Şimdi Ara

## ATI Radeon HD 3850 ve 3870 GeForce 8800GT'den Daha Sessiz ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATI Radeon HD 3850 ve 3870 GeForce 8800GT'den Daha Sessiz ##

AMD-ATi'nin 15 Kasım'da anons edeceği HD 3800 serisi ile ilgili yeni bilgiler arka arkaya gelmeye devam ediyor. 55nm üretim teknolojisine sahip RV670 gpu'sunu kullanan ekran kartlarından Radeon HD 3850 modeli tek slot soğutmaya ve 105 watt civarı güç tüketimine sahip olurken Radeon HD 3870 modeli ise çift slot soğutmaya ve 105 watt civarı güç tüketimine sahip olacak. Kartların sahip oldukları soğutmaların yarattığı güültü seviyeleri ile de bazı bilgiler mevcut. ATi Radeon HD 3850'nin 31dBA, Radeon HD 3870'in ise 34dBA'lık gürültü oranına sahip olduğu ifade ediliyor. Tabi Nvidia'nın yeni gözdesi GeForce 8800GT'nin sahip olduğu 43dBA'lık gürültü oranı devreye girdiğinde ATi'nin HD 3800 serisinin sessiz çalıştığını söyleyebilmek mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Kasım 2007; 5:28:22 >

• su 3870i cok merak ediyorum

once dediler 2900'un gerisinde kalicak en iyi ATI yine 2900xt olucak simdi diyolar 3dmark'ta 2900'u geride birakmis.

ne cikacak bakalim.
  • 2900xt bence tarihdeki en sesli ekran karti idi %100 fan hizinda

bunlar sessizse cok iyi gercekden
  • x1900 de baya sesliydi
    bende 2 tane vardi bilg. ilk acildiginda %100 calisirlardi ucusa gecerdim
  • burda ruhani atıp tutan 2 nvidia kafa bi acayip olan yandaşı var onlar 2900den falan kötü diyordu cıkmamış karta ama 2900xt yi gectiğini biliyoruz artık net testler için beklemekten başka care yok gibi
  • Performansı nasıl olacak o daha önemli ama sessiz olması güzel
  • Bu aya alacağım ekran kartı için bir süredir ibre 8800GT'den ciddi biçimde HD3870'e dönmüş durumda. Bir performansını görürsek tamamdır.
  • ATi'nin bu soruna kulak verip sogutuculari daha profesyonelce hazirlamasi guzel bir gelisme, kartlarin performanslari da fiyatlarina gore iyi olursa 8800GT'ye guzel bir alternatif olabilirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuJue

ATi'nin bu soruna kulak verip sogutuculari daha profesyonelce hazirlamasi guzel bir gelisme, kartlarin performanslari da fiyatlarina gore iyi olursa 8800GT'ye guzel bir alternatif olabilirler

+1. Kesinlikle arkdaşım. ATI nin ayrıca sese önem vermesi çok güzel gelişme. Ama bir kısım kullanıcı için performansın sesden daha önemli olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen bu kullanıcılar performans ve sessizlik için özelleşmiş soğutma kullanıp, harici fan çözümlerine yönelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 9 Kasım 2007; 9:55:19 >
  • tabi 38xx seri kartlarda directx10.1 desteği olduğundan kimse bahsetmemiş bakalım vista sp1 ile drx10.1 de ne gibi yenilikler getirecek directx10 çoğu kişiye göre iyi yazılamadığı ve bu kadar güçlü ekran kartlarını yerlerde süründürdüğü söyleniyordu directx10.1 belki düzeltilecek bi durumdur dikkat ederseniz drx10 çıkalı neredeyse 2 yıl geçti ekran kartı üreticileri ilk çıkardığı kartların teknik özelliklerinden çok da farklı bir kart çıkarmadı o yüzden ben drx10.1 den umutluyum
  • hd2900pro ve xt her ne kadar yüksek devirlerde sesli olsa dahi kartı soguk tutabilmek için yüksek devirlere ihtiyaç var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

2900xt bence tarihdeki en sesli ekran karti idi %100 fan hizinda

X1900 kullanmadın herhalde? x1900xtx den sonra bu kart çok daha sessiz geliyor bana
  • Fan, güç ve ses iyileştirmleri tamam ama bakalım performans nasıl merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

2900xt bence tarihdeki en sesli ekran karti idi %100 fan hizinda

X1900 kullanmadın herhalde? x1900xtx den sonra bu kart çok daha sessiz geliyor bana

evet özellikle tam yükte süper böğürüyor kart, oyuna konsantre olamıyorum neredeyse ...
  • Benim için ses değil performans önemli. 8800gt benim için nerdeyse kesin olmuştu ama şimdi bu kartların performansını da görmek lazım diye düşünüyorum. Bakalım olmazsa geforce 9...

Bekle babam bekle...
  • Sesinde önemli olduğu anlar geldiğinde insanı neden böylesi bir kart aldım ki dedirtebiliyor. Bu nedenle daha sessiz çalışmaları bir artıları olacaktır. Ancak bunun yanında verdiği performansa göre fiyatlarınında rakibine oranla tercih edilebilir olması gerekir. Eğer ilk çıktığında böyle bir avantaj sunmazsa daha sonra SS kuralına bağlı olarak avantajlı vermek zorunda kalacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.