Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 3800 Serisi Türkiye Fiyatları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
14.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 3800 Serisi Türkiye Fiyatları ##

Donanım Haber olarak yine ilk defa özel bilgileri sizler ile paylaşıyoruz. 15 Kasım'da resmi lansmanın yapılması beklenen ülkemize ise Aralık ayının başında giriş yapacağı tahmin edilen Radoen HD 3800 serisinin Türkiye satış fiyatları da belli olmaya başladı. Zira ATi tabanlı ekran kartları arasında uygun fiyatları ile öne çıkan modelleri ile bildiğimiz Sapphire'in Radeon HD 3800 serisi ekran kartlarının Türkiye satış fiyatları da elimize ulaştı. Teknik detaylarını forumlarımızda arama yaparak ulaşabileceğiniz Radeon HD 3800 serisinin fiyatları şu şekilde olacak;

- Sapphire Radeon HD 3850 256MB GDDR3: 235$
    - Sapphire Radeon HD 3850 512MB GDDR3: 259$
    - Sapphire Radeon HD 3870 512MB GDDR4: 309$

• Bu fiyatlar yuksek gorunuyor, tabi once performansi gormek lazim. Bu arada FX uyumuyor musun sen
  • cok pahali bence

3870 gt den daha gucsuz bir kart

3850 ile gt zaten kiyaslanamiyor
  • Karsilastirmali testler var galiba elinde , bizimle de paylasir misin?

quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

cok pahali bence

• quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel

Karsilastirmali testler var galiba elinde , bizimle de paylasir misin?

quote:

cok pahali bence

fx57 nin arsivlerine bak derim

gemini ni ile ancak ultra ile yarisiyorlar
  • Bu kartin yavas olucagi soylentisinden ote birsey yok. Kart yavas olabilir ama sorun sen bu bilgiye sahip misin yoksa tahmini mi konusuyorsun?
  • gt nin fiyatı belli iken bu fiyat düşündürdü beni biraz ya karta güveniyorlar yada satmak istemiyorlar...
  • safir biraz pahalı olur diğer markalardan
    bu kart daha ucuza başka markalar tarafından üretilip getirilir
  • ATi Radeon HD 3800 serisi ile ilgili yayınlanmış herhangi bir ciddi test sonucu yok fakat ATi ve Nvidia'nın bazı iddiaları var; Nvidia ve partneri Leadtek'e göre Radoen HD 3800 serisi uygulama ve oyun değişken olmakla birlikte GeForce 8800GT'den %10-%35 arası daha yavaş. ATi'nin resmi dökümanında yer alan sadece 3DMark 2006 değerlerine göre ise Radeon HD 3870 ve GeForce 8800GT başbaşa görünüyor. Tabi yine ATi'ye göre video uygulamalarında ise Radoen HD 3800 serisi ciddi şekilde önde.

Eldeki veriler bunlardan ibaret. Net konuşmak için beklenmesi gereken tarih: 15 Kasım. Bu arada yarın AMD'den üst düzey bir yetkili Türkiye'de Phenom, 7 serisi anakartlar ve 3800 serisi ekran kartları hakkında ilk ağızdan bilgiler verecek. Bizimda orada olacağımız toplantıda herhangi bir test sonucu veya önemli bir ipucu yakaladığımız anda sizler ile paylaşacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 7 Kasım 2007; 7:55:12 >

• Eğer HD3870 in performansı 8800 GT den düşük olursa hiç satmaz o fiyatla
  • Bu fiyatlara sanırım KDV dahil değil, o zaman 3870 yaklaşık 425 ytl gibi birfiyata geliyor ki yaklaşık bir GT fiyatı. Bu nedenle eleştirmeden önce performansını görmek lazım zira bugüne kadar hep tahmini performans karşılaştırmaları yapıldı.
  • quote:

cok pahali bence

Ceo bence 8800gt'le kapışır 3870 saat hızları acayip yüksek sonuçta

775 / 2400 default az bi hız diil yani bide iyi oc olursa bilmiyorum umarım yarışabilir 8800gt'le
  • quote:

Orjinalden alıntı: pukaa

quote:

cok pahali bence

Ceo bence 8800gt'le kapışır 3870 saat hızları acayip yüksek sonuçta

775 / 2400 default az bi hız diil yani bide iyi oc olursa bilmiyorum umarım yarışabilir 8800gt'le

dostum benimde umudum oyle

insallah bas a bas kartlar olurlar her ikiside

• ATI karta güveniyor demekki. Söylentiden başka veri yok elimizde ama bu fiyatlara göre kartların performansları çok yakın olacak gibi. Belki de ATI D10.1, shaeder model4.1 ve 55nm üretim teknolojinin vantajını kullanmak istiyordur.
  • 259$ lık model 3870 olmayacak mıydı, daha önce çıkan haberlerde 3870 in ddr3 ve drr4 lük versiyonlarından bahsediliyordu, yada listede 512MB DDR3 3870 eksik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

ATI karta güveniyor demekki. Söylentiden başka veri yok elimizde ama bu fiyatlara göre kartların performansları çok yakın olacak gibi. Belki de ATI D10.1, shaeder model4.1 ve 55nm üretim teknolojinin vantajını kullanmak istiyordur.

dx10 da yavaş olduktan sonra shader 4.1 ve dx10.1 pek bi anlam ifade etmez yanlız.

yani bakıyorum genelde öle bi beklenti var. halbuki 8800gt bile crysis dx10 da çok rahat değilken bu karttan daha yavaş olması muhtemel olan 3800 serisinin dx10.1 i ve shader 4.1 i nasıl kullanacağı da merak konusu.

görünen 3800 serisinin ancak mantıklı bi fiyatlandırma ile başarılı olabileceği.
  • 256MB lık model daha ucuz olmalıydı.
  • fiyatlar beklenenden yüksek, her ne kadar dx10.1 ve sm 4.1 olsa da , 8800gt bu fiyata (tahmini) daha iyi performans veriyosa, ati kart satmak istemiyo demektir, sanırım nvidia yakında tekel olucak
  • 256 mb olan model 199+kdv olması gerekirdi.
  • Fiyat ilk anda yüksek olsada 8800 ile rekabete gireceğinden,perfomansı 8800 den düşük olursa AMD işlemcilerde yaptığı gibi fiyat indirimleriyle rekabate girer diye düşünüyorum.Bu aralar ekran kartı için Acele etmemekte fayda var.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.