Şimdi Ara

Sözlerim...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
4
Favori
14.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Affedilmemek.

Kabahatinin ne olduğunun tam olarak farkında olan, hatasından dolayı zarar verdiği insanın yaşadıklarına ve bunların yansımalarına dair empati kurabilen, kalbinin derinliklerinde gerçek bir pişmanlık ile pişmanlık duyup tüm içtenliği ve samimiyetiyle özür dilediğinde affedilmeyecek hiç bir kimse yoktur.

23.05.2023
    Anlayış.

Anlayış bazen cezânın müjdeleyicisidir;

Gözlerdeki perde kalktığında, kalp eksiksiz bir bilgi ve tam bir anlayış ile konuya kavrar. Fakat berâberinde geri çevirilemez bir cezâ müstehak olur.

Gerçeği görmek için cezalandırılmayı bekleme.

13.12.2021
    Kaybetmek.

Elde edilemeyen eşyâlardan, özlem duyulan insanlardan, geri gelmeyen zamandan ve kaybedilen diğer şeylerden soruldu.

Denildi ki: «Yeryüzünde kaybedilenler, gökyüzünde verilir.»

05.11.2021
    Taç Utangaçlığı.

Yanı başında olmasına rağmen el uzatmayanlara,
    Bir araya gelebilecekken bir araya gelmeyenlere,
    Benliğinden daha değerli olanı yüceltenlere;

Hiçbir engel yoktu, hepsi bir ´taç utangaçlığı´ idi.
    Biliyorduk; dallar yapraklar değmese de birbirine,
    Köklerimizden birbirimize sağlamca dolanıyorduk.

17.06.2021
    Gün yüzü.

Bu kadar naif, bu kadar sade ve bir bu kadar da zarif; Türkçe'nin en güzel ve pürüzsüz kelimesidir. Dillerde çok dolaşmış ancak gözlerden her defâsında kaçmıştır. Söylemesi basittir, tek dudak hareketiyle kolayca çıkıverir. Rengi beyaz, cismi berrak, havası taptazedir. Geniş bir yatağa serilen mis kokulu çarşaf gibi huzur verir.

Buralardaysan eğer; seni gören var mıdır gün yüzü? Sana ulaşabilen var mıdır? Aydınlığın gölge bırakır mı, ışığın her yere ulaşır mı gün yüzü?

02.06.2021
    Tren.

Çocukken otobüsle şehirlerarası yolculuklarda demiryolunu görmekti umut.
    Son vagonu görmek ilk heyecandı, sonra yetişirdik; trenle yan yana gelip onu yakından görmek ilk mutluluktu.
    Bâzen araya küçük tepecikler girerken özlemi, her tepeciğin ardından trenle tekrar karşılaşırken de kavuşmayı öğreniyordum.
    Bir de araya kocaman dağlar girerdi, biri biterken diğer başlayan koca koca dağlar. Tekrar görebilecek miydim onu, endişe dedikleri şey bu muydu?
    Sonra tam da ümidi kesmişken dağlar da biterdi, önüm büsbütün açılırdı. Ama artık ortada ne tren olurdu ne de demiryolu...

28.05.2021
    Yüzyüze.

Gözlerinin içine içine bakarak konuştuğumda,
    Sesime bulanmış nefesim kulağından içeri süzüldüğünde,
    Bu kez söylediğim her şeyi anlayacaksın; tek seferde, tekrarsız.

Şimdi uzaktan uzaktan şımar ve pas geç sözlerimi...

25.05.2018
    İfşâ.

Anlatma, dökme içini yerdekilere.
    Kesme yukarıdan 'bölük bölük' yardımları.

24.10.2017
    Hayallerini ertele.

Hayallerini ertele; mükemmeli için, kusursuzu için.

Ulaştığında önce kaybetme korkusu yaşayacağın, emin olduktan sonra sıkılacağın hayallerini ertele. Gözünde büyüttüğünü farkedeceğin hayallerini...

Hayallerini ertele; her an sahip olmanın zevkini yaşamak için, yaşanan her bir ânın bir öncekinden daha fazla haz vereceği zamanlar için.

