Şimdi Ara

307 için uygulamalar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.351
Cevap
11
Favori
666.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

adlı sitede başta pug307 için az bulunan ve ayrıntılı bilgiler var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluksengul -- 16 Kasım 2007; 19:49:49 >
  • teşekkürler arkadaşlar.
    alıcan 3-5 bine hurda. ayda yılda bir yıkatacaksın.
    sinyalsiz önüne küt diye geçenlere fren yapmayacaksın. ''görmedim''diyeceksin.

bugun yine başka biriyle münakaşa ettim.
    kendi yolumda dümdüz ilerliyorum.adam emniyet şeridinden gelip pat diye önüme kırdı. korna çaldım.
    başladı laf etmeye. bende el kol işareti yaptım dur dedim. adam durdu.
    hem sinyal vermiyorsun hem de emniyet şeridinde kullanıyorsun dedim.
    adam ne sinyal verecem lan duvara mı çarpayım dedi bana.
    bende ne .ok yersen ye dedim.

şimd altımda hertarafı demir pikap olacaktı. onu o duvara öyle güzel sıkıştırırdım ki.
    sırf böyle öküzler için dışı taş gibi olan acımayacağın bir araba alacaksın.
    arkadan önden bam diye gireceksin bu o... çocuklarına
  • merhaba arkadaşlar. en sonunda fırsat bulup yaptığım çalışmamı fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim.daha önce forumda bu konuyla ilgili birkaç kişi soru sormuştu.onlara da cevap olacağına inanıyorum. gel gelelim sorunuma: yağışlı havalarda bağajdaki stepnenin bulunduğu bölüme su doluyordu.ne yaptıysam nereden içeri su girdiğini bulamamıştım.forumda cevap olarak stop lambalarının arkasındaki fitillerin yıpranıp içeriye su aldığını yazmışlardı.ben de stopları söküp bakmıştım ama fitillerden su kaçağı olmuyordu.peki nereden içeriye su giriyordu? bunun cevabının tamponu sökmekten geçtiğini bugün anladım ve işe giriştim.fotoğraflerla detaylı bir şekilde anlattım.dağınıklıktan ve arabanın pisliğinden dolayı şimdiden özür diliyorum.yaptıktan sonra yıkatırım diye düşündüm.resimlerin boyutu fazla olduğu için tek tek yükleyebildim.umarım sizi sıkmaz.

307 için uygulamalar

307 için uygulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamblia -- 20 Şubat 2010; 22:48:37 >

• 2.resim

307 için uygulamalar
  • 4.resim

307 için uygulamalar
  • Arkadaşlar iki gündür karfur otoparkında geceli gündüzlü kapı ve bagaj fitilleri ile uğraşıyorum.
    Ama sonuç gerçekten mükemmel oldu. Serum hortumu tekniğiniş biraz ilerlettim:
    Kauçukcudan metresi 75 kuruş olan 35 metre süngerli orling aldım.
    Yine şampuanla kayganlaştırıp kapılardaki fitilin her iki kanalına da arkalı önlü yerleştirdim.
    Kesmeye de gerek kalmıyor küçük deliklerden giriyor.
    Kapıların altında sanırım toz engelleyici bir fitil daha var onunda içlerine yerleştirdim.
    Bagaj fitiline de tek sıra yerleştirdim.

Sonuç:
    1-Cam ve kapılar kapalıyken neredeyse yatak odası sessizliği.
    2-Kapı ve bagaj kapağı açılırken "tuck"; kapanırken "fıart" tınında hoş sesler.
    3-Toz, is, duman ve kokuya son.
    4-Yaz-Kış ısı yalıtımı.
  • 307 için aux uygulaması

Herkese merhabalar,

2006 model 307 1.6 hdi aracımın radyo-cd çalarına aux girişi yaptım.
    Fotoğraflarla birlikte adım adım neler yaptığımı baştan sonra anlatıyorum.
    Öncelikle aracımdaki radyo-cd çalar Blaupunkt'un PSA için ürettiği RD4 BS5 N1 modelidir.
    5li CD changer kullanmıyorum, sadece radyo-cd çalar olarak kullanıyorum. Cd çaların sadece audio cd oynatması beni rahatsız ediyordu.
    Bu nedenle aux girişi için araştırmalar yaptım. Radyo-cd çalarda aux desteği olmasına rağmen bunun aktif edilmediğini öğrendim.
    Peugeot yetkili servisine giderek aux girişini aktif etmelerini istedim. Bu işlem için benden 50 TL ücret talep ettiler.
    Tabi biraz sinirlendim. Bunun üzerine aracımın ufak tefek sorunlarını da hallettiler ve iç-dış yıkama yaparak beni yatıştırmaya çalıştılar.
    Neyse lafı fazla uzatmadan sırasıyla yaptığım işlemleri anlatıyorum. Umarım bu sorunu yaşayanların işine yarar.

