükseltmesi yapması lazim... yine f/p kralı nvidia da
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenova

Bu fiyatlar Türkiye ye yansıyıncaya kadar stoklarda 2900 serisi kalmaz yada o zamana kadar yeni seri 3800 ler gelmeye başlar.

Kesinlikle bizim böyle satıcılarımız varken dünya pıyasasıyla boy ölçüşemezler.
  • Yemişim Ati nin indirimini...
  • nvidia gt ile gtx ve ultraları öldürdü satıcılar isyanda sanırım ati ortaklarını düşünerek haraket ediyor bizi düşünse daha iyi ama neticede mallarını o adamlar satıyor 3800 ler beklenenden yüksek fiyata geliyor mevcut kartlarıda indiriyor pazarlama stratejisi millet yermi dh ciler yemez gerisini ise bilemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Orjinalden alıntı: cenova

Bu fiyatlar Türkiye ye yansıyıncaya kadar stoklarda 2900 serisi kalmaz yada o zamana kadar yeni seri 3800 ler gelmeye başlar.

Kesinlikle bizim böyle satıcılarımız varken dünya pıyasasıyla boy ölçüşemezler.

+1. Ayrıca hem yeni çıkması hem performans bakımından beklenen bir gelişmeydi. Zaten 2900Gt özellikle ölü doğmuş bebek gibi.
  • Arkadaşlar ATI nin indirimini yiyin de 2900gt yi eğer 150 dolara çekerlerse 8800GT ile yarışmasına gerek kalmaksızın f/po de krallığı alır.

170 dolar 2900GT gibi bir kart için gayet güzel değer bence.
  • Guzel bir ekran kartidir, performansida yeterince yuksek..Ayrica 8800 gibi cok sorunda yaratmiyor. ALT-TAB muhabbetine donmenin hic bir alemi yok.. eger paraniz size fazla geliyorsa 8800 alin.. 2900'ler bize kalsin..

Alacak arkadaslarim da zaten kendilerine gore secim yapmislardir..
  • 200$a 2900pro satıldığı gün 8800gtnin bittiği andır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Guzel bir ekran kartidir, performansida yeterince yuksek..Ayrica 8800 gibi cok sorunda yaratmiyor. ALT-TAB muhabbetine donmenin hic bir alemi yok.. eger paraniz size fazla geliyorsa 8800 alin.. 2900'ler bize kalsin..

8800 GT'de alt-tab'lı sorun mu var diyorsunuz?

Eski nesil 8800'lere özgü olan bu sorun bile sürücülerle büyük ölçüde çözülmüşken, 8800 denince akla yeni nesil GT'nin geldiği bu dönemde bundan bahsetmenize şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Kasım 2007; 14:48:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Guzel bir ekran kartidir, performansida yeterince yuksek..Ayrica 8800 gibi cok sorunda yaratmiyor. ALT-TAB muhabbetine donmenin hic bir alemi yok.. eger paraniz size fazla geliyorsa 8800 alin.. 2900'ler bize kalsin..

dostum işlemcilerden anlıyosun tamam anladık bişi demiyozda ekran karatına pek bulaşma istersen alt-tab sorunu mazide kaldı unut onu sen artık bahane olarak kimse gösteremez onu yani
  • Problem mazide kaldı ise nvidia realese notlarda bu konularda iyileştirmeden niye bahsediyor o konuda aydınlatırsanız sevinirim eski seriler için konuşuyorum bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 12 Kasım 2007; 14:48:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Problem mazide kaldı ise nvidia realese notlarda bu konularda iyileştirmeden niye bahsediyor o konuda aydınlatırsanız sevinirim

163.67 ve 69 için bahsetti.

Sizin gördükleriniz 163 serisinin genelini kapsayan bilgilendirmeler. Yani 67 ve 69'u da, diğerlerini de kapsıyor. 163.71, 75, 76, 169.01 - 02 - 04'de bu sorundan bahsedilmiyor ("What's new" bölümüne bakmalısınız).

163.69 ile kapandı o olay, daha önce de dediğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Kasım 2007; 14:56:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

200$a 2900pro satıldığı gün 8800gtnin bittiği andır.

6 ay sonra olabilir bu dediğin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Problem mazide kaldı ise nvidia realese notlarda bu konularda iyileştirmeden niye bahsediyor o konuda aydınlatırsanız sevinirim eski seriler için konuşuyorum bu arada

iyileştirme yapıyodur yapmasına bu problem 320mb gtslerin bi sorunu olarak kaldı mazide yani onu demek istedim 320mb gts alanmı var 0 olarak artık yok

ayrıca yeni oyunlardada böle bi sorun gözükmüyor artık olay bu diil zaten..

benim amacım Towarscke arkadaşımızın 8800serisi diyipte tüm modellerde sanki böle bi sorun varmış gibi sölemesinden dolayı gelen bi cevaptı başka bi amacım yok alt-tab sorunu tamamen ortadan kalktı vs.vs. diye..

• Benim aldığım fiyata yakın bi seviyeye gelicek yani :D

Ayrıca bu indirimler Türkiyeye öyle kolay kolay yanısımıyo ne yazık ki :(
  • bu sekilde türkiye ye gelsin peynir ekmek gibi satmazsa ...

bizim tedarikçi firmalar bu kartları bu fiyata getirdikleri günleri görecekmiyiz acaba dünyadan ayrı bi noktada yaşıyormuş gibiyiz teknoloji ticaretinde
  • Bu şekilde indirim yapınca sanki çok satıcaklar
  • Gayet güzel indirimler valla. Özellikle XT nin (diğerlerinden haberim yok) Orange Box verdiği düşünülürse kutu içeriği olarak, fiyat çok iyi bir seviyeye inmiş. Tabii bizim gibi 430 dolardan alanları kızdıracak rakamlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.