"Ânı yaşa" diyenlere inat, hayallerini ertele.
    Ânı yaşayanlar olası mutluluklarını tükettiler.
    Ânı yaşayanlara aldanma, onlar geleceklerini de tüketiyorlar.

Sen hayal edemiyorsun diye mükemmelliklerden mahrum bırakılmazsın.
    Hakkında hiçbirşey bilmediğin mükemmellikler için, hayallerini ertele...

03.08.2016
    İç Özür.

Çok özür dilerim kendimden,
    Yapıp ettiklerimden;
    Nefsime zulmümden,
    Hatada ısrarlarım...

12.21.2016
    Kesişim Engelleri.

Hayır, hayır! Bilemezsin. Bilemezsin ve anlayamazsın...

Denenirsin, sınanırsın; ne bildiğin, ne istediğin, ne yapacağın. Özenle toplanır sorular, tek bir avuca tembihli tembihli tutuşturulur. Gözler kırpılır, güzel birkaç temenni göğsün içinde dolanır durur. Biraz uzaktan hızlıca serpiştirilir önüne, desen desen olur; yukarıdan bakılınca bir asilin eteği gibidir...

Ama sen anlam veremezsin, kafan karışır. Parçaları birleştirebilecek misin? Yanlış cevaplar, yanlış ifâdeler. Göz göre göre ilerlemek mi? Hayır, hayır! Olacak gibi değil! Bu yüzden ilişik kesilir, mesâfe açılır. Sevmediğin o 'Demir İrâde'! Göğüs artık sırta bakar. Kalpler uzaklaşır, içi içe geçmeye hazırlanmışken kopar giderler. Anlam veremezsin. Kızarsın, öfkelenirsin. Hata hep ondadır. O da söylemez ki sana. Neyi, nasıl anlatacak! Neyi, kime anlatacak? Bilsen hak verirsin. Bu yüzden hiçbir zaman hak veremeyeceksin.

Bir teselli; bilmenin imkânsızlığına karşı, bilinemeyecek olanın bilinmesi.
    Bir teselli de sana; istediğin şey olmadı, dengine aktarılıyorsun...

03.11.2016
    Büyük Yemin...

Kasem üstüne kasem, yaklaşıyor vaâdedilen zaman.
    Belki bu gece değil, ama mutlaka bir gece;
    Artık ne bir söz, hiçbir ifâde...

18.03.2016
    Vedâ..

Geberesice ins,
    Her hâli cins...

20.07.2015
    Metal Yorgunluğu...

Merhamet görmek ister ama 'Acınmak' istemez insan. İşte bu yüzden hep 'Güçlü' görünmek zorunda hisseder kendini. Atar içine atar, attıkça göğsü kabarır, 'Ne kadar da güçlüyüm!' diye. "Öldürmeyen şey güçlendirir" demez mi bir de ahmak! Bir çocuğun mutlulukla balonuna hava üfleyip onu daha da büyütmeyi istemesi gibidir, daha da büyümez; patlar bir anda. Ne bilecek, dağılır işler sonunda!

Sen de öyle çökersin 'Güçlü insan', çökersin. Devamlı suya taş dayanmaz, bilmez misin?
    'Metal Yorgunu'dur senin ismin...

15.05.2015
    Geçmişi kazanmak...

Kaybedilmiş geçmişin kusursuz telâfisi, gerçekte bir zaman ötede gizli. Bilmiyor, bilmiyor insan...

10.06.2014
    Kaideler katili İstisnâ...

Tüm kuralların anlamını yitirdiği bazı anlar olur, bir istisnâ bekler insan; bir değil tüm kaideleri yok eden. Bir istisnâ bekler insan; kuralları silip süpüren...

04.06.2014
    Vurgu sıklığı...

Bazen doğruları konuşmanın adı 'Gerçekçilik' iken, gerçekçilikte ısrar etmenin adı 'Karamsarlık'tır.

03.01.2014
    Beklenti Dengesi...

Büyük beklentiler büyük hayalkırıklıklarına, küçük beklentiler ise büyük sürprizlere gebedir...