Aux girişi aktif edildikten sonra aracın radyo-cd çalarında source tuşuna bastığımızda ekranda sırasıyla radyo, cd ve input1 (aux) geliyor.

307 için uygulamalar

Bundan sonra ihtiyacımız olanlar bir adet dişi 3.5 mm stereo jack, stereo ses kablosu
    (kabloyu jack basılı bir şekilde hazır da alabilirsiniz) ve radyo-cd çaların aux girişine uygun socket.
    Radyo-cd çaların aux girişi aslında 3 pinden oluşuyor fakat piyasada 3 pinli soket bulamadım.
    Buna en uygun olarak elimde anakartlarda kullanılan usb soketini kullandım. Jack ile ses kablosunu kendim lehimledim.
    Kablo uçlarını birleştirmedim çünkü radyo-cd çaların alt kısmında yer alan plastik parçayı delip kabloyu geçirdikten sonra birleştirdim.

307 için uygulamalar

Dişi stereo jack

307 için uygulamalar

Usb anakart soketi

307 için uygulamalar

Ve radyo-cd çalar ile alttaki plastik parçanın işleme başlamadan önceki hali

307 için uygulamalar

Radyo-cd çaların aux girişine soketi takabilmek için yerinden çıkarmamız gerekiyor.
    Yerinden çıkarmak için sağ ve sol yanlarında yer alan 4 deliğe metal çubuklar takmamız lazım.
    Piyasada hazır satılanlarda var ancak ben bakır elektrik kablosunu bükerek kullandım.
    Bunları takıp bastırdığınızda radyo-cd çaların tırnaklarını açmış oluyorsunuz.

307 için uygulamalar

Çubukları biraz bastırıp radyo-cd çaları kendimize doğru çekiyoruz. Biraz serttir ve hemen gelmeyebilir.
    Fazlada zorlamadan radyo-cd çaları yerinden çıkartıyoruz.
    Alttaki plastik kısmıda sağ ve solda yer alan tırnaklarına dikkat ederek yerinden çıkartıyoruz.

307 için uygulamalar

Radyo-cd çaların arka kısmında yer alan ana soket aşağıdaki gibidir.

307 için uygulamalar

Bizim için önemli olan kısım bu ana soketin altında sol tarafta yer alan üst sıradaki 4., alt sıradaki 10. ve 11. pinler.
    Kırmızı okla gösterdiğim 4. pin stereo seste sağ, sarı okla gösterdiğim 10. pin sol ve hemen yanındaki beyaz okla gösterdiğim 11. pin ise toprak.
    Kablo bağlantılarımızı yaparken buna dikkat etmemiz gerekecek.

307 için uygulamalar

Radyo-cd çaların ana soketini alttaki mandalına basarak çekip çıkartıyoruz.

307 için uygulamalar

Şimdiki işlemimiz ise kablo bağlantılarını yapmadan önce radyo-cd çaların altındaki plastik parçaya dişi jack için delik açmak.
    Yumuşak bir plastik olduğu için tornavida ile bile delebilirsiniz.

307 için uygulamalar

Deliği açıp dişi jack'ı plastik parçaya monte ediyoruz.
    Jack'ı sabitlemek için silikonla yapıştırabilirsiniz.

307 için uygulamalar

Dişi jack'ın kablosu ile usb soketinin kablolarını doğru bir şekilde bağladıktan sonra usb soketini aux girişine yerleştiriyoruz.
    Benim kullandığım soket 10 pinli olduğu için üst sıradaki 4. pine sağ, alt sıradaki 10. pine sol ve yanındaki 11. pine toprak gelecek şekilde bağlantılarını yaptım.
    Daha sonra ana soketide yerine takıyoruz.

307 için uygulamalar

Bundan sonraki işlem kablolarını birbirine güzelce bağlayıp bantladıktan sonra radyo-cd çaları ve alttaki plastik parçayı yerine takmak.
    Kabloları birbirine bağlarken çok uzun tutmadım. Çünkü araçlar sarsıntıya maruz kaldıkları için zamanla bu uzun kablolar ses yapabilir.
    Mümkün olduğu kadar kabloları da sabitledikten sonra radyo-cd çaları ve plastik parçayı yerine taktım.

307 için uygulamalar

Ve aux girişimiz hazır. Bundan sonra yapmamız gerekenler iki ucu erkek 3.5 mm stereo kablo alıp mp3 çalar, cep telefonu ve benzeri bir ses kaynağına bağlamak.

