Şimdi Ara

Sayfalardaki Bazı İkonları Görüntüleyememe Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
11.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Internet sitelerinde dolastıgımda bazen resimler,ikonlar cıkmıyor,assagııda print screen yaptıgım resimlere bakarsanız görürsünüz.Özellikle google da grafik ararken böyle şeyler olusuyor.Bunun nedeni ne olabilir?

Spam,Trojen Virus ilgili bir sorun?

Internet Explorer ile ilgili bir sorun ?

Java ile ilgili bir sorun ?

Internet bağlantısı ile ilgili bir sorun ?

Bir türlü çözemedim yardım bekliyorum.

• Şu an için java yüklü mü ya da ie de javayı etkinleştirdiniz mi?

Başka bir tarayıcı denediniz mi? (firefox,opere..vs)
  • Evet Java , flash herşey yüklü

Firefox denedim,ie yi silip bastan yükledim yine değişmedi
    Ayrıca ;- ram 2 gb
    -bağlantı 1mb
  • Sorun muhtemelen java ile ilgili.. İsterseniz kaldırıp yeniden yükleyiniz.

Bir de buraya bakınız.
    http://www.java.com/tr/download/help/redximage.xml
  • Aynen dedikleriniz yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı verdiginiz linkteki sayfayı bile göremiyorum :(
  • Modeminizin yazılımıyla da ilgili olabilir.. Firimware güncelleştirmesi yapabilirsiniz.. Modeminiz nedir? Nasıl güncelleştireceğinizi biliyor musunuz?
  • Modem yurdu oldugu icin genel kullanım.Yani modemi güncelleme sansım yok.Ama bu sorun diger pc lerde veya laptoplarda yok...Modemden olsaydı hepsinde aynı sorun olmazmıydı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

Modem yurdu oldugu icin genel kullanım.Yani modemi güncelleme sansım yok.Ama bu sorun diger pc lerde veya laptoplarda yok...Modemden olsaydı hepsinde aynı sorun olmazmıydı ?

Evet aynı sorun olurdu.. Neyse yine java üzerine yoğunlaşalım. Bakın yukarda verdiğim linkde sizin sorunun çözümü sunuluyor ama siz açamadım demişsiniz.. Buraya kopyalayayım.. Aslında asıl linki başka bilgisayarda açıp (çünkü resimli anlatım mevcut) uygulamaları yapsanız, daha iyi olur..

Küçük uygulamanın olması gereken yerde kırmızı bir çarpı işareti (X) görünüyor ve uygulama çalışmıyor

Bu makale aşağıdakilerle ilgilidir:
    Tarayıcılar:

Internet Explorer 5.5, Internet Explorer 6.x, Netscape 4.7x, Netscape 6.2x, Netscape 7
    JRE sürümleri:
    1.4.2_xx

BELİRTİLER

Bir küçük uygulama (applet) yüklenmez ve "Java Plug-in Control Panel"de aşağıdaki hata iletisi görüntülenir:

java.net.UnknownHostException:www.xxxxx.com
    at java.net.PlainSocketImpl.connect(Unknown Source)

Ya da içinde kırmızı bir çarpı işareti (X) bulunan beyaz bir kutu görürsünüz

Ya da tarayıcı programı gösteremez ve şöyle bir hata iletisi görüntüler
    "Java Uygulaması Yüklenemedi..."

NEDEN

JRE, aşağıdaki tarayıcı ve platform kombinasyonlarının herhangi birinden proxy bilgilerini alamamıştır:

Windows platformunda Internet Explorer
    Windows platformunda Netscape
    Solaris ya da Linux platformunda Netscape

ÇÖZÜM

Java eklentisi denetim masasını başlatmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

• Başlat menüsünü tıklatın.
    • Ayarlar'ı seçin.
    • Denetim Masası'nı seçin.
    • "Java Plug-in" simgesini çift tıklatın.
    • "Proxies" (Proxy sunucular) sekmesini tıklatın.
    • "Use browser settings" (Tarayıcı ayarlarını kullan) onay kutusunun işaretli olmasına dikkat edin. Değilse işaretleyin ve değişiklikleri kaydetmek için "Apply" (Uygula) düğmesini tıklatın. Böylece JRE artık tüm Internet bağlantılarında Web tarayıcısının proxy ayarlarını kullanacaktır.
    • Tüm tarayıcı pencerelerini kapatın. Tarayıcıyı yeniden başlatın ve küçük uygulamayı (applet) yüklemeyi deneyin.