22.11.2013
    Bastırılmış gerçek.

Kum saatindeki her kum tanesi fısıldarken kaçınılmaz o gerçeği,
    Son tane haykırır zamânın ebedî tükenişini...

02.11.2013
    İçim rahat...

Şüphe götürmez tek şey Sen, sözlerin ve vaadlerin,
    İşte bu yüzden asla tükenmez ümitlerim, hayallerim...

19.07.2013
    Dert-Devâ

Bedenler hasta, kalpler yasta türlü türlü günahlardan,
    Şifâ belli, ver emri; 'Tam yol tornistan!'...

30.06.2011
    Meşgul kalp...

Bir gülüş ki; saz ile söze benzer. Ardından bir sessizlik, kalbimi meşgul eder...

20.04.2009
    Kiralık...

Satılık, çok şey satılık. Ama kim farkında, herşey ölüme dek kiralık...

11.11.2008
    Sınır ve ceza...

Sana ikinci kez bakmak yasaktı. İşte tüm yaşananlar, bu yüzden acı...

06.11.2008
    Cennetten duyulan şarkılar...

Günlük hayatın karmaşasında bir an geliyor ve gözlerimin önünde öylece donuveriyor. Kulağıma üç-beş sesten oluşan bir melodi geliyor. Daha önce duymuşum gibi hemen mırıldanmak istiyorum... Hissediyorum; hiçbir zaman tam dinlemediğim, çoğu zaman anımsayamadığım ama çok güzel şarkılar var. Bana ulaşan birkaç tınısı bile hazzını vermeye ve zaman kavramını bilincimden çıkarmaya yetiyor, ruhumu hafifletiyor. Kendime geldiğimde ise yüzümün gülümser halde kaldığına dair bilgi bana ulaşıyor. Yüzümü o gülümsemeden fazla uzaklaştırmadan normal hale döndürüp bir sonraki anın geleceğine dair şüpheye düşmeden umutla bekleyişime başlıyorum...

31.03.2007
    Aşk sandığın...

Aşk sandığın, gerçek aşkı görebilmek için başlangıçta acı bir sebep. Aşk için bu acıyı sindirip hazmetmek gerek...

21.03.2007
    Yetingen...

Son sözü söyleyen; haklı mı kaldın? Karşındaki müstağni, zaferin mi sandın?

19.10.2006
    Çıplak sözler...

Her düşüncemin altı çizili, her bir sözüm de bir o kadar sade ve vurgusuz. Sözlerimin altını çizdikçe düşüncelerime varacaksın...

12.07.2006
    Dönüşüm&Beraberlik...

Sıfattan fiile, düşünceden eyleme; Birlikte hep daha iyiye...

15.06.2006
    Öz sende, değerlendirme bende...

Küçük bir gülümseme var yüzümde, kimden? Küçüğü benden, gülümseme senden...
    Büyük bir acı var yüreğimde, kimden? Büyüğü benden, acı senden...
    Birde bir aşk var; davetler üzerine davetler gönderen, kimden? Aşk senden, Keşf-i Siftahı benden...

24.05.2006
    Küsüşüne sebep olur...

Uzak dengelere attığın duygu köprülerin; nasıl döner, küser 'Ben'in...

30.04.2006
    Teşekkür ederim...

Ne olursa olsun hayatımda olduğundan, hayatıma bir şekilde girmiş olmandan memnunum. İyi ya da kötü, doğru ya da yanlış. Sürse de, sürmese de. Şu ana kadar olan, olması ihtimâl ya da biten, bitecek olan herşey için dahil; teşekkür ederim...

23.04.2006
    Esirgemeyin...

Aldanırım her yalana, doğruyu esirgemeyin benden...

20.03.2006
    "En"

En büyük acı, aşka düşman edendir.

06.03.2006
    Bozuk para...

Seni kaybettim. Ama bozuk bir para kadardı değerin, eğilmedim...

28.02.2006
    Çember...