307 için uygulamalar

Kolay gelsin.
    Keyifli sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysantem -- 14 Mayıs 2012; 12:58:14 >

• selam arkadaşlar
    307 sahipleri için hazırlamış olduğum konu hayırlı uğurlu olsun.
    burada 307 için yapılan standart yada standart dışı uygulamaları resimlerle anlatmaya çalışacağım.
    resimlerin çoğu yurt dışı kaynaklı sitelerinden alıntıdır.

307 niz için aksesuar referans numaraları vereceğim.
    zamanla bu aksesuar ve referans numaraları çoğalacak.

5 li CD changer 6564.76
    spoiler 9614.x9
    ilk yardım çantası 9652.4P
    alarm 9671.6N
    avadanlık kutusu 9657.44
    dvd oynatıcı (sw) 9702.w8
    arka ekran (sw) 9702.x1
    telefon konsolu 9707.ww
    T6 stop lambası (yeni kasa) 6350.XO 6351.XO
    sol ayak dayama 9646.G7
    alüminyum pedal 9646.FO

ayrıca 307 ile ilgili bazı terimleri açıklayacağım.

RB3 XR ve XT modellerin radyo kaset çalar ünitesi
    RD3 XS,technoplus,XSI modellerin radyo cd çalar ünitesi
    RD4 makyajlı kasaların radyo cd çalar ünitesi
    RT3 radio+cd+mp3+gps+navigasyon+telefon+vcd-dvd çalar ünitesi(her modelde opsiyondur)

? ekran XR,XS,XSI,XT,XT premium,Envy,Break,SW modellerin ekranı
    A ekran look modellerin ve yeni kasa comfort,feline,designtech modelin ekranı
    C ekran yeni kasa premium modellerin ekranı
    CT ekran yeni kasalarda navigasyonlu modellerin ekranları (RT3 konsolu ile birlikte)
    DT ekran yeni kasalarda navigasyonlu modellerin ekranları +vcd -dvd gösterici (RT3 konsolu ile birlikte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 22 Nisan 2009; 21:48:09 >

• ilk önce 307 mizin gösterge ışığı rengini değiştirelim.

resimdede görüldüğü gibi iki adet yuva içindeki vidalar gevşetilir ve yuvadan çıkartılır

307 için uygulamalar
  • evet bu kapağıda sökmemiz gerekecek.boşta kalan gösterge panelini buradaki boşluktan dışarıya ittireceğiz.

307 için uygulamalar
  • resimde görüldüğü gibi tornavida yardımı ile tam olarak anlayamadığım nesneyi ya da pimi ileri doğru ittiriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:03:34 >
  • direksiyon altından ileri ittirdiğimiz gösterge panelinin bu şekilde dışarı çıkması gerekiyor.
    paneli çıkarırken bağlı olduğu tırnaklı fişinide çekmeyi unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:05:02 >
  • evet panel artık elimizde.
    ayrıca cımbız ince uçlu tornavida ve iki adet el gerekli.
    tabiki ledlerimizde olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:09:10 >
  • panelin içini arka kısmındaki vidaları gevşeterek açıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:11:02 >
  • şimdide ibreleri çıkaracağız.dikkat edeceğimiz husus ibreleri yerine takarken uçların nereye geleceğini bilmek.
    bunun için ufak bi hatırlatma çentiği yapabiliriz.
    buradaki arkadaş baya bi götürmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:11:51 >
  • evet arkaaşlar artık ledleri görüyor olmamız lazım.şimdi iyi bir işçilik ile eskileri söküp yerine yenileri takmak gerekecek.
    bu işi iyi yapmanız için daha önceden lehim yapmış olmanız gerekiyor.
    kötü işçilik malesef mahveder.aman dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:07:45 >
  • ve işte karşınızda gösterge rengi değişmiş bir 307
    bence güzel oldu ama şahsen ben orjinal rengini seviyorum.

bu işlemde topladığım fotoğrafların hepsini kullanmadım.
    ayrıca nedense jpeg resimleri koyamıyorum.
    gif yapınca da kalite düştü.
    idare edin arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 18:13:24 >
  • Bilgiler için saol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressor -- 9 Kasım 2007; 3:30:41 >
  • ergin abi döktürmüşsün yine
    resimleri bekliyoruz, iyi çalışmalar
  • teşekkürler

yalnız hala resim yükleyemiyorum.
    şu hatayı veriyor

Microsoft VBScript runtime error '800a0035'

File not found

/upload/uploadpro.asp, line 228

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 9 Kasım 2007; 14:30:06 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.