Küçük uygulama gene yüklenmezse ve aynı bağlantı hatasını alırsanız, web tarayıcınızın proxy ayarlarını kullanarak Java eklentisinin denetim masasında proxy ayarlarını yapılandırmayı deneyin.
    Web tarayıcısı proxy ayarları manuel olarak veya otomatik olarak yapılır. JRE için proxy ayarlarını yapılandırmak üzere aşağıdaki yöntemlerden birini seçin.

Manuel Proxy Yapılandırması
    Hem Internet Explorer, hem Netscape tarayıcısı manuel proxy yapılandırmasını destekler. Her ikisinin manuel yapılandırma talimatları aşağıda verilmiştir.

Internet Explorer

• Internet Explorer menü çubuğunda Araçlar'ı tıklatın
    • Internet Seçenekleri'ni seçin
    • Bağlantılar sekmesini tıklatın
    • Yerel Ağ Ayarları düğmesini tıklatın
    • Gelişmiş düğmesini tıklatın

• "Tüm iletişim kuralları için aynı proxy sunucuyu kullan" onay kutusu işaretliyse, bu ayarlardaki HTTP proxy adresini ve bağlantı noktası numarasını, "Java Plug-in Control Panel"in "Proxies" sekmesindeki protokol alanlarına kopyalayın.
    • İşaretli değilse, her adresi ve her bağlantı noktası numarasını "Java Plug-in Control Panel"deki ilgili alana kopyalayın.

Netscape

Netscape menü çubuğunda Edit (Düzen) seçeneğini tıklatın.
    Preferences (Tercihler) öğesini seçin
    Üçgen işaretini tıklatarak Advanced (Gelişmiş) menüsünü genişletin
    Proxies (Proxy sunucular) girişini seçin
    Adresleri ve bağlantı noktası numaralarını "Java Plug-in Control Panel"in "Proxies" sekmesindeki ilgili alanlara kopyalayın.

Otomatik Proxy Yapılandırması

Network yöneticiniz otomatik proxy yapılandırması için bir komut dosyası sağladıysa, Sun JRE yazılımınız bu dosyayı kullanarak kendini otomatik olarak yapılandırabilir. Proxy yapılandırma komut dosyasından proxy bilgilerini almak için aşağıdaki talimatları izleyin.

Internet Explorer

Internet Explorer menü çubuğunda Araçlar'ı tıklatın
    Internet Seçenekleri'ni seçin
    Bağlantılar sekmesini tıklatın
    Yerel Ağ Ayarları düğmesini tıklatın

Otomatik yapılandırma komut dosyası kullan" alanında gösterilen komut dosyasının adını ve yolunu "Java Plug-in Control Panel"in "Proxies" sekmesindeki "Otomatik Proxy Yapılandırma URL'si" alanına yazın .

Netscape

Netscape menü çubuğunda Edit (Düzen) seçeneğini tıklatın.
    Preferences (Tercihler) öğesini seçin
    Üçgen işaretini tıklatarak Advanced (Gelişmiş) menüsünü genişletin
    "Proxies" (Proxy sunucular) girişini seçin

"Automatic Proxy Configuration URL" (Otomatik Proxy Yapılandırma URL'si) alanında gösterilen komut dosyasının adını "Java Plug-in Control Panel"in "Proxies" sekmesindeki "Automatic Proxy Configuration URL" alanına yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 19 Kasım 2007; 18:10:40 >

• Sorunum Çözüldü Çok Teşekkür Ederim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.