Kendimden uzaklaşmış olmam sadece koca bir çember çizmeme neden olmuş. Ben, yine bendeyim...

17.02.2006
    Bilinçaltı özbenliğin bir parçası da olsa;

Bilinçaltımı özbenliğime yakıştıramıyorum...

23.12.2005
    Yalnız değilsin.

Seni sen var etmediysen, yalnız değilsin...

23.11.2005
    Gereği yok...

... Ve artık bildiğim birşeyi ıspatlamak için çaba göstermemiş olmayı sevdim...

07.10.2005
    Hayallerde doyum...

Hayallerle doymayı becerebilen insanların canı gerçeği çekmez, pek doygundurlar. Ve onların elde edemeyecekleri gerçekler yalnızca hayal edemedikleridir...

05.10.2005
    İnanca takılmak...

Bazen önümüze yüksek duvarlar çıkar. Bu duvarları aşılamaz birer engel olarak görürüz. Buna öylesine inanmışızdır ki o engeli bir şekilde aştığımızda sanki hiç aşmamış, geçmemiş gibi davranırız. Oysa o duvar aşılmış, inançsızlığımıza takılmışızdır. Sonrasında aynı engeli tekrar aşmaya çalışırız ki bu da kazandığımız bir sınava tekrar girmeye benzer...

04.10.2005
    Adam sevişi kadına benzemeli...

Adam gibi erkek, kadın gibi sever...

16.09.2005
    Erişim...

Dokunamadığın şey yakınındada olsa erişilmezlikten sonsuzdur...

15.09.2005
    Köprü...

Sağlık, düşünce, söz, eylem ve ötesi...

09.09.2005
    Domino taşları & Ardışıklık...

Yaşadığımız her anı bir domino taşının devrilişine benzetiyorum. Bu ardışıklığa göre her bir son, bir ilkin başlangıcı için tetikleyici bir etken. Son taş devrildiğinde ise bizler nefes alıp vermeyi kesmiş olacağız. Fakat o ana kadar hiçbir taş yok ki devrildiğinde bir sonraki taşa değecek uzaklıkta olmasın...

07.09.2005
    'Gerçeklik' Kavramı...

Gerçek, gerçeğin yalnızca tek bir safa ait olduğudur. Bu saf iyi ya da kötü, doğru ya da yanlıştır...

03.09.2005
    Önyargı üzerine...

Güzelsin, uzak dur; Tadına bakan çok olmuştur. Çirkinsin, uzak dur; Kalbin yerli yersiz dolmuştur...

02.09.2005
    Aç rengini...

Ben senin her rengini görmek isterim.
    Bağırmanı, bazen küçük pişmanlıklarını...
    Tanımak seni...!

31.08.2005
    'Hiç'ten Medet...

Kurumuş bir yaprağı hayata döndürmeye çalışıp ondan medet umarken, gelecek vaad eden bir dalı kesip toprakla kucaklaştırıyorsun sen...

Güneş...

Güneş battığında bir hüzün kapladı içini, bir yolculuğa sürüklendin 'Umutsuzluk' dedikleri. Onun sana yeniden doğacağına dair söz veripte tutmadığını mı gördün, nedir kendine bu düşmanlığın? O, sen yıldızları da gör diye batmadı mı? Sonra yeniden doğup yeni gününe vesile olmadı mı?

Gard...

Gücümün tükenip gardımın düştüğü anda hiç beklenmedik bir güç gelir ve 'sadece gardımı yukarıda tutacak kadar' bana destek olur...

Bak bakalım...

Gözlerini kapattığında nereye gidersin?
    Gözlerini neden açmak istersin?
    Umduğunu bulamadın, (...)
    Bak bakalım, kaldığın yerde misin?

Azmini serp...

Başarıları ardına, bilinmezleri önüne diz. Ardına bakmadan mirasını tecrüben kıl, sonra önündeki bilinmezliklere azmini serp. Durma, topla ve ilerle...

Çünkü bu yürek...

