Şimdi Ara

## ATi R680 GeForce 8800 Ultra'dan Daha Hızlı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi R680 GeForce 8800 Ultra'dan Daha Hızlı ##

ATi'ye yakın kaynakların doğruladığı ifade edilen bilgilere göre, firmanın üzerinde çalıştığı çift grafik işlemili R680 modeli Nvidia'nın ve sektörün en azından şu an için en hızlı ekran kartı olan GeForce 8800 Ultra'dan daha hızlı. Bilindiği gibi ATi'nin R700 öncesinde R600 mimarisini kullanacak en son ve en güçlü modeli olacak R680 üzerinde çift grafik işlemi yer alacak. ATi R680 modeli 55nm üretim teknolojisine sahip RV670XT gpu'su veya bu gpu'nun biraz daha iddialı bir varyasyonu ile besleyecek. Tabi bu noktada sürücüler kilit rol oynuyor. Hatrıalayanlar bilieceklerdir, ATi'nin daha önce piyasaya sürdüğü Radeon 1950 Pro "God Father" ve 2600XT X2 gibi modeller özellikle sürsü sorunları ve oyunlarının çift grafik işlemci desteğine sahip olmamalarından ötürü istenileni pek verememişlerdi. Kendi içinde Crossfire modunda çalışan çift gpu takviyeli R680'inin de sürücüler de sorun yaşanırsa tek gpu'lu standart bir RV670 Pro'dan bile yavaş kalabileceği dillendirilmekte. ATi geçte olsa R700 öncesinde mevcut mimarisi ile liderlik koltuğunu almak istiyor. Bakalım gelişmeler bizlere daha neler getirecek. Takipteyiz...

• Bence çok geç kaldı ATI fiyatının 800 dolar olacağı söyleniyo eğer 800 dolardan gelirse alan olmaz 500 dolardan gelirse ben bile alabilirim
  • tek gpu ile geçemeyeceğini anladı çift gpu ile deneyecek şansını.
    yakında 4-8 gpu lu ati ile 8800ultra karşılaştırılırsa şaşırmayın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 6 Kasım 2007; 16:36:24 >
  • 300-320$'dan fazla olursa iş yapmaz gibime geliyor.
  • Çift gpu lu o kadar da olsun yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 6 Kasım 2007; 16:35:32 >
  • ''Eğer Kaybedecek hiçbirşeyiniz yoksa, özgürsünüz demektir..'' atinin mantıgı @er38 nick ine kazamış

atinin kaybedecek bişeyi yok ister alın ister almayın adamların umrunda bile değil onlar yapar satar keyf kullanıcıya kalmıs
  • eh iyi bari. 309 dolardan satsa bunu baya satar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

eh iyi bari. 309 dolardan satsa bunu baya satar.

o paraya anca o kartın fanını satar
  • Nvidia ati bu kafayla giderse 8900 ultra yapar yine tokatlar atiyi. Çift gpu demek çift fan demek ve daha fazla güç çekişi demek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fthkls

Nvidia ati bu kafayla giderse 8900 ultra yapar yine tokatlar atiyi. Çift gpu demek çift fan demek ve daha fazla güç çekişi demek.

koç cift gpu dedikse gemini misali kart demedik

pentium d gibi
    dusun 2 tane p4 u 1 plakada topladılar buda öyle olucak 2 rv670 i 1 plakada toplayacaklar dual core gpu olucak
  • çok komik..şu çocukça yorumları bırakıp daha ciddi olaya yaklaşırsanız bence daha iyi olacak..burda ati yeni bir teknoloji getirmekte..dediğinize bakın..yazık diyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

tek gpu ile geçemeyeceğini anladı çift gpu ile deneyecek şansını.
  • R600 de hızlıydı zaten mhz olarak ve Cebitte bir yetkilinin söylediği şey "R600 performansını görünce şaşıracaksınız" şeklinde idi ve gerçektende şaşırmıştık.
  • ne 300$ ından bahsediyorsunuz yaa??? Çift GPU olacak diyor adam...700-800$ falan olur fiyat..en az 600$..
    hiçbir amacı olmayan sadece prestij için üretilen bir ürün...
    Çoğu uygulama desteklemez ayrıca verim alınamaz geçmişte böyle ürünler yapıldı ama hayal kırıklığı oldu...
    SLI yada Crossfire yapmakta bana göre akıl işi değil....paran boşa gider asla istediğin sonucu alamazsın..
    Birkaç ay sonrada yeni bir kart çıkar senin Crossfire sistemini tek başına geçer...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

çok komik..şu çocukça yorumları bırakıp daha ciddi olaya yaklaşırsanız bence daha iyi olacak..burda ati yeni bir teknoloji getirmekte..dediğinize bakın..yazık diyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

tek gpu ile geçemeyeceğini anladı çift gpu ile deneyecek şansını.

çift gpu mu yeni teknoloji

çift çekirdekli gpu yapıyorsa eywallah yeni teknoloji ama 2 gündür fx57 nin haberlerinden takip ettiğim kadarıyla çift gpu oldugu yazıyor.

çift gpu 1999 - 2000 yılından beri zaten yapılan bişey

çeşitli resimlerde koyalımda bilmeyenler öğrensin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 6 Kasım 2007; 17:07:31 >

• Tek gpulu 8800 Ultra ile çift gpu lu ultra ile karşılaştırmak ne derece mantıklı bilemiyorum ancak piyasaya çıkınca anlaşılacaktır. Ama kartın fiyatı, fx57 nin belirttiği gibi sürücüleri ve tabiki güç tüketim değeri ve fanın sesi bunda etkin rol oyanayacaktır. Eğer liderliği ele geçirirse Nvidia buna sessiz kalacağını sanmam güçlendirilmiş, stream birimi artırılmış bellek veriyolu 256 veya 512bit (daha az olası olduğunu düşünüyorum) olan 1GB ramli bir ultra 8800GT den sonra gelebilir.
  • nvidia bu haerbi duymasın hemen R680 den hızlı 8900 gtx yada ultra cıkarır adamlar şakk diye her seferinde ati ye bunu yapıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

nvidia bu haerbi duymasın hemen R680 den hızlı 8900 gtx yada ultra cıkarır adamlar şakk diye her seferinde ati ye bunu yapıyor.

Ben 160sp lı gtx çıkar diyorum gts den sonra zaten gtx yapılırken aslında 160sp lı olucakmış sonradan vazgeçilmiş nvidia bu yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 6 Kasım 2007; 16:55:36 >
  • Arkadaşlar 8800 Ultradan daha iyi deniyor 8800 Ultranın 750$+K.D.V den satıldığını düşünürsek pekte ucuz olmaz kanımca ATİR680
  • nvidia ne yaparsa yapsın ati radeon 3d marklerde 1 numara kingpin bile 2900xt kullanıp 8800gtx ultra ile yapamadıgını ati radeon kartları ile 1 incilige çıkmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: er38

Bence çok geç kaldı ATI fiyatının 800 dolar olacağı söyleniyo eğer 800 dolardan gelirse alan olmaz 500 dolardan gelirse ben bile alabilirim

800$ fiyatla falan gelirse eyvah ayvah
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.