Şimdi Ara

## AMD Phenom X4 9600 Sandra Testleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Phenom X4 9600 Sandra Testleri ##

AMD'nin en kilit ve üst düzey teknik yöneticilerinden biri olan Giuseppe Amato ile yaptığımız birebir görüşmede yönelttiğim sorulardan biri de SuperPi testinde Phenom'un gösterdiği performansı nasıl değerlendirdiği idi. Açıkçası bay Amato bu sorumuza son derece rahat bir şekilde cevap vererek asıl önemli olanın tam anlamıyla çok çekirdek testi yapabilecek programlarının olduğunu ifade ederken bu konuda altını çizdiği önemli uygulamalardan biri de Sisoftware Sandra idi ki bu konuda AMD Phenom X4 9600'ün bazı yeni test sonuçları da ortaya çıktı.

Öncelikle AMD Phenom X4 9600'ün en temel özelliklerini bir hatırlamakta fayda var. Agena kod adlı işlemci 65nm üretim teknolojisi ile üretiliyor ve standart işlemci gerilimi 0.976v olarak belirlenmiş durumda. Doğal (native/true) 4 çekirdekli tasarıma sahip olan işlemci 2MB seviye ve 2MB'da paylaşımlı (shared) seviye 3 bellek ile geliyor. Soket AM2+ formundaki işlemci Hypertrasport 3.0 desteği başta olmak üzere Cool'n Quiet 2.0 gibi önemli teknolojileri ve 1066MHz'e kadar DDR-2 bellekleri de desteklemekte. 2.3GHz'lik saat hızına sahip olan Phenom X4 9600'ün gün yüzüne çıkan bazı Sandra test sonuçları ise şu şekilde;

• Haber için teşekkürler
    Bi mesajada ilk ben yorum yazmış oldum böylece
  • ya bu amd ne zaman adam gibi islemci yapicak

sisoft degerlerine bakarsak oldukca dusuk

bu islemci guya 4 cekirdek

benim e4300 ile sisoft degerlerim (3.3 ghz de)

bu da amd nin degerleri sahsen ben katlayan skorlar beklerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 9 Kasım 2007; 4:58:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

ya bu amd ne zaman adam gibi islemci yapicak

İşlemcinin 2,3GHz olduğunu gözden kaçırdın sanırım

• quote:

Orjinalden alıntı: Tsunami41

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

ya bu amd ne zaman adam gibi islemci yapicak

İşlemcinin 2,3GHz olduğunu gözden kaçırdın sanırım

evet 2.3 mus de bu amd nin yeni serisinin en guclusu deil mi ?

• Bu durumda 3X ve 2X çekirdekler ne durumlarda olacak acaba. AMD çok zor bir yarışa giriyor.
  • Bu durumda amd ancak intel i yakalıyor.Şimdi fiyatlar önemli.
  • Amd inteli geçemeyecek gibi ama 35000 mıps az bir rakam değil X2 leri needeyse 2 ye katlamış ve overclock kapasiteside iyi olursa bayağı satış yapar.
    fiyatları zaten yazmıyorum intelden ucuz olmak zorunda
  • Haber için teşekkürler fx57. Somut bi test görmek çok güzel.Açıkcası beklenenden biraz düşük ama fiyat ve overclock kapasitesi satışta belirleyici rol oynacaktır. Ayrıca düşük voltajda çalışması çok sevindirici.
  • Benim icin en önemli olay, 3Dmark 06 da alacagı Cpu skoru... Birde oyunlarda gösterecegi performans... Eger 2.0Ghz de 4319 puan aldıgı dogru ise yeni işlemcim En ucuz X4 dür... ... Yok o puan 3.0Ghz de alınmış ise yeni işlemcim Q9450 dir...
  • Olmuyo AMD daha çooookkkk fırın ekmek yemen lazım hele bi de fiyatların yüksek olursa hepten batarsın be gülüm yapma İNTEL in tekeline bırakma bizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

Olmuyo AMD daha çooookkkk fırın ekmek yemen lazım hele bi de fiyatların yüksek olursa hepten batarsın be gülüm yapma İNTEL in tekeline bırakma bizi

Fabrikasına kadar gidip ziyaret ettigim Amd firması Eger cidden bu yazılıp gösterilenler gibi işlemciler çıkarırsa karsıma, Gider o fabrikayi basarım ve elimde Protesto bayragi ile polis gelene kadar kapıda gerilim yaratırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 9 Kasım 2007; 10:56:02 >
  • Sonuçlar gerçekten iç açıcı değil bakalım oyun performansı nasıl olacak?
  • AMD nin inteli geçmemesi hepimizin hayrına, yoksa fiyatlar alıp başını gidiyor. Böyle alargada kalsın daha iyi.
  • Ben Phenom'un Memory testte alacagi sonuca guveniyorum..
    Iste o zaman Floating point biraz daha cikar ortaya..
  • arkadaşlar bence sonuçlar o kadarda kötü değil 2.3ghz ile 3.3ghz core2duo ları geçiyorsa benim için güzeldir daha ne olsun demek ki 3ghz üzerindeki hızlara çıkarlarsa çok rahat inteli geçer birde 4 core'lu bir cpu 0,9v ile çalışıyor asıl bu manyak bir olay voltaj dayanma üst sınırında verilecek bir voltaj ile 3~4ghz arasını rahat yapar buda bana yeter.
  • bu ne ya.phenomla ilgili haberde phenomla ilgili resim yok.bence konulucaksa phenom resmi konmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amd_ati

bu ne ya.phenomla ilgili haberde phenomla ilgili resim yok.bence konulucaksa phenom resmi konmalı.

Arkadaşa tamamen katılıyorum. Bu test hiç güvenilir değil. phenom ile ilgili hiç bir ss yok.
    Sandra da, yukarda ki ss lerde "parametreler" kısmında işlemcini modeli görülebilecek bir ss koyulabilirdi.. Bu şekilde olmaması dikkate alınmaması gereken bir test olduğunun göstergesidir bence.

Hatta daha da komiği yukarda ki alttaki ss de işlemci modelinin üstü kapatılmış Fake bu bench.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Criminal Origin -- 9 Kasım 2007; 15:27:00 >
  • Bu testin güvenilir olduğunu sanmıyorum ki gerçek bile olsa farketmez.

Bi kere c2d'ler integer ve floating testlerinde sandrada aynı hızdaki amd'ye 2 kat fark atıyordu eski testlerde fakat hangi uygulamada intel amd'ye 2 kat fark attı söylermisiniz.tom'un yaptığı testlere baktım en fazla %30 daha hızlı c2d'ler x2'lerden yani bu sisoft testleri faso fiso.

Gerçek testler 3dmark pcmark ve oyun testlerinde belli olacak eğer ordada yavaş çıkarsa phenom yandığımızın resmidir herkez intel alacak amd batacak bizde tekel intelin insafına kalacaz off amd adam gibi bi işlemci çıkarda kurtar bizi intelden yaw.
  • Testler fake mi bilemem ama AMD'nin bu işlemcileri piyasada bulunabilir olduklarında, intel'in 45nm quad coreları da piyasaya giriş yapmış olacak, eğer 65nm intel quad coreları yakalayamıyorlarsa, 45nm'lere karşı -ne kadar hızaşırtma potansiyelleri olursa olsun- ne yapacaklar ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.