Son olmak istiyorum, sonlanmak için başlatılmış ilklerden. Sonlar istiyorum başlangıcı geriye dönülmez ezellerde, sonu ulaşılmaz "Son"suzluklardan... Ve Son olmak istiyorum; başı ilk olan, başka bir sondan başlamayan. Sonra son kalmak istiyorum, başka bir ilke sebep olmadan. Çünkü, çünkü bu yürek tek kullanımlık...

Bu kadarıyla...
    Bildiğim çok az şey, bilmediğin çok şey olduğunu anlamama yetiyor...

21 Ağustos 2007
    Nefesimisyanistimsi…

Batıyoruz yükümüz ağır.
    Dişler arasında kahve çekirdekleri.
    Dize arayanlara selam olsun, üzerlerinde kalsın!
    Havalanmak için havadan konarken küçük bir an,
    Çakıştı rüzgar, doğru yol ağızlarda temenni.
    Elimde bir mektup, kendi kendine son.
    Ardı gelirse böbürlenir.
    Bir önü olamaz, pişmanlık avuçlarına konunca kapatmak ister.
    Sonra, sonra açmak istemez.
    Küçük bir karışım ısmarlanır;
    Ruh iki parmak arasında,
    Sıkı sıkıya kim tutar?
    Kulağın biri keman telinde sürtünürken,
    Küçük kareler ardı ardına, sıfatsız bir tren.
    Tren dursada kareler ilerler.
    Küçük bir şaşkınlık, kalay karışımı.
    Sık dokudum sonra sıkıştı düşünceler,
    Koltuk altında Enistler.
    Ne zaman açıldı bu yara, neden acımadı?
    Soru bahane, çök kal.
    Mekan şamdansız.
    Üç sonsuz birleşir, köşedir.
    Bir yerde kırıntılar kalmıştır da,
    Zevk tenine yayılmıştır.
    Dişler bitişik.
    Derin alma,
    Olaki ağır doğrul.
    İste ölç, iste tart.
    İşte hal.
    Uzaktan gelmiş, yorma.
    İnci çıkmasa içinden,
    Çıksan, yalnız mı dönsen?
    Yapışmasın ruhun noktalarına,
    Kürekle olmaz.
    İnce tırnaklar.
    Sen gene bil.
    İyi hal üzere…
    Gibin.
    İki büklüm, bu dursun.
    Yalnızlıklar etrafta dizili,
    Ben, tekime kalabalık.
    Şey galiba;
    Gene dinlememişim kendimi.
    Ben bildim…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 6 Haziran 2023; 12:43:30 >

• quote:

Bu kadarıyla...

Ne güzel bir söz..
  • En güzel, en anlamlı olanlarını alıntı yapıp mesajıma koyayım dedim ama.....

Hepsini kopyalamam çok anlamsız olurdu...
  • Savaştığın herneyse işini savaş alanında bitir, aksi halde öfkesi tekrar sana dönecektir... (aversion)
  • quote:

Orjinalden alıntı: King Edward VII

quote:

Bu kadarıyla...

Ne güzel bir söz..

Biraz da iddialı, ama haklıda.

quote:

Orjinalden alıntı: cornrose

En güzel, en anlamlı olanlarını alıntı yapıp mesajıma koyayım dedim ama.....

Vay be, abartı değil di mi?

Ömer ve lordhammer, eklemeler için teşekkürler.

Bir anlam çıkaramadığınız sözüm var mı? Açıklamaya hazırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk
    quote:

Orjinalden alıntı: cornrose

En güzel, en anlamlı olanlarını alıntı yapıp mesajıma koyayım dedim ama.....

Vay be, abartı değil di mi?

Bir anlam çıkaramadığınız sözüm var mı? Açıklamaya hazırım...

Abartmaya gerek varmı

Anlamlandırılamayan bir söz varmıdır sence..

Sen yazarsın.. "akşam pencereden dışarı baktım,sokak lambasının ışığına takıldı gözlerim.." Okuyanların bir kısmı sevgilisini,bir kısmı uzaklarda özlediklerini belki bir kısmıda içinde bulundugu durumu düşünecektir bunu okurken.Kendilerine yakıştırma yapacaklardır.. Önemli olan senin onlara bu yakıştırmaları yaptırmayı sağlamandır..

