Şimdi Ara

## OCZ'den Reaper X Serisi Yeni Bellekler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## OCZ'den Reaper X Serisi Yeni Bellekler ##

Yüksek performanslı overclock dostu bellekleri ile ülkemizde de ciddi anlamda popüler olan OCZ, Reaper X adını verdiği yeni bellek serisinin ilk üyesini duyurdu. Firmanın yeni serisini mevcur Reaper serisinden ayıran en önemli fark ise kullanılan yeni soğutma teknolojisi. Reaper X serisinde bellek modülleri ile direk temas halinde olan ısı kanalları ısıyı merek bellek üstünde yer alan yapraklara aktarıyor ve böylelikle termal anlamda çok daha ekin bir soğutma sağlandığı ifade ediliyor. Firmanın Reaper X serisinden çıkadığı ilk bellek is DDR2 formunda. 2x2GB'lık kit olarak tasarlanan yeni bellek kiti 4-4-3 zamanlamaları ile 800MHz 'de çalışmakta ve EPP teknolojisini de desteklemekte. Ömür boyu garanti ile sunulacak olan yeni bellek kitinin fiyatı ise bilinmiyor.

## OCZ'den Reaper X Serisi Yeni Bellekler ##

• soğutma güzel bir defiyalar yüksek olmasa
  • forza corsair
    soğutmayı geçtim performansıda geçtim OCZ fiyat olarak hep üst ve uç segmente hitap etmiştir benim için.performansını konuşmaya bile gerek yok çünkü herşey ortada.soğutma bence pek fazla birşey ifade etmiyor.yüksek oc yapanlar için belki ama. oda binde bir
  • quote:

Orjinalden alıntı: splintercell

forza corsair
    soğutmayı geçtim performansıda geçtim OCZ fiyat olarak hep üst ve uç segmente hitap etmiştir benim için.performansını konuşmaya bile gerek yok çünkü herşey ortada.soğutma bence pek fazla birşey ifade etmiyor.yüksek oc yapanlar için belki ama. oda binde bir

OCZ bencede o kadar ahım şahım bir ram kiti değil.ram konusunda CORSAİR İN üzerine tanımıyorum.
  • zamanlamaları çok iyi bir de 2x2gb olması güzel.bari okadaar özellik var 800 değil de 1000mhz olarak oc edilmiş olarak sunulsaymış daha iyi olurmuş.ama bu bellekler 1500e dayanır sanırım.

bende geil ddr2 800 dual ultra var 2x1gb. oc denemedim ama potansiyel var ayrıca ramlerim 4-4-4-12 şekilinde sondakinin 12 olması bu ocz 4-4-4-3 ile karşılaştırıldığında kötü bir performansa mı sahibim anlamına geliyor? çok şey farkeder mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

zamanlamaları çok iyi bir de 2x2gb olması güzel.bari okadaar özellik var 800 değil de 1000mhz olarak oc edilmiş olarak sunulsaymış daha iyi olurmuş.ama bu bellekler 1500e dayanır sanırım.

bende geil ddr2 800 dual ultra var 2x1gb. oc denemedim ama potansiyel var ayrıca ramlerim 4-4-4-12 şekilinde sondakinin 12 olması bu ocz 4-4-4-3 ile karşılaştırıldığında kötü bir performansa mı sahibim anlamına geliyor? çok şey farkeder mi?

senin geilin timingleri 4-4-4-12-2t bu ocz nin 4-4-3-15 2t olacaktır büyük ihtimalle. senin ramlerden büyük bi farkı olcagını zannetmiyorum. ben 4-4-4-15-1t nvidia sli edition pc6400 ocz aldım memnunum. saygılar...

• OCZ demeyin bana, feci sinirlerimi bozuyor, bi dünya bellek aldım (32 GB), hepsini iade ettim, markadan soğudum resmen. Test etmeden sürmüşler piayasaya, vista upgrade kitmiş, pehhhh...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

quote:

forza corsair

OCZ bencede o kadar ahım şahım bir ram kiti değil.ram konusunda CORSAİR İN üzerine tanımıyorum.

Corsair ülkemizde tanınan bir marka da yüzden Yoksa ülkemizde belli bir kutlannıcı kitlesinin bildiği Crucial Ballistix, GSkill, Buffalo, Patriot, Geil, Team, Super Talent, Mushkin gibi birçok firmanın piyasda son derece kaliteli ramleri var. En iyisi Corsair demek yanlış olur. Bu arada yeni çıkan Reaper X in tasarımı ve özellikle ısı iletim borusu tasarımı thermalright HR-07 ram soğutucunu anımsatmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 8 Kasım 2007; 18:54:38 >

• Ram soğutucusu şık evt thermalrightı anımsatıyo. Overclock için canavar olcak gibi gözüküyor...
  • Neden Team Xtreem ler gibi herhangi bir 4-4-4-10 Timing RAM üretmiyorlar acaba şu an gayet uygun fiyattalar gidip de bu soğutucu için üstüne para ödemem
  • pek etkin bi soğutucu gibi durmuo yaa bence ama mutlaka eskilerine göree daha iidir...
  • Bencede 4-4-3-15 timingler 1000 Mhz de veya daha yüksek Mhz de olacaktı iyi olurdu bu pekte iyi değil çünkü piyasada böyle çok var!!!
  • yaw bari silent pipeleri bakır yapsalardı güzel birşeye benziyor ama pek etkin soğutmaz bence, aleminyum bakır kadar iletken değilki, ....
  • Curucial Ballistix Tracer in üzerine DDR2 ram tanımam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ataberk36ex

soğutma güzel bir defiyalar yüksek olmasa

bencede
  • team üstüne tanımam :)
  • birşey gözden kaçmış anlaşılan. burda bahsedilen kit 4GB, 2 x 2GB

4GB kitlerde CL3 vb... agresif timigleri olan modül yok.

4-4-3'den daha iyi olan Mushkin var ama çok çok pahalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DivXci

birşey gözden kaçmış anlaşılan. burda bahsedilen kit 4GB, 2 x 2GB

4GB kitlerde CL3 vb... agresif timigleri olan modül yok.

4-4-3'den daha iyi olan Mushkin var ama çok çok pahalı.

Sence bu ürünün fiyatı ondan eksik olurmu
  • ula zamanın en iyisi kingston du şimdi kingston diye bişe kalmadı
  • quote:

forza corsair

Ocz' nin mi fiyatı yüksek corsair'e göre? Aşağıdaki linklere bi bakın bakalım yanılıyor olmayasanız?
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=23517
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=29781

Özellikle emsal ürünleri seçtim...Bende link 2 deki ürün var ve memnunum..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.