Ve sen.. bunu amaç gütmeyerek yaptığın için sadece kendini yansıttığın için,cok daha anlamlı olmuş sözlerin.. Gerçek hayatın birebiri..

Sözler duygularla birleşince anlam kazanır..

Ve sen haytındaki en özel anların özetini bizlerle paylaşmışsın.
    Teşekkürler.. Paylaşımın ve düşündürttüklerin için..
  • Gerçekten çok güzel.

Ne denilebilir ki? Mutad bir cümle olacak belki ama düşündürttüklerin için başka nasıl teşekkür edilir: Yüreğine sağlık...
  • Sağolasın Munşayn'ım...
  • 06.03.2006
    Bozuk para...

Seni kaybettim. Ama bozuk bir para kadardı değerin, eğilmedim...

ßu çok hoşuma qitti
  • Benim de hoşuma gidenler var ama ruh halimi açık etmek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulak Misafiri -- 26 Mart 2011; 20:45:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kulak Misafiri

Benim de hoşuma gidenler var ama ruh halimi açık etmek istemiyorum.

bende
  • quote:

Orjinalden alıntı: LoTR--EsKaT

quote:

Orjinalden alıntı: Kulak Misafiri

Benim de hoşuma gidenler var ama ruh halimi açık etmek istemiyorum.

bende

Sanal alemde bile kimliklerimiz oluşmuş, bu nick bu avatar altında yazılan herşeyden biz sorumluyuz, ne de olsa insanlar bunlarla tanıyor bizi. Sanalda bile kendimize kısıtlamalar getirmeye çalışmışız, oysa ilk başlarda bu rumuzu kimse tanımaz deyip içimizden tüm geçenleri dökerdik.
  • Mevzu nedir şimdi burada?
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 2 Nisan 2011; 16:33:43 >
  • Aşk sandığın...

Aşk sandığın, gerçek aşkı görebilmek için başlangıçta acı bir sebep. Aşk için bu acıyı sindirip hazmetmek gerek...

Bu güzelll..
  • Güzel diyorsunda senle takışık olduğumuz günlerde(sanki şimdi değiliz!) sıpeysimde yorum yapmıştın, beğenmediğien dair. Bir hata yapıp sildim, silmemeliydim aslında, sildiğim ilk yorumdu. Sonra tekrar yorum yapmıştın ama bu kez güzel birşey yazmıştın. Neden fikir değiştirdin?

Ayrıca bu sözden sen ne anlıyorsun? Aynı şeyi düşünüp aynısına mı güzel diyoruz?
  • quote:

15.06.2006
    Öz sende, değerlendirme bende...

Küçük bir gülümseme var yüzümde, kimden? Küçüğü benden, gülümseme senden...
    Büyük bir acı var yüreğimde, kimden? Büyüğü benden, acı senden...
    Birde bir aşk var; davetler üzerine davetler gönderen, kimden? Aşk senden, Keşf-i Siftahı benden...

özellikle bu çok güzelmiş
  • İlk yaptığım yorumu sildin iyiki bende sevmemiştim. Sonra bazı şeylerin daha iyi farkına varmaya başladım ve onu yazdm.

Bu sözlerden ne anladığıma gelelim.Bazılarında aynı şeyi düşünüyoruz bunu biliyorum.Ama bazılarında ben seni aşıyorum sen benim söyleyebildiklerimi anlamıyorsun bunu anlıyorumAma....Ama işte...

Teşekkür ederim...

Ne olursa olsun hayatımda olduğundan, hayatıma bir şekilde girmiş olmandan memnunum. İyi ya da kötü, doğru ya da yanlış. Sürse de, sürmese de. Şu ana kadar olan, olması ihtimâl ya da biten, bitecek olan herşey için dahil; teşekkür ederim...

GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM FUDUCUK...
  • Yine de sildiğim için özür dilerim. Hataydı...
  • Hataların ve SEN...Sorun değil..(A.C.A.K. Ötesi)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.